PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ νεα τηλεφωνικη συνδεση και ιντερνετ...2 μηνες μετα και τιποτα ακομα...



andreasermones
05-06-10, 15:23
καλησπερα σε ολους. Δυστυχως βρεθηκα στην δυσαρεστη θεση να κανω αιτηση στον μοναδικο παροχο στην περιοχη μου στην κερκυρα....(ναι επαρχια) για ακουσον ακουσον νεα τηλαφωνικη συνδεση και ιντερνετ...τραγικο λαθος μιας και εμεις στην επαρχια δεν δικαιουμαστε τιποτα...λοιπον αιτηση στο 134 εδω και δυο μηνες. Η αιτηση καταχωρηθηκε τισ 7 Απριλιου 2010. Μολις τους ειπα περιοχη Κερκυρας τοτε μου ελεγαν μισολογα για το ποτε μπορει να γινει η συνδεση κτλπ. Τους παρακαλεσα επειδη ειμαι φοιτιτης εξωτερικου και την χρειαζομαι την συνδεση και λολο δουλειας αλλα και ενος δευτερου σεμιναριου-μικρο πτυχιο που κανω να εχω συνδεση για να κανω τις δουλειες μου. Αποτελεσμα μου δινουν ενα τηλεφωνο απο τεχνικο στην κερκυρα τον οποιο πρεπει να εχουν καλεσει οι δικοι μου πανω απο 100 φορες...Αποτελεσμα ΚΑΝΕΝΑ. Τον βρισκουν μετα απο 2 εβδομαδες τηλεφωνων....και μας λεει θα ερθει Χτες....ΝΑι καλα ακομα τον περιμενω...Αποτελεσμα τηλεφωνω συνεχεια στον ΟΤΕ απο εξωτερικο για να διαμαρτυρηθω αλλα τιποτα...ΕΛΛΑΔΑ 2010 ΖΗΤΩ...2 μηνες για μια γραμμη και μια συνδεση στα τρομερα διαθεσιμα 2μβιτ...και ακομα τιποτα...τι να κανω ρε παιδια???

pooky
05-06-10, 18:58
Με τηλέφωνα δεν θα κάνεις τίποτε. Ας πάει κάποιος από τον ΟΤΕ να δει από κοντά τι έγινε.

Δύο μήνες μου φαίνεται υπερβολικό......

xmperop1
05-06-10, 19:55
Οπωσδήποτε από τον ΟΤΕ της περιοχή σου για ενημέρωση.
Επείσης αν είναι αυθαίρετο το σπίτι και χωρίς άδεια έχεις μπλέξει.

andreasermones
06-06-10, 04:13
Οπωσδήποτε από τον ΟΤΕ της περιοχή σου για ενημέρωση.
Επείσης αν είναι αυθαίρετο το σπίτι και χωρίς άδεια έχεις μπλέξει.

οχι καθε αλλο....το θεμα ειναι οτι δυστυχως δεν ειμαι στην Ελλαδα για να τελειωσω με την υποθεση και οσο για τον ΟΤΕ δεν ειναι υπερβολη το διμηνο απλα εχει ελαχιστους υπαλληλους και ενω ξερουν το προβλημα στο 134....απλα κανουν στραβα ματια...κ ομως δυο μηνες...σε περιοχη που εχει πορτες αρκετες, και στα 12 χλμ απο το κεντρο της κερκυρας, σε κατεξοχην τουριστικο μερος....

xmperop1
06-06-10, 22:19
οχι καθε αλλο....το θεμα ειναι οτι δυστυχως δεν ειμαι στην Ελλαδα για να τελειωσω με την υποθεση και οσο για τον ΟΤΕ δεν ειναι υπερβολη το διμηνο απλα εχει ελαχιστους υπαλληλους και ενω ξερουν το προβλημα στο 134....απλα κανουν στραβα ματια...κ ομως δυο μηνες...σε περιοχη που εχει πορτες αρκετες, και στα 12 χλμ απο το κεντρο της κερκυρας, σε κατεξοχην τουριστικο μερος....

Κάποιος πρέπει να πάει για τσχύτερη και σωστότερη ενημέρωση.
Το ότι είναι τουριστική περιοχή μπορεί να είναι και καλό και κακό αν υπάρχει μεγάλη ζήτηση γραμμών και μικρή διαθεσιμότητα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.