PDA

Επιστροφή στο Forum : Η γνώμη σας για το Signal To Noise Radio ...



Σελίδες : [1] 2

EvilHawk
12-05-10, 22:03
Εδώ μπορείτε να γράφετε προτάσεις και ιδέες για τον ραδιοφωνικό σταθμό και το site του.

sdikr
12-05-10, 22:08
Θα ήθελα αν γίνεται να υπάρχει text link, περαν του flash, δεν μιλάω φυσικά για τον Player

EvilHawk
12-05-10, 22:10
Γίνεται μια προσπάθεια να περάσουμε σε html5 player ... ;)

DaveMurray
12-05-10, 22:13
προσυπογράφω αυτά: http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3485329&postcount=401

και επιπλέον, θα περίμενα στο μέλλον, να γίνει τo site, ένα πλήρως ραδιοφωνικό music portal, όπου θα υπάρχει λόγος και στους "παραγωγούς" με διαδραστικές εφαρμογές (μουσικά νέα, συνεντεύξεις), requests, και γενικά να υπάρχει ένας αέρας "ανεξαρτοποίησης" από τα "blogs" εδώ.....

παράδειγμα.....

http://www.moodradio.gr

ένα μικρό παράδειγμα (του λείπουν και εκεί πράγματα), για το πως πρέπει να είναι ένα site ενός internet ραδιοφωνικού σταθμού.....

sdikr
12-05-10, 22:14
Γίνεται μια προσπάθεια να περάσουμε σε html5 player ... ;)

Πάλι όμως δεν θα το υποστηρίζουν τα κινήτα, (νομίζω)
Ενώ ενα direct link θα είναι ποιο εύκολο για να κάνεις απλα κλικ πάνω του, θα μου πείς πόσοι θα ακούσουν απο κινητό

EvilHawk
12-05-10, 22:17
προσυπογράφω αυτά: http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3485329&postcount=401

και επιπλέον, θα περίμενα στο μέλλον, να γίνει τo site, ένα πλήρως ραδιοφωνικό music portal, όπου θα υπάρχει λόγος και στους "παραγωγούς" με διαδραστικές εφαρμογές (μουσικά νέα, συνεντεύξεις), requests, και γενικά να υπάρχει ένας αέρας "ανεξαρτοποίησης" από τα "blogs" εδώ.....


Το έχουμε συζητήσει ξανά, δεν είναι μέσα στο σχεδιασμό που έχουμε υπόψη μας ...

........Auto merged post: EvilHawk πρόσθεσε 0 λεπτά και 36 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Πάλι όμως δεν θα το υποστηρίζουν τα κινήτα, (νομίζω)
Ενώ ενα direct link θα είναι ποιο εύκολο για να κάνεις απλα κλικ πάνω του, θα μου πείς πόσοι θα ακούσουν απο κινητό

Οκ θα το κοιτάξουμε ...

DaveMurray
12-05-10, 22:18
εγώ πάντως αυτό θα ήθελα να δω.... την γνώμη μου είπα.... :)

EvilHawk
12-05-10, 22:20
παράδειγμα.....

http://www.moodradio.gr

ένα μικρό παράδειγμα (του λείπουν και εκεί πράγματα), για το πως πρέπει να είναι ένα site ενός internet ραδιοφωνικού σταθμού.....

Μα καλά τώρα αυτό το έφερες για παράδειγμα; Σε καλύπτει αισθητικά;


εγώ πάντως αυτό θα ήθελα να δω.... την γνώμη μου είπα.... :)

Σου έχω απαντήσει αρκετές φορές για το ίδιο θέμα ...

DaveMurray
12-05-10, 22:22
φυσικά με καλύπτει αισθητικά, (αλλά όπως είπα και πριν, του λείπουν και εκεί πραγματάκια)....

ένα κλασικό site όπως είναι όλα τα άλλα που ξεφυτρώνουν από ιντερνετικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς, ώπου οι ακροατές δεν έχουν κανένα "αισθητικό πρόβλημα" και τα επισκέπτονται........ :)

Από ότι φαίνεται, έχουμε διαφορά "γούστου", λογικό είναι αυτό :)

EvilHawk
12-05-10, 22:23
Α οκ, εμείς όμως έχουμε ...

prodromosfan
12-05-10, 22:38
θα μου πείς πόσοι θα ακούσουν απο κινητό

δεν υφισταται σαν δικαιολογια αυτό,
τεχνολογικο site ειναι όχι forum πλεξιματος. :p

........Auto merged post: prodromosfan πρόσθεσε 5 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........

το βαζω και εδω για να φαίνεται,


Να ρωτήσω κατι γενικό για το site snr.gr

το site το ακουγαμε και το περιμεναμε πως και πως, αλλα τωρα που το βγαλατε ειδα οτι
ειναι απλά μια ξερή παρουσιαση των παραγωγών και των εκπομπών τους, χωρις πολλά πολλά.

η ερωτηση μου ειναι αν θα εμπλουτιστεί με περιεχομενο απο τις εκπομπές που γινονται,
και αν φυσικα θελουν οι παραγωγοί, οπως πχ
με τις playlists των τραγουδιών που παίξανε,
σχολια και παρατηρησεις για τα τραγουδια τους,
ή θεματα για τα οποια θίξανε με links και αλλα,
με παρουσιασεις φωτογραφίες και video (?) ισως,
ή ακομα και ανακοινώσεις για τις εκπομπές τους.

Μεχρι τώρα ειχαμε ενα κεντρικό νημα για το ραδιοφωνο γενικότερα, (πχ αυτό εδώ το νημα)
αλλα καλό θα ήταν να υπηρχε και τοπικ ανα εκπομπή, ανα ημερομηνια κλπ.
γιατι δεν ακουνε όλοι όλες τις εκπομπές.
πχ αν υπηρχαν και διαφορετικά themes (γραφικα κλπ)
ανα εκπομπή κλπ.

το σκεφτομαι δηλαδη σαν blogspot μεσα στο υπαρχον site snr.gr


Ο σταθμος ειναι νεος βεβαια ακομα και σιγουρα πιστευω οτι εχουμε να δουμε πολλά οσων αφορά στην αναπτυξη και την βελτιωση του.

για πειτε και τη γνώμη σας οι υπολοιποι.

hemlock
12-05-10, 22:40
Α οκ, εμείς όμως έχουμε ...
Μαστερ υπαρχει και η λυση του darksoul (http://www.darksoul7.com/)....Ριχνεις 100ΤΒ στο δικτυο και αφηνεις τους ακροατες να κανουν παιχνιδι τις ωρες που δεν εχεις Djs....:p

nnn
12-05-10, 22:40
Εγώ ακούω από κινητό :whistle:
το απόγευμα ήμουν γυμναστήριο και με άκουγα :crazy:

EvilHawk
12-05-10, 22:46
Μαστερ υπαρχει και η λυση του darksoul (http://www.darksoul7.com/)....Ριχνεις 100ΤΒ στο δικτυο και αφηνεις τους ακροατες να κανουν παιχνιδι τις ωρες που δεν εχεις Djs....:p

μπαααα ... :p

hemlock
12-05-10, 22:49
μπαααα ... :p
:p
Μπορουμε να τσονταρουμε νομιμο υλικο...Ουτως η αλλως για promotion των συγκροτηματων Θα λες οτι υπαρχει ο δικτυακος....
Σκεψου το λιγο...

mob
13-05-10, 08:21
Εγώ ακούω από κινητό :whistle:
το απόγευμα ήμουν γυμναστήριο και με άκουγα :crazy:

Ραδιοφωνική Γυμναστική :hmm: νέο είδος :p

........Auto merged post: mob πρόσθεσε 2 λεπτά και 19 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Μαστερ υπαρχει και η λυση του darksoul (http://www.darksoul7.com/)....Ριχνεις 100ΤΒ στο δικτυο και αφηνεις τους ακροατες να κανουν παιχνιδι τις ωρες που δεν εχεις Djs....:p

Πάντα υπάρχει διαθέσιμος παραγωγός κύριε, δε θα έλεγα το ίδιο και για τους ακροατές, αυτούς θέλω να μπορείς να εξασφαλίσεις :p

ghbgr
13-05-10, 08:58
καλή παρέα υπάρχει! καλή μουσική υπάρχει! καλή διάθεση πάντα υπάρχει!
για να πω και γω λοιπόν την δική μου ιστορία θα πρότεινα να υπάρχουν στο site του snr radio άρθρα ή συζητήσεις με θέμα παρουσιάσεις δίσκων, συζήτηση για συναυλίες, events κλπ.
τα πάντα βέβαια μόνο στη περίπτωση που υπάρχει ο απαιτούμενος χρόνος .
η μέχρι τώρα δουλειά στον SNR είναι πάρα πολύ καλή. έχουμε κολλήσει λέμε!!! υπάρχει μόνιμα shortcut στο στο μενού μας για να σας ακούμε :stereo :respekt:

markelos
13-05-10, 18:36
Σκέφτεστε να βάλετε ένα chatbox κάποια στιγμή;

EvilHawk
13-05-10, 18:45
:p
Μπορουμε να τσονταρουμε νομιμο υλικο...Ουτως η αλλως για promotion των συγκροτηματων Θα λες οτι υπαρχει ο δικτυακος....
Σκεψου το λιγο...

Μπα λέω, δεν μας ενδιαφέρει η περίπτωση. Μας ενδιαφέρει να προστεθούν και άλλοι παραγωγοί στο πρόγραμμα.


καλή παρέα υπάρχει! καλή μουσική υπάρχει! καλή διάθεση πάντα υπάρχει!
για να πω και γω λοιπόν την δική μου ιστορία θα πρότεινα να υπάρχουν στο site του snr radio άρθρα ή συζητήσεις με θέμα παρουσιάσεις δίσκων, συζήτηση για συναυλίες, events κλπ.
τα πάντα βέβαια μόνο στη περίπτωση που υπάρχει ο απαιτούμενος χρόνος .
η μέχρι τώρα δουλειά στον SNR είναι πάρα πολύ καλή. έχουμε κολλήσει λέμε!!! υπάρχει μόνιμα shortcut στο στο μενού μας για να σας ακούμε :stereo :respekt:

Όλα αυτά, για όποιον τον ενδιαφέρουν μπορούν να οργανωθούν στο forum ...


Σκέφτεστε να βάλετε ένα chatbox κάποια στιγμή;

Όχι, δεν μας αρέσουν τα chat boxes και επομένως δεν θα βάλουμε ποτέ.

cmaniac
14-05-10, 15:38
παράδειγμα.....

http://www.moodradio.gr

ένα μικρό παράδειγμα (του λείπουν και εκεί πράγματα), για το πως πρέπει να είναι ένα site ενός internet ραδιοφωνικού σταθμού.....

...παραδειγμα προς αποφυγην, σιγουρα.

Παραδεχομαι το μερακι του και ισως την αναγνωριση του απο το κοινο, αλλα ο ανθρωπος δεν εχει ιδεα απο web design, το ste δεν "δενει", οι διαφημισεις ειναι προχειρες και χωρις καποια συγκεκριμενη θεση σε σχεση με το κεντρικο κομματι, το backround δεν ειναι προσεγμενο και με εντονες διαφοροποιησεις κλπ..

Αλλο να κανεις κατι επαγγελματικα κι αλλο εντελως ερασιτεχνικα..

DaveMurray
14-05-10, 15:53
μπα, διαφωνώ....

παράδειγμα για βελτίωση του ναι, αλλά όχι προς αποφυγήν.... ακόμα και το "χάλια" το οποίο λες, θα το προτιμούσα, διότι έχει κάποιο ενδιαφέρον να επιδείξει, (έχει κάποιο περιεχόμενο τέλος πάντων) θυμίζει δλδ site σταθμού, και όχι περιγραφή προγράμματος, και λίστα παραγωγών.... ;).

έχει μουσικά νέα, request, και άλλα.... το πως θα ενωθούν όλα αυτά, ώστε να παραχθεί σωστό οπτικό αποτέλεσμα είναι ένα θέμα, αλλά εγώ δεν στέκομαι τόσο στο "οπτικό θέμα" αλλά στο περιεχόμενο, δλδ τις εφαρμογές που μπορεί να έχει ένα site ενός διαδικτυακού ραδιοφωνικού σταθμού, για να επικοινωνήσει με τους ακροατές του, και να τους προσφέρει κάποια πράγματα...

δεν είναι το ίδιο ένας "μουσικός σταθμός" και μια "τεχνολογική κοινότητα" για να τα παντρέψεις και τα 2, μέσα σε ένα vbulletin forum.... άλλα όπως είπα και πριν, εδώ μπαίνει

α. το προσωπικό γούστο

β. οι γνώμες/προτάσεις εκφράζουν τον άνθρωπο που τις κάνει, και είναι προσωπικές, δεν εκφράζουν την διεύθυνση του σταθμού/forum, ούτε δείχνουν τον δρόμο για υλοποίηση τους.

γ. τελική γνώμη, απόφαση δεν παίρνουν οι απλοί χρήστες που προτείνουν κάτι

οπότε με την γνώμη/πρόταση, δηλώνεις απλά ένα απλό δείγμα από τις προτιμήσεις σου, και τπτ παραπάνω. το τι θα γίνει δεν είναι θέμα αυτού που κάνει τις προτάσεις :)

(και προς θεού, δεν εννοώ ότι με χαλάει το ήδη υπάρχων site, απεναντίας είναι εξαιρετικά λιτό, ελαφρύ, και όμορφο.... ----> για να μην παρεξηγηθούμε (γενικώς) το προλαβαίνω και το λέω...)

EvilHawk
14-05-10, 16:00
Η κακογουστιά μαζεμένη σε ένα site είναι, ακόμα και το "περιεχόμενο" ... :rofl:

DaveMurray
14-05-10, 16:06
ΕvilHawk, κάτι μου λέει, και πως 100 links να σου μάζευα, τα ίδια θα έλεγες.... :whistle:

καλά είναι το να ειρωνευόμαστε, και εγώ το κάνω (άσχετα αλλού), αλλά από την στιγμή που διακρίνω ειρωνία, σημαίνει πως και δεν σε ενδιαφέρει η γνώμη... μου, (επειδή υπάρχουν ήδη καταλήξει κάποια πράγματα για το πως θα είναι το site θαρρώ....), οπότε δεν υπάρχει και νόημα άλλο να συνεχίσω να λέω την γνώμη/πρόταση μου, και να "προσπάθω" να την εξηγήσω....

αυτά είχα να πω από την προσωπική γνώμη/πρόταση μου....

EvilHawk
14-05-10, 16:10
Προς θεού, την προσωπική μου γνώμη λέω και εγώ ... :p

........Auto merged post: EvilHawk πρόσθεσε 1 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Απλά το άμεσως προηγούμενο σε κατάταξη κακογουστιάς που μπορώ να θυμηθώ είναι κάτι σελίδες στο myspace ... :rofl:

DaveMurray
14-05-10, 16:18
( μα και φυσικά........., την λες.... με τι ύφος όμως την λες.... σούπερ :) )

η "κακογουστιά" για τα μάτια κάποιου, μπορεί να είναι "οπτασία" για κάποιον άλλο.... αλλά ξέχασα.... δεν παίζει ρόλο αυτό κανέναν, για κανέναν.... :)

Hodad
14-05-10, 17:00
Εγώ προσωπικά το μόνο πράγμα που θα θεωρούσα απαραίτητο από site ραδιοφώνου είναι το πρόγραμμα, από κει και πέρα όλα τα άλλα είναι ή πολυτέλειες ή υπερβολές :p

Οπότε καλή ιδέα, για μένα, θα ήταν να υπάρχει κάποια ενημέρωση ανάλογα για το αν κάποια εκπομπή κάνει κάτι ιδιαίτερο κάποια συγκεκριμένη μέρα (π.χ. αφιέρωμα, συνέντευξη μ ένα συγκρότημα κ.τ.λ).

gtklocker
14-05-10, 19:54
Ένα RSS feed σε ένα νεο tab προς ενημέρωση για αλλαγές (έκτακτες πχ.) θα ήταν ό,τι πρέπει.

mob
14-05-10, 20:00
Ένα RSS feed σε ένα νεο tab προς ενημέρωση για αλλαγές (έκτακτες πχ.) θα ήταν ό,τι πρέπει.

Να σου πούμε από τώρα, σε έκτακτες περιπτώσεις απουσίας ο παραγωγός κάνει ανακοίνωση στο νήμα του ραδιοφώνου και αναλαμβάνει κάποιος συνάδελφος παραγωγός να καλύψει το κενό, συνήθως με μουσική non-stop, κατά το δυνατό παρόμοιου ύφους με αυτή του παραγωγού που απουσιάζει. ;)

gtklocker
14-05-10, 20:02
Ποιο το νήμα του ραδιοφώνου;

pt3
14-05-10, 20:03
Εγω πάντως προτείνω ένα μονιμο λινκ του www.snr.gr στο πάνω μέρος του adslgr.com. Θα βοηθήσει την ακροαματικότητα πολύ πιστευω.

mob
14-05-10, 20:05
Ποιο το νήμα του ραδιοφώνου;

Μα και βέβαια το Chit Chat για το Signal To Noise Radio αυτό είναι το κεντρικό νήμα ;)

........Auto merged post: mob πρόσθεσε 0 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εγω πάντως προτείνω ένα μονιμο λινκ του www.snr.gr στο πάνω μέρος του adslgr.com. Θα βοηθήσει την ακροαματικότητα πολύ πιστευω.

Κάτι ψήνετε ... αλλά είναι ακόμα στο φούρνο :p

gtklocker
14-05-10, 20:05
Εφόσον θέλετε ο σταθμός να είναι αυτόνομος, ρίχτε το ολόκληρο στην άλλη σελίδα.

Συμφωνώ απολύτως με τον DaveMurray.

DaveMurray
14-05-10, 20:06
Ποιο το νήμα του ραδιοφώνου;

δεν μπορείς να το δείς.... :whistle: :)

(mob, η αναγγελία αφού ξέρεις ότι δεν γίνεται public (τουλάχιστον τις περισσότερες φορές), public γίνεται η αναγγελία από αυτόν που θα τον καλύψει για ενημέρωση της αλλαγής...εκτός και αν άλλαξε ο συνιθισμένος τρόπος και δεν το πήρα είδηση...)

mob
14-05-10, 20:12
Εφόσον θέλετε ο σταθμός να είναι αυτόνομος, ρίχτε το ολόκληρο στην άλλη σελίδα.

Συμφωνώ απολύτως με τον DaveMurray.

Η σελίδα του snr είναι στατική, σε αυτή αλλαγή περιεχομένου κάνουν οι διαχειριστές της, δηλαδή οι ιδιοκτήτες και ο διευθυντής του snr.
Οι παραγωγοί κάνουν ανακοινώσεις το forum ;) SNR (Signal To Noise Radio) (http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=188)

........Auto merged post: mob πρόσθεσε 2 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........


δεν μπορείς να το δείς.... :whistle: :)

(mob, η αναγγελία αφού ξέρεις ότι δεν γίνεται public (τουλάχιστον τις περισσότερες φορές), public γίνεται η αναγγελία από αυτόν που θα τον καλύψει για ενημέρωση της αλλαγής...εκτός και αν άλλαξε ο συνιθισμένος τρόπος και δεν το πήρα είδηση...)

Κατά περίπτωση αλλά δε υπάρχει κάποιος λόγος η ανακοίνωση να μην είναι και public κάποιες ώρες πριν την έναρξη της εκπομπής για την ενημέρωση των ακροατών.

DaveMurray
14-05-10, 20:13
εγώ λέω τι κάνουμε μέχρι στιγμής... και σε ρωτάω, άλλαξε ο συνηθισμένος τρόπος....; αν ναι να το ξέρουμε και οι υπόλοιποι..... :)

(άσχετα βέβαια που όλα αυτά είναι "offtopic"...)

mob
14-05-10, 20:14
εγώ λέω τι κάνουμε μέχρι στιγμής... και σε ρωτάω, άλλαξε ο συνηθισμένος τρόπος....; αν ναι να το ξέρουμε και οι υπόλοιποι..... :)

Τίποτα δεν έχει αλλάξει, καμία ανακοίνωση δεν έχει γίνει.

nnn
14-05-10, 20:15
Αν αλλάξει κάτι θα το μάθετε αμέσως, ας αφήσουμε το off topic.

DaveMurray
14-05-10, 20:16
@mob

όμορφα.... :)

@nnn

απορία εξέφρασα, με συγχωρείς....:(

EvilHawk
14-05-10, 20:18
απορία εξέφρασα, με συγχωρείς....:(

Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει ο κατάλληλος χώρος για να εκφράσεις τέτοιες απορίες.

mob
14-05-10, 20:18
Αν αλλάξει κάτι θα το μάθετε αμέσως, ας αφήσουμε το off topic.

Έτσι ... ήρθες στα ίσια σου :lol::p

cmaniac
22-05-10, 20:40
Σκεψη της στιγμης, μηπως το link που οδηγει στη σελιδα του προγραμματος να ειναι το "schedule" ή "timetable"? Το θεωρω πιο σωστο..

potis21
22-05-10, 21:39
Δεν μου πολυαρέσουν τα Idents (σποτάκια) - μου κάνουν πολύ "φοιτητικά" και γυμνά...

........Auto merged post: potis21 πρόσθεσε 11 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Μας λείπει και το σλόγκαν....

ιδέες:


SNR:

...decibel με γούστο.


SNR

...εξω απο τον θόρυβο του συνηθισμένου.


...σκεφτείτε και κανα ακόμα!


Δηλώνω δημιουργός για ολες τις άνω προτάσεις, καθως και ο'τι υλικό δημοσιευω στο παρόν νήμα.
δηλώνω οτι ειναι προιόν δικής μου σκέψης και κόπου.

Παραχωρώ το λοιπόν εγω (στοιχεία διασταυρουμενα στην διάθεση οποιου διαχειριστή ενδιαφέρεται) ο χρήστης Potis21 οπως προκύπτει απο την IP και όχι μόνο, τα εν λόγω προιόντα σκέψης, στο SNR.gr. Ρητά αποποιουμαι κάθε απορρέωντος δικαιώματος απο το υλικό που δημοσιευω εδω και παραχωρώ την ιδιοκτησία των εν λόγω προιόντων σκέψης στο SNR.gr και στους κατα ΕΕΤΤ κατόχους του..)

wi fi thief
31-05-10, 10:27
Εγώ προσωπικά το μόνο πράγμα που θα θεωρούσα απαραίτητο από site ραδιοφώνου είναι το πρόγραμμα, από κει και πέρα όλα τα άλλα είναι ή πολυτέλειες ή υπερβολές :p

Οπότε καλή ιδέα, για μένα, θα ήταν να υπάρχει κάποια ενημέρωση ανάλογα για το αν κάποια εκπομπή κάνει κάτι ιδιαίτερο κάποια συγκεκριμένη μέρα (π.χ. αφιέρωμα, συνέντευξη μ ένα συγκρότημα κ.τ.λ).

συμφωνω: να μιλαει η μουσικη...

ειδα το site του moodradio, δεν ξερω απο στησιμο sites, δεν εχω προβλημα με την αισθητικη του (χρωματα-λινκς-διαφημισεις κλπ) αλλα με τη γενικοτερη αισθητικη του συγκεκριμενου ραδιοφωνου...

(και τις μουσικες του προτιμησεις, οπως αυτες προκυπτουνε απο τους αγαπημενους καλλιτεχνες των παραγωγων...
οταν αυτος που ασχολειται με το ανεξαρτητο ροκ, δηλωνει αγαπημενο συγκροτημα τους REM και αγαπημενο καλλιτεχνη τον στινγκ, ο μεταλλας ειναι φαν του παπακωνσταντινου και των σκορπιονς (!!!!!!!) κλπ κλπ)



επισης ειναι σημαντικη πληροφορια να ξερω το αγαπημενο χρωμα ενος παραγωγου;

βλεποντας τις χαριτωμενιες που υπαρχουνε στο προφιλ των παραγωγων του συγκεκριμενου site, παρακαλω τους διαχειριστες του snr.gr να αφαιρεσουνε απο το δικο μου προφιλ παραγωγου το "Μου αρέσουν οι τηγανητές πατάτες, η τεχνολογία, οι εκδρομές, έχω δίπλωμα προπονητή του καναπέ και θα μπορούσα άνετα να είμαι πανελίστας σε όλου του είδους τις εκπομπές" (με κανει και νιωθω σαν να ψαχνω νυφη στο φεισμπουκ...):oops::sorry:

προσωπικα δηλωνω dj και οχι εκφωνητης, θα ηθελα οι ακροατες της εκπομπης μου να την ακουνε για τις μουσικες της και οχι για μενα και για το τι κομμα και τι ομαδα ειμαι, ποιο ειναι το αγαπημενο μου pet και χρωμα, ευτυχως στο adslgr.com υπαρχουνε πολλα θεματα για να εκφρασω τετοιου ειδους ανησυχιες και τα τιμω δεοντως, δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι ακροατες (πχ του moodradio) θα πρεπει να γνωριζουνε οτι η μουσικη που ακουνε παιζεται απο καποιον που ξεαγχωνεται με shopping therapy...

hemlock
31-05-10, 10:42
επισης ειναι σημαντικη πληροφορια να ξερω το αγαπημενο χρωμα ενος παραγωγου;


Καλημερα Νικε,ναι ειναι....Αυτο να το πεις στον Stelar master elite που ειναι χαμαιλεοντας (και μας εχει αδειασει κανα δυο φορες)....:p

ghbgr
31-05-10, 11:53
συμφωνω: να μιλαει η μουσικη...
οταν αυτος που ασχολειται με το ανεξαρτητο ροκ, δηλωνει αγαπημενο συγκροτημα τους REM και αγαπημενο καλλιτεχνη τον στινγκ, ο μεταλλας ειναι φαν του παπακωνσταντινου και των σκορπιονς (!!!!!!!) κλπ κλπ)

έτσι ακριβώς!!! :oneup:


προσωπικα δηλωνω dj και οχι εκφωνητης, θα ηθελα οι ακροατες της εκπομπης μου να την ακουνε για τις μουσικες της και οχι για μενα και για το τι κομμα και τι ομαδα ειμαι, ποιο ειναι το αγαπημενο μου pet και χρωμα, ευτυχως στο adslgr.com υπαρχουνε πολλα θεματα για να εκφρασω τετοιου ειδους ανησυχιες και τα τιμω δεοντως, δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι ακροατες (πχ του moodradio) θα πρεπει να γνωριζουνε οτι η μουσικη που ακουνε παιζεται απο καποιον που ξεαγχωνεται με shopping therapy...

ίσως επειδή δεν έχουν ανάλογο φόρουμ του :adslgr: :twisted:

συμφωνώ απόλυτα.
ως ακροατής προτιμώ το ραδιόφωνικό κανάλι που ακούω να είναι πάνω από όλα μουσικό! γ αυτό .. κ τη "βρίσκω" στον snr! ποικηλία, όμορφες μουσικούλες .. καθόλου διαφήμιση ( το ίδιο κομμάτι 50 φορές την ημέρα.. για να το παπαγαλίσω-συνηθίσω ώστε να "πουλήσει").

κ η δική μου γνώμη είναι πως το site πρέπει να είναι λυτο .. και απλά να αναφέρει βασικές πληροφορίες.

για όοολα τα υπόλοιπα .. υπάρχει το φόρουμ (όπως σωστά μου απαντήθηκε και στη γνώμη-πρότασή μου).

hemlock
31-05-10, 22:12
έτσι ακριβώς!!! :oneup:



ίσως επειδή δεν έχουν ανάλογο φόρουμ του :adslgr: :twisted:

συμφωνώ απόλυτα.
ως ακροατής προτιμώ το ραδιόφωνικό κανάλι που ακούω να είναι πάνω από όλα μουσικό! γ αυτό .. κ τη "βρίσκω" στον snr! ποικηλία, όμορφες μουσικούλες .. καθόλου διαφήμιση ( το ίδιο κομμάτι 50 φορές την ημέρα.. για να το παπαγαλίσω-συνηθίσω ώστε να "πουλήσει").

κ η δική μου γνώμη είναι πως το site πρέπει να είναι λυτο .. και απλά να αναφέρει βασικές πληροφορίες.

για όοολα τα υπόλοιπα .. υπάρχει το φόρουμ (όπως σωστά μου απαντήθηκε και στη γνώμη-πρότασή μου).

Να το θεσω μιας και δεν το καταλαβαινεις ως εξης:
1.Ποσες φορες στην ιδια εκπομπη θα μπορουσε να παιξει το ιδιο συγκροτημα...
(2.Ποσες φορες θα ακουστει το ιδιο τραγουδι απο τον ιδιο παραγωγο και σε συνεχομενες εκπομπες του...)
3.Ποσες φορες θα το παιξει (το ιδιο τραγουδι του 2) και ο επομενος παραγωγος...
(4.Γιατι να μην γινει η διαφορα με μπλα μπλα περι μουσικης...)
Οι πληροφοριες, τουλαχιστον για το τι παιζετε (την οποια στιγμη), θα επρεπε να ειναι ακριβεστατες και ομοιως για το "χρωμα" του παραγωγου....Το να δηλωνετε πχ στο stream sludge/doom/death/black/thrash what ever και να ακουγετε bjork ειναι παρατερο...

graphi
13-06-10, 16:33
Θα ήθελα αν γίνεται να υπάρχει text link, περαν του flash, δεν μιλάω φυσικά για τον Player
Θα ήθελα το ίδιο για το σύνδεσμο του stream.
Το flash με τους συνδέσμους δεν παίζει σε flash lite player.


Ένα stream σε mp3 και σε χαμηλό ρυθμό μετάδοσης, θα μπορούσε να ακουστεί σε κινητά με σήμα καμπάνα GPRS.
Για παράδειγμα:
Χθες το βράδυ που έπαιζε ο mob κάτι τραγουδάρες, δεν γινόταν να ακούσω γιατί ήταν με buffering και σταματήματα ανά τραγούδι.
Σήμερα δοκίμασα ένα σταθμό σε mp3@24kbps, όλα δουλεύουν ρολόι (και εν κίνηση). Σπάνια buffering και πολύ σπάνια σταματήματα.

mob
13-06-10, 22:45
text links στην υπογραφή ... :p

graphi
14-06-10, 02:44
Βασικά άργησες...
Έχει ήδη αποθηκευτεί στο μενού με τους αγαπημένους σταθμούς... ;q

mob
14-06-10, 02:46
Τώρα είμαι ποιο γρήγορος :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.