PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακριβείς Χρεώσεις



Realizum
30-05-06, 02:18
Ήθελα να ρωτήσω πόσο ακριβώς θα είναι η χρέωση μετά την λήξη του πακέτου της Hol,έχω το BP 6+6 384 και μετά την λήξη του 12μηνου η χρέωση είναι 22ε,αλλά φίλος που δεν ήταν σίγουρος μου είπε ότι θα πληρώνω άλλα 20ε παγίο στον οτε για την Dsl γραμμή,δηλαδή σύνολο 42ε το μήνα.Ισχύει αυτό ή είναι μόνο τα 22ε η μηνιαία χρέωση?

antreas9
30-05-06, 09:30
δεν το γνωριζω,αλλα το θεωρω ψιλοαπιθανο να χρεωθεις κ το παγιο του οτε.στο κατω κατω,αν ισχυει αυτο που σου ειπε ο φιλος σου,τοτε πολυ απλα,κοβεις τη γραμμη απο την ΗΟΛ,παιρνεις ενα καινουργιο πακετο,μενεις 15 μερες οφλαιν, και ξανασυνδεεσε πολυ φτηνοτερα,κ σε καλυτερη ταχυτητα!

George28K
30-05-06, 10:50
Τις χρεώσεις του ΟΤΕ να τις ξεχάσεις. Όταν μαζευτούν πολλές συνδέσεις ΑΡΥΣ σε μια περιοχή το πιθανότερο είναι να κινείται διαιδικασία μετατροπής σε shared llu με ιδιόκτητα dslam της hol. Αυτό είναι και το νόημα των συνδέσεων γραμμή και συνδρομή μαζί , να βρουν τα φιλέτα και να ξεκινήσουν από εκεί την εγκατάσταση ιδιόκτητων dslam. Δεν γνωρίζω να σου πω έαν ισχύουν τα 22 € το πιθανότερο είναι να ισχύουν και να περιλαμβάνει γραμμή και συνδρομή μαζί

veli
01-06-06, 13:31
Να σου πω εγώ που μου ήρθε ο λογαριασμός μόλις πριν λίγο;;;

39ΕΥΡΩ + ΦΠΑ = 46,41 ΕΥΡΩ! και φυσικά για 1 μήνα! Α και δεν είναι μόνο αυτό γιατί αν δεν έχεις πιστωτική θα πληρώσεις και το νταβαντζιλίκι της τράπεζας και δεν έχεις παρά 2 επιλογές:
1. ΑΛΦΑΜΠΑΝΚ +1,20ΕΥΡΩ
2. ΕΥΡΩΒΑΝΚ +1,50ΕΥΡΩ

Δηλαδή σχεδόν 48 ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ ΤΟ ΜΗΝΑ για την ΧΟΛ! Ετσι απλα!

nikosg7
01-06-06, 14:13
Πανάκριβο!!!!!!!
Αλλα θέλω να ρωτήσω μετα τη λήξη μπορείς να προπληρώσεις παράταση για κάποιους μήνες(όπως το 1bill της forthnet) ή αναγκάζεσαι να πληρώνεις μηνιαία πάγια??
Αν είναι έτσι απλα η hol διώχνει πελάτες και δεν τους κρατάει.

veli
01-06-06, 14:29
Πανάκριβο!!!!!!!
Αλλα θέλω να ρωτήσω μετα τη λήξη μπορείς να προπληρώσεις παράταση για κάποιους μήνες(όπως το 1bill της forthnet) ή αναγκάζεσαι να πληρώνεις μηνιαία πάγια??
Αν είναι έτσι απλα η hol διώχνει πελάτες και δεν τους κρατάει.

Από όσο ξέρω προς το παρόν : ΟΧΙ!
Η HOL διώχνει τους πελάτες της γιατί ξέρει πόσο δύσκολο είναι να αρχίσεις από την αρχή τη διαδικασία νέας συνδρομής και πόσο θα περιμένεις για να ενεργοποιηθεί και πάλι η γραμμή σου. Με λίγα λόγια εκμεταλλεύεται το καθεστώς που υπάρχει αυτή τη στιγμή στην αγορά! :mad:

nikosg7
01-06-06, 15:26
Το ξέρω οτι εκμεταλεύεται καταστάσεις αλλα να πανε να πνιγούν.
και εγώ πριν είμουν στη φορθνετ αλλα άλλαξα σε χολ γιατι ήταν άθλια.έμεινα απο φλεβάρη μέχρι μάιο offline αλλα τελικά έκανα καλα.
Το ίδιο μάλλον θα κάνω και όταν λείξει η χολ.Υπάρχουν και αλλου πορτοκαλιές....

@ ADSLgr.com All rights reserved.