PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas και pings



iron_gr
20-05-06, 23:05
Tellas και pings τι λέει; Έχουμε κανένα feedback τώρα τελευταία;

Έψαξα και βρήκα μόνο threads του 2003-2004 :(

Hout
21-05-06, 00:07
Για τα pings ευθύνεται ο πάροχος ή είναι περισσότερο θέμα περιοχής;

SfH
21-05-06, 03:00
Αν εισαι OK απο την πλευρα του οτε, υπολογιζε στο πολυ περιπου 4χ με Ιταλια, 8χ με Αγγλια και 9χ με Γερμανια, αναλογα και το στοχο σου παντα.

Για τα pings εχουν μεριδιο ευθυνης και ο ISP και ο ΟΤΕ (η αντιστοιχος παροχος δικτυου adsl).

iron_gr
21-05-06, 20:19
Αν εισαι OK απο την πλευρα του οτε, υπολογιζε στο πολυ περιπου 4χ με Ιταλια, 8χ με Αγγλια και 9χ με Γερμανια, αναλογα και το στοχο σου παντα.
Αυτές οι τιμές είναι καλές ή κακές; Τις βλέπω για άριστες, αν εννοείς κάτω από 100ms pings!

Για Ελλάδα, Κύπρο;

SfH
22-05-06, 04:59
Το καλες η κακες ειναι καθαρα υποκειμενικο. Ιταλια ειναι κορυφαιες (δεν ξερω αλλον ελληνικο ISP που να πιανει 4χ σε οποιαδηποτε χωρα του εξωτερικου). Στην Ευρωπη γενικα ειναι στο ιδιο γενικο επιπεδο με ολους τους αλλους tier-1 ISPs (εως λαχιστα χειροτερη).

Στην Ελλαδα δεν εχω δει κανεναν ISP (με εξαιρεση των teledome/tph που δεν εχω δοκιμασει ποτε μου) να εχει προβλημα εδω και πολυ καιρο.

Για Κυπρο δεν εχω δοκιμασει αλλα ειμαι καπως επιφυλακτικος. Ενας φιλος μου απο Κυπρο δεν ειχε και το καλυτερο latency με Ελλαδα, οποτε, δεν πιστευω οτι θα εχουμε κι εμεις καλο με αυτους...

Valandil
29-05-06, 12:37
Σε games η Τελλας τι λεει?Γιατι προκειται να βαλω τελλας 1024.Και φοβαμαι μην εχω latency μεγαλυτερο της 384 που εχω τωρα (ΟΤΕνετ) :p

iron_gr
11-06-06, 10:11
Σε games η Τελλας τι λεει?Γιατι προκειται να βαλω τελλας 1024.Και φοβαμαι μην εχω latency μεγαλυτερο της 384 που εχω τωρα (ΟΤΕνετ) :p
Ναι, αυτό που ρώτησα κι εγώ για τα games είναι (pings)!

Σύμφωνα με αυτά που έγραψε ο φίλος Someonefromhell, τα pings κυμαίνονται στα ίδια επίπεδα για άλλους τους ISP's!

Solitude^Within
04-07-06, 09:54
Ενα μηνα μετα λοιπον ερχομαι να απαντησω σε αυτο το thread και να πω οτι σαν Κατοχος providing απο Τελλας ειμαι ακρος ικανοποιημενος...Συγκεκριμενα επειδης ασχολουμεθα και με online gaming εχω να πω οτι εδω και περιπου ενα χρονο που εχω adsl εκ των οποιων οι 4 περιπου μηνες ηταν με 4net , αλλους 3 HOL και τους λοιπους Τελλας ειδα αισθητες διαφορες σε WoW και GW με σειρα καταταξης απο την χειροτερη στη καλυτερη.. HOL--->4net--->Tellas.

Χωρις να θελω να παρασυρω κανεναν γιατι αυτα ειναι καθαρα υποκειμενικα..περιοχη,dslam και ολα τα σχετικα..

Φιλικα ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.