PDA

Επιστροφή στο Forum : Hol Evoice



apagal
29-05-06, 11:39
Ξέρει κανείς αν η hol είναι πιο φτηνή απο την altec στο evoice???

nahuel
29-05-06, 13:12
Με 10 ευρώ ανοίγεις λογαριασμό στο voipbuster καί κάνεις απεριόριστες δωρεάν κλήσεις στην Ελλάδα καί ορισμένα άλλα Κράτη.

energie
29-05-06, 13:24
απο το voipbuster ομως δεν μπορεις να κανεις κλησεις σε κινητα

cpnemo
02-06-06, 15:22
απο το voipbuster ομως δεν μπορεις να κανεις κλησεις σε κινητα
Κλήσεις σε κινητά και βέβαια μπορείς να κάνεις.ΔΩΡΕΑΝ κλήσεις σε κινητά δεν μπορείς να κάνεις...:whistle:

Hwoarang
02-06-06, 15:29
Θα σου πρότεινα i-call μόνο και μόνο επειδή ειναι ελληνικό και έχει καλή τεχνική υποστήριξη. Έχω i-call in και είμαι πολύ ευχαριστημένος

NiCkReD
07-06-06, 12:34
to voipbuster αξιζει με 1000 παντως...περαν την χρονικης καθυστερησης λογω voip, ακουγεται πολυ καθαρα, καλυτερα απο skype..

επισης αν δε θες να χρεωθεις, με τα 10 ευρω, μπορεις να κανεις τσαμπα κλησεις ενος λεπτου ;)

No-Name
09-06-06, 14:59
Λοιπόν από σήμερα το παλιό καλό sip number της μορφής 7007χχχχχ καταργείτε για τουσ συνδρομητές evoice και τη θέση του πάιρνουν κανονικοί σταθεροί αριθμοί 213-χχχχχχχ.Eπίσης υπάρχει ρύθμιση για το μέγεθος πακέτων με την ονομασία"πακετοποίηση"Σε μένα παίζει τζάμι το evoice σήμερα.Λογικά θα ενημερθείτε με email από την hol όπως συναίβει με μένα

Επίσης μου έκαναν κατάθεση 41ε από την HOL στο πορτοφόλι της , για κλήσεις evoice και συνολικά έχω 143ε πρός τηλεφωνήματα.Ενδιαφέρον

con
09-06-06, 17:30
Χρησιμοποιώ eVoice, i-call και sipdiscount (ίδιος server με voipbuster) με ATA Sipura 3000. Για κλήσεις προς σταθερά (Ελλάδα και Διεθνή) η ποιότητα του i-call είναι λίγο καλύτερη από eVoice. To Sipdiscount έχει πολλές φορές καθυστέρηση, αλλά δίνει δωρεάν κλήσεις με ένα αρχικό ποσό 10€ που πρέπει να καταναλωθεί σε 4 μήνες. Όταν λοιπόν δε μιλάει κανείς επαγγελματικά μπορεί να παίζει με τα voipbuster/sipsiscount κλπ. Αν όμως θέλει καλή ποιότητα τότε i-call και eVoice. Το eVoice έβαλε πρόσφατα και τη ρύθμιση "πακετοποίηση" που είχε το i-call και νομίζω έχει γίνει εξίσου καλό. Οι τιμές είναι ίδιες περίπου, με πλεονέκτημα του eVoice τη χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το 1ο δευτερόλεπτο.
Πάντως για κινητά ΟΤΕ... Οι διαφορές στην τιμή είναι πολύ μικρές και η ποιότητα από VoIP προς κινητά είναι χάλια...

con
09-06-06, 17:32
Επίσης μου έκαναν κατάθεση 41ε από την HOL στο πορτοφόλι της , για κλήσεις evoice και συνολικά έχω 143ε πρός τηλεφωνήματα.ΕνδιαφέρονΣου έβαλαν 41€??? Μεθυσμένοι ήταν?

No-Name
09-06-06, 17:47
Nαι δεν έχω παράπονο από την hol χθές έκανε κατάθεση 41Ε στο πορτοφόλι. :clap:
Αλλά το καλύτερο είναι η αριθμοδότηση πλέον έχει νούμερα σταθερά χωρίς πάγιο 3Ε όπως το icall.
Τέλος με την πακετοποίηση είναι εξίσου άψογο όπως το icall.

sdikr
09-06-06, 18:15
Αυτό ειναι πιστωτικό όριο!! πρόσεχε γιατί μετά θα σου ζήτησουν να τα πληρώσεις!!

pan.nl
09-06-06, 19:50
Ανοίγοντας λογαριασμό e-voice χωρίς να το χρησιμοποιήσουμε, χρεωνόμαστε πουθενά?

leftlig
09-06-06, 22:13
Ξέρει κάποιος τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνουμε στο FritzBox για να δουλέψει το E-Voice της HOL.

ariadgr
10-06-06, 02:31
Αλλά το καλύτερο είναι η αριθμοδότηση πλέον έχει νούμερα σταθερά χωρίς πάγιο 3Ε όπως το icall.

Προς ενημέρωσή σας:
> "Αλλαγή χρέωσης ΟΤΕ προς άλλα σταθερά δίκτυα (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=40652)"

Disclaimer: Aυτό το μήνυμα το καταχώρησα στις ενότητες των iCall, eVoice και DSL phone για να ενημερωθούν οι κάτοχοι αυτών των υπηρεσιών για την αλλαγή της χρέωσης από τον ΟΤΕ, κάτι που φαντάζομαι κανείς μέχρι τώρα δε γνωρίζει. Παρακαλώ να μη θεωρηθεί spam.

KTed
10-06-06, 10:57
Τέλος με την πακετοποίηση είναι εξίσου άψογο όπως το icall.
Είδες διαφορά στην ποιότητα;
Τι τιμή έβαλες στην "Πακετοποίηση"; Το άφησα στο default 20, και δεν είδα διαφορά (με 512/128)

KTed
10-06-06, 11:03
Ξέρει κάποιος τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνουμε στο FritzBox για να δουλέψει το E-Voice της HOL.
Δες την απάντησή μου σ'αυτό το thread:
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=644203&postcount=221

aiadas
10-06-06, 13:59
Οι νέες ρυθμίσεις δεν καταργούν τις παλιές. Για τη ρύθμιση των ΑΤΑ και των εικονικών τηλεφώνων, άλλαξε ο sip proxy (από sip.hol.gr σε evoice.hol.gr), όπως επίσης και ο τρόπος συμπλήρωσης username και password (με το νέο evoice δηλώνεται ο αριθμός 213χχχχχχχ ως username και password).

nnn
11-06-06, 00:35
Οι νέες ρυθμίσεις δεν καταργούν τις παλιές. Για τη ρύθμιση των ΑΤΑ και των εικονικών τηλεφώνων, άλλαξε ο sip proxy (από sip.hol.gr σε evoice.hol.gr), όπως επίσης και ο τρόπος συμπλήρωσης username και password (με το νέο evoice δηλώνεται ο αριθμός 213χχχχχχχ ως username και password).
Το password είναι διαφορετικό από το username.

Καλώς ήρθες.

aiadas
12-06-06, 23:34
Το password είναι διαφορετικό από το username.

Καλώς ήρθες.
Καλώς σας βρήκα, nnn, αν και τακτικός επισκέπτης του site!:oneup: ΄Οπου password εννοούσα usernumber(7000xxxxxx), sorry για το εκ κεκτημένης ταχύτητας λάθος.

nnn
12-06-06, 23:36
:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.