PDA

Επιστροφή στο Forum : Υποβάθμιση



suffo
17-05-10, 23:05
Μετά από πρόσφατο reset που μου κάνανε, μου χαμηλώσαν την ταχύτητα, από Fast path με πήγαν σε Interleaved, και οι ρυθμίσεις στο my on δεν υπάρχουν.
Τα νέα στατιστικά που μου δείχνουν είναι αυτά:
Up Stream
1023 (Kbps.)

Down Stream
10006 (Kbps.)

Noise Margin
11 dB Upstream
7 dB Downstream

Attenuation
9 dB Upstream
18 dB Downstream

Conn-x στον πάνω όροφο κλειδώνει στα 16 χωρίς κανένα πρόβλημα

suffo
25-06-10, 03:18
Conn-x στον πάνω όροφο κλειδώνει στα 16 χωρίς κανένα πρόβλημα

Τι σύμπτωση, conn-x και στον δικό μου όροφο τώρα κλειδώνει στα 16 χωρίς πρόβλημα

http://www3.pic-upload.de/25.06.10/yis85uhsvepa.png

antonis556
25-06-10, 12:16
Φιλε μου ΟΝ εχεις ή Connx ?

suffo
25-06-10, 13:20
Φιλε μου/φιλαρακο μου/δικε μου/μαγκα μου/αδερφε/μαν στο 1ο μήνυμα είχα ΟΝ, τώρα έχω connx.

intech
25-06-10, 16:40
Φιλε μου/φιλαρακο μου/δικε μου/μαγκα μου/αδερφε/μαν στο 1ο μήνυμα είχα ΟΝ, τώρα έχω connx.

Νομίζω οτι με την απάντηση σου (υφος), αδικείς τοσο τον antonis556, οσο και τον ευατό σου!

suffo
25-06-10, 17:39
Με υφάκι με ρώτησε με υφάκι απάντησα. Τουλάχιστον υφάκι υπέθεσα ότι έχει.
Αλλιώς θα διάβαζε καλύτερα τα μηνύματα, άμα δεν είχα ΟΝ δεν θα ερχόμουν σε αυτό το sub-forum κτλ
Έστω και σαν ψηφιακός φίλος (γιατί δεν νομίζω να γνωριζόμαστε αλλιώς) θα γνώριζε ότι έχω απαντήσει σε αρκετά θέματα στο sub-forum της ΟΝ

Και αυτό το θέμα με "ύφος" ξεκίνησε αν το βλέπεις έτσι. Δεν ξεκίνησε από εμένα όμως. Αλλά από το υφάκι της ΟΝ και τις δικαιολογίες τους. Δεν γίνεται την μια να σαι στα 15 σε fast path και την άλλη στα 10 interleaved και να σου λένε είναι το max. Ο ΟΤΕ δηλαδή τι έκανε και είναι η γραμμή καλύτερα από ποτέ?
Αλλά δεν είναι μόνο οι δικαιολογίες, καθώς σαν χρόνια χρήστης της ΟΝ είδα της υπηρεσίες της να χειροτερεύουν και τις τιμές να μην αλλάζουν

antonis556
26-06-10, 00:26
Καταρχας να ξεκαθαρισω οτι δεν ειπα αυτα που ειπα με υφακι . Δυστυχως στον γραπτο λογο , δεν μπορει να ξεκαθαριστει το υφος μιας προτασης/εκφρασης και αρκετες φορες οδηγουμαστε σε παρεξηγησεις ...

suffo
26-06-10, 01:59
A, συγνώμη τότε, νόμιζα ότι το είπες με επιθετικό στυλ και παρασύρθηκα λίγο :oops:

antonis556
26-06-10, 12:20
Δεν πειραζει ... :) . Απλως να σου πω την αληθεια στην αρχη μπερδευτηκα και λεω , τι γραφει αυτος ? :p

intech
26-06-10, 20:25
Συμφορουμίτες η καλή διάθεση και πρόθεση μετράει, σας συνχαίρω.:oneup:

beatnick
29-06-10, 16:46
Έτσι όπως τόπες suffo ήταν λίγο φλού, εγώ κατάλαβα ότι είχες conn-x και on στον ίδιο όροφο. Ο καθένας το δικό του δηλαδή.
Φίλοι συμφορουμήτες, μην γίνει συμφορά δεν μας συμφέρει! :rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.