PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεμα απο ΕΛΤΑ->Γερμανια



JERY
24-05-10, 16:39
Εχω στελει συστημενο express ενα φακελο στη γερμανιο, μπαινω στο site των ΕΛΤΑ και μου δειχνει οτι το δεμα ειναι ακομα Ελλαδα, ειχα παρει τηλ τη παρασκευη και μου ειπαν οτι ειναι στη γερμανια για αυτο δεν το βλεπω.
Υπαρχει καποιο site που να μπορω να δω που ειναι στη γερμανια>?
Το Γερμανικο ταχυδρομιο δεν υποστηριζει track για εκτος γερμανιας ip και οταν το εβαλα με proxy δεν μου βρηκε κατι...
Σημερα ειναι και αργια και δεν δουλευουν τα ΕΛΤΑ

alekan
24-05-10, 16:52
Καλη τυχη με την ευρεση του φακελου, δε νομιζω οτι θα εχεις θεμα να χαθει κλπ, αλλα ενα tip για αλλη φορα:
Μονο συστημενο κι οχι συνδιασμο με express.
Τσαμπα τα επιπλεον λεφτα, χωρις να κερδιζεις απλουτως τιποτα απο ταχυτητα παραδοσης.
Γενικα με Γερμανια υπαρχει ενα θεματακι ταχυτητας και αποστολων και παραλαβων.

JERY
24-05-10, 17:18
Βρηκα αυτο αλλα δεν μου το βρισκει....

https://www.deutschepost.de/sendungsstatus/bzl/sendung/simpleQuery.html?locale=en&init=true

JERY
25-05-10, 10:14
Το δεμα ειναι απο τη παρασκευη στη γερμανια, μεσω πτησης.
Στα ελτα μου ειπαν οτι τα γερμανικα ταχυδρομια αργουν πολυ και οτι μπορει να κανει μεχρι και 20 μερες να παραδωθει:sorry: και οτι πλεον δεν μπορουν να δουν που ειναι το δεμα.

Dimitris_80
14-10-11, 19:40
επανέρχομαι στο θέμα γιατί είμαι στην ίδια περίπτωση. Έστειλα ένα δέμα βάρους 2,2κιλών στη Γερμανία, συστημένο. Το track των ΕΛΤΑ μου το δείχνει απλά στην Ελλάδα. Μπαίνω στο γερμανικό deutsche post και δε βγάζει κάτι. Πόσες μέρες κάνει περίπου να φτάσει και αν υπάρχει κάποιος τρόπος ηλεκτρονικής παρακολούθησης με τον κωδικό;

@ ADSLgr.com All rights reserved.