PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΑΤΒ 18η μερα.



yianemma
17-05-10, 18:57
Το προβλημα ξεκινησε οταν τεχνικοί του ΟΤΕ μετεφεραν την εναερια σε υπόγεια. Τα ορια μου ειναι εκτος κουτιου.

Εδώ και 17 μέρες με εχουν μπαλακι οτε και χολ.
Ποιο ειναι το μέγιστο διάστημα αποκατάστασης βλάβης;
Γράφω από κινητό γιαυτό και η λακωνικοτητα.

DSLaManiaC
17-05-10, 19:44
Δεν υπάρχει ΟΤΕ για σένα.

Να κόψει το λαιμό της η HOL να σου φτιάξει τη βλάβη. :)

Επίσης, σαφώς και θα ζητήσεις επιστροφή παγίου για τις μέρες που δεν είχες υπηρεσίες.

yianemma
18-05-10, 00:26
Δεν υπάρχει ΟΤΕ για σένα.

Να κόψει το λαιμό της η HOL να σου φτιάξει τη βλάβη. :)

Επίσης, σαφώς και θα ζητήσεις επιστροφή παγίου για τις μέρες που δεν είχες υπηρεσίες.

Ειναι η 2η φορά που αντιμετωπίζω τον εμπαιγμό της hellas offline και τον μονοπωλιακό εκβιασμό των ελαφρών τεχνικών του τεχνικού τμηματος Παιανιας.

Στην περίπτωση μου κατα την μετατροπή της καλωδίωσης σε επιγεια κοψανε τις κολωνες που ειχανε τοποθετήσει για να ανταποκριθουν σε καταγγελία μου το 2006 για άρση του
φερεσυχνου.

Τόσο απλά. Την ζημία την εκαναν 2 ευρεθιστοι τεχνικοί του πΟΤΕ.

yianemma
18-05-10, 15:51
Γνωρίζει κανείς σε ποιο χρονικό διάστημα ο ΟΤΕ πρέπει να απαντήσει σε αίτημα για συνδιαστικό ραντεβού;

Έχει εξετάσει κανείς το ενδεχόμενο να κινηθεί δικαστικά όχι εναντίον του παρόχου, αλλά μεμονωμένα, αφού αποφανθεί η ΕΕΤΤ και ακολουθήσει έρευνα από τον ΟΤΕ στους Τεχνικούς του, εναντίον του συγκεκριμένου τεχνικού που είτε λόγω άγνοιας, είτε λόγω βιασύνης, προκάλεσε τη ζημιά στη γραμμή μου;

Ρωτάω γιατί δουλεύω στο χώρο της υγείας, και αν εγώ κάνω λάθος και πεθάνει ο ασθενής, η μύνηση θα είναι εναντίον μου και όχι εναντίον του νοσοκομείου. Γιατί να μην αιτηθώ από την ΕΕΤΤ να ζητήσει από τον ΟΤΕ να αποδώσει τις δέουσες ευθύνες - εάν υπάρχουν - στον συγκεκριμένο τεχνικό;

Ευχαριστώ όποιον απαντήσει.

DSLaManiaC
18-05-10, 19:41
Μπορείς να κάνεις την καταγγελία σου προς τη HOL λόγω μη άρσης της βλάβης σε εύλογο χρονικό διάστημα.

Αυτή μετά μπορεί να κινηθεί όπως νομίζει κατά του ΟΤΕ.

yianemma
18-05-10, 21:12
Την έστειλα το απόγευμα με fax. Ας δούμε τι θα γίνει.

SirAggelos
18-05-10, 22:35
καταγγελια στον ΕΕΤΤ φιλε μου μην το σκεφτεσαι,οταν στην αρχη καθυστερουσαν να με συνδεσουν και στην εξυπηρετηση δεν μπορουσαν να βρουν ακρη εστειλα καταγγελια μια βδομαδα μετα ημουν μεσα.Και πηραν και τηλ να μου ζητησουν συγνωμη.Πλεον ειναι το μονο που τους καιει μην σκας.καταγγελια ειναι απλο

@ ADSLgr.com All rights reserved.