PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ



f2volcano
30-01-04, 01:49
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ! ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ!

ΑΞΙΖΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΙΣΩΣ ΓΕΛΑΣΟΥΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΨΥΧΕΣ ΞΑΝΑ!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

http://www.shadow.gr/help/

psyxakias
30-01-04, 18:41
Το μήνυμά καταχωρήθηκε ως ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ!

Ευχαριστώ.

shaq141a
31-01-04, 00:14
Αν και οι πιθανότητες είναι αρκετά μικρές εύχομαι καλή τύχη στο παιδί

kadronarxis
31-01-04, 02:57
Κρίμα το παιδί. Μερικές φορές βλέπω και ακούω τέτοια παρόμοια πράγματα που συμβαίνουν σε μικρά παιδιά και σκέφτομαι ότι ακόμα και ο Θεός είναι θλιμμένος και βουρκώνει με όλα αυτά. Τώρα γιατί επιτρέπει να γίνονται είναι άλλο θέμα.Αυτός ξέρει.

Αν ακούσεις ενήλικα να εύχεται σε μικρό μαθητή, μόνον καλή πρόοδο ακούς. Για υγεία τίποτα. Πρώτα υγεία και μετά όλα τα άλλα είτε ο άλλος είναι 1 ημέρας είτε 120 ετών.

Κουράγιο και δύναμη στον πατέρα και την μάνα.

Άντε γερά.

JediMasterMANIAC
31-01-04, 14:41
μακαρι να ημουν τουλαχιστον 18 θα μπορουσα να εκανα την εξεταση μπας και ειμαι συμβατος αλλα επειδη ακομα αναρωνω απο ενα σχεδον-θενατο που ειχα πριν 1-2 χρονια δεν ξερω αν θα με δεχονταν -_-
Παρολα αυτα Καλο κουραγιο στο παιδι...και στους γονεις του
Μακαρι να βρεθει συμβατος δοτης

monoimoi
01-02-04, 13:55
Πώς μπορούμε να βοηθήσουμε αν είμαστε εκτός Αθηνών; Υπάρχει κάποιο νοσοκομείο που μπορούμε να πάμε;

psyxakias
01-02-04, 13:58
Θα πρότεινα να καλέσεις στα τηλέφωνα που δίνονται στην σελίδα: http://www.shadow.gr/help/

zouzouni
04-02-04, 13:56
Εκτός πάντως από το συγκεκριμμένο νοσοκομείο για την συγκεκριμμένη περίπτωση, μπορεί όποιος ενδιαφέρεται γενικότερα να επικοινωνήσει με το Νοσοκομείο Παίδων στην Αθήνα.
Δυστυχώς δεν θυμάμαι λεπτομέρειες αυτή την στιγμή για περισσότερα στοιχεία επικοινωνίας-έχουν περάσει 2 χρόνια που είχα πάει έχοντας μόλις επιστρέψει στην Ελλάδα από το εξωτερικό, κι γινόταν μια αντίστοιχη έκκληση από την τηλεόραση.
Η αρχική εξέταση είναι μια μικρή αιμοληψία, κι τα αποτελέσματα της ανάλυσης, καταχωρούνται στην παγκόσμια βάση δεδομένων, και η απόπειρα ταυτοποίησης γίνεται για πιθανούς δότες σε όλο τον κόσμο.
Για όσους βρίσκονται εκτός Αθηνών, όπως με είχαν ενημερώσει, η πιο άμεση λύση είναι η επικοινωνία με το τοπικό νοσοκομείο, όπου κανονικά κάποιος θα πρέπει να μπορεί να ενημερώσει ανάλογα για το τι μπορεί να γίνει.

potis21
31-05-04, 09:39
Εγω ηδη καταχωρηθει στις βασεις δεδομενων ιστοσυμβατοτητας, εδω και κατι χρονια.
Μακαρι θεε μου...

Lunacy
31-05-04, 22:04
Μερικές φορές βλέπω και ακούω τέτοια παρόμοια πράγματα που συμβαίνουν σε μικρά παιδιά και σκέφτομαι ότι ακόμα και ο Θεός είναι θλιμμένος και βουρκώνει με όλα αυτά. Τώρα γιατί επιτρέπει να γίνονται είναι άλλο θέμα.Αυτός ξέρει.

No comments... Μόνο η υπογραφή μου
(είμαι έτοιμος για ένα -άδικο- flaming)

P.S.: Άκουσα κάτι και για ένα κοριτσάκι στην Κρήτη, με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.

avatarious
20-06-04, 01:26
Δεν ξέρω, παρόλο που ιστορίες σαν και αυτή αγγίζουν τα μύχια της ψυχής μου νιώθω κάποιο φόβο να κάνω τέστ να δω αν είμαι συμβατός δότης.Ίσως είναι στον άνθρωπο, ίσως δεν εμπιστεύομαι τα νοσοκομεία(είναι ασφαλές ξέρετε?),ίσως όλα είναι δικαιολογίες.Δεν ξέρω αν τα λόγια μετράνε, πάντως εύχομαι ολόψυχα να βρεθεί συμβατός δότης τα όνειρα ενός παιδιού για ζωή είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει και πρέπει να το προστατέψουμε
Φιλικα

kubiak
26-06-04, 22:37
και εγώ κολλάω για το μυελό ρε που να πάρει...
αν και είμαι εθελοντής αιμοδότης κολλάω με το μυελό ο παλιοκομπλεξικός...

εύχομαι ό,τι καλύτερο...

sotiriskakos
27-06-04, 00:46
Τελικά παιδιά έχετε κάποιο νέο από την υπόθεση;Βλέπω είναι παλιό το θέμα και μάλλον θα υπάρχει εξέλιξη.

akyros
18-07-04, 06:33
Ξερει κανεις αληθεια την διευθυνση του νοσοκομειου αυτου???

@ ADSLgr.com All rights reserved.