PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετατροπή της Adsl? Πορτες Γιοκ!



civil
19-05-06, 19:29
Μένω Χολαργό και στις 17 Απριλιου εστειλα στη Forthnet fax για αλλαγή του adsl over isdn σε over Pstn.
Μεχρι σήμερα 19 Μαιου ο τεχνικος του ΟΤΕ εχει αλλαξει το τηλεφωνο σε pstn αλλα η Forthnet μου λεει οτι στις 17 Απρ στειλαν στον ΟΤΕ το αιτημα για αλλαγή και της adsl....ακομα τιποτα...μαλλον δεν εχουν πορτες.:( :evil:
Μπορει να μου πειι κανεις σε ποιο site του πΟΤΕ μπορώ να ψάξω???
Ευχαριστώ
:)

mikeone
19-05-06, 20:06
Νομίζω πως μπορείς να δεις και από εδώ (http://www.forthnet.gr/templates/adslstatus.aspx?c=10007803) απλά βάζοντας το τηλέφωνο σου. Έτσι θα μάθεις σε ποιο στάδιο βρίσκεσαι;)

Patentman
19-05-06, 20:45
Στο τηλ 134. Το μονο εγκυρο. Εκει θα ρωτησεις αν εχει πορτες για το τηλ σου, οχι την πορεια της γραμμης (εφοσον η αιτηση δεν ειναι στο ονομα σου).

Οσο για την ενημερωση καταστασης Αίτησης Ενεργοποίησης Πρόσβασης ADSL δεν νομιζω να σε διαφωτισει και πολυ. Εδω πολλες φορες (ολες :twisted: ) ειναι ενεργοποιημενη η γραμμη σου και αυτοι δεν το ξερουν :lol: Τωρα που θελεις να δεις σε ποιο σταδιο ειναι θα σου δειξει επιτυχημενα? :whistle:

Η αργοπορεια και ο γραφειοκρατισμος (μαζι με τον ωχαδερφισμο) καλα κρατουν σε ολα τα σταδια και απο ολους τους εμπλεκομενους.

teo_L20
19-05-06, 21:59
Το καλύτερο που έχεις να κανεις είναι να συνδέσεις το router σου και ανα τακτα διαστηματα να βλέπεις αν αναψε το μαγικό λαμπάκι. Μετά τους χτυπας τηλέφωνο και τους ζητας κωδικο...:oneup:

civil
20-05-06, 16:11
Το καλύτερο που έχεις να κανεις είναι να συνδέσεις το router σου και ανα τακτα διαστηματα να βλέπεις αν αναψε το μαγικό λαμπάκι. Μετά τους χτυπας τηλέφωνο και τους ζητας κωδικο...:oneup:


Μεχρι να αναψει το μαγικο λαμπακι το adsl ειναι virtual reality!!
:evil: :mad: :evil:

Σας ευχαριστώ παντως όλους.
;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.