PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπραβο Στον Οτε!!!



pankostas
16-05-06, 16:47
Την 12-5-06 ειδα μια πτωση στην ταχυτητα ολη την μερα .Εκει που κατεβαζα με 110 κατεβαζω με 60.Αλλα αυτο πιστευα θα ειναι κατι προσωρινο.

Τελικα πηρα τηλεφωνο στο 121 για δηλωση βλαβης το πρωι 15-5-06.Με ρωτησε ο υπαλληλος αν ειχα παρει πρωτα την Τελλας και του απαντησα αρνητικως γιατι ειχα ηδη δοκιμασει την γραμμη και με αλλον παροχο Αλτεκ ΝΕΤΚΑΡΤΑ και οι ταχυτητες ηταν ιδιες χαμηλες.
Μου ειπε θα δηλωσει την βλαβη στους τεχνικους αφου πηρε τα στοιχεια μου και το κλεισαμε.
Σημερα 16-5-06 ωρα 15.00 που γυρισα απο την δουλεια βλεπω οτι πιανω παλι ταχυτητα 110.
Μπραβο στον ΟΤΕ για την αμεση εξυπηρετηση.

teo_L20
16-05-06, 16:55
Σίγουρα!
Αλλα μπορει να γινει και πιο γρήγορα.;)

nrg_polini
16-05-06, 17:03
Σίγουρα!
Αλλα μπορει να γινει και πιο γρήγορα.;)

Πως? :hmm:

HelamansWarrior
16-05-06, 20:01
Την 12-5-06 ειδα μια πτωση στην ταχυτητα ολη την μερα .Εκει που κατεβαζα με 110 κατεβαζω με 60.Αλλα αυτο πιστευα θα ειναι κατι προσωρινο.

Τελικα πηρα τηλεφωνο στο 121 για δηλωση βλαβης το πρωι 15-5-06.Με ρωτησε ο υπαλληλος αν ειχα παρει πρωτα την Τελλας και του απαντησα αρνητικως γιατι ειχα ηδη δοκιμασει την γραμμη και με αλλον παροχο Αλτεκ ΝΕΤΚΑΡΤΑ και οι ταχυτητες ηταν ιδιες χαμηλες.
Μου ειπε θα δηλωσει την βλαβη στους τεχνικους αφου πηρε τα στοιχεια μου και το κλεισαμε.
Σημερα 16-5-06 ωρα 15.00 που γυρισα απο την δουλεια βλεπω οτι πιανω παλι ταχυτητα 110.
Μπραβο στον ΟΤΕ για την αμεση εξυπηρετηση.


Πως? :hmm:


με το να μην συμβαινουν καν κατι τετοια...:p

JoeBar
16-05-06, 21:13
Τι λέτε ρε παιδιά τώρα; Προβλήματα πάντα και παντού υπάρχουν, το ζήτημα είναι να υπάρχει άμεση εξυπηρέτηση/αποκατάσταση...

Chris_Nik
16-05-06, 21:15
Καλά είναι αυτά που λες....:oneup:
Αλλά ποτέ θα ρίξει της τιμές......:p

nrg_polini
16-05-06, 23:19
με το να μην συμβαινουν καν κατι τετοια...:p

Παρεξηγησις...νομιζα οτι εννοουσε υπαρχουν πιο γρηγορες ταχυτητες απο 110 για 1mbit γραμμη :redface:

HelamansWarrior
17-05-06, 01:16
Παρεξηγησις...νομιζα οτι εννοουσε υπαρχουν πιο γρηγορες ταχυτητες απο 110 για 1mbit γραμμη :redface:

:D:D:up::up:

FFGR
17-05-06, 02:57
Ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη ...

RyDeR
17-05-06, 08:45
Έμενα πήραν τηλ. την Δευτέρα οτι θα έρθουν.....όσο τους είδατε κι εσείς αλλο τόσο και εγώ!:evil: Μάλλον απ' όσα μου είπαν στο τηλέφωνο πριν απο λίγο θα έρθουν (Λένε...) με δικά τους modem να δούν τι γίνεται....

MoSKY-7-
17-05-06, 12:40
Μπραβο στον ΟΤΕ για την αμεση εξυπηρετηση.
Ρε φιλαράκο, μην παίζεις με τον πόνο μας..

Slayerman_GR
17-05-06, 16:33
Ναι ρε παιδια, τι μπραβο? Αξιζει και μπραβο αυτη η απαραδεκτη σταση ολων? Σιγα μην τους δωσουμε και θαρρος για να μας γαμ***ε περισσοτερο!! ΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΥ ΣΤΟΝ ΟΤΕ! Μεχρι η Πατρα να εχει αξιολογο adsl εγω δεν θα σταματησω να κραζω τον ΟΤΕ οπου σταθω και οπου βρεθω!

sdikr
17-05-06, 16:36
Ναι ρε παιδια, τι μπραβο? Αξιζει και μπραβο αυτη η απαραδεκτη σταση ολων? Σιγα μην τους δωσουμε και θαρρος για να μας γαμ***ε περισσοτερο!! ΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΥ ΣΤΟΝ ΟΤΕ! Μεχρι η Πατρα να εχει αξιολογο adsl εγω δεν θα σταματησω να κραζω τον ΟΤΕ οπου σταθω και οπου βρεθω!

Γιατί δεν κράζεις και την vivodi, τελλάς + λοιπούς παροχούς για να σας βάλουν επιτέλους llu;

ckbond
17-05-06, 16:36
Και ποιος μου λέει εμένα ότι η βλάβη ήταν κάτι προσωρινό και διορθώθηκε πριν προλάβουν οι τεχνικοί του ΟΤΕ να κάνουν τίποτε…:biggrin: :biggrin: :biggrin:

kornass
17-05-06, 16:45
Ναι φοβερός ο ΟΤΕ. Μετά από 3 βδομάδες ενεργοποίηση και ενώ πλήρωσα 512 μου έβαλαν 384. Φοβερός ο ΟΤΕ....

Ελπίζω να διορθωθεί σύντομα!:evil: :evil: :evil:

nikoscbr
17-05-06, 16:53
Μπραβο στον ΠΟΤΕ; Πας καλα ρε φιλε; Exεις ιδεα ποσο πληρωνει το μηνα 1mbit DSL ο αγγλος η ο γαλλος η ο γερμανος; Nα σου πω εγω; Απο 15-25 ευρω το πολυ...ξερεις ποσο πληρωνουμε εμεις εδω,με τους μισθους στο 50% των ευρωπαιων; 120 ευρω και βαλε,χαρη στον υπεροχο και εξυπηρετικο ΠΟΤΕ...Και θα τους πουμε και μπραβο απο πανω;:mad:

sdikr
17-05-06, 17:33
Μπραβο στον ΠΟΤΕ; Πας καλα ρε φιλε; Exεις ιδεα ποσο πληρωνει το μηνα 1mbit DSL ο αγγλος η ο γαλλος η ο γερμανος; Nα σου πω εγω; Απο 15-25 ευρω το πολυ...ξερεις ποσο πληρωνουμε εμεις εδω,με τους μισθους στο 50% των ευρωπαιων; 120 ευρω και βαλε,χαρη στον υπεροχο και εξυπηρετικο ΠΟΤΕ...Και θα τους πουμε και μπραβο απο πανω;:mad:

O Αγγλός πληρώνει την 1mbit με όριο τα 2gb τον μήνα για up to 8mbps (αυτό δεν το κατάλαβα ομολογώ) 18 λίρες (περιπου 30 ευρώ)

Ο έλληνας πληρώνει για 1mbit στο 1bill χωρίς όριο όγκου 43.30 Ευρώ με φπα

τα 120 που τα έιδες;
μήπως καιρός να ψάξεις λίγο τις αλλάγες τιμών;

Η σύγκριση έγινε με τον αντιστοιχο πρώην κρατικό τελκο στην αγγλία (bt) και τον Οτε/οτενετ

nrg_polini
17-05-06, 18:06
Ολες οι ταχυτητες της ΒΤ πλεον ειναι 8mbit. Η ΒΤ ειναι γνωστο πως δε συμφερει, υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες, ntl,pipex,zen κτλ.

teo_L20
17-05-06, 18:18
Καλάμην σφαχτήτε κιόλας.
Εντάξει οι τιμές είναι τσιμπημένες αλλα με τον καιρό θα στρώσουν!

yetfititis
17-05-06, 19:25
παιδια, οι τιμες πλεον δεν ειναι τοσο χαλια...
προφανως δεν ειναι οτι καλυτερο, αλλα μια 384 ειναι 22 ευρω, δηλαδη 2 σινεμα και 1 καφες...

teo_L20
17-05-06, 19:40
E καλά μην το πας και έτσι,μα είναι αρκετα!
Τωρα μην τα δικαιολουγούμε με ψιλοπράγματα..

gallahant
17-05-06, 19:56
E καλά μην το πας και έτσι,μα είναι αρκετα!
Τωρα μην τα δικαιολουγούμε με ψιλοπράγματα..

χεχεχ μ αρεσε η παρομοιωση σου. Εγω να το θεσω αλλιως για εμας τους καπνιστες. Δεν ειναι ουτε 8 πακετα τσιγαρα:p (μια βδομαδα για μενα δηλαδη)

yetfititis
17-05-06, 20:25
ο καθ'ενας κανει την προτεραιοπηηση του σε αυτο το κοσμο και διαλεγει... 20ευρω το μηνα, ειναι τιποτα... κατι θα θυσιασεις για να εχεις κατι αλλο... Τιποτα δεν ειναι τσαμπα σε αυτο το κοσμο... εγω ξερω τοσους και τοσους που εχουν το 20ευρω για το κλαμπιδι για πλακα, αλλα χαλιουντε που ειναι 20 αντι για 10 ευρω το μηνα το DSL... ημαρτον δηλαδη... Οκ, θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερα, αλλα καποτε(πριν 1 χρονο) πληρωνα ~50 ευρω για μια 384... και τωρα ειναι μεσα σε ενα χρονο -100+% και παλι γκρινια...


ΥΓ. Σκεψου τι σου προσφερει μια βραδια σε ενα κλαμπιδι για εσενα, η 8 πακετα τσιγαρα, η 2 πιτσες, και τι σου δινει η DSL και διαλεξε... απλα τα πραγματα... ;)

teo_L20
17-05-06, 20:47
Kατα ένα μέρος yetfititis είσαι σωστός!
Σε κάποια πράγματα πρέπει να κάνεις ένα βήμα πίσω...;)

manoulamou
17-05-06, 21:09
πΟΤΕ μην ξανατσακωθειτε για τον ΟΤΕ.
Γιατι πΟΤΕ δεν ξερεις τι θα σου προκυψει, ειναι τιπΟΤΕνιος...
Ασε που μερικοι πρωην...;) ΟΤΕτζηδες
εγιναν και administrators:rofl:,
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ :worthy: :clap:

teo_L20
17-05-06, 21:16
Προσπαθείς να περάσεις κάποιο νόημα στο forum?:p

sdikr
17-05-06, 21:42
πΟΤΕ μην ξανατσακωθειτε για τον ΟΤΕ.
Γιατι πΟΤΕ δεν ξερεις τι θα σου προκυψει, ειναι τιπΟΤΕνιος...
Ασε που μερικοι πρωην...;) ΟΤΕτζηδες
εγιναν και administrators:rofl:,
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ :worthy: :clap:

Νομίζω οτι αν θα διαβάσεις τα πρώτα 5000 μηνύματα μου θα δείς οτι κάθε άλλο παρα ότετζης είμαι ;)



Ολες οι ταχυτητες της ΒΤ πλεον ειναι 8mbit. Η ΒΤ ειναι γνωστο πως δε συμφερει, υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες, ntl,pipex,zen κτλ.

Δεν έχεις άδικο, απλά απαντάω στο 120 ευρώ που πλεόν δεν ισχύει,
Πχ δεν μπορώ να κάνω σύγκριση με τον μοναδικό παροχό llu εδώ με την bulldog κλπ ;)

teo_L20
17-05-06, 21:47
Νομίζω οτι αν θα διαβάσεις τα πρώτα 5000 μηνύματα μου θα δείς οτι κάθε άλλο παρα ότετζης είμαι ;)



Kαλά αυτό το καταλάβαμε Σπύρο!;)
Τα άλλα 15.000 γιατί τα έβγαλες απέξω???:hmm:

sdikr
17-05-06, 21:51
Kαλά αυτό το καταλάβαμε Σπύρο!;)
Τα άλλα 15.000 γιατί τα έβγαλες απέξω???:hmm:

Καλά αν θέλεις τα διαβάζεις όλα :p

manoulamou
17-05-06, 22:08
ΕΕΕ κλεβετε μενουν αλλα ΣΑΡΑΝΤΑΕΦΤΑ!!!
Νομιζετε πως θα γλυτωσετε???
Ξεφυγαμε εντελωωωως...:redface:

Patentman
17-05-06, 22:22
Ποιες τιμες βρε παιδια! Εδω το νημα αλλου ξεκινησε αλλου πηγε...
Ο καθενας με τον πονο του...φαινεται οτι ολοι ειναι ευχαριστημενοι με την εξυπηρετηση και μενει μονο ο τιμοκαταλογος να αλλαξει.
Ειναι ετσι τελικα ή οχι? Και δεν μιλαει το νημα για θεματα λαθους στην ενεργοποιηση αλλά σε θεματα βλαβης.

sdikr
17-05-06, 22:27
Ποιες τιμες βρε παιδια! Εδω το νημα αλλου ξεκινησε αλλου πηγε...
Ο καθενας με τον πονο του...φαινεται οτι ολοι ειναι ευχαριστημενοι με την εξυπηρετηση και μενει μονο ο τιμοκαταλογος να αλλαξει.
Ειναι ετσι τελικα ή οχι? Και δεν μιλαει το νημα για θεματα λαθους στην ενεργοποιηση αλλά σε θεματα βλαβης.

Εξαρτάται τι θεωρείς βλάβη, το "δεν κατεβάζω με 50kb στο μουλάρι" ή το δεν κατεβάζω με 50kb απο τον ftp server του isp

Εξαρτάται απο το αν καταλαβαίνουμε οτι το adsl δεν είναι μισθωμένο,

εξαρτάται απο που έχεις την γραμμη σου (πχ Χ παρόχος ο Οτε έχει πρόβλημα άσχετα αν έχει αυτός)

υπάρχουν πολλά και διάφορα!

Patentman
17-05-06, 22:37
Μα δεν μιλαω για μενα, εγω δεν εχω fast internet!
Εχω 1Bill και θεωρω μεγα βλαβη το ping, το αργο browsing και το τσεκουρωμα στα πακετα οταν μια φορα στο τοσο χρησιμοποιησω Ρ2Ρ.

Αλλα τι σημασια εχει αυτο? Εγω θελω να δω σε περιπτωσεις βλαβων αν εχει αμεση αντιδραση (κοπηκε η γραμμη, μειωση ονομαστικης ταχυτητας, αποσυγχρονισμοι και τα σχετικα).

sdikr
17-05-06, 22:40
Μα δεν μιλαω για μενα, εγω δεν εχω fast internet!
Εχω 1Bill και θεωρω μεγα βλαβη το ping, το αργο browsing και το τσεκουρωμα στα πακετα οταν μια φορα στο τοσο χρησιμοποιησω Ρ2Ρ.

Αλλα τι σημασια εχει αυτο? Εγω θελω να δω σε περιπτωσεις βλαβων αν εχει αμεση αντιδραση (κοπηκε η γραμμη, μειωση ονομαστικης ταχυτητας, αποσυγχρονισμοι και τα σχετικα).

Στο κόπηκε η γραμμη, αποσυχρονσιμος, μπορώ να πω οτι εως τώρα δεν είχα προβλήμα και όταν ειχα με περναν τηλέφωνο μετα απο 1 ώρα στο κινητο για να βρούμε την λύση ;)

yetfititis
18-05-06, 00:26
Στην περιπτωση μου, με βλαβη στο DSL (γραμμη οτε) εχω να πω τα χειροτερα, γιατι καναν καιρο να το φτιαξουν (πανω απο βδομαδα)...
επισης μη μιλησω για την γελοια αναβαθμιση στους αμπ/πους που κρατησε 1 εβδομαδα... αισχος...

@ ADSLgr.com All rights reserved.