PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με xp sp2



dpa2006
14-06-10, 11:25
καλημέρα στο φόρουμ,αντιμετωπίζω πρόβλημα με xp sp2.
ξαφνικά σήμερα το πρωι,μετά από κόλλημα του firefox,δεν λειτουργεί το refresh στην επιφάνεια εργασίας,επίσης κάνοντας κλικ κάπου δεν μπορώ να το αποεπιλέξω!
και κάνοντας κλικ κάπου αλλού επιλέγει στο ορθογώνιο παραλληλόγραμμο που σχηματίζεται τα πάντα,όπως λειτουργεί το κοντρολ-κλικ.:hmm::(
καμία ιδέα;
τον τελευταίο καιρό είχα παρατηρήσει ότι όποτε ξεκινάει ο firefox κολλούσε και μετά επανερχόταν.
επίσης όταν έκλεινα το πι-σι κολλούσαν κάτι αρχεία με τυχαίο όνομα,πχ α123.εχε
κάθε βοήθεια ευπρόδεκτη.

jim_p
14-06-10, 11:32
Αφου εχεις κατι αρχεια με περιεργο ονομα, κατι κολλησες. Κανε ενα σκαναρισμα με το αντιβιοτικο σου και με ενα antispyware (πχ malwarebytes).

Επισης, μηπως εχεις το desktop σου σε web view? Δεν θυμαμαι που το οριζει αυτο.

WAntilles
14-06-10, 11:34
καλημέρα στο φόρουμ,αντιμετωπίζω πρόβλημα με xp sp2.
ξαφνικά σήμερα το πρωι,μετά από κόλλημα του firefox,δεν λειτουργεί το refresh στην επιφάνεια εργασίας,επίσης κάνοντας κλικ κάπου δεν μπορώ να το αποεπιλέξω!
και κάνοντας κλικ κάπου αλλού επιλέγει στο ορθογώνιο παραλληλόγραμμο που σχηματίζεται τα πάντα,όπως λειτουργεί το κοντρολ-κλικ.:hmm::(
καμία ιδέα;

Δεν έχει σχέση με τον Firefox.

Χρόνιο, ανίατο, θεμελιώδες bug των Windows NT 5.1 είναι αυτό.

Κάνε ένα restart και θα σιάξει.

dpa2006
14-06-10, 20:03
Δεν έχει σχέση με τον Firefox.

Χρόνιο, ανίατο, θεμελιώδες bug των Windows NT 5.1 είναι αυτό.

Κάνε ένα restart και θα σιάξει.

έχες δίκιο,με 1-2 ρεσταρτ διορθώθηκε.
άργησα να δω την απάντηση γιατί το είχα βάλει να σκανάρει για ιους και δεν βρήκε τίποτα.
ευχαριστώ!:oneup:

........Auto merged post: dpa2006 πρόσθεσε 2 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αφου εχεις κατι αρχεια με περιεργο ονομα, κατι κολλησες. Κανε ενα σκαναρισμα με το αντιβιοτικο σου και με ενα antispyware (πχ malwarebytes).

Επισης, μηπως εχεις το desktop σου σε web view? Δεν θυμαμαι που το οριζει αυτο.

τα αρχεία με το περίεργο όνομα έχω καιρό να τα δω,βέβαια ο νορτονας κάτι πιάνει αργά και που.
το πρόβλημα μου είναι ότι spyware,lavasoft,malwarebytes δεν έχουν πιάσει κάτι και με ανησυχεί.
σκέφτομαι σοβαρά για νέα εγκατάσταση.:hmm:

το webview δεν το έχω εγκατεστημένο.:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.