PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια Sony vaio ΠΑΤΡΑ!!!!



weakwire
25-05-06, 04:56
Παιδιά κανείς απο πάτρα που έχει sony vaio 215 s ή άλλο παραπλήσιο πχ 215 b και είναι απο πάτρα παρακαλώ να μου pm.Χάλασε ένα recovery disk και ψάχνω απεγνωσμένα να βρω.
Στο νετ δε βρήσκω τίποτα...

Ευχαριστώ

Tem
26-05-06, 12:17
Παιδιά κανείς απο πάτρα που έχει sony vaio 215 s ή άλλο παραπλήσιο πχ 215 b και είναι απο πάτρα παρακαλώ να μου pm.Χάλασε ένα recovery disk και ψάχνω απεγνωσμένα να βρω.
Στο νετ δε βρήσκω τίποτα...

Ευχαριστώ
δοκίμασες να κάνεις repair του cd ή έχει καταστραφεί τελείως ?

weakwire
26-05-06, 16:53
παρουσιάζει το γνωστό πρόβλημα κυκλικού πλεονασμού. το 2ο απο τα 4.Πως μπορώ να το αποκαταστίσω?

Αν ξαναπάρω creation cd να μου....

KLG
26-05-06, 17:11
Σου χαλασε το αντιγραφο του recovery disk?

Δεν αντιγραφτηκε σωστα ή χαλασε μετα απο καιρο?

Καλα το γνησιο τι το εκανες?

weakwire
26-05-06, 17:17
τα vaio δεν έχουν γνήσια recovery.πρέπει να κάνεις εσύ αντίγραφα.έχω κάνει ξανα πριν κανα μήνα recovery.όλα οκ.επίσης στη προσπάθεια μου να το φτιάξω έσβησα το recovery partition
που κάνει recovery χωρίς cd/dvd.(Δε το ήξερα φυσικά όταν το έσβησα)`

KLG
26-05-06, 17:28
A καταλαβα, σορρυ δεν ηξερα οτι χρησιμοποιειrecovery partitions και η Νταρθ Σονι.

weakwire
26-05-06, 17:57
έχει αλλα εγώ τι να κανω?!?!?!?!?!?!? :P:

KLG
26-05-06, 18:03
Μια αλλη λυση ειναι να επικοινωνισεις με την εταιρια και να ζητησεις το λογισμικο. Στην αρχη να τους υποδειξεις οτι απο τη στιγμη που εχεις αγορασει το λειτουργικο πρεπει να το εχεις στα χερια σου. Στη συνεχεια αν δεν δεις προκοπη, ανεβασε τους τονους.

Σε καθε περιπτωση ειναι δικαιωμα σου να εχεις τα CD για κατι που πληρωσες.

HateBreeder
29-05-06, 20:21
Καλά....πως έσβησες το recovery partition;
Δεν μπορεί να σβηστεί μοθ φαίνεται!
Στειλε mail να σοu στείλουν recovery disks!
Kαι εγώ ετσι έκανα!

weakwire
29-05-06, 20:30
που mail φίλε μου?Τα πλήρωσες?Έκανα full recovery και κσαναφτιάχνεται το partition.

HateBreeder
29-05-06, 20:51
Αμα φτιαχτεί πάλι το recovery partition είσαι μια χαρά!
Φτιάχνει ενα recovery dvd και είσαι ωραίος!

weakwire
29-05-06, 21:02
μα δε σου λέω αυτό πάει πλέον έχει σβηστεί πάπαλα.Τέλος.Πρέπει να βρώ ένα recovery dvd or CD's.Απο που?Μου τα στέλνουν?Που πρέπει να απευθυνθω?Υπάρχει χρέωση?
Ευχαριστώ

nnn
29-05-06, 21:43
Για ψάξε λίγο στο support site.
http://www.vaio-link.com/tutorials/recovery/recovery.asp?l=en&category=0&serie=-1&m=-1

weakwire
29-05-06, 21:47
τα έχω ψάξει όλα.Τιποτα για recovery cd's.Έχω ένα τηλέφωνο αλλα δε μπορώ να το πάρω ούτε απο voip ούτε απο vivodi.Mόνο απο OTE που δεν έχω . Θα πάω σε ένα φίλο μου με οτε να ρωτησω τι γίνεται αλλα θέλω να μάθω και τι έγινε με τον φίλο HateBreeder.
Να απαντήσει στα ερωτήματα μου μη μπέκω με ιστορίες ή μου πουν "πρέπει να το αγοράσεις και τέτοια.."

@ ADSLgr.com All rights reserved.