PDA

Επιστροφή στο Forum : hellas online: Αλλαγές στην Διεύθυνση Πωλήσεων και Marketing



nm96027
01-06-10, 10:41
Αθήνα, 01 Ιουνίου 2010 – Στο πλαίσιο των υποχρεώσεων που απορρέουν από την κείμενη νομοθεσία, τις αποφάσεις της Επιτροπής Κεφαλαιαγοράς και τον Κανονισμό του Χ.Α, η Ανώνυμη Εταιρία με την επωνυμία «HELLAS ONLINE ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ» και το διακριτικό τίτλο «HELLAS ONLINE» (εφεξής η «Εταιρία») ανακοινώνει την αποχώρηση από την Εταιρία του κ. Σπυρίδωνος Βασιλάκη, ο οποίος κατείχε τη θέση του Sales Director.

Eπίσης, η Εταιρία ανακοινώνει ότι ενισχύεται η διοικητική ομάδα της hellas online με τον κ. Φώτη Κωνσταντέλλο να αναλαμβάνει καθήκοντα Chief Commercial Officer καθώς οι Διευθύνσεις Πωλήσεων και Marketing ενοποιούνται.

Ο κος Κωνσταντέλλος είναι κάτοχος πτυχίου Ηλεκτρολόγου Μηχανικού και έχει πολυετή εμπειρία στο χώρο των τηλεπικοινωνιών και της τεχνολογίας, έχοντας αναλάβει σημαντικές διευθυντικές θέσεις, με κυριότερους σταθμούς στην καριέρα του τη Vodafone, την Intralot και τη Wind –Tellas, όπου κατείχε μέχρι πρόσφατα τη θέση του Chief Network Officer.


Σχετικά με την hellas online

Η hellas online είναι ένας από τους σημαντικότερους παρόχους υπηρεσιών σταθερής τηλεφωνίας στην Ελλάδα. Παρέχει ένα ευρύ φάσμα υπηρεσιών φωνής και Internet για οικιακούς και εταιρικούς πελάτες, όπως επαγγελματίες, επιχειρήσεις μικρού και μεσαίου μεγέθους καθώς και μεγάλους οργανισμούς . Διαθέτει το μεγαλύτερο ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών στην Ελλάδα, μετά τον ΟΤΕ. Η hellas online είναι εισηγμένη στο Χρηματιστήριο Αθηνών.


Πηγή: hellas online

RTouris
01-06-10, 21:22
Χμ...Tellas chief network officer...Tellas και network είναι σχήμα οξύμωρο και η απόδοση του δικτύου τους εν μέρει με ανάγκασε να εγκαταλείψω την Tellas εδώ και καιρό..Ας ελπίσουμε πως δε θα μετακυλιστεί η αυτή εμπειρία και στην Hol..Fingers crossed!!

jimaniac
02-06-10, 01:04
+1 και απο εμένα. Μακράν το χειρότερο, να τολμήσω να πώ, δίκτυο?

Μακριά απο Tellas. Αν μετακυλιστεί αυτή η όποια εμπειρία στην HOL, βαρκούλες θα αρμενίζουν μετά.

Πάντως αε=ς μην τον κράζουμε τον άνθρωπο ακόμα δεν ανέλαβε. Μακάρι να τα πάει καλά.

nm96027
02-06-10, 09:18
Χμ...Tellas chief network officer...Tellas και network είναι σχήμα οξύμωρο και η απόδοση του δικτύου τους εν μέρει με ανάγκασε να εγκαταλείψω την Tellas εδώ και καιρό..Ας ελπίσουμε πως δε θα μετακυλιστεί η αυτή εμπειρία και στην Hol..Fingers crossed!!

Αν διαβάσεις προσεκτικά θα δεις πως ο εν λόγω άνθρωπος μετακινείται από την θέση του Chief Network Officer στην θέση του Διευθυντή Πωλήσεων και Marketing. Άρα ο ρόλος τους είναι τελείως διαφορετικός.

Το μόνο σίγουρο είναι πως είναι καλό το τεχνικό background που έχει, γιατί έχω βαρεθεί να βλέπω ανθρώπους να πουλάνε τηλεπικοινωνίες χωρίς να έχουν ιδέα για το προϊόν. Στο marketing γενικά επικρατεί η άποψη πως είτε ψυγείο πουλάς είτε router, είναι το ίδιο και το αυτό. Η ιστορία όμως των παρόχων στην Ελλάδα έχει αποδείξει άλλα.

bathan
02-06-10, 12:03
Δεν ξέρω αν το μάθατε αλλά έμαθα πως η HOL θα συγχωνευτεί με την Forthnet

binary_dreamer
02-06-10, 14:45
Μπα με την καμία δεν βλέπω.
Ούτως οι άλλως το αποκλέισανε και επισήμως.

nm96027
02-06-10, 17:49
Δεν ξέρω αν το μάθατε αλλά έμαθα πως η HOL θα συγχωνευτεί με την Forthnet


Μπα με την καμία δεν βλέπω.
Ούτως οι άλλως το αποκλέισανε και επισήμως.

Δεν έχει συμφωνηθεί τίποτα ούτε έχει αποκλεισθεί τίποτα:

http://www.hol.gr/default.asp?pid=11&la=1&pre_pressID=135&pre_yr=10

Απλώς οι διαπραγματεύσεις συνεχίζονται. Πρόκειται για δύο τελείως αταίριαστες εταιρείες (χειρότερα δεν γίνεται) που όμως είχαν την τύχη και την ατυχία να βρεθούν στο Νο1 και στο Νο2. Αυτό τους "καταδικάζει" σε συζητήσεις συγχώνευσης. Αν επιπλέον η συζήτηση γίνει και πραγματικότητα, είναι δύσκολο να το πει κανείς.

jimaniac
03-06-10, 20:50
Διόλου απίθανο παίδες αν λάβουμε υπόψιν ότι η HOL αυτή τη στιγμή διαθέτει μακράν το καλύτερο δίκτυο και service μετά τον ΟΤΕ.

Αν συγχωνευτεί με την Forthnet η εταιρεία θα γίνει κολοσσός.

Vitruvian78
03-06-10, 22:15
Διόλου απίθανο παίδες αν λάβουμε υπόψιν ότι η HOL αυτή τη στιγμή διαθέτει μακράν το καλύτερο δίκτυο και service μετά τον ΟΤΕ.

Αν συγχωνευτεί με την Forthnet η εταιρεία θα γίνει κολοσσός.

Προσωπικά πιστεύω οτι η hellas online πάει να φύγει μπροστά και απο τον ΟΤΕ όσον αφορά ποιότητα υπηρεσιών και εξυπηρέτησης. Ο ΟΤΕ έχει πέσει πολύ τελευταία, ή είναι η δική μου αίσθηση. Σε σχετικά προβληματικές γραμμές ακόμα και 2 Mbps δυσκολεύονται πολύ να προσφέρουν!! Στη hol τελικά έπιανα ένα κατιτίς παραπάνω, αλλα ήτανε και αρκετά σταθερό, σε σημείο που συγχίζομαι τώρα να ακούω τον ΟΤΕ να μου λέει οτι πάνω από 2 η γραμμή μου δεν πάει, γνωρίζοντας οτι όχι μονο πήγαινε αλλά ήτανε και σταθερότατη!:mad:

arial
03-06-10, 23:45
Αν συγχωνευτεί με την Forthnet η εταιρεία θα γίνει κολοσσός.

Aν συγχωνευτουν, νομιζω πως θα ειναι ενα ισχυρο χτυπημα στον ΟΤΕ. Πλεον θα εχει ενα σοβαρο αντιπαλο :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.