PDA

Επιστροφή στο Forum : This is the end...my friend



Δρ. Γιάννης
25-05-06, 19:41
Καλησπέρα,

Εχθές πήγα στην ΟΤΕΝΕΤ και διέκοψα την σύνδεση μου. Με ρωτάει η κατά τα άλλα ωραιοτάτη κοπελιά για τον λόγο και της λέω αποχώρηση σύντομα απο Ελλάδα ΑΛΛΑ και το ότι η γραμμή μου -512- συμπεριφέρεται σαν μια μέτρια προς καλή 384 όλη την ημέρα, με εξαίρεση το διάστημα 04:00-08:00... και λαμβάνω την εξής απάντηση:"...αν ναι τα Βριλήσσια, Χαλάνδρι και Μαρούσι είναι πηγμένες περιοχές!...συμβαίνει σε πολλούς!!:whistle:"

Προς γνώση και συμμόρφωση...

Θα σας ξαναγράψω με το καλό από την ξενιτιά για εντυπώσεις και εμπειρίες.

Φιλικά,

Γιάννης

alwaysalone
25-05-06, 20:30
Μεταπτυχιακούλι? Μεταπτυχιακούλι? Σε βλέπω να γλυκαίνεσαι με τις ταχύτητες εκει που θα πας, και να μη θες να επιστρέψεις.:p .

mikeone
25-05-06, 20:33
Μεταπτυχιακούλι? Μεταπτυχιακούλι? Σε βλέπω να γλυκαίνεσαι με τις ταχύτητες εκει που θα πας, και να μη θες να επιστρέψεις.:p .
Ναι πράγματι...Πολύ καλύτερες ταχύτητες...Δε θα θες να φύγεις από εκει:p
Πάντως μου άρεσε που ζήτησε και αιτία διακοπής σύνδεσης...Τουλάχιστον <<παραδέχτηκαν>> τα μικρούλια προβληματάκια που υπάρχουν:p

Reef
25-05-06, 20:40
μου θυμιζει τυπο 1-2-1 που ειχα παρει τηλεφωνο αγγλια για να διακοψω τη συνδεση και με ρωταγε επανειλημενα

"But why sir ?!? But why?"

με σπαρακτικο υφος... :(

enwsitis21
25-05-06, 21:33
Καλησπέρα,

Εχθές πήγα στην ΟΤΕΝΕΤ και διέκοψα την σύνδεση μου. Με ρωτάει η κατά τα άλλα ωραιοτάτη κοπελιά για τον λόγο και της λέω αποχώρηση σύντομα απο Ελλάδα ΑΛΛΑ και το ότι η γραμμή μου -512- συμπεριφέρεται σαν μια μέτρια προς καλή 384 όλη την ημέρα, με εξαίρεση το διάστημα 04:00-08:00... και λαμβάνω την εξής απάντηση:"...αν ναι τα Βριλήσσια, Χαλάνδρι και Μαρούσι είναι πηγμένες περιοχές!...συμβαίνει σε πολλούς!!:whistle:"

Προς γνώση και συμμόρφωση...

Θα σας ξαναγράψω με το καλό από την ξενιτιά για εντυπώσεις και εμπειρίες.

Φιλικά,

Γιάννης

Αν ήταν το βιολί πουλί θα το παίζανε πολλοί.
Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι πέφτει χοντρό δούλεμα στο κόσμο, και όχι μόνο σε ότι έχει να κάνει με την ADSL.
Πάντως σου εύχομαι αγαπητέ Γιάννη σε περίπτωση που σκέφτεσαι να μείνεις στο εξωτερικό, όλα σου τα όνειρα να πραγματοποιηθούν.

Δρ. Γιάννης
25-05-06, 22:20
@alwaysalone: μπα με το διδακτορικό έχω τελειώσει με τα πτυχία...για δοθλειία πάω και ναι ελπίζω να γλυκαθώ!!

@mikeone: συνήθως οι παραδοχή προβλημάτων γίνεται απο απλούς εργαζόμενους...οι οποίοι έρχονται σε επαφή με εμάς τους θνητούς...οι αρχηγοί/διευθυντές κτλ. δεν παραδέχονται τίποτα...πάγια πολιτική

@enwsiti21: Thanks!

nickolas2005
25-05-06, 22:27
Για ποιο μέρος μας αφήνεις?:)

pelasgian
25-05-06, 23:00
Από πιο μέρος θα έρθεις σε πέντε χρόνια το πολύ κλαίγοντας; :p

lamesaint
25-05-06, 23:30
go west young men!!!
:-)

HaRRy
26-05-06, 13:40
Να αναφέρω εδώ την περίπτωση ενός καλού φίλου που είναι στο Βέλγιο...
Πήγε για 1-2 χρόνια σε πολύ καλή δουλειά (3500 ευρώ/μήνα) σε τρομερό περιβάλλον (Ευρωπαϊκή ένωση) με τρελές ταχύτητες στο γραφείο (european backbone αστο δε θες να ξέρεις) και πολύ καλή στο σπίτι 4Mbit down / 1 mbit up Belgacom με τα ίδια λεφτά που δίνουμε εδώ για 512/128...
Και προχτές που του είπα πως ήμουν στην παραλία και το βράδυ σε καλοκαιρινό κλαμπάκι του ήρθε εγκεφαλικό μιας και εκεί έκανε κρύο και έβρεχε 2 μέρες συνέχεια!!
ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!!

pan.nl
26-05-06, 19:34
Να αναφέρω εδώ την περίπτωση ενός καλού φίλου που είναι στο Βέλγιο...
Πήγε για 1-2 χρόνια σε πολύ καλή δουλειά (3500 ευρώ/μήνα) σε τρομερό περιβάλλον (Ευρωπαϊκή ένωση) με τρελές ταχύτητες στο γραφείο (european backbone αστο δε θες να ξέρεις) και πολύ καλή στο σπίτι 4Mbit down / 1 mbit up Belgacom με τα ίδια λεφτά που δίνουμε εδώ για 512/128...
Και προχτές που του είπα πως ήμουν στην παραλία και το βράδυ σε καλοκαιρινό κλαμπάκι του ήρθε εγκεφαλικό μιας και εκεί έκανε κρύο και έβρεχε 2 μέρες συνέχεια!!
ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!!

Θέμα επιλογών είναι. Προσωπικά προτιμώ μια καλύτερη ζωή στο Βέλγιο, όπου με βλέπω να πηγαίνω μόνιμα με την ολοκλήρωση των σπουδών. Για να πω την αλήθεια, ο καιρός εκεί πάνω δε με ενοχλεί, αφού είναι κάτι αναμενόμενο. Αντίθετα με ενοχλεί όταν στην Αθήνα βρέχει για 3 μέρες συνεχόμενα, γιατί είναι λίγο ασυνήθιστο για την περιοχή, η ψυχολογία βλέπετε... 'Οσο για τις παραλίες και τα καλοκαιρινά κλαμπάκια, η Ελλάδα είναι 3 ώρες με το αεροπλάνο από εκεί... (καλά εννοείται ότι δε θα κατέβαινα μόνο για αυτά :p).

Σχετικά με τις "πηγμένες" περιοχές, να ήταν μόνο Μαρούσι και Βριλήσσια, εντάξει, αλλά δυστυχώς έχουμε καταντήσει όταν μιλάμε για μη-"πηγμένες" περιοχές να πρόκειται για είδηση...

Καλή τύχη στο εξωτερικό, Γιάννη!

maik
26-05-06, 19:41
Να αναφέρω εδώ την περίπτωση ενός καλού φίλου που είναι στο Βέλγιο...
Πήγε για 1-2 χρόνια σε πολύ καλή δουλειά (3500 ευρώ/μήνα) σε τρομερό περιβάλλον (Ευρωπαϊκή ένωση) με τρελές ταχύτητες στο γραφείο (european backbone αστο δε θες να ξέρεις) και πολύ καλή στο σπίτι 4Mbit down / 1 mbit up Belgacom με τα ίδια λεφτά που δίνουμε εδώ για 512/128...
Και προχτές που του είπα πως ήμουν στην παραλία και το βράδυ σε καλοκαιρινό κλαμπάκι του ήρθε εγκεφαλικό μιας και εκεί έκανε κρύο και έβρεχε 2 μέρες συνέχεια!!
ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!!

Οχι μονο αυτα αλλα και πολλα αλλα. Στους νοσταλγους και θαυμαστες της ζωης στην ΕΕ λοιπον προτεινω να μετακομισουν στην χωρα των ονειρων τους οποια και αν ειναι αυτη.
Θα ειναι ετσι ευτυχισμενοι που ολα λειτουργουν σωστα :cool: :cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.