PDA

Επιστροφή στο Forum : ευρεση IP απο προφιλ σε δικτυο κοινωνικης δικτυωσης



eyes_of_the_tiger
29-05-10, 00:27
Μου ειπαν οτι υπαρχει καποιο προγραμμα με το οποιο μπορει καποιος να βρει το IP ενος προφιλ το οποιο υπαρχει σαν μελος σε διαφορες ιστοσελιδες η σε δικτυα κοινωνικης δυκτυωσης.
Ισχυει?Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

JohnF
29-05-10, 18:29
Δεν παίζει....

eyes_of_the_tiger
31-05-10, 19:32
Ειναι σιγουρο?
Μου ελεγαν οτι καποιος μπηκε σε ενα ελληνικο τετοιο site, και με καποιο προγραμμα τετοιο που ειχε, μπορεσε να βρει IP χρηστων.Και, μαλιστα,μερικα διπλα!! προφιλ!;)

Gordito
31-05-10, 19:35
Αυτα ειναι παρανομα πραγματα.

Επιπροσθετως ειναι και ανηθικα.

Υγ Καμια κοπελιτσα θες να παρενοχλησεις; :rofl:

eyes_of_the_tiger
01-06-10, 01:26
No way!!!Εγω ειμαι "Κοπελιτσα":p, δεν συνηθιζω να παεενοχλω,αλλα ουτε μου αρεσει να παρενοχλουμαι,για αυτο και ρωτησα...

Gordito
01-06-10, 01:29
Να ενημερωσεις το προφιλ σου 'κοπελιτσα' :p

JohnF
01-06-10, 13:28
Ειναι σιγουρο?
Μου ελεγαν οτι καποιος μπηκε σε ενα ελληνικο τετοιο site, και με καποιο προγραμμα τετοιο που ειχε, μπορεσε να βρει IP χρηστων.Και, μαλιστα,μερικα διπλα!! προφιλ!;)

Άμα μπω τώρα στο facebook θα φανώ με την X IP. Eπειδή δεν έχω static άμα μπω άυριο θα φανώ με την Y. Tώρα πως μπορεί να κάνει κάποιος την αντιστοίχηση δεν μπορώ να καταλάβω. Και αυτό με τα διπλά account πάλι.. Δηλαδή άμα μπω τώρα και μετά από 2 λεπτά μπεί ο αδερφός μου , επειδή θα έχουμε μπει από το ίδιο pc και προφανώς θα έχουμε την ίδια public WAN IP σημαίνει διπλό account?

yiapap
01-06-10, 13:42
Ειναι σιγουρο?
Μου ελεγαν οτι καποιος μπηκε σε ενα ελληνικο τετοιο site, και με καποιο προγραμμα τετοιο που ειχε, μπορεσε να βρει IP χρηστων.Και, μαλιστα,μερικα διπλα!! προφιλ!;)
Και μετά έδωσε τον αριθμό του κινητού του και του ήρθε η ακριβής θέση του χρήστη στην προνομιακή τιμή των 443€ :p
Δεν παίζει τεχνικά αυτό που γράφεις. Είτε κάποιος κάνει επιδειξη άγνοιας, είτε κάποιοι προσπαθούν να προσελκύσουν θύματα πελάτες.

eyes_of_the_tiger
01-06-10, 18:42
Να ενημερωσεις το προφιλ σου 'κοπελιτσα' :p

I just DID it!!!:p

........Auto merged post: eyes_of_the_tiger πρόσθεσε 2 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Και μετά έδωσε τον αριθμό του κινητού του και του ήρθε η ακριβής θέση του χρήστη στην προνομιακή τιμή των 443€ :p
Δεν παίζει τεχνικά αυτό που γράφεις. Είτε κάποιος κάνει επιδειξη άγνοιας, είτε κάποιοι προσπαθούν να προσελκύσουν θύματα πελάτες.

Ειναι πολυ πιθανον να με δουλεψαν.
Θεωρω και εγω πολυ δυσκολο να υπαρχουν τοσο πολλοι "κατασκοποι" ακομα και στις πιο απλες δραστηριοτητες μας.
Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.