PDA

Επιστροφή στο Forum : Start up disk cd rom support



Poseilus
27-01-04, 14:38
Εχω χασει τη παλια μου δισκεττα εκκινησης με την υποστηριξη του σιντι ρομ.

Εχω φαει το κοσμο να βρω μια καινουργια και δεν μπορω.

Απλα θελω να κανω παλι εγκατασταση στα windows xp.

Που μπορω να βρω ενα image μιας start up cdrom support?

ABEZ
27-01-04, 14:53
Δεν τρέχει το cd μόνο του την εγκατάσταση κατά την εκκίνηση; Θα έπρεπε κανονικά να τρέχει. Έχεις ρυθμίσει το boot sequence στο BIOS;

psyxakias
27-01-04, 14:56
http://www.bootdisk.com/ - Υπόψιν: δεν περέχει warez, μόνο bootdisks

Kotsus
28-01-04, 02:29
Overview
The Windows XP startup disk allows computers without a bootable CD-ROM to perform a new installation of the operating system. The Windows XP startup disk will automatically load the correct drivers to gain access to the CD-ROM drive and start a new installation of Setup. You cannot upgrade from a Windows XP startup disk.

Windows XP Home Edition startup disks will not work for Windows XP Professional installations and vice-versa.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=55820edb-5039-4955-bcb7-4fed408ea73f&DisplayLang=en


Aυτο ψαχνεις????

Poseilus
28-01-04, 11:50
Ευχαριστω...

Εκανα επανεγκατασταση στο λειτουργικο συστημα windows xp φυσικα. Παρουσιαζετε ενα προβλημα με την καρτα γραφικων μου και την οθονη.

Εχω εγκαταστησει ολους τους νεους drivers της καρτας του via 4in1 Service pack1 και direct9.

Το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει. Η οθονη μου κατα την εκκινηση των windows αναβοσβηνει. Υπαρχει σιγουρα καποιο προβλημα συμβατοτητας της μητρικης και καρτας γραφικων. Μηπως ειναι προβληματικια η καρτα γραφικων?

Επισης μολις εκανα για πρωτη φορα εγκατασταση τους drivers της καρτας μου εβγαλαν τα windows ενα μυνημα a problem occured with your geforce3 Ti500 graphics card due to incopatibility issues. Κατι τετοιο. Αλλη μια καρτα που ειχα βαλει πανω σε ενα αλλο συστημα geforce2 δεν ειχε κανενα προβλημα χωρις τα τελευταια updates.

Δεν ξερω τι συμβαινει εχω αλλαξει και το bios. Τι να πω μου φαινεται θα δοκιμασω μια αλλη καρτα γραφικων να δω αν φταιει η μητρικη ή η καρτα γραφικων μου.

avatarious
28-01-04, 12:17
στείλε απο ένα email στο support της εταιρείας της κάρτας γραφικών και της μητρικής,ποτε δε χάνεις

dantouan
01-02-04, 00:36
Ισως επειδη η καρτα σου ειναι gfe3 και συνεπως δεν υποστιριζει direct x9 να σου διμιουργει αυτα τα προβληματα. Προσπαθησε να βαλεις πιο παλιους nvidia detonators ισως τουσ 44,03 που κατα την γνωμη μου ειναι οι καλυτεροι για οπιον εχει πιο παλιες καρτες γραφικων.Ελπιζω να λυσεις το προβλημα σου :|

@ ADSLgr.com All rights reserved.