PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμβατό CI Mpeg4 για LG M2794D TV/Monitor



Phaethon
10-05-10, 14:15
Θά ήθελα να μάθω αν κάποιος έχει βάλει Mpeg4 CI module στην LG M2794D-PZ, για να βλέπει τα κανάλια της Digea και αν ναι ποιό module και φυσικά τις εντυπώσεις του (π.χ χρόνο αλλαγής καναλιών ποιοτητα σήματος ...)

Ευχαριστώ :)

Seitman
10-05-10, 15:01
Μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ (http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=55393) και εδώ (http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=55165), φίλε μου

Phaethon
11-05-10, 10:07
Ευχαριστώ φίλε μου :) , τα είδα αλλά δεν έβγαλα άκρη γιατί μιλάνε γενικά για LG και δεν βρήκα συγκεκριμένα κάτι γιατ ην δικιά μου :(

sierra
19-06-10, 12:36
Θά ήθελα να μάθω αν κάποιος έχει βάλει Mpeg4 CI module στην LG M2794D-PZ, για να βλέπει τα κανάλια της Digea και αν ναι ποιό module και φυσικά τις εντυπώσεις του (π.χ χρόνο αλλαγής καναλιών ποιοτητα σήματος ...)

Ευχαριστώ :)

Φιλε Φαεθωνα , εχω το M2794D και εβαλα σημερα την neotion free to air.
παιζει κανονικα τα καναλια της digea με 2-3 δευτερολεπτα καθυστερηση στην αλλαγη,αλλα βγαζει ενα ενοχλητικο μυνημα σαν screen saver "υπηρεσια HD',
το οποιο δεν φευγει με τιποτα.μαλλον θελει firmware upgrade το monitor ,αλλα το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω πουθενα firmware.:mad:

Phaethon
19-06-10, 17:02
Τελικα και εγώ το νεοτιον Conax πήρα , κάνει 4-5 δευτερολεπτα για να αλλάξει αλλα δεν έχω πρόβλημα με το hd service !!! Είχα ψαξει και εγώ για firmware γιατι είχα διαβάσει για αυτό το πρόβλημα αλλά δεν βρήκα πουθενά !!! Το μαμήσιο firmware που έχω είναι το 3.09.1. Το hd service το βγάζει για 3" όταν ανοίγω το Monitor και μετά εξαφανίζεται .

Giogiannis
19-06-10, 19:57
Εγώ τώρα τσέκαρα το δικό μου firmware είναι 3.06.1 Ακόμα δεν έχω πάρει κάποια κάρτα, μάλλον θα περιμένω να βρώ πρώτα την 3.09.1 versioh η κάποια νεότερη γιατί λογικά θα μουβγάζει το σπαστικό μύνημα ''Υπηρεσία HD'' στην δικιά μου οθόνη. :(

Phaethon
19-06-10, 20:46
Εγώ τώρα τσέκαρα το δικό μου firmware είναι 3.06.1 Ακόμα δεν έχω πάρει κάποια κάρτα, μάλλον θα περιμένω να βρώ πρώτα την 3.09.1 versioh η κάποια νεότερη γιατί λογικά θα μουβγάζει το σπαστικό μύνημα ''Υπηρεσία HD'' στην δικιά μου οθόνη. :(

Σωστός, απλά που είναι τα firmware διαθέσιμα για download ? και είναι σιγουρο ότι μπορουμε να τα περάσουμε απο το usb που έχει ? γιατί στο manual δεν το αναφέρει σαν usb αλλά σαν service port !!

Giogiannis
19-06-10, 21:03
http://newchocolate.lge.com/gr/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=M2794D-PZ&matchedModelCode=NOT_MATCHED&searchEngineModelCode=M2794D-PZ&initialTab=documents&targetPage=support-product-profile Αυτό είναι το ελληνικό λίνκ της LG έχει οδηγίες χρήσης στα ελληνικά κλπ.
Έχει και drivers να κατεβάσεις αλλά είναι ήδη αυτοί πού έχω, οι παλιοι. Δεν έχει ανεβάσει νεότερη έκδοση από τη 3.06.1
Αν βρούμε νέους, ξέρω να τους κάνω εγκατάσταση μέσω control panel & monitor drivers update ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ USB! Έχει Κατατοπιστικές οδηγίες για update sto cd της οθόνης. Το θέμα είναι να βρούμε νεότερους drivers. Να στείλουμε κάνα mail στην LG?

Phaethon
19-06-10, 21:06
Ωραιος !!! Εγώ που την έχω καθαρά σαν τηλεόραση και όχι στον υπολογιστή μπορώ να περάσω το firmware ή θα πρέπει να την κουβαλήσω στο pc ? :mad:

Giogiannis
19-06-10, 21:19
Αυτό τώρα φίλε μου δεν ξέρω να στο απαντήσω σίγουρα, έχει υποδοχή usb αλλά δεν το έχω δουλέψει ποτέ για να δώ. :~

sakisvele
23-06-10, 18:21
To ιδιο προβλημα εχω και εγω!Δεν μπορω να βρω το καινουργιο λογισμικο για να σταματησει να βγαζει την ενδειξη HD Yπηρεσια.Εχω 2 μονιτορ ΤV και τα δυο βγαζουν το ιδιο.Το λογισμικο της πρωτης ειναι 3.06.1 και της δευτερης 3.08.1.
Καποιο νεοτερο που θα βρω.Απο την εταιρια μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κατι ακομα και δεν ξερουν αν θα βγει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.