PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση πακέτου Connx



Domveo
19-05-10, 09:53
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.Στο Οteshop που πήγα μου είπαν οτι στην περιοχή μου έχω διαθέσιμη ταχύτητα μέχρι 2Μbps.Κι έτσι έβαλα τη 2αρα. Αν ζητήσω αλλαγή πακέτου θα πιάνω κάποια τουλάχιστον μεγαλύτερη ταχύτητα η όχι? Και πως γίνεται η αλλαγή? Τηλεφωνικά η μέσω του καταστήματος? Ευχαριστώ.

treli@ris
19-05-10, 10:06
Γραψε εδω (http://oteshop.ote.gr/storefront/adsl.ep) το τηλεφωνο σου και δες μεχρι τι ταχυτητα ειναι διαθεσιμη στην περιοχη σου. Αν οντως ειναι μεχρι 2mbps τοτε δες αν σε καλυπτει καποιος εναλλακτικος παροχος.

emeliss
19-05-10, 10:06
Αν σου λένε ότι υπάρχει μέχρι δύο τότε υπάρχει μέχρι δύο. Για τώρα τουλάχιστον. Αργότερα ξαναρωτάς.

pascoe
20-05-10, 17:51
Πρόσεχε. Ακόμη κι αν σου πουν ότι πιάνει 24 σιγουρέψου πρώτα αν το σηκώνει η γραμμή σου (χαλκός κ.α).Ζήτα έλεγχο γραμμής και μετά προχώρα.
Εγώ την πάτησα και τρέχω ένα μήνα με τους Γερμανο Π ΟΤΕ δες για να βρω άκρη.
Αλλιώς θα πληρώνεις την 2αρα για 24αρα

emeliss
20-05-10, 17:56
Πρόσεχε. Ακόμη κι αν σου πουν ότι πιάνει 24 σιγουρέψου πρώτα αν το σηκώνει η γραμμή σου (χαλκός κ.α).Ζήτα έλεγχο γραμμής και μετά προχώρα.
Εγώ την πάτησα και τρέχω ένα μήνα με τους Γερμανο Π ΟΤΕ δες για να βρω άκρη.
Αλλιώς θα πληρώνεις την 2αρα για 24αρα
Με ένα τηλέφωνο στο 134 (ή μάλλον στο 13888 από την Δευτέρα και μετά) μπορείς να κατεβάσεις το conn-x σε 2Mbps χωρίς κανένα πρόβλημα.

Excessium
22-05-10, 01:50
Να ρωτησω κατι. Μιλησα με οτε για να αλλαξω απο forthnet, μου ειπαν οτι μπορουν να κανουν την αιτηση οι ιδιοι αν τους δωσω τα στοιχεια μου. Θελω ομως να δω τους ορους κλπ του συμβολαιου γραπτως πριν κανω την αιτηση τηλεφωνικα (ειναι ασφαλες αυτο?). Αυτα που μπορω να τα βρω?

@ ADSLgr.com All rights reserved.