PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με ενεργοποίηση σύνδεσης Tellas



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

μπλες
10-06-10, 14:34
ΣΤΙΣ 1/06/10 ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ WIND(TELLAS) ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΦΟΡΗΤΗΤΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ FORTHNET ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ.ΣΤΙΣ 2/06/10 ΜΟΥ ΑΠΟΣΤΕΙΛΑΝ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΑΝΑΛΟΓΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ.

ΣΤΙΣ 3/06/10 ΚΑΛΕΣΑ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑΣ ΑΓΝΩΣΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ,ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΟΧΛΗΣΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΣΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΑΝ ΟΙ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΟΤΙ Η ΘΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ Η ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΣ ΒΛΑΒΗΣ.ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΚΑΛΕΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ KAI ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΦΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΒΛΑΒΗΣ.

ΑΠΟ ΤΙΣ 3/06/10 ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ ΡΩΤΑΩ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΕΩΣΗ ΤΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΑΛΕΣΤΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΕΙ Η ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΣΤΕΛΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟΣ.

ΣΤΙΣ 7/06/10 ΚΑΛΕΣΕ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜ/ΝΙΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΒΛΑΒΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΕΩΣΗ ΤΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΑΓΝΩΣΤΗ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΙ.Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΝΟΜΑΤΙ κ :down::down::down::down: ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΟΔΟ ΤΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΛΑΒΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΑΝ ΗΤΑΝ ΒΛΑΒΗ ΠΟΥ ΠΡΟΗΡΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΡΕΙΑ WIND(TELLAS) Η ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ ΟΤΕ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΓΙΝΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΡΙΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟΥ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΑΥΤΟΝ ΟΠΩΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΑΝΑΦΕΡΕ..


ΕΠΕΙΜΕΝΟΝΤΑΣ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΝΩΣΤΗ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΕΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΩΘΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΡΕΩΣΗ ΣΕ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΑΝ ΑΥΤΟ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΑΣ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΓΓΡΑΦΩΣ.
ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΕΡΙΣΤΙΚΟ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ..Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΟΤΙ ΑΝ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΤΕΙ Η ΚΛΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΠΕΛΑΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΑΛΛΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ Η ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΑΦΟΥ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΥΤΕ ΔΙΕΘΕΤΕ ΟΥΤΕ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ.
ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 9/06/10 Η ΕΤΑΡΕΙΑ WIND (TELLAS ) ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΕ ΓΡΑΠΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΤΗΛ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΗΣ ΕΙΝΑΙ 9/07/10 ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΟΥΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!:down::down::down::down::down:

bilirius
10-06-10, 16:09
Καλησπερα,υποθετω οτι μπορω να κανω μια ερωτηση,πως ξερεις οτι εχει μπερδευτει η γραμμη σας με αλλη κυρια και οτι τα τηλεφωνα που κανει τα χρεωνεστε εσεις,και δεν γινεται το αντιστροφο?Δηλαδη,τα τηλεφωνα που κανετε μηπως τα χρεωνετε η κυρια?Η αποψη μου ειναι οτι ειναι καθαρα θεμα ΟΤΕ,παντως οπως και να εχει καλα ξεμπερδεματα!!!

xmperop1
10-06-10, 21:55
Οταν καλείς από το σταθερό το κινητό σου τι νούμερο σου βγάζει?
Οταν καλείς το νούμερο που είχες ποιός απαντάει?

μπλες
11-06-10, 07:17
τιποτα στο σπιτι ειναι ολα νεκρα δεν εχω ουτε τηλ ουτε νετ απλα το δικο μου νουμερο λειτουργει αλλου και επισεις χτες ανακαλυψα οτι εχουν κανει νεα αιτηση για αλλον αριθμο που ειναι να ενεργοποιθη τον στις 10 /7 με τα δικο μου α.φ.μ χωρις εγω να εχω ζητηση κατι τετοιο , απο τελλας μου λενε οτι δεν ξερουν ποιος το εκανε και με στελνουν μπαλακι απο τον εναν στον αλλο ειναι απαραδεκτη και δεν ξερω τη να κανω !!

nyannaco
11-06-10, 10:35
Καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

xmperop1
11-06-10, 23:39
Ισως να χρειαστεί τελικά να κάνεις μια επίσκεψη στην Wind να ξεκαθαρίσει το θέμα γιατί από τα τηλέφωνα δεν θα βγάλεις άκρη.

trd64
12-06-10, 12:56
Έχεις καθυστερήσει υπερβολικά.

Ενημέρωση της ΕΕΤΤ & εξώδικο στην Tellas.

OxAp0d0
13-06-10, 10:03
ΣΤΙΣ 1/06/10 ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ WIND(TELLAS) ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΦΟΡΗΤΗΤΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ FORTHNET ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ.ΣΤΙΣ 2/06/10 ΜΟΥ ΑΠΟΣΤΕΙΛΑΝ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΑΝΑΛΟΓΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ.

ΣΤΙΣ 3/06/10 ΚΑΛΕΣΑ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑΣ ΑΓΝΩΣΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ,ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΟΧΛΗΣΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΣΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΑΝ ΟΙ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΟΤΙ Η ΘΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ Η ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΣ ΒΛΑΒΗΣ.ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΚΑΛΕΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ KAI ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΦΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΒΛΑΒΗΣ.

ΑΠΟ ΤΙΣ 3/06/10 ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ ΡΩΤΑΩ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΕΩΣΗ ΤΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΑΛΕΣΤΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΕΙ Η ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΣΤΕΛΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟΣ.

ΣΤΙΣ 7/06/10 ΚΑΛΕΣΕ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜ/ΝΙΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΒΛΑΒΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΕΩΣΗ ΤΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΑΓΝΩΣΤΗ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΙ.Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΝΟΜΑΤΙ κ :down::down::down::down: ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΟΔΟ ΤΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΛΑΒΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΑΝ ΗΤΑΝ ΒΛΑΒΗ ΠΟΥ ΠΡΟΗΡΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΡΕΙΑ WIND(TELLAS) Η ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ ΟΤΕ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΓΙΝΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΡΙΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟΥ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΑΥΤΟΝ ΟΠΩΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΑΝΑΦΕΡΕ..


ΕΠΕΙΜΕΝΟΝΤΑΣ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΝΩΣΤΗ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΕΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΩΘΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΡΕΩΣΗ ΣΕ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΑΝ ΑΥΤΟ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΑΣ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΓΓΡΑΦΩΣ.
ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΕΡΙΣΤΙΚΟ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ..Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΟΤΙ ΑΝ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΤΕΙ Η ΚΛΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΠΕΛΑΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΑΛΛΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ Η ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΑΦΟΥ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΥΤΕ ΔΙΕΘΕΤΕ ΟΥΤΕ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ.
ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 9/06/10 Η ΕΤΑΡΕΙΑ WIND (TELLAS ) ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΕ ΓΡΑΠΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΤΗΛ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΗΣ ΕΙΝΑΙ 9/07/10 ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΟΥΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!:down::down::down::down::down:

UNLEASH THE FURY !!!
Αν στον τηλεφωνητή μίλαγες με τον ίδιο τρόπο που έγραψες τα παραπάνω, μια χαρά σου μίλαγε.
Αλλά εμείς είμαστε Ελληνάρες, οι ευγένειες είναι για τους ηλίθιους. Είναι γνωστό ότι προτεραιότητα πάντα έχει αυτός με τη πιο δυνατή κόρνα.

Αυτή είναι η καλύτερη συμβουλή:


Έχεις καθυστερήσει υπερβολικά.

Ενημέρωση της ΕΕΤΤ & εξώδικο στην Tellas.

valen_gr
13-06-10, 16:39
Το προβλημα αυτο το εχω δει αρκετες φορες, και συμβαινει παντα με τελλάς μονο. Και αυτο γιατι ειτε απο λαθος καταχωρηση, η ανθρωπινο λαθος, δινουν ΛΑΘΟΣ αριθμο βροχου...οποτε καταλαβαινεις οτι δεν φταιει ο ΟΤΕ...και προφανως η καθυστερηση ενός μηνα για την "επιλυση" ειναι απλα ο χρονος που απαιτειται για ορθη καταχωρηση αιτησης προς ΟΤΕ με σωστο βροχο, και αναμενεις παλι κατασκευη βροχου στην σωστη διευθυνση......

μπλες
14-06-10, 07:29
εχω κανει καταγγελια στην εεττ εδω και μερες θα περιμενω ως την τεταρτη που μου ειπαν οτι θα με παρουν απο τελλας για να μου πουν τι θα κανουμε

........Auto merged post: μπλες πρόσθεσε 4 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Το προβλημα αυτο το εχω δει αρκετες φορες, και συμβαινει παντα με τελλάς μονο. Και αυτο γιατι ειτε απο λαθος καταχωρηση, η ανθρωπινο λαθος, δινουν ΛΑΘΟΣ αριθμο βροχου...οποτε καταλαβαινεις οτι δεν φταιει ο ΟΤΕ...και προφανως η καθυστερηση ενός μηνα για την "επιλυση" ειναι απλα ο χρονος που απαιτειται για ορθη καταχωρηση αιτησης προς ΟΤΕ με σωστο βροχο, και αναμενεις παλι κατασκευη βροχου στην σωστη διευθυνση......

ναι αλλα αυτο με το νεο νουμερο που ειναι να ενεργοποιηθη τον αλλο μηνα τη ειναι ?

akkiiss55
14-06-10, 09:47
Το προβλημα αυτο το εχω δει αρκετες φορες, και συμβαινει παντα με τελλάς μονο. Και αυτο γιατι ειτε απο λαθος καταχωρηση, η ανθρωπινο λαθος, δινουν ΛΑΘΟΣ αριθμο βροχου...οποτε καταλαβαινεις οτι δεν φταιει ο ΟΤΕ...και προφανως η καθυστερηση ενός μηνα για την "επιλυση" ειναι απλα ο χρονος που απαιτειται για ορθη καταχωρηση αιτησης προς ΟΤΕ με σωστο βροχο, και αναμενεις παλι κατασκευη βροχου στην σωστη διευθυνση......

ακομα κ να ισχυει αυτο π υποστηριζεις,οτι δλδ υπαρχει ανθρωπινο λαθος μιας κ κανεις δν ειναι θεος,ο οτε οφειλει με τν παραλαβη αιτησης λανθασμενου αριθμου βροχου π δεν αντιστοιχει στα στοιχεια του πελατη π του δινεται,να δωσει απορριψη...μη στεινουμε λοιπον μονο τν τελας στν τοιχο.ο ΟΤΕ κανει και εκεινος ταυτοποιηση στοιχειων.
το γεγονος απλα να εχει το καλωδιο τ πελατη σε λαθος πορτα ειναι αρκετα πιθανον με αποτελεσμα να εχει dead line και να χτυπαει σε αλλο ατομο

μπλες
15-06-10, 07:22
παντως ο λογαριασμος τις φορθνετ εχει αλλο νουμερο βρονχου απο οτι εχει ο λογαριασμοσ τις τελλας τρομαρα τους μου εστειλαν και λογαριασμο μην χασουν!:rtfm::rtfm::rtfm:

valen_gr
16-06-10, 01:16
ακομα κ να ισχυει αυτο π υποστηριζεις,οτι δλδ υπαρχει ανθρωπινο λαθος μιας κ κανεις δν ειναι θεος,ο οτε οφειλει με τν παραλαβη αιτησης λανθασμενου αριθμου βροχου π δεν αντιστοιχει στα στοιχεια του πελατη π του δινεται,να δωσει απορριψη...μη στεινουμε λοιπον μονο τν τελας στν τοιχο.ο ΟΤΕ κανει και εκεινος ταυτοποιηση στοιχειων.
το γεγονος απλα να εχει το καλωδιο τ πελατη σε λαθος πορτα ειναι αρκετα πιθανον με αποτελεσμα να εχει dead line και να χτυπαει σε αλλο ατομο

Λαθος... ο ΟΤΕ δεν κανει καμια ταυτοποιηση.... τον ΟΤΕ ουτε που τον ενδιαφερει πως ονομαζεται ο πελατης του παροχου...

Απλα παραλαμβανει ενα αιτημα κατασκευης του ταδε βροχου κλπ κλπ..
Ειναι ευθυνη του παροχου να εχει τα σωστα στοιχεια και απαραιτητα δικαιολογητικα κλπ..

Ο ΟΤΕ ουτε που ξερει η τον ενδιαφερει ουτε καν ποιος ειναι ο τηλεφωνικος αριθμος, ποσο μαλλον το ονομα του πελατη.

Και στο κατω κατω της γραφης, ο πελατης αιτηση στον παροχο κανει, οχι τον ΟΤΕ.
Ας κοψει τον λαιμο του ο παροχος και να κανει σωστη αιτηση κατ'ελαχιστον...

........Auto merged post: valen_gr πρόσθεσε 1 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........


παντως ο λογαριασμος τις φορθνετ εχει αλλο νουμερο βρονχου απο οτι εχει ο λογαριασμοσ τις τελλας τρομαρα τους μου εστειλαν και λογαριασμο μην χασουν!:rtfm::rtfm::rtfm:

αμα στα ελεγα εγω οτι εχουν κανει λαλακια και εχουν δωσει στον ΟΤΕ λαθος αριθμο βροχου, κατι ηξερα...

Το λαθος αυτο το κανει *εξαιρετικα* συχνα *μονο* η τελλας... το βλεπω συνεχεια.
Σιγουρα κατι χωλαινει στην διαδικασια παραλαβης/ελεγχου/καταχωρησης αιτησης...

nyannaco
16-06-10, 08:19
Το λαθος αυτο το κανει *εξαιρετικα* συχνα *μονο* η τελλας... το βλεπω συνεχεια.
Σιγουρα κατι χωλαινει στην διαδικασια παραλαβης/ελεγχου/καταχωρησης αιτησης...Ναι, αυτό είναι μόνο... ενώ όλα τα άλλα λειτουργούν άψογα :rofl:

μπλες
16-06-10, 09:05
το καλυτερο παντως ειναι οτι απο τελλασ ακομα καμια ενημερωση και ασ τους εχω στειλη αμετρητα φαξ και τηλ μιλαμε δεν ξερουν τι τους γινετε ρε που πηγα και εμπλεξα !

akkiiss55
16-06-10, 16:03
[QUOTE=valen_gr;3545306]Λαθος... ο ΟΤΕ δεν κανει καμια ταυτοποιηση.... τον ΟΤΕ ουτε που τον ενδιαφερει πως ονομαζεται ο πελατης του παροχου...

Απλα παραλαμβανει ενα αιτημα κατασκευης του ταδε βροχου κλπ κλπ..
Ειναι ευθυνη του παροχου να εχει τα σωστα στοιχεια και απαραιτητα δικαιολογητικα κλπ..

Ο ΟΤΕ ουτε που ξερει η τον ενδιαφερει ουτε καν ποιος ειναι ο τηλεφωνικος αριθμος, ποσο μαλλον το ονομα του πελατη.

Και στο κατω κατω της γραφης, ο πελατης αιτηση στον παροχο κανει, οχι τον ΟΤΕ.
Ας κοψει τον λαιμο του ο παροχος και να κανει σωστη αιτηση κατ'ελαχιστον...

λαθος τωρα ομως εσυ.οταν στελλεται στν ΟΤΕ αν ο αρ.βροχου ειναι λαθος ο ΟΤΕ απανταει οτι ο αρ.βροχου δν ειναι σωστος...
ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ.
αν ηταν ετσι θα στελνονταν καταργησεις και ενεργοποιησεις οτι να'ναι ασχετων ανθρωπων.
δε γινεται ο κυριος να λεγεται παπαδοπουλος,ο παροχος να στελνει κουβαρης με αριθμο βροχου του Κου θαναση και να ενεργοποιηθει
ουτε σε 1 αιωνα

μπλες
18-06-10, 06:56
18 μερες και ακομα τιποτα κανενας δεν με εχει παρει να μου πει τι θα γινει τελικα στελνω καθε μερα φαξ και τιποτα μιλαμε ειναι για πολλες κλοτσιες

nyannaco
18-06-10, 08:55
18 μερες και ακομα τιποτα κανενας δεν με εχει παρει να μου πει τι θα γινει τελικα στελνω καθε μερα φαξ και τιποτα μιλαμε ειναι για πολλες κλοτσιεςΚι ακόμα δεν έχεις καν ενεργοποιηθεί! Τα καλύτερα έρχονται :twisted:

valen_gr
18-06-10, 14:44
λαθος τωρα ομως εσυ.οταν στελλεται στν ΟΤΕ αν ο αρ.βροχου ειναι λαθος ο ΟΤΕ απανταει οτι ο αρ.βροχου δν ειναι σωστος...
ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ.
αν ηταν ετσι θα στελνονταν καταργησεις και ενεργοποιησεις οτι να'ναι ασχετων ανθρωπων.
δε γινεται ο κυριος να λεγεται παπαδοπουλος,ο παροχος να στελνει κουβαρης με αριθμο βροχου του Κου θαναση και να ενεργοποιηθει
ουτε σε 1 αιωνα

Μαλον κατι δεν εχεις καταλαβει. Τι παει να πει ο ΟΤΕ απανταει εαν ο αριθμος βροχου ειναι λαθος? Ο Γιωργος που μενει στην διευθυνση Α με τον βροχο 5 κανει αιτηση στην WIND και η WIND -υποτιθεται- αποστελλει αιτημα ωστε ο βροχος 5 στην διευθυνση Α να συνδεθει με το ταδε οριο(πχ οριο 15) στο δικο της DSLAM(που εχει ρυθμιστει ωστε να "δινει" τον αριθμο του Γιωργου). Ελα ντε ομως που το αιτημα που λαμβανει ο ΟΤΕ ειναι για να συνδεσει τον βροχο 8 που ειναι στην διευθυνση Β ....
Ο ΟΤΕ δεν λαμβανει κατι λαθος...μια χαρα σωστα ειναι...ο βροχος 8 αντιστοιχει μια χαρα στην διευθυνση Β...και αρα προχωρα στην κατασκευη και παραδοση του βροχου...


Ο αριθμος τηλεφωνου ΟΥΔΕΜΙΑ σχεση εχει με την ολη υποθεση...γιαυτο σε μια τετοια περιπτωση, ο Γιωργος που εκανε αιτηση στην WIND, ξαφινκα βρισκει το νουμερο του (που "πηγαζει" απο την πορτα στο DSLAM της WIND να καταληγει μεσω του βροχου 8 σε ασχετη διευθυνση... Εκει δεν φταιει ο ΟΤΕ. Φταιει η WIND που δεν μπορει να στειλει ενα σωστο και οργανωμενο αιτημα.

Γιαυτο και ο ασχετος αριθμος βροχου που αναφερει ο φιλος οτι αναγραφεται στον λογαριασμο που ελαβε, ειναι και ο αριθμος του βροχου που εξυπηρετει την διευθυνση της κυριας που εχει τωρα τον αριθμο του....

akkiiss55
19-06-10, 10:54
Μαλον κατι δεν εχεις καταλαβει. Τι παει να πει ο ΟΤΕ απανταει εαν ο αριθμος βροχου ειναι λαθος? Ο Γιωργος που μενει στην διευθυνση Α με τον βροχο 5 κανει αιτηση στην WIND και η WIND -υποτιθεται- αποστελλει αιτημα ωστε ο βροχος 5 στην διευθυνση Α να συνδεθει με το ταδε οριο(πχ οριο 15) στο δικο της DSLAM(που εχει ρυθμιστει ωστε να "δινει" τον αριθμο του Γιωργου). Ελα ντε ομως που το αιτημα που λαμβανει ο ΟΤΕ ειναι για να συνδεσει τον βροχο 8 που ειναι στην διευθυνση Β ....
Ο ΟΤΕ δεν λαμβανει κατι λαθος...μια χαρα σωστα ειναι...ο βροχος 8 αντιστοιχει μια χαρα στην διευθυνση Β...και αρα προχωρα στην κατασκευη και παραδοση του βροχου...


Ο αριθμος τηλεφωνου ΟΥΔΕΜΙΑ σχεση εχει με την ολη υποθεση...γιαυτο σε μια τετοια περιπτωση, ο Γιωργος που εκανε αιτηση στην WIND, ξαφινκα βρισκει το νουμερο του (που "πηγαζει" απο την πορτα στο DSLAM της WIND να καταληγει μεσω του βροχου 8 σε ασχετη διευθυνση... Εκει δεν φταιει ο ΟΤΕ. Φταιει η WIND που δεν μπορει να στειλει ενα σωστο και οργανωμενο αιτημα.

Γιαυτο και ο ασχετος αριθμος βροχου που αναφερει ο φιλος οτι αναγραφεται στον λογαριασμο που ελαβε, ειναι και ο αριθμος του βροχου που εξυπηρετει την διευθυνση της κυριας που εχει τωρα τον αριθμο του....

αιτηση ΠΤοΒ σε ΠΤοΒ,εισαγωγη ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΑ τν στοιχειων του συνδρομητη και του αριθμου βροχου:21ΒΧΧΧΧΧΧΧ ζευγος π ζητηθηκε:ΧΧΧΧ Α/Κ:ΧΧΧΧ ονομα υπευθυνου:ΧΧΧΧΧ και αποστολη στν ΟΤΕ.ο οτε λαμβανει τν αιτηση κανει ταυτοποιηση και αν δει απο τν ΠΡΟΜΗΘΕΑ οτι ο Α/Β συνδεεται με τα στοιχεια π εστειλε ο παροχος προχωραει σε status 9 προς κατασκευη γραμμης με ΠΙΘ.ΗΜ.ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ:ΧΧ/ΧΧ/ΧΧΧΧ
γι'αυτο υπαρχει κατηγορια απορριψης απο οτε π λεει ΛΑΘΟΣ αριθμος βροχου!!!
Α!ξεχασα!για να ειμαι συγκεκριμενος και προς αποφυγην λανθασμενης κατανοησης τν οσων εγραψα πριν οταν λεω χειροκινητη εισαγωγη στοιχειων αναφερομαι ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ Π ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΝΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ(προσωπικα στοιχεια βροχος τλφ διευθυνση τα παντα)

valen_gr
19-06-10, 23:17
Βλέπεις να λέω κατι διαφορετικο? εδω σου λεω οτι ολα ειναι λαθος... ο αρ βροχου, το ζευγος στον ΓΚ που ζητηθηκε, ονομα υπευθυνου, ΑΚ κλπ...ολα τα στοιχεια που δωθηκαν απο την WIND στον ΟΤΕ αφορουν ΑΛΛΟΝ συνδρομητη...
Εφοσον απο τον προμηθεα βλεπει οτι ο βροχος ειναι σωστος για τα στοιχεια της αιτησης, γιατι να μην προχωρησει?
Απλα εχουν στειλει στοιχεια για ΑΣΧΕΤΟ βροχο σε ΑΣΧΕΤΗ διευθυνση.. τοσο δυσκολο ειναι?
Για αυτον ακριβως τον λογο ο λογαριασμος που ελαβε φερει ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ αρ. Βροχου και για αυτον τον λογο ο αριθμος του "κουδουνιζει" σε αλλη διευθυνση...


Σκεψου το ως εξης.... Ο Γιωργος στην οδο περσεφόνης με αρ βρχου 21ΒΧΧΧΧ9 και ο Τάσσος στην οδο ανδρομέδας με αρ. Βροχου 21ΒΧΧΧΧΧ8 και κανουν αιτηση στην WIND.

Εαν η WIND στειλει στον ΟΤΕ αιτημα για ΠΤοΒ για τον Γιώργο , στην οδο ανδρομέδας με αρ βροχου 21ΒΧΧΧΧΧ8 και τα λοιπα στοιχεια σωστα που αναμενει ο ΟΤΕ, τι θα γινει?

1) δεν θα φαει απορριψη στον προμηθεα γιατι ο βροχος συμφωνει με την διευθυνση και τα στοιχεια ειναι σωστα

2) Ο βροχος θα κατασκευαστει.

3) Ο βροχος θα καταληγει στην ανρδομεδας αντι στην περσεφονης

4) Ο πελατης βλαστημαει την ωρα και την στιγμη...

μπλες
21-06-10, 07:25
τη να πω ρε παιδια ειναι ενα μπαχαλο τελικα εκει στιν wind εχουν περαση 21 μερες που ειμαι χωρις τηλ και δεν μου εχει πει κανενασ τελικα τη θα γινει αν θα ξαναεχω καποια στιγμη τηλ η οχι μιλαμε ειναι για πολλεσ κλοτσιες το μονο που εχω να πω ειναι οτι οταν ληξουν το κινητο και το σταθερο αντε γεια και δεν θα με ξαναδει η wind ουτε ζωγραφιστο!

akkiiss55
21-06-10, 08:46
τη να πω ρε παιδια ειναι ενα μπαχαλο τελικα εκει στιν wind εχουν περαση 21 μερες που ειμαι χωρις τηλ και δεν μου εχει πει κανενασ τελικα τη θα γινει αν θα ξαναεχω καποια στιγμη τηλ η οχι μιλαμε ειναι για πολλεσ κλοτσιες το μονο που εχω να πω ειναι οτι οταν ληξουν το κινητο και το σταθερο αντε γεια και δεν θα με ξαναδει η wind ουτε ζωγραφιστο!

σ εχουν απαντησει

μπλες
21-06-10, 12:21
σ εχουν απαντησει οχι κανενας δεν μπηκε στον κοπο να μου απαντησει !:(

beeftech
21-06-10, 19:28
ε ιούνιος μήνας, κάτι οι διακοπούλες, κάτι οι άδειες για εξεταστικές, κάτι το λιοπύρι... :oops:

από σεπτέμβρη θα ακούσεις το ντουυυτ και άμα είσαι καλό παιζί!!! :evil:

άμα έρθεις από χαλκίδα μεριά έλα να χτυπήσουμε καμιά μπύρα να πάνε κάτω οι πίκρες.:oneup:

αλήθεια, ίντερνετ τώρα πώς μπαίνεις; :hmm: από τη δέλτα της γειτονιάς;

εγώ είμαι με το 1.5GB του wind plus non stop :lol:

μπλες
22-06-10, 07:00
απο το μαγαζι μπαινω στο νετ μου εχει δωσει κωδικους ενας γειτονας να ειναι καλα , να ρωτησω και κατι ρε παιδια χτες μου ηρθε λογαριασμος απο φορθνετ και ειναι απο 25/5-25/7 στην φορθνετ εχει διακοπει απο 1/6 γιατι με χρεωνει με 2 παγια για 5 μερες ετσι πρεπει?

akkiiss55
22-06-10, 12:00
απο το μαγαζι μπαινω στο νετ μου εχει δωσει κωδικους ενας γειτονας να ειναι καλα , να ρωτησω και κατι ρε παιδια χτες μου ηρθε λογαριασμος απο φορθνετ και ειναι απο 25/5-25/7 στην φορθνετ εχει διακοπει απο 1/6 γιατι με χρεωνει με 2 παγια για 5 μερες ετσι πρεπει?

μιλησε με 4νετ...ισως να καθυστερησε να τερματιστει το προιον σ απο τν αλλο παροχο.παρε τους τλφ . το μονο σιγουρο ειναι οτι για το διαστημα π εχεις φυγει απο εκει δν πρεπει να σε χρεωνουν

........Auto merged post: akkiiss55 πρόσθεσε 1 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........


οχι κανενας δεν μπηκε στον κοπο να μου απαντησει !:(

δε σ εχουν πει δλδ οτι ημ.κατασκευης γραμμης θα ειναι αυτη π ΕΣΥ εχεις αναφερει σε προηγουμενο post?

μπλες
22-06-10, 13:13
οχι δεν μυ εχουν πει τιποτα μιλαμε οτι δεν παιζονται με τιποτα παιδια μακρια απο δαυτους!

beeftech
22-06-10, 16:29
Δεν κόβω και το κεφάλι μου... αλλά:

σαν πελάτης δεν είσαι υποχρεωμένος να ξέρεις ούτε καν ότι υπάρχει αριθμός βρόγχου (βρόχος λέμε το καιρικό φαινόμενο.). Για τον απλούστατο λόγο ότι πληρώνεις άλλον να κάνει αυτή τη δουλειά.

δεν είσαι υποχρεωμένος να ακούσεις ποιά εταιρία συνεργάζεται με ποιά εταιρία. Πληρώνεις έναν, με αυτόν έχεις κάνει συμβόλαιο, όχι με άλλους.

δεν είσαι υποχρεωμένος να μπλέξεις με το ποιός έκανε τι λάθος, γιατί με την πρώτη ευκαιρία θα σου ρίξουν την ευθύνη, οπότε θα βρεθείς δαρμένος (επειδή τρέχεις), χρεωμένος (επειδή πληρώνεις) και φταίχτης.

valen_gr
22-06-10, 17:40
Δεν κόβω και το κεφάλι μου... αλλά:

σαν πελάτης δεν είσαι υποχρεωμένος να ξέρεις ούτε καν ότι υπάρχει αριθμός βρόγχου (βρόχος λέμε το καιρικό φαινόμενο.). Για τον απλούστατο λόγο ότι πληρώνεις άλλον να κάνει αυτή τη δουλειά.

δεν είσαι υποχρεωμένος να ακούσεις ποιά εταιρία συνεργάζεται με ποιά εταιρία. Πληρώνεις έναν, με αυτόν έχεις κάνει συμβόλαιο, όχι με άλλους.

δεν είσαι υποχρεωμένος να μπλέξεις με το ποιός έκανε τι λάθος, γιατί με την πρώτη ευκαιρία θα σου ρίξουν την ευθύνη, οπότε θα βρεθείς δαρμένος (επειδή τρέχεις), χρεωμένος (επειδή πληρώνεις) και φταίχτης.

Σε γενικες γραμμες συμφωνοι, αλλα τον αρ. Βροχου πρεπει να τον ξερεις. Χωρις αυτον , ΔΕΝ μπορεις να κανεις αιτηση σε αλλο παροχο εαν εισαι ηδη σε εναλλακτικο. Απλα τον δινεις στον νεο σου παροχο ωστε να ζητησει τον βροχο απο τον ΟΤΕ, και αυτο ηταν.
Τωρα, εαν ο παροχος σου μπλεξει τα μπουτια του με τις αιτησεις, και ζητησει αλλα για αλλα, ζητω που κάηκες, αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια..

beeftech
22-06-10, 18:06
μεγάλε, όχι...

μου τον ζητήσανε από τη wind όταν ήταν να κάνω την αίτηση... λέξη προς λέξη τους είπα

"ιδέα δεν έχω τι είναι αυτό και δεν πρόκειται να μπλέξω, βγάλτε άκρη μόνοι σας"

πήραν τηλέφωνο αυτοί στον οτέ, απ'ότι κατάλαβα, και μάθανε.

(όχι πως δεν ήξερα αλλά ήθελα να τους δείξω με το καλημέρα ότι δεν ανέχομαι τις σαχλαμάρες τους. αν δεν το κάνεις αυτό δεν σε λαμβάνουν σοβαρά υπ'όψη τους. το ξέρω και από όσα είδα ο ίδιος στη δουλειά μου., αλλά δεσ'το σαν social engineering. ή τους δείχνεις με το καλημέρα ποιός κάνει κουμάντο ή δεν σε λαμβάνουν καν υπ'όψη τους)

nyannaco
22-06-10, 19:39
Δεν κόβω και το κεφάλι μου... αλλά:

σαν πελάτης δεν είσαι υποχρεωμένος να ξέρεις ούτε καν ότι υπάρχει αριθμός βρόγχου (βρόχος λέμε το καιρικό φαινόμενο.). Εδώ δεν έχεις δίκιο. Βρόγχος λέγεται ο σωλήνας της αναπνευστικής οδού που καταλήγει στον πνεύμονα (εξ'ού και η φλεγμονή του, βρογχίτιδα). Βρόχος, χωρίς γ, σημαίνει θηλειά, και με αυτή την έννοια χρησιμοποιείται εδώ (επειδή το ζεύγος των καλωδίων κλείνει κύκλωμα). Αν η συγκεκριμένη λέξη χρησιμοποιηθεί για το καιρικό φαινόμενο της βροχής, είναι απλά σολοικισμός.

akkiiss55
22-06-10, 19:55
μεγάλε, όχι...

μου τον ζητήσανε από τη wind όταν ήταν να κάνω την αίτηση... λέξη προς λέξη τους είπα

"ιδέα δεν έχω τι είναι αυτό και δεν πρόκειται να μπλέξω, βγάλτε άκρη μόνοι σας"

πήραν τηλέφωνο αυτοί στον οτέ, απ'ότι κατάλαβα, και μάθανε.

(όχι πως δεν ήξερα αλλά ήθελα να τους δείξω με το καλημέρα ότι δεν ανέχομαι τις σαχλαμάρες τους. αν δεν το κάνεις αυτό δεν σε λαμβάνουν σοβαρά υπ'όψη τους. το ξέρω και από όσα είδα ο ίδιος στη δουλειά μου., αλλά δεσ'το σαν social engineering. ή τους δείχνεις με το καλημέρα ποιός κάνει κουμάντο ή δεν σε λαμβάνουν καν υπ'όψη τους)

και τωρα δλδ π εσυ το εκανες αυτο τι απεδειξες???
τρυπες στο νερο δε σκαβονται ξερεις...μν ξεχνας,δν κανεις εσυ κουμαντο...εσυ απλα φωναζεις...η γραμμη σ ειναι στα χερια αλλου κ οχι στα δικα σ.
το μονο π προκαλεσες στν υπαλληλο ηταν αισθημα εκνευρισμου κατα πασα πιθανοτητα με αποτελεσμα να αναφωνισει εσωτερικα καποιο χαρακτηρισμο εις βαρος αυτου π το επαιζε τσαμπουκας...το γεγονος οτι εσυ το παιζεις τσαμπουκας κ ιστορια και μπορεις τν αλλον να τν ταραξεις στις μηνυσεις δν αλλαζει το γεγονος οτι εσυ τελικα μενεις χωρις γραμμη,εσυ εκνευριζεσαι...
η εταιρια θα πληρωσει αν φταιει αλλα εσυ μεχρι τοτε θα εχεις νεκρο τηλ...σκεψου αυτη τη συμβουλη...θα χρειαστει...
μν ξεχνας ο,τι δινεις παιρνεις...
αν στν υπαλληλο δωσεις βρισιες,αυτος θα δειξει αδιαφορια,ενω διαφορετικα ισως αν περναει απο το χερι τ να σε βοηθησει...

beeftech
22-06-10, 20:23
οπ οπ οπ πολλά είπες και τα πήρες και θεόστραβα κάτσε δυό λεφτά να τα περάσουμε από το BSP (beeftech signal processing)


και τωρα δλδ π εσυ το εκανες αυτο τι απεδειξες???

δεν απέδειξα τίποτα. δεν κάνουμε μαθηματικά εδώ.


τρυπες στο νερο δε σκαβονται ξερεις...μν ξεχνας,δν κανεις εσυ κουμαντο...

τί να σου πω; δεν ξέρω... πάντως δική μου απόφαση ήταν να πάω για dsl δεν με κουμάνταρε κανείς. ή κάνεις κουμάντο ή σου τρώνε τα λεφτά. βλέπε άλλα threads στο φόρουμ που του αλλουνού του φάγανε το 50αευρο και του πήρε πόσο καιρό να τα πάρει πίσω.


εσυ απλα φωναζεις...η γραμμη σ ειναι στα χερια αλλου κ οχι στα δικα σ.

δεν 'απλά φωνάζω'... μάλιστα ειδικά σε τέτοιες περιπτώσεις μιλάω αργά και σιγά. όταν το κάνεις αυτό και η φωνή σου ίσα που ακούγεται ο άλλος, χωρίς να το καταλάβει, σε προσέχει πολύ περισσότερο για να σε ακούσει.


το μονο π προκαλεσες στν υπαλληλο ηταν αισθημα εκνευρισμου κατα πασα πιθανοτητα με αποτελεσμα να αναφωνισει εσωτερικα καποιο χαρακτηρισμο εις βαρος αυτου π το επαιζε τσαμπουκας...

ούτε τσαμπουκάς το έπαιξα ούτε τίποτα... όσο θέλει ας με βρίσει από μέσα της, όπως και γω από μέσα μου τη βρίζω, δεν με ενδιαφέρει, αρκεί να κάνει τη δουλειά της. θες ταυτότητα; να. θες εξουσιοδώτηση; να. θες αφμ; να. αριθμό βρο(γ)χου; δεν ξέρω τι είναι αυτό. θες λογαριασμό τηλεφώνου; να. δεν το γράφει; και τι να κάνω εγώ τώρα; βγάλε άκρη και πες μου, εγώ εδώ είμαι, ίντερνετ θέλω, δεν είμαι υποχρεωμένος να μάθω για αριθμούς βρόγχου. 800 πράματα λέει πάνω ο λογαριασμός, τί να πρωτομάθω;


το γεγονος οτι εσυ το παιζεις τσαμπουκας κ ιστορια και μπορεις τν αλλον να τν ταραξεις στις μηνυσεις δν αλλαζει το γεγονος οτι εσυ τελικα μενεις χωρις γραμμη,εσυ εκνευριζεσαι...

ποιός μίλησε για μήνυση; και ποιός εκνευρίζεται;


η εταιρια θα πληρωσει αν φταιει αλλα εσυ μεχρι τοτε θα εχεις νεκρο τηλ...σκεψου αυτη τη συμβουλη...θα χρειαστει...
μν ξεχνας ο,τι δινεις παιρνεις...

έδωσα χρόνο, κόπο και λεφτά. επίσης δεν έχω σταθερό ούτε ίντερνετ. δεν μπορούν να με πάρουν τηλέφωνο δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο.


αν στν υπαλληλο δωσεις βρισιες,αυτος θα δειξει αδιαφορια,ενω διαφορετικα ισως αν περναει απο το χερι τ να σε βοηθησει...

1) δεν τον έβρισα
2) αν περνάει από το χέρι του, δεν ξέρω αυτό τι σημαίνει... αν περνάει από το χέρι του δηλαδή δεν το προβλέπει ο κανονισμός αλλά για μένα επειδή είμαι ευγενικός ας πούμε θα μου κάνει χατήρι; δεν πάει έτσι , δεν γίνεται δουλειά ετσι, ή κάνεις αυτό που πρέπει να κάνεις ή δεν γίνεται τίποτα. εγώ τα λεφτά δεν θα τα δώσω επειδή περνάει από το χέρι μου να τα δώσω.

με λίγα λόγια (tl;dr version)... όλα όσα είπες είναι άκυρα γιατί είμαι ευγενικότατος και ευχάριστος απέναντι σε όλους με τους οποίους μιλάω και γι'αυτό μέχρι τώρα δεν μου έχουν χαλάσει χατήρι. (βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι αυτοί ξαφνικά απέκτησαν ικανότητες που δεν έχουν... δηλαδή θέλουν. δεν σημαίνει ότι μπορούν κι'όλας.)

akkiiss55
22-06-10, 20:40
2) αν περνάει από το χέρι του, δεν ξέρω αυτό τι σημαίνει... αν περνάει από το χέρι του δηλαδή δεν το προβλέπει ο κανονισμός αλλά για μένα επειδή είμαι ευγενικός ας πούμε θα μου κάνει χατήρι; δεν πάει έτσι , δεν γίνεται δουλειά ετσι, ή κάνεις αυτό που πρέπει να κάνεις ή δεν γίνεται τίποτα. εγώ τα λεφτά δεν θα τα δώσω επειδή περνάει από το χέρι μου να τα δώσω.

σημαινει οτι ναι μεν υπαρχουν καποιοι τροποι εργασιας και καποια πρωτοκολλα π ακολουθουνται και ΠΡΕΠΕΙ να ακολουθουνται αλλα σε καποιες περιπτωσεις,εξαιρετικα και μονον,ειναι στην καλη πιστη του υπαλληλου αν θα προωθησει καποια αιτηματα πλεον,οχι μεσω συστηματος αλλα μεσω υπευθυνου,υπερπηδωντας ετσι τις διαδικασιες π οφειλουν να ακολουθουνται...
π.χ
1)εχει ο κυριος ταδε νεκρη γραμμη...ωραια κυριε...το προωθω και θα λυθει
2)εχει η μανα τ προϊσταμενου νεκρη γραμμη...αααα να στειλουμε ενημερωση στο δικτυο να το κοιταξουν σημερα(δλδ βαζοντας σε προτεραιοτητα σημερινο αιτημα ενω υπαρχουν αιτηματα παλαιοτερων ημερων σε εκκρεμοτητα)
3)ξερετε δν εχω ιντερνετ εδω κ 2 βδομαδες,παιρνω και ξαναπαιρνω και δε με βοηθαει κανεις,να λυσω το προβλημα μου
4)το@$##$ σας και την $#$@#$ μην ερθω στα γραφεια σας και σας *&^* ολους σας αν δε μ φτιαξετε το νετ ΤΩΡΑ θα σας *&^*^*^ και θα ακουτε το ονομα μ και θα μ παιρνετε &^*&^*^*%^^%
η περιπτωση 4)δν προκειται να εξυπηρετηθει ποτε
η περιπτωση 3) θα λυθει επι τοπου κ αν δε λυθει θα εχεις και 30' κληση(π δν επιτρεπεται)και μπορει να προωθηθει σε υπευθυνο η περιπτωση αν εχει προβλημα για να ενημερωσει τα αρμοδια τμηματα...
μονο κ μονο λογο συμπεριφορας η ιδια περιπτωση λαμβανει αλλης αντιμετωπισης

........Auto merged post: akkiiss55 πρόσθεσε 4 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........

[QUOTE=beeftech;3557585]





ούτε τσαμπουκάς το έπαιξα ούτε τίποτα... όσο θέλει ας με βρίσει από μέσα της, όπως και γω από μέσα μου τη βρίζω, δεν με ενδιαφέρει, αρκεί να κάνει τη δουλειά της. θες ταυτότητα; να. θες εξουσιοδώτηση; να. θες αφμ; να. αριθμό βρο(γ)χου; δεν ξέρω τι είναι αυτό. θες λογαριασμό τηλεφώνου; να. δεν το γράφει; και τι να κάνω εγώ τώρα; βγάλε άκρη και πες μου, εγώ εδώ είμαι, ίντερνετ θέλω, δεν είμαι υποχρεωμένος να μάθω για αριθμούς βρόγχου. 800 πράματα λέει πάνω ο λογαριασμός, τί να πρωτομάθω;



ο αριθμος βρογχου αποτελει προσωπικο δεδομενο και ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ρητα να δινεται σε αλλον πλην τ κατοχου της γραμμης.επρεπε λοιπον να το ξερεις.
ξερεις ποσες μηνυσεις ειχαν φαει οι παροχοι στην αρχη,π ειχε εμφανιστει ο α.β,επειδη τν εδιναν σε ατομα πλην τ κατοχου/πελατη?

beeftech
22-06-10, 21:04
ο αριθμος βρογχου αποτελει προσωπικο δεδομενο και ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ρητα να δινεται σε αλλον πλην τ κατοχου της γραμμης.επρεπε λοιπον να το ξερεις.
ξερεις ποσες μηνυσεις ειχαν φαει οι παροχοι στην αρχη,π ειχε εμφανιστει ο α.β,επειδη τν εδιναν σε ατομα πλην τ κατοχου/πελατη?

αδιαφορώ... δεν θα μπλέξω εγώ με αυτό, αν θέλουν να μάθουν κάτι ας μου ζητήσουν να τους δείξω έντυπο.

έχουμε πήξει στη μαλακία και δεν δουλεύει ποτέ τίποτα... έναν άνθρωπο να κάνει σοβαρά τη δουλειά του δεν έχω γνωρίσει... ακριβώς γιά αυτό παραιτήθηκα και από τη δουλειά μου επειδή (μερικοί) συνάδελφοι ήταν γίδια του κερατά (πού ακούστηκε να χαλάς τελείως μηχάνημα πελάτη επειδή θες να του πεις "έχει χαλάσει τελείως" αντί να του πεις "δεν έχει νόημα να το φτιάξεις" ?!?!? μακριάααααααα!!!)

akkiiss55
22-06-10, 21:16
αδιαφορώ... δεν θα μπλέξω εγώ με αυτό, αν θέλουν να μάθουν κάτι ας μου ζητήσουν να τους δείξω έντυπο.

(πού ακούστηκε να χαλάς τελείως μηχάνημα πελάτη επειδή θες να του πεις "έχει χαλάσει τελείως" αντί να του πεις "δεν έχει νόημα να το φτιάξεις" ?!?!? μακριάααααααα!!!)

χαχαχα...καλο...αν κ εχει μια λογικη...προσεξε το συλλογισμο μ...
οσο ο αλλος βλεπει οτι προσπαθεις και παλευεις να το φτιαξεις νιωθει οτι θα φτιαχτει και ολο θα ρωταει και ολο θα σε πιεζει...
αν λοιπον εσυ,εκμεταλλευομενος τν αγνοια τ,το χαλασεις,τοτε τ λες" ΝΑ!!!βλεπετε και σεις?ειναι τελειως χαλασμενο,δν μπορει να γινει κατι"

δυστυχως οταν καποιος βλεπει οτι παιδευεσαι να τν εξυπηρετησεις σπανια το εκτιμαει.Αντιθετα το μονο π θα σ πει μετα ειναι οτι "ΝΑ!!!κοιτα τι πουλας!!!ακομα κ συ π το πουλας παιδευτηκες τοσο.αντι να σκεφτει οτι παρα το προβλημα π αντιμετωπισες δν το παρατησες αλλα κουραστηκες για να με βοηθησεις"
ο πελατης ειναι εκμεταλλευτης πολλες φορες και αχαριστος...δν ειναι 100% ετσι...αλλα τουλαχιστον οσοι δε γνωριζουν και απαιτουν πραματα,νομιζοντας οτι ειναι ολα τοσο ευκολα+αυτονοητα,σε μεγαλο βαθμο ετσι ειναι...

beeftech
23-06-10, 01:30
όμως έκανες ζημιά σε μηχάνημα πελάτη και του είπες ψέματα.

δε λέμε φορμάτ και να χάσει τις τσόντες του π.χ.

λέμε να κοπανάει το λαπτοπ στο γραφείο για να χαλάσει τελείως

η συμπεριφορά αυτή είναι αδικαιολόγητη ξεφτιλισμένη και ΠΟΥΣΤΙΚΗ

psylos
23-06-10, 23:53
Προφανως και δεν χρειαζεται να ξερεις τον αριθμο του βρογχου σου... Ο παροχος στελνει αιτημα στον ΟΤΕ να βρει τον βρογχο σου και να τον μεταφερει απο τον Α παροχο στον Β... εμενα δηλαδη που ηταν στην HOL πριν την WIND και απο το προγραμμα που ειχαν στον καταστημα της wind δεν μποροσε να το δει, δηλαδη σημαινει οτι κατα τυχη βρηκαν το καλωδιο μου κ με αλλαξαν πορτα? απο οτι καταλαβα οταν καταχωρουσε την αιτηση μου στο συστημα η υπαλληλος στη wind το προγραμμα της μπορουσε να δειξει αριθμο βρογχου οταν η γραμμη ηταν στον ΟΤΕ... Δηλαδη εγω που ειχα μεριζομενη προσβαση δεν φαινομουνα και θα το εβρισκε ο ΟΤΕ ποιο νουμερο ημουν... Προφανως και μου φαινεται περιεργο και παραλογο να πρεπει να ξερεις τον αριθμο βρογχου που σου αντιστοιχει για να κανεις μια απλα φορητοτητα...
Οσον αφορα στην συμπεριφορα ενας υπαλληλος οταν ακουσει ενα πελατη, ο οποιος ειναι ηρεμος και περιγραφει το προβλημα του προφανως θα τον εξυπηρετησει αμεσα... Αντιθετως οταν καποιος βριζει, ειτε θα τον προωθησει καπου αλλου, ειτε απλα οταν κλεισει το τηλφωνο θα βαλει την υποθεση του στις εκκρεμοτητες ή απλα στο τελος των εργασιων για την ημερα... Ειναι θεμα οτι αυτος κανει απλα την υποστηριξη και την καταγραφη των παραπονων - βλαβων και δεν εχει καμια επαφη και λογικα γνωση με τα τεχνικα θεματα... Αντιστοιχα δεν μπορει να κανει κατι για να επηρεσει την διαδικασια της επισκευης ενος τεχνικου ζητηματος... Παντως πραγματικα για το ποιος φταιει για την βλαβη και το νεκρο τηλεφωνο δεν νομιζω οτι θα καταφερεις να μαθεις για σιγουρα... Η λογικη λεει οτι η Wind θα τα φορτωνει σον ΟΤΕ κ ο ΟΤΕ στη Wind...

beeftech
24-06-10, 02:13
από τη μεριά μου και οι δύο φταίνε, αλλά εγώ τη wind πληρώνω, οπότε ακόμα και αν ο οτέ να φταίει, στη wind θα παραπονεθώ... γιατί αν παραπονεθώ στον οτε, ο οτε (και με απόλυτο δίκιο) θα μου πει "κύριέ μου, δεν έχουμε καμία σύμβαση εγώ (οτε) με εσάς (beeftech)

τόσα προβλήματα δείχνουν ΜΟΝΟ ότι οι 'τεχνικοί' είναι ανίκανοι. ποιοί ακριβώς δεν ξέρω, αλλά η τεχνολογία δεν είναι δα και στα γεννοφάσκια της. γραμμές χαλκού ρε γαμώτο. ούτε είναι ένας δύο που έχουν dsl στην ελλάδα (μην πω 'στον κόσμο') μέχρι τώρα θα έπρεπε να έχουν μαζέψει εμπειρίες για τη λύση προβλημάτων.

είναι απλώς ανίκανοι. έχει περάσει ένας μήνας και η κατάσταση χειροτερεύει. μία βδομάδα τώρα σταμάτησα να έχω και τηλέφωνο... μήπως τελικά έπρεπε να τους είχα τσαμπουκαλευτεί; γιατί αν συνδιάσεις τα δεδομένα μέσος έλληνας = τσαμπουκαλεύεται. μέσος έλληνας = έχει dsl. εγώ = δεν τσαμπουκαλεύτηκα . εγώ = δεν έχω dsl... μήπως τελικά η telas σου λέει "ασ'τον αυτόν, έχει υπομονή ακόμα, ας κοιτάξουμε πρώτα αυτόν που γκαρίζει να μη μας σκοτίζει άλλο τον έρωτα" . (λέμε και καμιά σαχλαμάρα να περάσει η ώρα... αλλά όλη αυτή η απορία και η ανησυχία και το άγχος πηγάζουν από το ότι εν έτι 2010 κατέληξα να μην έχω ούτε σταθερό , ενώ είχα, και να μην ξέρω τι να κάνω πιά για να τους αναγκάσω να φτιάξουν τη ρημάδα τη γραμμή χωρίς να με δουλεύουν ψηλό γαζί!!)

μπλες
24-06-10, 07:11
εκει στην τελλας αν ακουει κανεις εισται ανικανη 24 μερες ειμαι χωρις νετ και τηλ και κανενας δεν μου λεει τη θα γινει ! οσοι το σκευτοσασταν για τελλας για ριξτε μια ματια εδω!:down::down::down::down::down::down::down::down:

beeftech
24-06-10, 16:00
γιατί το δεχόμαστε αυτό το πράμα;

τί μπορούμε να κάνουμε;

εγώ από τη μεριά μου σκέφτηκα το εξής.

εμείς δεν τους εμπιστευόμαστε, και καλά κάνουμε, ότι ΟΝΤΩΣ κάνουν ό,τι πρέπει να κάνουν για να φτιάξουν την γραμμή μας.

μάλιστα, η τελας τί κίνητρο έχει να φτιάξει τη γραμμή μας; ΚΑΝΕΝΑ. μάλιστα, τη συμφέρει έτσι όπως είναι γιατί είναι 1 συνδρομητής λιγότερος να τρώει ίντερνετ.

σκέφτηκα το εξής... τους λες... "για να είμαι σίγουρος ότι ΠΡΑΓΜΑΤΙ θα κάνετε αυτό που πρέπει να κάνετε, θα μου στείλετε έγγραφο που θα λέει ότι μέχρι να μου έρθει ενημέρωση εγγράφως ότι το ΦΤΙΑΞΑΤΕ, ό,τι τηλεφωνήματα κάνω από το wind κινητό μου προς σταθερά εντός ελλάδας, θα είναι ΤΣΑΜΠΑ για μένα. έτσι θα μπορώ να είμαι σίγουρος ότι θα σκοτωθείτε να το φτιάξετε".

να δεις για πότε τη φτιάχνουν τη γραμμη...

psylos
24-06-10, 16:56
αυτό το θέμα δν σηκώνει κ καταγγελία προς την εεττ; κ κυρίως η αδιαφορία σου δείχνουν στο πρόβλημα σου; κ ότι ενώ σου είπαν ότι θα το διορθώσουν μέχρι τότε, δν έγινε τπτ. Κ ότι έκλεισαν τη βλάβη χωρίς να έχει γίνει η επίλυση του προβλήματος.

beeftech
24-06-10, 18:31
μίλησα με την εεττ. η εεττ μου ζήτησε να πάρω τηλέφωνο (την εεττ) για να τους πω τι και πως... σταθερό όμως δεν έχω... και να τηλεφωνό από το κινητό δεν γουστάρω...

από βδομάδα τώρα γιατί πάω πάτρα να κάνω δουλειές

μπλες
28-06-10, 07:05
27 μερες και ειμαι ακομα νεκρος παιδια οταν μου βαλει τηλ η τελλας θα κανω παρτι και θα τρωμε και θα πινουμε για 3 μερες φυσικα εισται ολοι καλεσμενη:rofl::rofl::rofl::rofl:

amoydar
29-06-10, 12:50
οπ οπ οπ πολλά είπες και τα πήρες και θεόστραβα κάτσε δυό λεφτά να τα περάσουμε από το BSP (beeftech signal processing)



δεν απέδειξα τίποτα. δεν κάνουμε μαθηματικά εδώ.



τί να σου πω; δεν ξέρω... πάντως δική μου απόφαση ήταν να πάω για dsl δεν με κουμάνταρε κανείς. ή κάνεις κουμάντο ή σου τρώνε τα λεφτά. βλέπε άλλα threads στο φόρουμ που του αλλουνού του φάγανε το 50αευρο και του πήρε πόσο καιρό να τα πάρει πίσω.



δεν 'απλά φωνάζω'... μάλιστα ειδικά σε τέτοιες περιπτώσεις μιλάω αργά και σιγά. όταν το κάνεις αυτό και η φωνή σου ίσα που ακούγεται ο άλλος, χωρίς να το καταλάβει, σε προσέχει πολύ περισσότερο για να σε ακούσει.



ούτε τσαμπουκάς το έπαιξα ούτε τίποτα... όσο θέλει ας με βρίσει από μέσα της, όπως και γω από μέσα μου τη βρίζω, δεν με ενδιαφέρει, αρκεί να κάνει τη δουλειά της. θες ταυτότητα; να. θες εξουσιοδώτηση; να. θες αφμ; να. αριθμό βρο(γ)χου; δεν ξέρω τι είναι αυτό. θες λογαριασμό τηλεφώνου; να. δεν το γράφει; και τι να κάνω εγώ τώρα; βγάλε άκρη και πες μου, εγώ εδώ είμαι, ίντερνετ θέλω, δεν είμαι υποχρεωμένος να μάθω για αριθμούς βρόγχου. 800 πράματα λέει πάνω ο λογαριασμός, τί να πρωτομάθω;



ποιός μίλησε για μήνυση; και ποιός εκνευρίζεται;



έδωσα χρόνο, κόπο και λεφτά. επίσης δεν έχω σταθερό ούτε ίντερνετ. δεν μπορούν να με πάρουν τηλέφωνο δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο.



1) δεν τον έβρισα
2) αν περνάει από το χέρι του, δεν ξέρω αυτό τι σημαίνει... αν περνάει από το χέρι του δηλαδή δεν το προβλέπει ο κανονισμός αλλά για μένα επειδή είμαι ευγενικός ας πούμε θα μου κάνει χατήρι; δεν πάει έτσι , δεν γίνεται δουλειά ετσι, ή κάνεις αυτό που πρέπει να κάνεις ή δεν γίνεται τίποτα. εγώ τα λεφτά δεν θα τα δώσω επειδή περνάει από το χέρι μου να τα δώσω.

με λίγα λόγια (tl;dr version)... όλα όσα είπες είναι άκυρα γιατί είμαι ευγενικότατος και ευχάριστος απέναντι σε όλους με τους οποίους μιλάω και γι'αυτό μέχρι τώρα δεν μου έχουν χαλάσει χατήρι. (βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι αυτοί ξαφνικά απέκτησαν ικανότητες που δεν έχουν... δηλαδή θέλουν. δεν σημαίνει ότι μπορούν κι'όλας.)


Σου λέει πως θα κάνει αυτό που προβλέπει ο κανονισμος ΝΑΙ αλλά αυτό και μόνο αυτό. Και τις περισσότερες φορές το αυτό είναι χρονοβόρο, γραφεικορατικό κτλ. Αλλά αν αυτό εσύ επιδιώκεις αυτό θα λάβεις.

μπλες
29-06-10, 14:01
με πηραν τωρα απο τελας για να εξακριβοσουν λεει την φορητοτητα του νεου νουμερου που εχω λεει ζητηση :wall:μιλαμε για πολυ μπαχαλο φυσικα και ειπα στην κοπελα οτι δεν εχω ζητηση νεο αριθμο δεν ξερουν τη τους γινετε :help:

blkik
29-06-10, 15:20
Πρώτον κακώς επέλεξες την Wind αν διάβαζες λίγο εδω μέσα θα έβλεπες πόσο ανίκανη είναι.
Τώρα το κατάλαβες από μόνο σου

Στην θέση δεν θα περίμενα άλλο την Wind θα είχα πάει ήδη στο ΟΤΕ και θα έκανα νέα αίτηση για ένα απο τα πακέτα του. Και άσε την wind να ψάχνεται. Ουσιαστικά το συμβόλαιο που υπόγραψες με αυτούς δεν ισχύει αφού ποτέ δεν σε συνδέσανε.

Δεύτερον η η καταγελλία μόνο στην EETT δεν θα κάνει τίποτα.(Στο λέω γιατί έχω κάνει αρκετες) Κάνε άλλη και στην Γ.Γ εμπορίου, στο ΙΝΚΑ στο συνήγορο του καταναλωτή και βάλε κοινοποίηση σε blogs, mme κλπ

μπλες
30-06-10, 08:29
Πρώτον κακώς επέλεξες την Wind αν διάβαζες λίγο εδω μέσα θα έβλεπες πόσο ανίκανη είναι.
Τώρα το κατάλαβες από μόνο σου

Στην θέση δεν θα περίμενα άλλο την Wind θα είχα πάει ήδη στο ΟΤΕ και θα έκανα νέα αίτηση για ένα απο τα πακέτα του. Και άσε την wind να ψάχνεται. Ουσιαστικά το συμβόλαιο που υπόγραψες με αυτούς δεν ισχύει αφού ποτέ δεν σε συνδέσανε.

Δεύτερον η η καταγελλία μόνο στην EETT δεν θα κάνει τίποτα.(Στο λέω γιατί έχω κάνει αρκετες) Κάνε άλλη και στην Γ.Γ εμπορίου, στο ΙΝΚΑ στο συνήγορο του καταναλωτή και βάλε κοινοποίηση σε blogs, mme κλπ

μολις εκανα και σε αυτους καταγγελια αλλα δεν νπιστευω να βγει κατι εκει στην wind ειναι εντελως ζωα οι ανθρωποι δεν περνουν χαμπαρι τιποτα :evil::evil::evil::evil::evil:απο οτι εχω καταλαβει το πανε να μου δωσουν νεο αριθμο με το ετσι θελω αλλα δεν εχουν καταλαβει καλα θα τους παρει ο διαολος :down::down::down::down:

μπλες
30-06-10, 12:27
πριν λιγο τους πηρα τηλ. και τους ρωτησα τη θα γινει με το τηλ μου και η κοπελα μου απαντησε οτι αποριφθηκε η αιτηση και ξανα απο την αρχη δηλαδη την ρωτησα θα πρεπει να ξαναπεριμενο κανα δυο μηνες ! και η απαντηση της κοπελας ηταν τη να σας πω κυριε μπορει :wall:ρε παιδια τη να κανω ειναι εντελως αχρηστη εκει στην τελλας:evil::evil::evil::evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.