PDA

Επιστροφή στο Forum : Προς τους Ρεθυμνιώτες υποψήφιους συνδρομητές Forthnet



spik3
09-05-10, 14:18
Γράφω αυτό το thread για να προστατέψω τους συμπολίτες μου από τον κίνδυνο να παρασυρθούν από τις προσφορές/απάτη της Forthnet και να γίνουν συνδρομητές της

μην υπογράψετε στη forthnet αν σας ενδιαφέρει το online gaming, η ποιότητα γραμμής έχει γίνει άθλια, συνεχόμενα spikes, μεγάλο delay, θα ψάχνετε netcafe με γραμμή ote για να παίξετε το παιχνίδι σας

μην υπογράψετε αν θέλετε σωστό browsing καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας κάθε μέρα, θα αντιμετωπίζετε πολλές φορές μέσα στην εβδομάδα το πρόβλημα της αργής ή ανύπαρκτης σύνδεσης

γενικά μην υπογράψετε αν έχετε πρόβλημα με τα νεύρα σας, τα παράπονά σας και οι καταγγελείες σας δεν θα έχουν κανένα νόημα.

με πολύ αγάπη, ένας εκνευρισμένος όχι για πολύ ακόμα συνδρομητής Forthnet

Fotis32
09-05-10, 15:59
Εγω θα σου πρότεινα να πάρεις ένα τηλέφονο την ΤΥ. Έχεις ψάχτει μήπως το πρόβλημα βρίσκετε στην δικιά σου μεριά γιατί πολύ ύποπτα μου ακούγοντε όλα αυτα. Και δεν γίνετε ολόκληρη ετερία να αφήνει μια περιοχή με τέτια προβλήματα πιστεύω θα είχε κάνει κάτι.... τουλάχιστον αυτό είναι το λογικό!

Και κάτι ακόμα, έτσι όπως έχει γίνει ο ΟΤΕ (με τις τελευτέες αναβαθμήσεις ενοώ...) έχουν κρεμάσει τα πάντα. Δες τι γράφουν οι πελάτες του ΟΤΕ...

Lagman
09-05-10, 18:40
Εγω θα σου πρότεινα να πάρεις ένα τηλέφονο την ΤΥ. Έχεις ψάχτει μήπως το πρόβλημα βρίσκετε στην δικιά σου μεριά γιατί πολύ ύποπτα μου ακούγοντε όλα αυτα. Και δεν γίνετε ολόκληρη ετερία να αφήνει μια περιοχή με τέτια προβλήματα πιστεύω θα είχε κάνει κάτι.... τουλάχιστον αυτό είναι το λογικό!

Και κάτι ακόμα, έτσι όπως έχει γίνει ο ΟΤΕ (με τις τελευτέες αναβαθμήσεις ενοώ...) έχουν κρεμάσει τα πάντα. Δες τι γράφουν οι πελάτες του ΟΤΕ...

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις

Πρόβλημα με Pings Κρήτη (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=266243&highlight=%CE%9A%CF%81%CE%AE%CF%84%CE%B7+%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1)

Κρήτη. Προβλήματα. Θα λυθούν ποτέ; (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=254888)

Τα γραφήματα αυτά (http://rapidshare.com/files/289488944/grafimata.pdf) τα έχεις δει ; Έχεις διαβάσει την μαζική διαμαρτυρία των 510

Δεν τους νοιάζει στο παρελθόν όπως θα δεις είχε μπουκώσει η διασύνδεση της forthnet Αθήνα Κρήτη για μήνες και δεν κάνανε τίποτα.

Fotis32
09-05-10, 19:49
Ε τότε ρε φίλε τι να σου πω.... καλά θα κάνεις να φύγεις, αφού είναι τόσο χάλια η κατάσταση.

mondark
10-05-10, 00:58
@lagman μήπως είσαι λίγο υπερβολικός! η κατάσταση έχει βελτιωθεί πολύ τελευταία,καμια σχέση με αυτά που μας δείχνεις και σύμφωνο με τον Fotis32 για το ότι είναι λίγο ύποπτα αυτά που λέει το παλικάρι.

karavagos
10-05-10, 02:50
Να τον ακούτε τον lagman.
Είναι επίτημο μέλος της διεθνούς συνομοσπονδίας "πως να αποδείξετε ότι η Forthnet διοικείται από κακούς εξωγήινους" και έχει ίσα με 200 λογαριασμούς Forthnet στην κατοχή του. Απλά με κάθε απόδειξη που βγάζει στην επιφάνεια, είναι υποχρεωμένος να καταργεί και έναν λογαριασμό για να μην τον εντοπίσουν. Μέχρι να καταργηθούν όλοι οι λογαριασμοί του, ελπίζει ότι θα έχει σχηματιστεί η απαραίτητη δικογραφία και η Forthnet θα έχει οδηγηθεί στο γαλαξιακό δικαστήριο, όπου και θα παραπεμφθεί για αποτρόπαια εγκλήματα κατά των gamers.

cmaniac
10-05-10, 02:58
Να τον ακούτε τον lagman.
Είναι επίτημο μέλος της διεθνούς συνομοσπονδίας "πως να αποδείξετε ότι η Forthnet διοικείται από κακούς εξωγήινους" και έχει ίσα με 200 λογαριασμούς Forthnet στην κατοχή του. Απλά με κάθε απόδειξη που βγάζει στην επιφάνεια, είναι υποχρεωμένος να καταργεί και έναν λογαριασμό για να μην τον εντοπίσουν. Μέχρι να καταργηθούν όλοι οι λογαριασμοί του, ελπίζει ότι θα έχει σχηματιστεί η απαραίτητη δικογραφία και η Forthnet θα έχει οδηγηθεί στο γαλαξιακό δικαστήριο, όπου και θα παραπεμφθεί για αποτρόπαια εγκλήματα κατά των gamers.


http://lei-forum.com/Smileys/default/headpalm.gif οχι ρε gamoto και νομιζα οτι ημουνα ο μονος

Lagman
13-05-10, 10:41
@lagman μήπως είσαι λίγο υπερβολικός! η κατάσταση έχει βελτιωθεί πολύ τελευταία,καμια σχέση με αυτά που μας δείχνεις και σύμφωνο με τον Fotis32 για το ότι είναι λίγο ύποπτα αυτά που λέει το παλικάρι.

Μπορεί να έχει βελτιωθεί σύμφωνοι άλλα δεν είναι υπερβολή ότι είχε πρόβλημα η διασύνδεση της forthnet με την Κρήτη τουλάχιστον για ένα τρίμηνο.

Όταν μπουκώνει η forthnet και εμφανίζονται τα προβλήματα ξαφνικά εξαφανίζονται όλοι οι υποστηρικτές της forthnet από το forum :rofl:

Fotis32
13-05-10, 14:38
Μα λογικό είναι να μπουκούνει η Forthnet ή κάθε άλλος πάροχος. Αλάζοντας ISP από τον ΟΤΕ (που είναι ο βασικός με Forthnet/HOL/On/Tellas/Vivodi ξέρεις ότι θα έχεις προβλήματα). Στο κάτω κάτω η Forthnet δεν υπάρχει τόσα χρόνια όσο και ο ΟΤΕ ώστε να έχει τις υποδομές του. Οπότε πριν αλάξεις πάροχο βάζεις και στο μυαλό σου αφτά τα προβλήματα ... όλα μέσα στο πρόγραμα είναι. Προσωπικά έχω δει μεγάλη ανάπτηξη στην Forthnet τον τελευτέο μήνα που είμαι πελάτης τους, τόσο όσο το Fastpath (που ήταν ο μόνος ISP που δεν έδινε στην Ελλάδα) αλλά τόσο και όσο στο bandwight, όταν είχα προτοέρθει είχα μπουκόματα αλλά το τελευτεό δυάστημα μπορώ να πω ότι είμαι 99% ικανοποιημένος (Μια δυασύνδεση στο GR-IX ρε παιδιά... :Ρ)

Εδώ ακόμα και αφτοί που έλεγαν ότι η HOL είναι καλύτερη πλέον αρχίζουν και την βρίζουν (μιλάω πάντα σε προσωπικό επίπεδο - με φιλους στην HOL).

@ ADSLgr.com All rights reserved.