PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορια απο 8mbs σε 24



BlacKDrAgOn
25-05-10, 16:32
Καλησπερα σας εχω την εξής απωρια. απο τον οτε μου εχουν πει πως η αναβαθμηση εχει ολοκληροθει και πλεον εχω 24mbs τα στατιστικα του Router mou λενε αυτο

==============================

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: MultiMode
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 20382 kbps
Upstream Rate: 967 kbps
Downstream Margin: 9 db
Upstream Margin: 9 db
Downstream Line Attenuation: 15 db
Upstream Line Attenuation: 3 db
Downstream Transmit Power: 11 db
Upstream Transmit Power: 18 db
Encapsulation: RFC 2364 PPPoA
Multiplexing: VC
Qos: UBR
Pcr Rate: 0
Scr Rate: 0
===============================

τωρα δεν γνωριζω αν ειναι σωστα για την 24. με 24 ποσο donwload πρεπει να εχουμε ???
δοκιμασα να κατεβασω απο καπoιο ftp και το download ειναι 2.250mbs
ειναι καλο αυτο ??? η ειναι πολυ λιγο για την 24 ευχαρηστω πολυ

christhenis
25-05-10, 16:40
download 2.250??:respekt:Φίλε φυσάει η γραμμή σου.!.!;) Και κλειδώνεις στα 20mbps!!Τέλεια είσαι..!!!!

emeliss
25-05-10, 16:45
Πολύ καλό είναι.

binary_dreamer
25-05-10, 16:45
ναι μια χαρά είναι η γραμμή σου. μην το πεις ούτε του παπά

BlacKDrAgOn
25-05-10, 16:47
ναι ??? αληθεια ??? αχ ευχαρηστω και ελεγα να τους παρω και τηλ :D :D :D
το καλο με την γραμμη μου ειναι πως το κεντρο τηλεφωνου ειναι 50 μετρα μακρια μου ::D :D

cmaniac
25-05-10, 19:00
και ελεγα να τους παρω και τηλ

...και μετα φταινε οι τεχνικοι :evil:

billybiros
25-05-10, 20:41
Encapsulation: RFC 2364 PPPoA
Multiplexing: VC
Έχω την εντύπωση ότι οι 24άρες είναι πλέον όλες σε PPPoE.
(κάποιος που το ξέρει στα σίγουρα ας το επιβεβαιώσει ή ας το διαψεύσει).

NiKapa
25-05-10, 22:15
Τα 24αρια Dslam's είναι http://en.wikipedia.org/wiki/Point-to-Point_Protocol_over_Ethernet ,
Ισχυει..δεν σημαινει οτι δεν παιζει με Pppoa ..

BlacKDrAgOn
26-05-10, 14:33
...και μετα φταινε οι τεχνικοι :evil:
φιλε μου γιατι το λες αυτο ??? απλος ειπα πως 8α επερνα τηλ για να δω αν ειναι σωστα και οχι να κανο σκηνη. προς τι η ειρωνια ?

wesker
27-05-10, 00:16
φιλε μου γιατι το λες αυτο ??? απλος ειπα πως 8α επερνα τηλ για να δω αν ειναι σωστα και οχι να κανο σκηνη. προς τι η ειρωνια ?

Mε την έννοια οτι ορισμένοι είμαστε μακριά από το κέντρο από τα 25 πιάνουμε μετά βίας 5-6MB κι εσύ ήθελες να πάρεις τηλ. που συγχρονίζεις στο 96% της γραμμής σου. Τι να πούμε κι εμείς που τέτοιες ταχύτητες δεν θα τις δούμε ΠΟΤΕ....

Garlic
27-05-10, 00:24
Καλα τους ειναι τοσο μεγαλο προβλημα η ειναι θεμα δεσποζουσας θεσης να τραβήξουν ενα fiber μεχρι τα κουτια! Εδω εγω θα παρω ΠΣΚ ενα φιλο για να βαλω στο σπιτι που φτιαχνω Φ10 για οπτικη ινα μέσα στο σπιτι και αυτοι που θελουν να δωσουν και HD TV το σκεφτονται? Τι να πω τελος παντον και η τιμη της μονοτροπης ειναι ξεφτίλα! Εδώ και οταν εβαλα το μοντεμ που ειχα πρόβλημα πριν απο κανα χρονο και πριν απο καμια εβδομαδα που τους πηρα τηλ εβλεπαν θορυβο στη γραμμή. Αυτο εγω πως το βλέπω?

BlacKDrAgOn
27-05-10, 11:03
Mε την έννοια οτι ορισμένοι είμαστε μακριά από το κέντρο από τα 25 πιάνουμε μετά βίας 5-6MB κι εσύ ήθελες να πάρεις τηλ. που συγχρονίζεις στο 96% της γραμμής σου. Τι να πούμε κι εμείς που τέτοιες ταχύτητες δεν θα τις δούμε ΠΟΤΕ....
φιλε μου εγω τοσο καιρο δουλευα ενα απλο modem. Εδω και λιγες μερες πειρα ενα Router και δεν ειξερα που κλειδωνει η line μου, για αυτο και ηθελα να παρω τηλ ωστε να μου πουν αν ειναι σωστα..... :D :D

Οποτε θα πρεπει να χαιρομαι που εχω τοσο καλη γραμμη :D :D ευχαριστω για τον χρονο σας

@ ADSLgr.com All rights reserved.