PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποτε θα ερθει το MacBook στην Ελλαδα? ΟΕΟ!!



Σελίδες : [1] 2

iasonakos
24-05-06, 13:12
Αυτη ακριβως ειναι η ερωτηση μου. Ποτε θα ερθει το macbook με την 13,3" οθονη και τον 1,83 επεξεργασή?

Πηρα στην rainbow και μου ειπανε στο τελος Ιουνίου. Αν δεν κάνω λάθος στην ευρώπη κυκλοφορεί κανονικά! Ετσι δεν είναι??

Μηπως γνωριζει κανεις κάποιο αξιόπιστο e-shop του εξωτερικού, το οποιο στελνει Ελλαδα και έχει το MacBook??

Ψηθηκα άσχημα!!!

nickolas2005
24-05-06, 13:26
Δες και στην systemgraph.gr (καλύτερο σέρβις, υποστήριξη, τιμές - Ελλάδα) ή στο εξωτερικό απο cyberport.de (πολύ χαμηλές τιμές, ξέρω άτομα που έχουν πάρει απο εκεί χωρίς κανένα πρόβλημα)...

edit Αν ξέρεις κάποιος κάτι παραπάνω για το τι γίνεται με την εγγύση σε περίπτωση αγοράς απο Γερμανία καλό θα ήταν να το αναφέρει..Please?:)

iasonakos
24-05-06, 14:50
Τελικά εχει έρθει Ελλάδα??

nobleman
24-05-06, 16:21
Δες και στην systemgraph.gr (καλύτερο σέρβις, υποστήριξη, τιμές - Ελλάδα) ή στο εξωτερικό απο cyberport.de (πολύ χαμηλές τιμές, ξέρω άτομα που έχουν πάρει απο εκεί χωρίς κανένα πρόβλημα)...

edit Αν ξέρεις κάποιος κάτι παραπάνω για το τι γίνεται με την εγγύση σε περίπτωση αγοράς απο Γερμανία καλό θα ήταν να το αναφέρει..Please?:)

Οι της Rainbow που τους πήρα μου είπαν ΡΗΤΑ και ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ότι δεν αναγνωρίζουν την εγγύηση για αγορά πλην αυτών...

nickolas2005
24-05-06, 16:32
Οι της Rainbow που τους πήρα μου είπαν ΡΗΤΑ και ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ότι δεν αναγνωρίζουν την εγγύηση για αγορά πλην αυτών...

Φυσικά και δεν την αναγνωρίζουν αφού δεν το πέρνεις απο αυτούς...Αν διαβάσεις σχόλια για την rainbow θα δεις ότι όλοι την κατηγορούν...Προτιμώ να το πάρω απο γερμανία που θα ξέρω ότι θα μου το επιστρέψουν πιο σύντομα απο την rainbow! Η απο την παραπάνω ελληνική εταιρεία που οι πωλητές της είναι απόλυτα εξυπηρετικοί και το σέρβις τους πολύ καλό. Και ούτε θα πληρώνω 1 ευρώ το λεπτό στην δήθεν τεχνική υποστήριξή τους! Μπες σε διάφορα φορουμ να διαβάσεις τι παίζει με την rainbow που το έχει δει μονοπώλειο..Ασε που οι τιμές είναι τουλάχιστον 15% πάνω..

kadronarxis
24-05-06, 21:59
Το παρήγγειλα από rainbow.
Εντάξει, τέλος ιουνίου δε με στεναχωρεί ιδιαίτερα.
Τότε που θα αρχίσουν οι καλές ζέστες δηλαδή.

ΥΓ: τώρα που βλέπω το cyberport.de δεν θα το έχουν διαθέσιμο, μέχρι 01/06/2006.
Που σημαίνει ότι αν το παραγγείλεις τώρα, θα σου έρθει κατά της 10/06 το αργότερο με τη ζήτηση που έχει.

ΥΓ2: Στην Αγγλία τα έχουν ετοιμοπαράδοτα.Δυστυχώς.

ΥΓ3: Λίγη υπομονή, ποτέ δεν έβλαψε κανέναν.Μπορείς και να μαζέψεις περισσότερα χρήματα να του περάσεις αμέσως και 1GB μνήμη.

ΥΓ4: Βεράντα, και μέσω ασύρματου δικτύου, να συνδέεσαι με το mac mini, και να βλέπεις τα αρχεία σου, αλλά και να σερφάρεις με καφέ αγκαλιά.

ΥΓ5: φτάνουν πια τα ΥΓ ρε.!

teodor_ch
24-05-06, 22:38
έχετε ξεφύγει με αυτά τα μήλα!!!

iasonakos
24-05-06, 23:02
Βασικά είμαι μεταξύ του ΗP NC6320 (http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=3283) και του MacBook με τον 2,0Ghz, 1GB ram και 80 GB σκληρό.

Προς το παρον τεινω προς τον mac (μου αρεσει πιο πολυ) αλλά δεν εχω δουλεψει καθολου MAC και θα ειναι μεγάλο βήμα να περασω σε mac..

Αξίζει να τον περιμένω????

Εσεις τί προτείνετε?? Toν HP ή to macbook??

nickolas2005
24-05-06, 23:04
Αξίζει κατ εμέ. Αλλωστε τα mac τώρα παίζουν και με windows.

Πύρρος
24-05-06, 23:29
Για τα της εγγύησης: είχα αγοράσει iPod απ`έξω και η rain το δέχτηκε (μετά από claim form με φωτοτυπία απόδειξης και αναμονή για έγκριση από την ίδια την apple, αλλά το δέχτηκε)

edit:

Και από το στόμα της ίδιας της apple:

http://www.apple.com/legal/warranty/hardware.html


OBTAINING WARRANTY SERVICE
Please access and review the online help resources referred to in the documentation accompanying this hardware product before requesting warranty service. If the product is still not functioning properly after making use of these resources, please contact the Apple representatives or, if applicable, an Apple Authorized Service Provider located using the information provided in the documentation. An Apple representative or Apple Authorized Service Provider will help determine whether your product requires service and, if it does, will inform you how Apple will provide it. Apple or its Apple Authorized Service Providers will provide warranty service on products that are tendered or presented for service during the Warranty Period, as permitted by law. If the product is portable, meaning that it can operate independently without a power cord, you may obtain warranty service worldwide. However, service will be limited to the options available in the country where service is requested. If the product is not portable, warranty service may be restricted to the country where the product is purchased. Service options, parts availability and response times will vary according to country. You may be responsible for shipping and handling charges if the product cannot be serviced in the country it is in. In accordance with applicable law, Apple may require that you furnish proof of purchase details and/or comply with registration requirements before receiving warranty service. Please refer to the accompanying documentation for more details on this and other matters on obtaining warranty service.

iasonakos
24-05-06, 23:40
Αξίζει κατ εμέ. Αλλωστε τα mac τώρα παίζουν και με windows.

Ναι το διαβασα αυτο. Με το bootcamp. Γίνεται να τρέξεις εφαρμογές windows χωρίς να φορτώσεις windows?? H πρεπει να βάλεις και τα windows σαν δευτερο λειτουργικο και για οτι προγραμματα τρέχουν σε windows να κάνεις restart και να τα χρησιμοποιείς μεσα απο win??

Αν όμως το Mac OS τρέχει και windows εφαρμογες :hmm: τοτε όλα αλλάζουν!! :oneup:
Προς το καλυτερο φυσικά!

Πύρρος
24-05-06, 23:53
το μόνο που κάνει το boot camp είναι να σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις dual boot σε win.

To OS X δεν μπορεί να τρέξει windows εφαρμογές (Τουλάχιστον όχι το 10.4)

Υπάρχει το parallels, το οποίο τρέχει παράλληλα τα windows με το OS X με αρκετά καλή ταχύτητα (ή έτσι διαβάζω), αλλά είναι σχετικά φαγανό στη μνήμη. (Εκτός αν έχω χάσει επισόδεια, τα windows έτσι ΔΕΝ έχουν 3d acceleration).

http://www.parallels.com/en/products/desktop/

kadronarxis
25-05-06, 10:18
iasonako, και εγώ είχα φοβηθεί την πρώτη φορά(ωχ....mac) και τι προγράμματα έχει, και αν υπάρχει συμβατότητα, και πίστεψέ με όλοι οι φόβοι εξαφανίστηκαν αμέσως μόλις πάτησα το Power ON.

Ακούγεται ένας ήχος ΝΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝΝΝΝ, και ξεκινάει η φόρτωση του λειτουργικού.
Σαν να σου λέει "εδώ μεγάλε παίζουν άλλα κόλπα."
Φυσικά όταν εμφανίζεται το γραφικό περιβάλλον δεν παίζει κανένας ήχος όπως αυτός ο αηδιαστικός των windows.:p

Μετά από 24 ώρες πάνω στον mac(σερί όπως εγώ), θα είσαι έτοιμος !!

hedgehog
25-05-06, 10:21
Εμένα πάλι μου γύρισε το μυαλό ανάποδα, όταν έφτασα στο σημείο να αρχίσω να ξεβιδώνω καπάκια :redface: για να δω γιατί δεν κάνει eject το CD :shock:
(άκους εκεί... "πέτα το στο recycle bin" λέει!!! :mad:)

kadronarxis
25-05-06, 10:25
Α ρε hedge....:p Ξεκινάς με power on, και έχεις κρατημένο το κουμπί D.
Γιατί δε μας ρώτησες;:hmm:

hedgehog
25-05-06, 10:30
Δεν σας είχα ανακαλύψει τότε :p
Πάνε κάποια χρόνια...
Απλά ήθελε να πετάξω το εικονίδιο απο το desktop στο trash :mad: :redface:

kadronarxis
25-05-06, 10:32
Τώρα πλέον όλα τα keyboards, έχουν κουμπί eject πάνω δεξιά.
:)

sdikr
26-05-06, 21:40
iasonako, και εγώ είχα φοβηθεί την πρώτη φορά(ωχ....mac) και τι προγράμματα έχει, και αν υπάρχει συμβατότητα, και πίστεψέ με όλοι οι φόβοι εξαφανίστηκαν αμέσως μόλις πάτησα το Power ON.

Ακούγεται ένας ήχος ΝΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝΝΝΝ, και ξεκινάει η φόρτωση του λειτουργικού.
Σαν να σου λέει "εδώ μεγάλε παίζουν άλλα κόλπα."
Φυσικά όταν εμφανίζεται το γραφικό περιβάλλον δεν παίζει κανένας ήχος όπως αυτός ο αηδιαστικός των windows.:p

Μετά από 24 ώρες πάνω στον mac(σερί όπως εγώ), θα είσαι έτοιμος !!

Παλιότερα είχα ακούσει οτι υπάρχουν κάποια οπτικά πράγματα που υπνωτίζουν κάποιον!!

Πάντως πρώτη φορα ακούω το οτι δεν παίζει ηχο το κάνει καλύτερο!! :rofl:

kadronarxis
26-05-06, 22:04
αδερφέ Σπύρο, αν είσαι τρελαμένος, είσαι μια και καλή!

sdikr
26-05-06, 22:05
αδερφέ Σπύρο, αν είσαι τρελαμένος, είσαι μια και καλή!

ΛΟΛ :respekt::worthy:

kadronarxis
27-05-06, 23:03
Να και κάποιες φώτο στο ξεπακετάρισμα.
αααχχχ...

http://looprumors.com/macbookphotos.php

nickolas2005
27-05-06, 23:05
Να και κάποιες φώτο στο ξεπακετάρισμα.
αααχχχ...

http://looprumors.com/macbookphotos.php


Μιλάμε το έχεις ερωτευθεί kadronarxi όχι παιξε γέλασε:rofl::rofl:

kadronarxis
27-05-06, 23:15
Εντελώς Νίκο.
:worthy:

sdikr
28-05-06, 00:03
Να και κάποιες φώτο στο ξεπακετάρισμα.
αααχχχ...

http://looprumors.com/macbookphotos.php

Ωραια πολυθρόνα :p

iasonakos
01-06-06, 22:52
Να και κάποιες φώτο στο ξεπακετάρισμα.
αααχχχ...

http://looprumors.com/macbookphotos.php

To φερανε Ελλαδα??

Καλορίζικο!~!!!:p

kadronarxis
05-06-06, 22:45
iasonako, ή αυτή τη βδομάδα ή στις αρχές της επόμενης.

kadronarxis
07-06-06, 22:38
Το φέρανε στην Ελλάδα.
Είναι άμεσα διαθέσιμο.

Δηλαδή αν το παραγγείλεις σήμερα, σε 2 μέρες το έχεις.

lordelesar
07-06-06, 23:56
Το φέρανε στην Ελλάδα.
Είναι άμεσα διαθέσιμο.

Δηλαδή αν το παραγγείλεις σήμερα, σε 2 μέρες το έχεις.
Από που? Από τη Rainbow? Είναι σίγουρο αυτό που λες? Γιατί όπου και αν έχω ρωτήσει, και όχι μόνο σαν ιδιώτης, μου λένε 20 με τέλος του μήνα...

kadronarxis
08-06-06, 15:31
Από τη Rainbow....
Δευτέρα--Τρίτη θα το έχω.:worthy: :clap:

Πύρρος
08-06-06, 19:34
Με`γειά!

kadronarxis
09-06-06, 00:22
Nα σαι καλά Πύρρο.
Με τέτοια ζήτηση που έχει και στο εξωτερικό, αλλά και με τη ζήτηση που έχει Ελλάδα, και παρά το γεγονός ότι και εγώ άκουσα για τέλη του μηνός, βρέθηκε ένα κομμάτι.
Λες να είναι κανένα στη βιτρίνα;
Έχω πάρει το αυτοκίνητο και έχω έρθει Αθήνα, καμμένος.

Μάλλον όμως ήρθε η παραγγελία πιο νωρίς(δε νομίζω η rainbow να κάνει τέτοια).Θα δούμε.

WandereR
09-06-06, 03:27
Μην μου οτι το πήρες μαύρο?

Αυτο μαυρο με glassy υφή μου φαίνεται εντελως μαμακια

υγ:Καλορίζικο!

Mac4all
09-06-06, 04:28
Nα σαι καλά Πύρρο.
Με τέτοια ζήτηση που έχει και στο εξωτερικό, αλλά και με τη ζήτηση που έχει Ελλάδα, και παρά το γεγονός ότι και εγώ άκουσα για τέλη του μηνός, βρέθηκε ένα κομμάτι.
Λες να είναι κανένα στη βιτρίνα;
Έχω πάρει το αυτοκίνητο και έχω έρθει Αθήνα, καμμένος.

Μάλλον όμως ήρθε η παραγγελία πιο νωρίς(δε νομίζω η rainbow να κάνει τέτοια).Θα δούμε.
ελα ελα μην παραπονιεσαι,τυχερε...καλοριζικο!

kadronarxis
10-06-06, 02:02
Να στε καλά παιδιά.
Εύχομαι να το τσιμπήσετε και εσείς, γιατί είναι εργαλείο πραγματικό.
Θa ποστάρω εντυπώσεις-εικόνες όταν έρθει.

ΥΓ: το λευκό πήρα!!

kadronarxis
10-06-06, 14:04
Φανταστικό μηχάνημα.
Λαστιχένια αίσθηση στα πλήκτρα,
φοβερή κάμερα....ΦΟΒΕΡΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΑΑΑΑ
8775

lordelesar
11-06-06, 00:27
Πωπω,μας μπριζώνεις...Άντε καλορίζικο! Εγώ σκέφτομαι να τσιμπήσω το πρώτο που θα έρθει στο fnac! Για το άσπρο πάω κιεγώ...

Αν επιτρέπεται, πόσο το πήρες? Και με τι specs?

Πύρρος
11-06-06, 00:33
Αν σου είναι εύκολο, μπορείς να μας πεις πως τα πάει η γυαλιστερή οθόνη με τον Ελληνικό ήλιο;

kadronarxis
11-06-06, 04:09
Να στε καλά παιδιά.
Εύχομαι και εσείς να το αποκτήσετε γιατί είναι τρελό εργαλείο.
Ειδικά αυτό το remote control και η ενσωματωμένη κάμερα, λένε πολλά.
Η οθόνη είναι ΦΟΒΕΡΑ ΚΑΛΗ, ακόμα και στον ήλιο, αρκετά φωτεινή, ίσως υπερβολικά φωτεινή αλλά αυτά γούστα είναι.
Ωραία χρώματα, το πληκτρολόγιο θέλει προσοχή.φοβάμαι να πατήσω τα πλήκτρα μην το χαλάσω....(σαν μωρό παιδί!!!)
Αφού μάλωσα με τη μικρή μου κόρη όταν ήρθε(μπαμπά δικό μου είναι, μην το πειράζεις και τέτοια...:p ), είδα ότι το ανοίξανε πριν το στείλουνε...:oneup:
Τη μέρα που το παρήγγειλα, το απόγευμα τρέξανε το diagnostics test από το cd, για να δούνε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα(καμμένο pixel, ελλατωματικό hardware).

Φτου φτου(φτύστε ρε σεις!!---μάσαλα), όλα καλά.
specs τα κλασικά: 1,83 Core duo, 512 μνήμη, 60 γίγα σκληρός, λευκό, αγγλική έκδοση.

Πράγματα που μου έκαναν εντύπωση:
Η οθόνη---γυαλιστερή με καλά χρώματα, τα "λαστιχένια¨πλαστικά του, η κάμερα, η τροφοδοσία ρεύματος που ακουμπάει μαγνητικά(!!!), το remote control, Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ.

Πράγματι η ποιότητα κατασκευής είναι υπεράνω υποψίας.
Τελική τιμή, 1140 ευρώ.

άντε γερά!!

Φανερός Πράκτωρ
11-06-06, 12:42
Καλορίζικο και από μένα!! :oneup: :oneup:
Από θερμοκρασίες πως τα πάει; Ακόμα και για το Macbook είχα ακούσει ότι ζεσταίνεται (πέρα από το Macbook pro)... Οι ανεμιστήρες πότε ανάβουν - ανάβουν συχνά; Από θόρυβο πως τα πάει; Ψήνομαι και εγώ τρελά να πάρω ένα και μόνο τα παραπάνω με προβληματίζουν!!

kadronarxis
11-06-06, 13:36
Φίλε ζουπ είναι πολύ καλό.
Πάνω αριστερά είναι λίγο ζεστό αλλά κανένας λόγος ανηησυχίας.
Το έχω 24 ώρες φουλ να foldarei και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Απλά η 512 θα χρειαστεί σε λίγο καιρό να γίνει 1 γίγα για να αναπνέουν οι επεξεργαστές.
Αλλά και με 512 πάει μια χαρά.
Μετά το καλοκαίρι μπορεί να αναβαθμίσω.

ΥΓ: φίλε ζουπ έτσι έπρεπε να ήταν όλοι οι φορητοί. Πολύ λεπτοί και με ελάχιστο βάρος.

sdikr
11-06-06, 18:58
Φίλε ζουπ είναι πολύ καλό.
Πάνω αριστερά είναι λίγο ζεστό αλλά κανένας λόγος ανηησυχίας.
Το έχω 24 ώρες φουλ να foldarei και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Απλά η 512 θα χρειαστεί σε λίγο καιρό να γίνει 1 γίγα για να αναπνέουν οι επεξεργαστές.
Αλλά και με 512 πάει μια χαρά.
Μετά το καλοκαίρι μπορεί να αναβαθμίσω.

ΥΓ: φίλε ζουπ έτσι έπρεπε να ήταν όλοι οι φορητοί. Πολύ λεπτοί και με ελάχιστο βάρος.

Μα είναι ;)

Ασχετα αν στα φθηνά μοντέλα 500-700 ευρώ δεν βρίσκεις κάτι τέτοιο


Καλοριζικό το νεο μηχανάκι!

Φανερός Πράκτωρ
11-06-06, 21:32
Ευχάριστα νέα είναι αυτά! :) Δηλαδή φολντάρει 24h με ανεμιστήρα κλειστό; Το λέω επειδή έχει ο πατέρας ένα fujitsu siemens και κάθε λίγο ανάβει ο ανεμιστήρας και είναι λίγο ενοχλητικός... Ένας φίλος μου είχε ένα ibook με G4 μου είχε πει ότι ο ανεμιστήρας άναβε σε πολύ εξαιρετικές περιπτώσεις (δηλαδή μετρημένες στα δάκτυλα μέσα σε μια βδομάδα) και αυτό πχ όταν έκανε κανένα compile ζόρικο. Νόμιζα ότι τώρα με intel θα ήταν χειρότερα τα πράγματα στον τομέα αυτο...

kadronarxis
12-06-06, 10:59
Να σαι καλά Σπύρο.Ευχαριστώ!

ζουπ, το έχω από το σάββατο το μεσημέρι και ακόμα και σήμερα μυρίζει το δωμάτιο apple! καταλαβαίνεις καινουργίλα.

Για 24 ώρες το ανεμιστηράκι ήταν στο φουλ...
Δεν ακουγόταν πολύ, θα έλεγα ότι ο macbook είναι πιο αθόρυβος και από το ... macmini!!!
Απλά σταμάτησα το φολντάρισμα για να στρώσουν τα πλαστικά του πρώτα, και μετά να το βαρέσω στα αυτιά.:p

WandereR
13-06-06, 20:03
Kadro να σε ρωτήσω,

Η 13'' οθόνη είναι πολύ μικρη για πρεσβύωπα 50άρη? Θα φαίνεται τπτ από γράμματα? Δεν ξέρω και τι ρυθμίσεις έχει το osx γιαυτές τις περιπτώσεις...


Το keyboard είναι λαστιχένιο? Κακο δεν είναι αυτό? Σου αρέσει?

kadronarxis
13-06-06, 20:09
Όχι ρε συ...ποιος είπε ότι είναι λαστιχένιο;
Απλά έχουν τρομακτικά καλή αίσθηση.Πλαστικά είναι.
Γύρω απο το πληκτρολόγιο η περιοχή έχει λαστιχένια αίσθηση.
Αν έχεις μπει στο golf 4, στην περιοχή του τασακιού, ίδια ακριβώς αίσθηση.

Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή, συναγωνίζεται στα ίσια την sony 17" tft που έχω.
Φοβερή απεικόνιση του μαύρου(glossy screen γαρ), και αρκετά φωτεινή-ίσως υπερβολικά φωτεινή.

Αν έχει πρόβλημα ο φίλος, θα μπορέσεις να αυξήσεις το μέγεθος της γραμματοσειράς, όπως γίνεται και στα windows.

kadronarxis
13-06-06, 20:31
Η οθόνη είναι widescreen 13,3"
Οι διαθέσιμες αναλύσεις είναι αυτές που φαίνονται στη φώτο.
Το έχω στην τελευταία χωρίς κανένα πρόβλημα.
8804

Οβελίξ
21-06-06, 18:00
Μόλις έφερε ένας φίλος στο γραφείο ένα μαύρο Macbook. Τρελάθηκα!! Το τράβηξα μερικές φωτό, μόλις βρω τρόπο να κάνω ρεσιζε και ατάτς εδώ θα τις ανεβάσω (μόλις δω τις οδηγίες δλδ)

Υ.Γ. Μου πούλησε το 12άρι ασημί του powerbook. Από απόψε θα είμαι και επισήμως μέλος του κλαμπ με τα μηλαράκια.

edit:
Ιδού (σόρι για τις δύο θολές, το κινητό...)

kadronarxis
21-06-06, 23:42
Με γεια βρε!
Είναι εργαλείο και το powerbook αλλά και αυτό που έχεις στις φωτογραφίες.
Τελικά το μαυράκι λέει περισσότερο από το άσπρο, αλλά αν δεν έχεις το χρήμα, συμβιβάζεσαι.

Εύχομαι να το χαρείς και εσύ και ο φίλος σου.Όποιες απορίες υπάρξουν, εδώ είμαστε.

άντε γερά!

Νικαετός
22-06-06, 00:18
ΛΟΛ , τελικά το θέλω ! Το θέλω πολύ ! Δυστυχώς πριν το φθινόπωρο , δεν μπορώ να το αποκτήσω , αλλά μόλις ξαναανοίξουν τα σχολεία θα το πάρω .

ζηλεύει , ζηλεύει πολύ !

kadronarxis
22-06-06, 00:29
χαχαχαχα.
Νίκο, αυτό το μαυράκι λέει πολλά!
Δυστυχώς κοστίζει 200 ευρώ επιπλέον της αντίστοιχης λευκής έκδοσης.

@ ADSLgr.com All rights reserved.