PDA

Επιστροφή στο Forum : να βαλω η να μην βαλω????



Σελίδες : [1] 2

haris2121
07-06-10, 12:00
παιδια εχω παρει κατι κουπονια απο τελασ που εχουν 6 μηνες δωρο τα παγια. να την κανω την αιτηση η να μην την κανω???

η μια γραμμη που εχω ειναι στην αγια παρασκευη και τωρα εχει οντελεκομς, πιανει χαλια ταχυτητες στο ιντερνετ 8mbps ποιοτητα τηλεφωνου ετσι κ ετσι, ενω η αλλη ειναι στην χιο εχει τωρα φορθνετ πιανει πολυ καλεσ ταχυτητες επειδη ειμαι κοντα στο κεντρο του οτε 16mbps

ακουω γνωμες...

makis
07-06-10, 13:38
Καλησπέρα
Η άποψη μου είναι ότι η ταχύτητα της tellas έχει διορθωθεί πάρα πολύ..
Η τηλεφωνία της tellas είναι πάρα πολύ καλής ποιότητας..
Προσωπικά στην περιοχή μου δεν έχω κανένα πρόβλημα και είμαι 100% ευχαριστημένος από όλες τις απόψεις ..

juno12
07-06-10, 13:42
θα πρότεινα να το δοκιμάσεις μόνο στην 1η γραμμή σου.
αφού η 2η παίζει μια χαρά καλό είναι να μην την πειράξεις.

haris2121
07-06-10, 15:36
θα πρότεινα να το δοκιμάσεις μόνο στην 1η γραμμή σου.
αφού η 2η παίζει μια χαρά καλό είναι να μην την πειράξεις.
αυτο που λεσ ειναι μια παρα πολυ καλη ιδεα, αλλα το προβλημα ειναι οτι το κουπονι αυτο ισχυει μεχρι τελοσ ιουνιου αρα δν θα προλαβο να κανω κτ τετοιο....

Mouse Potato
07-06-10, 15:48
αυτο που λεσ ειναι μια παρα πολυ καλη ιδεα, αλλα το προβλημα ειναι οτι το κουπονι αυτο ισχυει μεχρι τελοσ ιουνιου αρα δν θα προλαβο να κανω κτ τετοιο....

Γιατί να μην προλάβεις; 6 μήνες δώρο τα πάγια δεν είναι και λίγο πράγμα. Θα έλεγα να το δοκιμάσεις

haris2121
07-06-10, 17:24
αφου για να γινει η ενεργοποιηση χρειαζεται θεωρητικα ενας μηνας και τα κουπονια ληγουν τελος ιουνιου, αρα εχω θεριτικα παλι ακριβως ενα μηνα δλδ τσιμα τσιμα θα προλαβω αν ειναι...

nyannaco
07-06-10, 18:22
Η προθεσμία στις προσφορές συνήθως αφορά την υποβολή αίτησης, όχι το χρόνο ενεργοποίησης. Δες το ξανά και πρόσεξε τη διατύπωση.

Mouse Potato
07-06-10, 19:12
αφου για να γινει η ενεργοποιηση χρειαζεται θεωρητικα ενας μηνας και τα κουπονια ληγουν τελος ιουνιου, αρα εχω θεριτικα παλι ακριβως ενα μηνα δλδ τσιμα τσιμα θα προλαβω αν ειναι...

Προφανώς θα αναφέρεται στο μέχρι πότε έχεις χρόνο να υποβάλεις την αίτησή σου.

Εγώ θα το έκανα στη θέση σου.

haris2121
07-06-10, 23:04
Προφανώς θα αναφέρεται στο μέχρι πότε έχεις χρόνο να υποβάλεις την αίτησή σου.

Εγώ θα το έκανα στη θέση σου.

ναι... παρολαυτα η τελας ειναι καλη εταιρεια? η θα παω απ το κακο στο χειροτερο???

chaos38
07-06-10, 23:15
Tα DSLAM Χολαργου & Αγ Παρασκευης πανε αρκετα καλα.Ποια ειναι τα στατιστικα σου??

nyannaco
08-06-10, 08:49
ναι... παρολαυτα η τελας ειναι καλη εταιρεια? η θα παω απ το κακο στο χειροτερο???Κάπου λες παραπάνω ότι είναι χάλια η γραμμή σου... σε αυτή την περίπτωση, οι πιθανότητες είναι ότι θα είσαι χειρότερα με την Tellas από ότι με την On, δεδομένου ότι (α) η Tellas κλειδώνει το SNR στα 9db, οπότε λογικά θα έχεις χαμηλότερες ταχύτητες, και (β) αν σου κάτσει η στραβή, η τεχνική υποστήριξη είναι από τις χειρότερες.
Εγώ είμαι επίσης στο κέντρο της Αγίας Παρασκευής, αλλά πιο μακριά και με πιο χάλια γραμμή από εσένα (DL attn. 57db). Εκανα την αντίστροφη κίνηση και σώθηκα, όχι τόσο γιατί από τα 3kbps DL που κλείδωνα ανέβηκα στα 3.8kbps, όσο γιατί με την Tellas είχα μια-δυο φορές την ώρα αποσυνδέσεις, ενώ με την On κοντεύω να ξεχάσω τί είναι αυτό (με το ίδιο modem/router).

dimitri_ns
08-06-10, 09:12
Και 12 μήνες δωρεάν δεν αξίζουν αν η γραμμή σου δεν δουλεύει

Τεχνική υποστήριξη απλά δεν υπάρχει (τεχνικό δεν θα δείς ποτέ και τηλεφωνικά ο θεός βοηθός)

Εαν χρειάζεσαι internet και έχεις μόνο μια γραμμή, βρες ενα αξιόπιστο δίκτυο και μείνε μαζί του

Αλλιώς κάνε ότι καταλαβαίνεις

μπλες
06-07-10, 18:37
αν δεν θες να παθεις αυτα που επαθα εγω φιλε μεινε οσο πιο μακρια μπορεις απο τελλας ειναι τσιρκο!

jekopoulo
07-07-10, 16:17
εγώ θα σου πρωτηνα να βάλεις τελλας, την είχα πριν 1,5 χρόνο στη περιοχή του Ρέντη, με κλείδωναν στα 10 αντι στα 13 που μπορεί η γραμμή μου αλλά δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, ουτε απο το σταθερό, ούτε απο το νετ, και θα ξαναπάω τώρα στην τελλας γιατί έχει το 3 σε 1 με πολύ καλές τιμές

tasanas
07-07-10, 17:43
Επειδή πολλά ακούγονται για το κατα πόσο θα υπάρχουν και του χρόνου θα σου πρότεινα να μην μπεις στο λούκι...

μπλες
07-07-10, 17:44
εγώ θα σου πρωτηνα να βάλεις τελλας, την είχα πριν 1,5 χρόνο στη περιοχή του Ρέντη, με κλείδωναν στα 10 αντι στα 13 που μπορεί η γραμμή μου αλλά δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, ουτε απο το σταθερό, ούτε απο το νετ, και θα ξαναπάω τώρα στην τελλας γιατί έχει το 3 σε 1 με πολύ καλές τιμές
τη να τις κανει τις καλες τιμες ο χριστιανος αν δεν εχει καθολου τηλ εκει στην τελλας εχουν χασει την μπαλα:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

vasileios13
07-07-10, 19:07
Εγώ με αυτά που διάβασα εδώ πάντως έκανα πάλι αίτηση να γυρίσω στην ΗΟL,από Forthnet....

blkik
08-07-10, 20:16
Φίλε μην μπαίνεις κάν στο κόπο δεν αξίζει ακόμα και τζάμπα εντελώς να είναι.
Ανύπαρκτη υποστήριξή, μεγάλο μπάχαλο τα τμήματα μεταξύ τους. Ανύπαρκτη εξυπηρέτηση, χαμηλότερο κλείδωμα.
Είναι φανερό ότι με τα χρεη που έχουν για να πιάσουν πελάτη ακόμα και κουπόνια δίνουν. Δράμα η κατάσταση

pzogr
09-07-10, 13:42
Ξέρω άτομα που είναι στην tellas (wind) και είναι ευχαριστημένοι. Εγώ είμαι τώρα στη διαδικασία ενεργοποίησης και έχω ήδη πολλά παράπονα. Γενικά δεν έχω καμμία εμπιστοσύνη σε ό,τι μου λένε από το τηλέφωνο. Οπότε φαντάζομαι ότι αγοράζεις οικονομικά κι εύχεσαι να "μην σου κάτσει"... ή πας άλλου.

μπλες
09-07-10, 16:14
αν δεν εχει γινει ακομα ενεργοποίηση φευγα μεγαλε οσο ειναι ακομα καιρος κοιτα τα δικα μου χαλια αν ειμαι τυχερος μονο 70 μερες θα ειμαι χωρις τηλ.:down::down::down::down::down::down::down::down::down:

Vitruvian78
10-07-10, 19:25
Υπάρχει η Τελλάς ακόμη ή εθυμοτυπικά χρησιμοποιείτε την ονομασία Τελλάς; Απ' όσο ξέρω πλέον διαφημίζεται μόνο WIND σταθερή και ιντερνετ. Προσωπικά θα σου έλεγα να έρθεις στη hol για πιο σίγουρα.

blkik
10-07-10, 19:45
Γενικώς ούτε Wind θα υπάρχει σε μερικούς μήνες
Να δούμε ποιος τυχερός θα την πάρει

Vitruvian78
10-07-10, 21:36
Γενικώς ούτε Wind θα υπάρχει σε μερικούς μήνες
Να δούμε ποιος τυχερός θα την πάρει

Εγώ πιστεύω οτι θα εξαγοραστεί κοψωχρονιάς απο καμία forthnet ή hol;;

pzogr
14-07-10, 19:59
Ξέρω άτομα που είναι στην tellas (wind) και είναι ευχαριστημένοι. Εγώ είμαι τώρα στη διαδικασία ενεργοποίησης και έχω ήδη πολλά παράπονα. Γενικά δεν έχω καμμία εμπιστοσύνη σε ό,τι μου λένε από το τηλέφωνο. Οπότε φαντάζομαι ότι αγοράζεις οικονομικά κι εύχεσαι να "μην σου κάτσει"... ή πας άλλου.
Σχολιάζοντας το δικό μου ποστ :P πρέπει να πω ότι εδώ και περίπου 10 μέρες έχει διακοπεί η παροχή ίντερνετ από την προηγούμενη εταιρεία κι ενώ το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά ακόμα δεν έχουν καταφέρει να εκδώσουν τους κωδικούς μου για να μπορέσω (επιτέλους) να συνδεθώ στο ίντερνετ. Το τι έχω ακούσει από την "εξυπηρέτηση" πελατών δεν λέγεται... Ευγενέστατοι πάντα όμως, ε; "Συγγνώμη για την αναμονή", "Πως μπορώ να σας εξυπηρετήσω;" κι όλες τις άλλες έτοιμες ατάκες...Το τελευταίο ανέκδοτο είναι ότι πρόκειται για "συστημικό πρόβλημα" (εδώ και μία εβδομάδα)... Αν τα ήξερα αυτά από πριν ούτε απ'έξω δεν θα περνούσα.
Για να μην πω ότι σου τάζουν να σε πάρουν τηλέφωνο σε 10 λεπτά ή την άλλη μέρα το πρωί ή σε 2 ώρες για να σε ενημερώσουν και σε γράφουν στα παπούτσια τους. Για email δεν το συζητάμε... Έστειλα στο mail, που υπάρχει στη σελίδα επικοινωνίας προ εβδομάδος. Ακόμα περιμένω...

Panagioths
14-07-10, 21:51
Που έκανες την αίτησή σου; Δήλωσες κάποιο κινητό για να σου σταλλεί με sms ο κωδικός ενεργοποίησης;

beeftech
15-07-10, 13:37
νοιώθω πως πρέπει να σε ενημερώσω

οι 6 μήνες δωρεάν πάγιο

είναι για να μη νοιώθεις πολύ άσχημα τους πρώτους 6 μήνες που δεν θα δουλεύει τίποτα και θα περιμένεις με το rj11 στο χέρι.

δηλαδή... αυτό που είναι υποχρεωμένοι να κάνουν, δεοντολογικά, το μετατρέπουν σε προσφορά...

ιδιοφυίες μαρκετινγκάρηδες. χειρότεροι και από τους δικηγόρους. τουλάχιστο ένας δικηγόρος θα σε βγάλει από τη φυλακή.

pzogr
15-07-10, 20:02
Που έκανες την αίτησή σου; Δήλωσες κάποιο κινητό για να σου σταλλεί με sms ο κωδικός ενεργοποίησης;

Προφανώς... αφού άλλωστε έχουν ήδη στείλει προ μηνός μήνυμα για την έναρξη της διαδικασίας μετάβασης στη wind...

μπλες
15-07-10, 22:41
Σχολιάζοντας το δικό μου ποστ :P πρέπει να πω ότι εδώ και περίπου 10 μέρες έχει διακοπεί η παροχή ίντερνετ από την προηγούμενη εταιρεία κι ενώ το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά ακόμα δεν έχουν καταφέρει να εκδώσουν τους κωδικούς μου για να μπορέσω (επιτέλους) να συνδεθώ στο ίντερνετ. Το τι έχω ακούσει από την "εξυπηρέτηση" πελατών δεν λέγεται... Ευγενέστατοι πάντα όμως, ε; "Συγγνώμη για την αναμονή", "Πως μπορώ να σας εξυπηρετήσω;" κι όλες τις άλλες έτοιμες ατάκες...Το τελευταίο ανέκδοτο είναι ότι πρόκειται για "συστημικό πρόβλημα" (εδώ και μία εβδομάδα)... Αν τα ήξερα αυτά από πριν ούτε απ'έξω δεν θα περνούσα.
Για να μην πω ότι σου τάζουν να σε πάρουν τηλέφωνο σε 10 λεπτά ή την άλλη μέρα το πρωί ή σε 2 ώρες για να σε ενημερώσουν και σε γράφουν στα παπούτσια τους. Για email δεν το συζητάμε... Έστειλα στο mail, που υπάρχει στη σελίδα επικοινωνίας προ εβδομάδος. Ακόμα περιμένω...
φιλε μου σε μιλαμε για μακραν την χειροτερη εταιρεια δεν ειναι ουτε απ εξω να περνας εγω ειμαι 46 μερες χωρις τηλ και μου εχουν απαντηση μια φορα στα χιλιαδες φαξ μειλ τηλ ασε που μου στειλαν να πληρωσω και δευτερο λογαριασμο ενω μου ειχαν πει απο τον πρωτο λογαριασμο οτι ο δευτερος θα ειναι πιστωτικος θελουν και να τους πληρωσω και απο πανω :worthy::worthy::worthy::worthy::worthy:

chaos38
15-07-10, 23:07
Μην ακουτε τους ''προφητες'' σε ολες τις εταιριες υπαρχουν περιστατικα με προβληματα....
Απλα να πω οτι αυτο το διαστημα σε ολο το forum της wind δεν υπαρχουν προβληματα...
Για το ιδιοκτησιακο μην βιαζεσται να βγαλεται συμπερασματα.Απλα να θυμισω οτι η Wind δεν ειναι Αltec,Lannet κλπ

μπλες
16-07-10, 07:18
μακαρι να ειταν φιλε μου η λανετ δεν θα με αφηνε 100 μερες χωρις τηλ.δες εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=399087 παιδια ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ WIND :down::down::down::down::down::down::down::down::down::down::down::down::down::down::down::down::down: α και οποιος θελει με π.μ μπορω αυτα που λεω να τα αποδειξω γιατι καποιοι εδω μεσα μας την λενε και απο πανω ακου εκει ειμαστε και προφητες απο πανω που στην καλυτερη θα ειμαι 75 μερεσ με νεκρο τηλ. και νετ.γιατι καποιο σαινη εκει μεσα στην τελας μπερδεψε τον βρονχο και εστειλε το τηλ μου αλλου και μαλιστα θελουν να τους πληρωσω κιολας:nono::nono::nono::nono::nono::nono::nono::down::down::down::down::down::down::down:

chaos38
16-07-10, 08:25
Για να μην νομιζεις οτι η περιπτωση σου ειναι μοναδικη ψαξε λιγο και στα forum των αλλων εταιριων (ακομα και του ΟΤΕ) για να δεις οτι εχει συμβει και αλλου το αντιστοιχο προβλημα που εχεις...
Εχεις βεβαια καθε λογο να εισαι τσαντισμένος.....

pzogr
16-07-10, 14:22
Για να μην νομιζεις οτι η περιπτωση σου ειναι μοναδικη ψαξε λιγο και στα forum των αλλων εταιριων (ακομα και του ΟΤΕ) για να δεις οτι εχει συμβει και αλλου το αντιστοιχο προβλημα που εχεις...
Εχεις βεβαια καθε λογο να εισαι τσαντισμένος.....

Το θέμα με τη wind δεν είναι τόσο οι καθυστερήσεις, που μπορεί να υπάρχουν παντού, όσο το γεγονός ότι σου λένε ό,τι να'ναι προκειμένου να σε ξεφορτωθούν. Αν με ρωτάς μπορώ να σου πω απίστευτες εμπειρίες από τον ΟΤΕ και τη Forthnet επίσης, αλλά τουλάχιστον δεν με τάισαν παραμύθι... Υπήρξαν θέματα, που λύθηκαν με ειλικρίνεια.
Αυτή τη στιγμή έχω συμπληρώσει 2 εβδομάδες με λειτουργική γραμμή, που για κάποιο λόγο ούτε ενεργοποιείται ούτε μου λένε πότε θα ενεργοποιηθεί (για την ακρίβεια μου λένε "από στιγμή σε στιγμή" εδώ και 10 μέρες που επικοινωνώ μαζί τους). Και σκέψου ότι υποσχέθηκαν μόνο ολιγόωρη διακοπή της υπηρεσίας κατά τη μετάβαση από τη μία εταιρεία στην άλλη. Δεν μου δίνουν καν τη δυνατότητα να μιλήσω σε κάποιον πραγματικά αρμόδιο... Ο μόνος τρόπος θα ήταν να πάω εκεί και να τα κάνω λίμπα. Αλλά αυτή δεν είναι πραγματική επιλογή, έτσι δεν είναι;

Panagioths
16-07-10, 14:28
Να σου δώσω εγώ έναν κωδικό ενεργοποίησης να δουλέψεις μέχρι να βγάλουν άκρη αυτοί;

μπλες
16-07-10, 16:05
Για να μην νομιζεις οτι η περιπτωση σου ειναι μοναδικη ψαξε λιγο και στα forum των αλλων εταιριων (ακομα και του ΟΤΕ) για να δεις οτι εχει συμβει και αλλου το αντιστοιχο προβλημα που εχεις...
Εχεις βεβαια καθε λογο να εισαι τσαντισμένος..... οχι φιλε μου αυτα δεν συμβενουν και αλλου μονο στην wind συμβενουν σε φιλο μου στον οτε ιδια περιπτωση με εμενα λυθηκε σε 2 μερες και το θεμα μου δεν ειναι μονο οτι ειμαι με νεκρη γραμη 46 μερες και φυσικα θα παμε για καμια εκατοστη ακομα το θεμα μου ειναι η αθλια και απαραδεκτη εξυπηρετηση πελατων που εχουν ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ WIND !!:down::down::down::down::down::down::down::down::down::down::down::down:

yanageo
18-07-10, 05:16
Για μια εταιρεια που κυνηγάει πελάτες για να σταθεί στην αγορά αυτά δεν θα έπρεπε να συμβαίνουν. Καλύτερα θα ήταν να σέβονται τους πελάτες τους και τους εαυτούς τους προσφέροντας σοβαρές υπηρεσίες και προιόντα παρά να μα δουλεύουν και να το ρίχνουν στη διαφήμιση.

johnson
18-07-10, 06:02
παιδια εχω παρει κατι κουπονια απο τελασ που εχουν 6 μηνες δωρο τα παγια. να την κανω την αιτηση η να μην την κανω???

η μια γραμμη που εχω ειναι στην αγια παρασκευη και τωρα εχει οντελεκομς, πιανει χαλια ταχυτητες στο ιντερνετ 8mbps ποιοτητα τηλεφωνου ετσι κ ετσι, ενω η αλλη ειναι στην χιο εχει τωρα φορθνετ πιανει πολυ καλεσ ταχυτητες επειδη ειμαι κοντα στο κεντρο του οτε 16mbps

ακουω γνωμες...

Δεν έχω καλή άποψη για τη wind, η αλήθεια είναι, αλλά στη θέση σου και με τέτοια προσφορά μάλλον θα τη δοκίμαζα. Εκτός και αν έχεις τρελές απαιτήσεις, πχ. μανιακός gamer κλπ. που και πάλι μπορείς να ορίσεις να παίζει σε g.dmt η γραμμή και να είσαι fast path.
Θα δοκίμαζα ξέροντας πάντα ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά :p

μπλες
18-07-10, 10:54
Δεν έχω καλή άποψη για τη wind, η αλήθεια είναι, αλλά στη θέση σου και με τέτοια προσφορά μάλλον θα τη δοκίμαζα. Εκτός και αν έχεις τρελές απαιτήσεις, πχ. μανιακός gamer κλπ. που και πάλι μπορείς να ορίσεις να παίζει σε g.dmt η γραμμή και να είσαι fast path.
Θα δοκίμαζα ξέροντας πάντα ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά :p ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ WIND ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΟΥΣ !:down:

akkiiss55
18-07-10, 11:35
οχι φιλε μου αυτα δεν συμβενουν και αλλου μονο στην wind συμβενουν σε φιλο μου στον οτε ιδια περιπτωση με εμενα λυθηκε σε 2 μερες και το θεμα μου δεν ειναι μονο οτι ειμαι με νεκρη γραμη 46 μερες και φυσικα θα παμε για καμια εκατοστη ακομα το θεμα μου ειναι η αθλια και απαραδεκτη εξυπηρετηση πελατων που εχουν ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ WIND !!:down::down::down::down::down::down::down::down::down::down::down::down:

σωστα...εισαι ο μονος στην Ελλαδα π τ συμβαινει αυτο.κ αν συμβαινει κ σε καποιον αλλον σιγουρα θα ειναι ΜΟΝΟ στην τελας κ πουθενα αλλου...περιπτωσεις ανθρωπων π εχουν ακομα κ κομμενα καλωδια στν ΟΤΕ και βγαινουν στα καναλια...εισαι ο μονος στν ελλαδα...φιλε μ τα προβληματα π επικρατουν στν κλαδο τν τηλεπικοιωνιων υπαρχει σε ολους τους παροχους.ΧΩΝΕΨΕ ΤΟ!!!θες να το χωνεψεις?καλως.δε θες?παλι καλως.δν ειναι τυχαιο οτι στο τελος ολοι π εχουν περασει απο ολους τους παροχους στο τελος καταληγουν στν ΟΤΕ.εχεις αναρωτηθει ποτε?

μπλες
18-07-10, 11:54
σωστα...εισαι ο μονος στην Ελλαδα π τ συμβαινει αυτο.κ αν συμβαινει κ σε καποιον αλλον σιγουρα θα ειναι ΜΟΝΟ στην τελας κ πουθενα αλλου...περιπτωσεις ανθρωπων π εχουν ακομα κ κομμενα καλωδια στν ΟΤΕ και βγαινουν στα καναλια...εισαι ο μονος στν ελλαδα...φιλε μ τα προβληματα π επικρατουν στν κλαδο τν τηλεπικοιωνιων υπαρχει σε ολους τους παροχους.ΧΩΝΕΨΕ ΤΟ!!!θες να το χωνεψεις?καλως.δε θες?παλι καλως.δν ειναι τυχαιο οτι στο τελος ολοι π εχουν περασει απο ολους τους παροχους στο τελος καταληγουν στν ΟΤΕ.εχεις αναρωτηθει ποτε?

φιλε μου δεν ειναι τυχαιο οτι η WIND εχει μακραν τις περισσοτερες καταγγελιες :down:

johnson
18-07-10, 21:15
Έχω δει και γραμμές Wind που παίζουν μια χαρά. Δε καταλαβαίνω γιατί σκάτε τόσο.
Είναι απ@τη η εταιρία αλλά για 6 μήνες δώρο πιστεύω αξίζει να δοκιμάσεις.

chaos38
18-07-10, 21:25
φιλε μου δεν ειναι τυχαιο οτι η WIND εχει μακραν τις περισσοτερες καταγγελιες :down:

Απο αερολογιες παμε καλα εχεις κανα link που να δειχνει τις καταγγελιές των εταιριων πχ το τελευταιο τριμηνο ή εξαμηνο ....

anta_n
19-07-10, 06:47
Δε ξέρω γιατί, αλλά κι εγώ δεν την θεωρώ αξιόπιστη την Wind. Το να παρουσιάζονται προβλήματα σε δίκτυο μπορεί και να το καταλάβω, αλλά όταν είσαι πάροχος και ξέρεις ότι όλος ο κόσμος κάνει παράπονα για την εξυπηρέτηση και τα τηλεφωνικά κέντρα, το προσέχεις μπας και κάνεις καλό όνομα εκεί. Όπως φαίνεται, στην συγκεκριμένη περίπτωση φαίνεται πως η εταιρεία δε πολυνοιάζεται για αύξηση εσόδων, παρά για μείωση εξόδων (με ότι αυτό συνεπάγεται).


Απο αερολογιες παμε καλα εχεις κανα link που να δειχνει τις καταγγελιές των εταιριων πχ το τελευταιο τριμηνο ή εξαμηνο ....
Και να υπήρχε το link θα ήταν σημαντικά λιγότερες οι καταγγελίες της Wind, καθώς έχει μικρότερη βάση χρηστών, οπότε δεν είναι χρήσιμο στοιχείο :-)

beeftech
19-07-10, 08:16
τράβα δες τη ψηφοφορία για τα κλειδώματα σε ταχύτητα... αν αυτό δεν είναι ενδεικτικό...

johnson
19-07-10, 08:56
τράβα δες τη ψηφοφορία για τα κλειδώματα σε ταχύτητα... αν αυτό δεν είναι ενδεικτικό...

Και με περιορισμό ταχύτητας... οι 6 μήνες free προσωπικά θα με κέρδιζαν.
Τι να έχω 10mbits, τι 7.
Τι 14, τι 10.

Αν δε κατεβάζεις 24/24 ή δεν εξυπηρετείς 4-5+ άτομα απαιτητικά, δεν έχει νόημα τόση ταχύτητα, τουλάχιστον όχι για τους περισσότερους χρήστες.

Panagioths
19-07-10, 10:30
Έβαλα κι εγώ adsl από αυτούς με μεγάλη επιφύλαξη γιατί έχω ακούσει πολλά συν οτι ο προηγούμενος πάροχος ήταν ΟΤΕ. Τελικά όμως συγχρονίζω πιο ψηλά, το voip παίζει πολύ καλύτερα (διαφορά στην ποιότητα των κλήσεων από τρίτες υπηρεσίες όπως viva, justvoip κοκ) και κανένα πρόβλημα με το δίκτυο. Από rapidshare κατεβάζω με 1,2-1,3mb/sec σταθερά. Μου έκανε (θετική) εντύπωση το αποτέλεσμα. Ελπίζω να μην προκύψουν θέματα στο μέλλον :-)

johnvam
19-07-10, 12:04
Καλησπέρα
Η άποψη μου είναι ότι η ταχύτητα της tellas έχει διορθωθεί πάρα πολύ..
Η τηλεφωνία της tellas είναι πάρα πολύ καλής ποιότητας..
Προσωπικά στην περιοχή μου δεν έχω κανένα πρόβλημα και είμαι 100% ευχαριστημένος από όλες τις απόψεις ..

Συμφωνώ!!! :oneup:

μπλες
19-07-10, 21:56
Απο αερολογιες παμε καλα εχεις κανα link που να δειχνει τις καταγγελιές των εταιριων πχ το τελευταιο τριμηνο ή εξαμηνο ....

παρε http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=399087 και αν θες στειλε μου πμ να σου δωσω στοιχεια :down:

chaos38
20-07-10, 22:12
Εχεις επισημα στοιχεια απο πχ ΕΕΤΤ που να δειχνουν αριθμο και ποσοστα καταγγελιων ανα εταιρεια
Ηol,Forthnet,wind,on,cyta κλπ.για το τελευταιο διαστημα....
Επισημα αδιαβλητα στοιχεια....

beeftech
21-07-10, 09:04
αμα δεν θες να πεισθείς, και η ίδια η wind να έρθει να σου πει "είμαστε για τα μπάζα", δεν θα το δεχθείς. θα θες πάλι "αδιάβλητα" στοιχεία.

εγώ βλέπω ότι έχουν περάσει 3 μήνες και ακόμα κοιτάνε τη βλάβη. βλέπω ότι με παίρνουν τεχνικοί της tellas να τους πω την βλάβη... όταν τεχνικοί της tellas είχαν έρθει και είχαν πάρει μετρήσεις. τί πήραν μετρήσεις άμα ξαναρωτάνε εμένα; και όταν τους ρώτησα "σας έστειλε η tellas χωρίς να σας πει τι φταίει;"... "ναι.". μου λένε δικαιολογίες (πιπίλα ο οτές) και άλλα πολλά.

και μου λες τώρα για αριθμό καταγγελιών; ας γελάσω

μπλες
21-07-10, 17:12
Εχεις επισημα στοιχεια απο πχ ΕΕΤΤ που να δειχνουν αριθμο και ποσοστα καταγγελιων ανα εταιρεια
Ηol,Forthnet,wind,on,cyta κλπ.για το τελευταιο διαστημα....
Επισημα αδιαβλητα στοιχεια....
απλα ειναι τα πραγματα ποια εταιρεια παει για φουντο και ποια εχει βγει με το δικανο για πελατες ε ποια μα ποια αλλη η wind μακρια φιλε μακρια ειναι τσιρκα
:down: α και ξεχασα αν θες παρε ενα τηλ. στον Συνήγορο του Καταναλωτή να σου πουν ποιος εχει ποιο πολλες καταγγελιες:rtfm::rtfm::rtfm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.