PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με εξοπλισμο tilgin mood400



jonnykrav
04-06-10, 16:32
καλησπερα εχω προβλημα με τον εξοπλισμο μου.
ενω τα εχω συνδεση ολα σωστα δεν μου δεινει σημα στην τηλεοραση μου .
εχει κανει boot κανονικα μου εχει εμφανισει την ωρα στο tilgin αλλα τιποτα.
διπλα στην ωρα ειναι ενα κοκκινο φωτακι και μοιαζει με το σημα του γερμανου.
η γραμμη του connx tv ειναι οκ αλλα εικονα μηδεν.
εχω τον εξοπλισμο με το σκληρο και ενα router matr-x με stb υποδοχη και τηλεοραση samsung siries 6 led.
κανενας καμια ιδεα εχω αλλαξει 3 εξοπλισμουσ tilgin αλλα τιποτα.η εξυπηρετηση μου ειπε να περιμενω το εβαλαν σαν βλαβη.

ευχαριστω

pankostas
04-06-10, 22:22
Δεν δοκιμαζεις να το συνδεσεις ή με αλλο τροπο (hdmi,scart) ή σε καποια αλλη τηλεοραση?Και πες μας.

jonnykrav
04-06-10, 22:54
εχεισ δικιο ξεχασα να πω οτι εβαλα δυο διαφορετικα scart και hdmi και εχω δοκιμασει σε 2 τηλεορασεις δοκιμασα μεχρι και σε μια παλια οπισθιασ προβολης αλλα τιποτα δεν κανει τιποτα σαν να μην υπαρχει τιποτα.βεβαια οταν βγαζω το καλωδιο απο την tv μου λεει οτι ελεγχος για καλωδιο.
δοκιμασα και εξοπλισμο χωρισ σκληρο πριν και παλι τιποτα.
ενω δειχνει την ωρα και απο οτι μου ειπε αυτος σημαινει οτι ολα οκ απο internet μεχρι router απο εκει και περα τιποτα.το κοκκινο φωτακι παραμενει .
μηπως δεν ειναι συμβατος ο εξοπλισμος με την tv?

Clouseau
04-06-10, 23:24
Tilgin μου βρωμάει εμένα.....

jonnykrav
04-06-10, 23:34
και εμενα αλλα δεν μπορω να βρω που εχει σκαλωσει το ολο θεμα για αυτο θελω και μια τριτη γνωμη γιατι απο τα παιδια στο τηλεφωνο δεν βλεπω να βγαζω ακρη απλο τηλεφωνικο κεντρο ειναι με σειρα απο τυπικεσ απαντησεις εγω θελω ενα βημα πιο μπροστα απο αυτο.

με εκτιμηση

boliziner
05-06-10, 00:13
Λειτουργούσε?
Αν αυτό παρουσιάστηκε πριν 3 εβδομάδες περίπου καλά έκανες και δήλωσες βλάβη..

jonnykrav
07-06-10, 09:53
ειναι αρχικη εγκατασταση δεν ειχα πριν μολισ το συνδεσα στην τηλεοραση δεν μου εμφανισε καμια εικονα λεσ και δεν υπηρχε τιποτα εκει.
εγινε η εγκατασταση στο tilgin μου εβγαλε την ωρα μπροστα μετα απο το boot και ολα αυτα τα νουμερα που βγαζει ο εξοπλισμος στην οθονη του αλλα και παλι δεν ειχα εικονα ουτε καν αλλαγη χρωματος.μονο ενα λαμπακι κοκκινο σαν του γερμανου το G αναποδο στην μικρη οθονη διπλα στην ωρα.
εχω βαλει αλλα καλωδια μηπως και καποιο απο αυτα ηταν προβληματικο,
εβαλα αλλο tilgin εξοπλισμο και παλι τιποτα, μεχρι και σε αλλη τηλεοραση το δοκιμασα και παλι τιποτα.

HELP καποιος οι βλαβες μου λενε απο αυριο σε αυριο.

cmaniac
07-06-10, 13:45
Ελεος. Ουτε το power icon (http://www.google.gr/images?q=power+icon&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=gc0MTIT5C-iIOOjaNA&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CCMQsAQwAA) δεν αναγνωριζετε?

boliziner
08-06-10, 13:47
Περίμενε να το δουν, αν τα έχεις κάνει όλα αυτά σωστά δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Αν το δήλωσες στις 4 του μηνός περίμενε αύριο τηλ ( το αργότερο παρασκευή.. ) και άστο ανοιχτό.

TeoT
08-06-10, 15:45
δοκιμασα και εξοπλισμο χωρισ σκληρο πριν και παλι τιποτα.


Το Stb με τον σκληρο δεν το ξερω πως συμπεριφερεται. Οταν εβαλες το tilgin χωρις σκληρο λογικα το μπλε λαμπακι θα αρχισε να αναβοσβηνει . Στην οθονη τι εδειχνε ? μετρησε κανονικα ? περασε απο το 250 και εφτασε μεχρι το 500 η κολησε στο 250 ? Το λαμπακι σταματησε να αναβοσβηνει και εγινε σταθερο μπλε?





Tilgin μου βρωμάει εμένα.....

αφου λεει οτι δοκιμασε και αλλο tilgin . Ολα χαλασμενα ηταν ?

lukopoulaki
19-06-10, 14:55
αν έχεις συνδέσει το tilgin στην μωβ θύρα του ρουτερ και έχεις δοκιμάσει reboot κλπ...τότε θα περιμένεις για να δουν τι μπορεί να συμβαίνει...
αν και μου κάνει εντύπωση : δοκιμασα και εξοπλισμο χωρισ σκληρο πριν και παλι τιποτα

@ ADSLgr.com All rights reserved.