PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα



Jesakos
05-05-10, 18:23
Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα που μου τυχαίνει πρώτη φορά.. έκανα μία αίτηση ενεργοποιήθηκε το sagem συγχρόνισε βάζω τα username/password και το internet είναι down.. ενώ είναι συγχρονισμένο και από το 1242 μου λένε ότι είναι ενεργοποιημένο το adsl και στο τηλ και τα στοιχεία.. τι στο καλό μπορεί να παίζει?

wesker
05-05-10, 18:27
Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα που μου τυχαίνει πρώτη φορά.. έκανα μία αίτηση ενεργοποιήθηκε το sagem συγχρόνισε βάζω τα username/password και το internet είναι down.. ενώ είναι συγχρονισμένο και από το 1242 μου λένε ότι είναι ενεργοποιημένο το adsl και στο τηλ και τα στοιχεία.. τι στο καλό μπορεί να παίζει?

Μήπως έκανες κάποιο λαθος στον κωδικό η το username σου;

Jesakos
05-05-10, 18:34
όχι.. σίγουρα.

wesker
05-05-10, 18:38
Έχεις τις σωστές ρυθμίσεις για το internet; LLC, PPoE πρέπει να βάλεις.

Jesakos
05-05-10, 18:41
αν και δεν είμαι την στιγμή αυτήν μπροστά νομίζω έτσι το έχω.. μαζί με το LLC πρέπει να έχει κάτι ακόμα ε mux ή τι άλλο είναι στο LLC , PPoE??

neshtar
05-05-10, 19:00
Δεν ξερω αν ισχυει ακομα (η συνδεση μου ειναι γυρω στα 10 χρονια οποτε πολλα παιζει να εχουν αλλαξει απο τοτε) αλλα ... το username σου ... αν πχ ειναι bob, δοκιμασε bob@otenet.gr. Εμενα τουλαχιστον σκετο username δε συνδεετε, θελει και το @otenet.gr

Jesakos
05-05-10, 19:02
ναι εννοείται ότι βάζω και το @otenet.gr απλά κάτι παίζει και το μόνο που παραξενέψε είναι αυτό με το ppoe LLC αλλά σίγουρα στις δοκιμές θα το πέρασα.. το βραδάκι θα δοκιμάσω πάλι απλά αν κάποιος έχει να πει κάτι μπορεί να το πει :P

tsorbi
05-05-10, 19:04
Βάλε
Username:otenet@otenet.gr
Password :otenet
και δες αν μπαίνεις στο my.otenet.gr.

Jesakos
05-05-10, 19:14
thanks θα το δοκιμάσω όταν πάω στο σπίτι

Jesakos
06-05-10, 16:45
τελικά έτσι τα είχα.. και μετά από κάποια τηλς δήλωσα βλάβη γιατί δεν υφίσταται κάτι τέτοιο.. και τώρα περιμένω.. αλλά κάτι μου λέει ότι και αυτοί δεν θα ξέρουν τι φταίει :s

@ ADSLgr.com All rights reserved.