PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλήματα με το τηλέφωνο



STELIOS68
13-05-10, 21:01
Καλησπέρα στο forum.
Είμαι συνδρομητής της HOL (double play) τους τελευταίους 5 μήνες.
Τις τελευταίες 20 μέρες έχω πρόβλημα με το τηλέφωνο. Δηλ:
Όταν με παίρνει κάποιος τηλ. μόλις το σηκώνω κλείνει μόνο του. Αυτό γίνεται και πριν το σηκώσω (χτυπάει μια φορά και κλείνει) και μετά πρέπει αυτός που με πήρε να ξαναπάρει.
Έχω παρεξηγηθεί πολλές φορές (νομίζει ο άλλος ότι του κλείνω το τηλ.).
Πείτε μου αν έχει και κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα ή μόνο εγώ για να τηλεφωνήσω στην HOL να το αναφέρω.

Ευχαριστώ :worthy:

tdc
13-05-10, 21:25
Καλησπέρα στο forum.
Είμαι συνδρομητής της HOL (double play) τους τελευταίους 5 μήνες.
Τις τελευταίες 20 μέρες έχω πρόβλημα με το τηλέφωνο. Δηλ:
Όταν με παίρνει κάποιος τηλ. μόλις το σηκώνω κλείνει μόνο του. Αυτό γίνεται και πριν το σηκώσω (χτυπάει μια φορά και κλείνει) και μετά πρέπει αυτός που με πήρε να ξαναπάρει.
Έχω παρεξηγηθεί πολλές φορές (νομίζει ο άλλος ότι του κλείνω το τηλ.).
Πείτε μου αν έχει και κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα ή μόνο εγώ για να τηλεφωνήσω στην HOL να το αναφέρω.

Ευχαριστώ :worthy:

Και αλλος να το εχει, πρεπει να παρεις τηλεφωνο και να το αναφερεις.. Με pstn ή VoiP εισαι?

STELIOS68
13-05-10, 21:59
Δεν ξέρω τι είναι αυτό.
ADSL έχω.

tdc
14-05-10, 02:13
Δεν ξέρω τι είναι αυτό.
ADSL έχω.

Πιο απλα.. Το τηλεφωνο το εχεις συνδεδεμενο πανω στο router ή κανονικα στα μπριζακια στο σπιτι?

valen_gr
14-05-10, 02:35
Ετσι που τα περιγραφει, PSTN εχει, και μαλιστα το προβλημα το κοβω να ειναι απο την μερια του...Αυτο το κλεινει η γραμμη μονη της για καποιο βραχυκυκλωμα /προβλημα συσκευης το βλεπω..
Ας δηλωσει βλαβη παντως, ωστε να γινει ελεγχος...

STELIOS68
14-05-10, 07:26
Πιο απλα.. Το τηλεφωνο το εχεις συνδεδεμενο πανω στο router ή κανονικα στα μπριζακια στο σπιτι?
Τα τηλέφωνα είναι 3 σε όλο το σπίτι (duplex) και είναι κανονικά συνδεδεμένα στις πρίζες τους με φιλτράκια όλα.
Εδώ και 2 εβδομάδες έχει παρουσιαστεί το συγκεκριμένο πρόβλημα. Ξαφνικά. Πιο πριν ήταν ΟΚ.

dkmaster
14-05-10, 11:32
Πάντα όλα οκ είναι πριν, ξαφνικά χαλούν. Δοκίμασε με μία μία συνδεδεμένες τις συσκευές να δεις αν συνεχίζει το πρόβλημα γιατί όντως βραχυκύκλωμα στο χώρο σου μυρίζει.

STELIOS68
14-05-10, 12:16
OK.Θα τα κοιτάξω ένα-ένα.
Ευχαριστώ παιδιά! :oneup:

kostassite
14-05-10, 17:56
Το πρόβλημα το έχω και εγω εδω και κάνα χρόνο με Fritz box 7140 και Voip αλλα δε έχω δώσει σημασία γιατι είναι πολύ σπάνιο(μια φορα τη βδομάδα). Μπορεί να φταίει οτι εχω βάλει σαν πρωτόκολλο αυτο που λέει οτι υπάρχει fax machine διότι έχω συναγερμο. Έχετε καμιά ιδέα?

STELIOS68
14-05-10, 20:26
Πείτε μου κάτι ρε παιδιά γιατί θα τρελλαθώ!
Το πρόβλημα μου παρουσιάστηκε πριν 20 μέρες όταν είχε έρθει έξω από το σπίτι μου συνεργείο του ΟΤΕ και επισκεύαζε τα καλώδια τα οποία τα είχε "τσακίσει" πριν ένα άλλο συνεργείο της ΕΥΔΑΠ που πέρναγε σωλήνες (αθάνατη Ελλάδα του ράβε-ξήλωνε).
Υπάρχει περίπτωση το πρόβλημα να είναι από εκεί; Αν ναι που θα αναφέρω την βλάβη; Στον ΟΤΕ ή στην HOL;
Οι συσκευές του σπιτιού πάντως είναι ΟΚ.
Ευχαριστώ

matelas
14-05-10, 20:39
Αν ναι που θα αναφέρω την βλάβη; Στον ΟΤΕ ή στην HOL;

Ότι πρόβλημα και να έχεις στην HOL το δηλώνεις, δεν είσαι πελάτης του ΟΤΕ. ;)

STELIOS68
14-05-10, 22:05
ΟΚ. Σ'ευχαριστώ matelas. :oneup:

tsorbi
14-05-10, 23:13
Και αμέσως η HOL πάσα στον ΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.