PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με nfs underground, δεν μπορω να παιξω online..



Stathis
26-01-04, 05:19
Oποτε παταω στην online επιλογη κρασαρει το παιχνιδι αλλα οχι μονο, κρασαρει και η dsl,στο μοντεμ το λαμπακι που αναβοσβηνει ξαφνικα μενει διαρκως αναμενο και δεν συνδεεται σε σελιδες κλπ.Με restart φτιαχνει.
Εχω βαλει ολα τα patches κλπ. Το θεμα ειναι οτι το ιδιο cd με το game εδωσα και σε εναν φιλο μου που μενει απο κατω μου,εχουμε ακριβως ιδια μοντεμς για dsl (jetspeed500i) και αυτος μπορει να παιξει Online κανονικα.
Στο support της E.A λεει να ανοιχθουν καποιες θυρες.Τις ανοιξα αλλα παλι τα ιδια.Εξαλλου ο φιλος μου το παιζει χωρις να χει ανοιξει καμια θυρα.
Δεν εχω firewall και το συνδεω μεσω usb.
Τι λετε να φταιει?Κανεις που να χει παρομοιο προβλημα?

Stathis
27-01-04, 05:06
Ελεος, κανεις δεν ξερει τιποτα? Ειναι γενικο το προβλημα.Κολλαει το λαμπακι του μοντεμ. Hangarei ολη η συνδεση.Τι συμβαινει?

cosmos
27-01-04, 10:32
Ο φίλος σου το έχει και εκείνος σε σύνδεση USB; Αν το έχει σε Ethernet, ίσως το USB να είναι το πρόβλημά σου. Σε μια τέτοια περίπτωση παίρνεις μια φτηνή κάρτα Ethernet και κάνεις τη δουλειά σου μ'αυτή.

JediMasterMANIAC
27-01-04, 12:22
φιλε .... buy a new PC :P
j/k :P
μηπως εχεις κανα zoneAlarm η τιποτα σχετικο?

Desperado
27-01-04, 15:06
και εγω νομιζω πως φταει το usb. και στην τελικη αν δεν παιζει πιστεψε με δεν χανεις και τιποτα οι πιο πολλοι online παιχτες ειναι βλακες και δεν παιζει κανεις μαζι σου !!!

monoimoi
27-01-04, 16:00
Ίσως είναι και software το πρόβλημά σου. Ψάξε μήπως έχεις κάνει καμιά λάθος εγκατάσταση. Συγκεκριμένα για το nfs ξέρω ότι μισεί το Netlimiter. Για να παίξεις Online πρέπει οπωσδήποτε να μην το έχεις εγκατεστημένο. Αν το έχεις, δοκίμασε να το κάνεις Uninstall και δες αν λύθηκε το πρόβλημά σου.


DESPERADO: Νομίζω ότι κάνεις ένα λάθος που έκανα και εγώ όταν πρωτοξεκίνησα να παίζω online το nfs. Δοκιμάζεις να παίξεις μόνο με "challenge player"? Οι περισσότεροι δε δέχονται challenges, ιδίως αν πρόκειται για newbieδες. Όταν μπαίνεις σε ένα room, τα ονόματα που βλέπεις έιναι τα ονόματα των παιχτών που βρίσκονται στο room. Στο πάνω δεξιά μέρος της οθόνης έχει ένα βελάκι. Πάτα το και θα σε βγάλει σε μια λίστα με παιχνίδια που περιμένουν παίχτες να κάνουν join. Εκεί μπορείς να δημιουργήσεις και το δικό σου παιχνίδι. Κάνοντας click σε οποιοδήποτε από αυτά τα ονόματα βλέπεις τις λεπτομέρειες του κάθε παιχνιδιού και αν θες κάνεις join.

Ελπίζω να βοήθησα.

Stathis
27-01-04, 18:53
Το netlimiter το χω,αλλα το χω κλειστο.Να το βγαλω τελειως?Τι νοημα εχει?

Stathis
27-01-04, 19:08
ΛΟΛ!!!!!!!! Μολις εκανα πληρως απεγκατασταση το net limiter και το nfs επιτελους ετρεξε online! Τι κουφο ηταν αυτο ρε παιδια? Ευχαριστω παντως για τη συμβουλη γιατι δεν προκειται να βρισκα αυτο ουτε σε 100 χρονια..

monoimoi
27-01-04, 19:22
:wink: Καλή διασκέδαση. :mrgreen:

shakm
27-01-04, 19:40
Have fun ! :)
Αν τελικά κατάλαβε κανείς γιατί κρασάρει λόγο του απενεργοποιημένου netlimiter...

Stathis
27-01-04, 20:48
Αρφ Αρφ.Παλι προβλημα.Λοιπον Τωρα μπορω πλεον να συνδεθω στην Ε.Α και δεν κρασαρει.Τωρα κρασαρει τη στιγμη που χω μπει σε καποιο room και η εχω φτιαξει εγω και παει να ξεκινησει το game η παταω εγω start... Σημειωση: το χω πλεον και παλι μεσω ethernet και εχω ανοιξει και ολα τα ports που πρεπει. Και οταν λεω κρασαρει εννοω : Το λαμπακι του μοντεμ μενει συνεχεια αναμενο, μου πεταει μηνυμα οτι εχω ξεσυνδεθει απο τους σερβερς της Ε.Α και οτι μπορει να ναι προβλημα Ι.S.P κλπ.Κλεινω το NFS και δεν δουλευει πλεον η συνδεση.Κανω restart και τωρα μπορω να παω στη σελιδα του μοντεμ οπου και εχει εξαφανιστει η συνδεση και φτιαχνω καινουργια,παιρνω ip κλπ..
Αυτο εχει γινει πολλες φορες μεχρι τωρα σε ολες τις δοκιμες που εκανα.Τι στο καλο συμβαινει ρε παιδια θα τρελαθω τελειως δηλαδη... Γιατι φλιπαρει ετσι το μοντεμ?Σε ολα τα αλλα δουλευει μια χαρουλα...

monoimoi
28-01-04, 02:42
Κοίτα, γενικά το παιχνίδι είναι πολύ ιδιότροπο. Εμένα μου συμβαίνει το εξής: Μερικές φορές, όταν βρίσκομαι σε κάποιο room, hangαρει η σύνδεση ακριβώς όπως το περιέγραψες, με πετάει έξω από το online mode και μετά από λίγο κάνει μόνο του το modem reboot. Δε ξέρω αν περιγράφεις το ίδιο πρόβλημα αλλά όσο κι αν το έχω ψάξει, λύση δε μπόρεσα να βρώ. Με παρηγορεί μόνο το γεγονός ότι μου συμβαίνει σχετικά σπάνια, δηλ. 1 στις 10 περίπου φορές που βρίσκομαι σε κάποιο room.

nEC
28-01-04, 02:56
Με το Netlimiter 1.29 δουλεύει μια χαρα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.