PDA

Επιστροφή στο Forum : ξαφνικα συχρονιζει στα μισα



returnttsource
21-05-10, 22:10
Γεια σας,
Θελω τη συμβουλη σας. Σημερα γυρισα στο σπιτι και απο κει που συχρονιζε στα
15mbit σημερα μετα απο απειρα ρεσταρτ δεν λεει να παει πανω απο 8μμπιτ.

Υπαρχει περιπτωση να με κλειδωσαν σε διαφορετικο προφιλ?
Να παρω να δηλωση βλαβη ? ελενξα ολες τισ καλωδιωσεις 3 φορες. αλλαξα καλωδια σπλιττερ αλλα τιποτα. Καμια συμβουλη?

cmaniac
21-05-10, 22:14
Παρε τηλεφωνο και δηλωσε βλαβη, εχει γινει κατα πασα πιθανοτητα λαθος στην επιλογη του προφιλ σου.

Καποιος σε γυρισε πισω στα 8 :lol:

returnttsource
21-05-10, 23:15
στο 121 δηλωνω βλαβη?

........Auto merged post: returnttsource added 56 minutes and 36 seconds later ........

τωρα μολις το ρουτερ εχασε την συνδεση και στον επομενο ρεσταρτ διορθωθηκε μονο του :hmm:

Route13
21-05-10, 23:37
Ακριβως το ιδιο εγινε και σε μενα σημερα.Ο router συνχρονιζε στα 14mbit και η γραμμη μου γυρισε σε 8αρα ξαφνικα και download και upload 379 / 8192 kbps.Πηρα τηλεφωνο και εκει μου ειπαν πως ειμαι κανονικα στα 14 ,τελικα μετα απο reset στη γραμμη μου το παρατηρησαν και αυτοι αλλα ακομα δεν εχει διορθωθει.

fzzlgc
28-05-10, 17:10
στο 121 δηλωνω βλαβη?

........Auto merged post: returnttsource added 56 minutes and 36 seconds later ........

τωρα μολις το ρουτερ εχασε την συνδεση και στον επομενο ρεσταρτ διορθωθηκε μονο του :hmm:

οταν λες διορθωθηκε τι εννοαεις ακριβως? στα ποσα κλειδωνεις πλεον? και με τι snrm, attenuation?

tsitsopoulos
28-05-10, 20:25
δεν εχει τιποτα ο χαλκος σου ουτε τα φιλτρα σου ουτε τιποτα
ολοι το ιδιο προβλημα εχουμε.
Δεν σε βάζουν σε 8αρι προφιλ απλως ορισμενες ωρες κλανει το δυκτιο ολο
και συνχρονισμενο να ειναι το μοντεμ σου στα 18mbps θα κανει αποσυνδεση και οταν συνδεθει θα εχει 5-9 mbps
καπου καπου θα εχεις ταχυτητα καποιες αλλες φορες θα εχεις και αποσυνδεσεις
θα το καταλαβετε με τον καιρο οτι αυτο ειναι τα αλλα ολα που λεγονται ειναι ιστοριες και ψιψιψινια.
δεν θελει να εχεις σπουδασει δυκτια για να το καταλαβεις
καλα ειμασταν με 8αρες τι το ηθελαν αφου δεν ειναι ετοιμοι ακομα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.