PDA

Επιστροφή στο Forum : Εύρεση τηλεφώνου και whitepages.gr



tsioy
13-05-10, 20:02
Προσπάθησα να βρω ποιος με κάλεσε στο τηλέφωνό μου. Έψαξα τον άγνωστο αριθμό μέσω του whitepages.gr αλλά δε το βρήκε. Αφού κάλεσα το 11888, μου έδωσαν τις πληροφορίες που ήθελα..
Το θέμα είναι:
α) Δεν ενημερώνεται το site έγκαιρα (αν και γράφει ως ημερομηνία ενημέρωσης τη χθεσινή...);
β) Ο αριθμός ήταν MSN (αν και πάλι θα έπρεπε να περιλαμβάνεται στη βάση δεδομένων του site);

sdikr
13-05-10, 20:04
έχει συνήθως μόνο τηλέφωνα του ΟΤΕ, και ναι υπάρχει καθυστέρηση, ακόμα τα msn είναι διαφορετική κατάσταση, ούτε το δικό μου αναγράφεται (πάνω απο 6 χρόνια )

tsioy
13-05-10, 20:21
Αν έχει μόνο τηλέφωνα του ΟΤΕ, τότε πώς βρίσκουν το τηλέφωνο στο 11888; Ο "Προμηθέας", το "Woms" ή ό,τι άλλο χρησιμοποιούν περιέχουν τα στοιχεία και άλλων παρόχων;

sdikr
13-05-10, 20:22
Αν έχει μόνο τηλέφωνα του ΟΤΕ, τότε πώς βρίσκουν το τηλέφωνο στο 11888; Ο "Προμηθέας", το "Woms" ή ό,τι άλλο χρησιμοποιούν περιέχουν τα στοιχεία και άλλων παρόχων;

Ναι υπάρχει βάση με τα νούμερα όλων των παροχών (δεν είναι ο προμηθέας ή το woms), το whitepages.gr είναι υπηρεσία του ΟΤΕ για τους πελάτες του ΟΤΕ, όταν κάποιος πάει σε εναλλακτικό βγαίνει και το νούμερο

tsioy
13-05-10, 20:30
Α, οκ..
Είχα την εντύπωση, πάντως, ότι η κοπέλα στο 11888 χρησιμοποίησε ένα από τα δύο προγράμματα (μάλλον τον προμηθέα). Τουλάχιστον, αυτό πρέπει να χρησιμοποιούσαν πριν από 2-3 χρόνια.

sdikr
13-05-10, 20:32
Α, οκ..
Είχα την εντύπωση, πάντως, ότι η κοπέλα στο 11888 χρησιμοποίησε ένα από τα δύο προγράμματα (μάλλον τον προμηθέα). Τουλάχιστον, αυτό πρέπει να χρησιμοποιούσαν πριν από 2-3 χρόνια.

όλα τα 118χχ έχουν πρόσβαση σε άλλες βάσεις, ο ΟΤΕ έχει υποχρέωση να εκδίδει έντυπο κατάλογο με τα τηλέφωνα και το κάνει, ο ηλεκτρονικός είναι εξτρά υπηρεσία και την δίνει με τους δικούς του όρους

tsioy
13-05-10, 20:42
Κατανοητό. Ευχαριστώ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.