PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΕ ΚΑΛΕΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΛΗΣΗ



dextergsxr
05-05-10, 19:48
Ρε παιδια καμια φορα οταν κλεινω το τηλεφωνο χτυπαει μονο του και μου εμφανιζει το νουμερο μου και βεβαια οταν το σηκωνω δεν κανει τιποτα τι μποριει να ειναι αυτο???

vdanasto
05-05-10, 20:04
Βραχυκύκλωμα της γραμμής, μου το έκανε κι εμένα στα καλά καθούμενα για κάποιο διάστημα. Μίλησα με τεχνική υποστήριξη και κατηγόρησαν κάποια από τι συσκευές μου. Μόλις τους είπα ότι δεν είχε αλλάξει απολύτως τίποτα στη συνδεσμολογία μου, και ότι επίσης οι συσκευές που είχα ήταν αγορασμένες από Forthnet Shop, δεν είχε τι να μου πει. Τελικά το πρόβλημα λύθηκε μετά από λίγες μέρες, δεν γνωρίζω αν έκαναν κάτι αυτοί από την πλευρά τους.

tdc
05-05-10, 20:23
Ρε παιδια καμια φορα οταν κλεινω το τηλεφωνο χτυπαει μονο του και μου εμφανιζει το νουμερο μου και βεβαια οταν το σηκωνω δεν κανει τιποτα τι μποριει να ειναι αυτο???

Σου κανεις πλακα.. :p

Σοβαρα τωρα, παρε τηλεφωνο την ΤΥ και μιλα μαζι τους.. :)

utp
05-05-10, 20:43
Kαι σε μενα το εκανε μερικες φορες...τωρα εχει καιρο να το κανει...ελπιζω να εφτιαξε.

tdc
05-05-10, 20:48
Kαι σε μενα το εκανε μερικες φορες...τωρα εχει καιρο να το κανει...ελπιζω να εφτιαξε.

Εκανες κατι συγκεκριμενο?

dextergsxr
05-05-10, 20:49
εμενα δεν με πειραζει και τοσο πολυ απλα φοβαμαι μην ειναι τιποτα και χρεωνομαι αν και μεχρι τωρα δεν εχω δει τιποτα περιεργο στο λογαριασμο...

tdc
05-05-10, 20:57
Μιλησες με την Τεχνικη υποστηριξη?

Docoptik
05-05-10, 21:00
Και εμένα μια εποχή το έκανε αλλά του πέρασε.
Βέβαια μια εποχή είχα και άνετο Internet το οποίο και αυτό του πέρασε:p

sdikr
05-05-10, 22:04
Αυτό το είχα παλιότερα με κακά ρυθμισμένο voip ata

Κανε τους ενά τηλέφωνο και πες τους να το δούνε

Georgevtr
06-05-10, 01:53
Μήπως έχεις συναγερμό?:hmm:

potis21
06-05-10, 02:22
σε κάποιες εφαρμογές αν δεν κλεισει ο απομακρυσμένος συνδρομητής την γραμμή αλλά αντ αυτου σε βάλει αναμονή (ευκολο τσιμπώντας το hook), και εσυ το κλείσεις, σε καλεί πίσω η ίδια σου η κλήση μεχρι να κατεβάσει ο άλλος το ακουστικό για περισσότερο απο το flash time. Ισως κάτι τέτοιο να συμβαινει, ειδικά αν καλεις σταθερό (γιατι τα κινητά δεν εχουν flash hook!) και ειδικά αν στο κάνει με τον ίδιο καλούμενο - καλώντα.

Στο δίκτυο της vodaphone παλιότερα (δεν το εχω παρατηρήσει τελευταία) αν το κινητό σου προσπαθει να κάνει handover απο μιά κεραία σε μιάν άλλη, και κάνει η συσκευή timeout ΠΡΙΝ κάνει timeout to handover (κλεισει την γραμμή το κινητό επειδή εχασε το σήμα πριν κλεισει το δίκτυο με error tone τον καλουμενο), και εν τω μεταξύ σε ξαναβρει (ξαναδηλωθεις εκ νέου σε άλλη κεραια) το κινητό σου χτυπά με τον αριθμό σου!

Απο την άλλη, μηπως σου κάνεις πλάκα? :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.