PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσφορα στο Ηρακλειο 24αρα στα 20 ευρο αξίζει ?



mpetou
26-05-10, 21:39
Γεια σας με πειρανε τηλεφωνο απο την forthnet και μου ειπανε για μια προσφορα στο
Ηρακλειο Κρητης με 20 ευρω 24αρα αdsl τηλεφωνο απεριοριστα για αστικα υπεραστικα
και 1 ωρα προς κινητα.
Τωρα εχω ote connx και φυσαει σε ταχυτητες και απο sites και απο torrents..

Αξιζει αυτη η προσφορα ?
Θα εχω καλες ταχυτητες οπως του οτε?

μου φαινετε πολυ καλο για να ειναι αληθινο..

Μηπως υπαρχει καμια λαμογια σε αυτα που λενε καμια κρυφη χρεωση?

Το δυκτιο της forthnet ειναι καλο στο ηρακλειο DSLAM Κνωσσου?

Το τηλεφωνο ειναι pstn οπως του οτε ή voip οπως της cyta?

ευχαριστω

masterfaster
26-05-10, 21:44
Πρεπει να πας σε καταστημα Forthnet και να ρωτησεις. Καλυτερα να καταγραψεις σε video τη συνομιλια σου με τον υπευθυνο του καταστηματος. Αλλα με 20 ευρω δεν νομιζω να περιλαμβανει κανονικη τηλεφωνικη γραμμη (μεσω POTS), μαλλον για VOIP το κοβω.

Γενικα η Forthnet εχει προβληματα με το δικτυο της.

cranky
26-05-10, 22:02
......με 20 ευρω 24αρα αdsl τηλεφωνο απεριοριστα για αστικα υπεραστικα και 1 ωρα προς κινητα.

Αξιζει αυτη η προσφορα ?
Όπου ακούς πολλά Mbps, κράτα και μικρό δίσκο. :innocent:

spsomas
26-05-10, 22:29
Έχει αναφερθεί και σε άλλο νήμα. Στην Κρήτη παίζει μια τέτοια προσφορά. Αλλά τώρα αν αξίζει ή όχι θα δεις το νήμα η forthnet σέρνεται, με 150 σελίδες να λένε ότι δεν πάει καλά. Αν αντέχεις οικονομικά, δηλαδή 5€ το μήνα χωρίς κινητά και διεθνείς (εφόσον βάλεις 2PLAY που έχει 40), τότε κάτσε ΟΤΕ φίλε μου που είσαι και ευχαριστημένος.

johnson
27-05-10, 00:11
Θα ξεχάσεις πάντως το youtube τις βραδυνές ώρες. Πριν μερικές μέρες σε σπίτι φίλου που ήθελε να μου δείξει ένα βίντεο (ούτε καν HD) και ακόμα buffering κάνει... :p

Όχι εντάξει, πέρασε κάνα τέταρτο και το είδαμε τελικά. :lol:

Η προσφορά πάντως, ακόμα και για το τραγικό internet τα βράδια, είναι αρκετά καλή.
Αν τυχόν βάλεις 4net, θα ήθελα πολύ να δω τα pings στο Ηράκλειο (αφού ζητήσεις και fast path).

mpetou
27-05-10, 02:19
μαλλον δε θα βαλω ...
γιατι ο οτε μου δινει πραγματικα 24μβιτ

@ ADSLgr.com All rights reserved.