PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με νεα συνδεση



alex24
04-06-10, 17:11
Λοιπον ειχα ΟΤΕ και ειπα να κανω μεταβαση στη Τελλας σημερα ειναι η ημερα ενεργοποιησης και απο το πρωι το τη
εφωνο ειναι παντελως νεκρο ηξερα οτι μπορει να μην εχω εισερχομενες λογω της μεταφορας αλλα ηξερα οτι οι εξερχομενες δεν εχουν καποιο προβλημα.Επισης καλεσα το τεχνικο τμημα και μου ειπανε οτι αυτα τα προβληματα υπαρχουν για μερικες ωρες αλλα δεν μου ειπε ποσες και το αλλο ειναι οτι το μοντεμ συγχρονιζει κανονικα αλλα δεν μου δινουν τους κωδικους γιατι δεν εχω ενεργοποιηθει πληρως.Καθε βοηθεια δεκτη!!!!

psylos
04-06-10, 18:58
Γενικα θα πρεπει να περιμενεις... Εμενα την μερα της ενεργοποιησης το τηλεφωνο ηταν νεκρο για περιπου 5-6 ωρες. Και αφου ηρθε το τηλεφωνο μου δωσανε τους κωδικους απο την tellas... Εγω παντως ψιλο-εκανα την δουλεια μου στο internet μπαινοντας με τον guest λογαριασμο. Γραφει τα στοιχεια του μεσα στο manual εκει που περιγραφει τη διαδικασια για να εγκαταστησεις το router χειροκινητα και οχι με το προγραμμα... Ψαξε το να κανεις τη δουλεια σου μεχρι να σου δωσουν το ActivationID.

akkiiss55
05-06-10, 11:56
Λοιπον ειχα ΟΤΕ και ειπα να κανω μεταβαση στη Τελλας σημερα ειναι η ημερα ενεργοποιησης και απο το πρωι το τη
εφωνο ειναι παντελως νεκρο ηξερα οτι μπορει να μην εχω εισερχομενες λογω της μεταφορας αλλα ηξερα οτι οι εξερχομενες δεν εχουν καποιο προβλημα.Επισης καλεσα το τεχνικο τμημα και μου ειπανε οτι αυτα τα προβληματα υπαρχουν για μερικες ωρες αλλα δεν μου ειπε ποσες και το αλλο ειναι οτι το μοντεμ συγχρονιζει κανονικα αλλα δεν μου δινουν τους κωδικους γιατι δεν εχω ενεργοποιηθει πληρως.Καθε βοηθεια δεκτη!!!!

δν καταλαβαινω προς τι το αγχος και η θλιψη?!?!?
το καλωδιο δν κουμπωνει απαραιτητα απ'ευθειας στο νεο παροχο.πολλες φορες ξεκουμπωνει απο τν παλιο και δν κουμπωνεται αμεσως στη νεα εταιρια με αποτελεσμα να εχεις dead line.
και αμεσο αποτελεσμα αυτου προφανως ειναι να μην εχει ενεργοποιηθει η παροχη σου
αφου σκεψου λιγο...σ λενε οτι η γραμμη σ δν εχει ενεργοποιηθει ακομα γιατι δν ειναι στν τελλας.τοτε εσυ με ποιον συγχρονιζεις αφου δεν εισαι ΟΤΕ ουτε Τελας???αυτο απανταει στο ερωτημα σ.απλη λογικη.μολις ενεργοποιειται η παροχη βγαινει κ ο κωδικος σ(δεν ειναι οτι η κακια τελας δε σ το δινει)

alex24
05-06-10, 17:13
Δεν ειπα οτι δεν μου δινουνε τον κωδικο διοτι δεν θελουν αλλα εστω να ενημερωνουν τους νεους συνδρομητες οτι προκειτε να υπαρχει διακοπη του τηλεφωνου απο λιγες ωρες μεχρι και μερες διοτι τωρα εγω μενω χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ μεχρι την δευτερα κατι μου ειπανε οτι δεν εχει δωσει ο ΟΤΕ το RFS δεν ξερω ομως τι ειναι αυτο παντως στο site διαθεσημοτητας του ΟΤΕ με δειχνει κανονικα απ οτι ξερω οταν εισαι σε αλλο παροχο δεν σε δειχνει οποτε παιζει να φταιει και ο ΟΤΕ;)

pluss
05-06-10, 17:43
Το βρήκα στο site της Wind στις συχνές ερωτήσεις:

Κατά τη διάρκεια της μετάβασης στην υπηρεσία Tellas Double Play ή Tellas Telephony υπάρχει περίπτωση να διακοπεί η τηλεφωνική σύνδεση;

Από την πλευρά της WIND θα γίνει ότι είναι δυνατό για να μην υπάρξει διακοπή του τηλεφώνου. Υπάρχει όμως και περίπτωση για μια μικρή διακοπή του τηλεφώνου μερικών ωρών μόνο κατά τη διάρκεια της μετάβασης

alex24
05-06-10, 17:48
Ναι το διαβασα αυτο αλλα υπεθεσα οτι θα ητανε για λιγες ωρες αλλα απο οτι μου ειπανε οτι ο ΟΤΕ δεν εχει ενημερωσει οτι εχω γυρισει στην τελλας

alex24
07-06-10, 10:22
Λοιπνον απο παρεσκευη χωρις τηλ ουτε εξερχομενες ουτε εισερχομενες ουτε ιντερνετ η ημερομηνια ενεργοποιησης ηταν 4/6 και ακομα το ιδιο δεν μας εχει ενημερωσει ο ΟΤΕ α!και το αλλο το καλο ειναι οτι ειμαι τοσο ατυχος που εχω πεσει σε εργασιες του κεντρου μου και δεν εχω τηλ και πρεπει να βγαλω τα παντα ολα απο τις πριζες και σε 3 ωρες να καλεσω ξανα αντιμετωπιζει κανεις προβλημα στο κεντρο 28ης Οκτωβριου στα γιαννενα?

ΝΕΑ το τηλεφωνο εχει εξερχομενες αλλα οχι εισερχομενες!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.