PDA

Επιστροφή στο Forum : Τηλεφωνικό ερωτηματολόγιο απο hol



nikosg7
31-05-06, 17:28
Με πήραν σήμερα τηλέφωνο απο τη hol εφόσον είχα κάποια προβλήματα στη σύνδεση μου και φυσικά μήλησα με το τμήμα τεχνικής υποστίριξης και μου έκαναν ένα gallop κατα κάποιο τρόπο για το πόσο ικανοποιημένος έμεινα με το τμήμα τους τεχνικούς,το χρόνο αντίδρασης και γενικότερα απο τις υπηρεσείες της hol. Συγκεκριμένα μου έκαναν κάποιες ερωτήσεις και εγώ βαθμολογούσα απο το 1 μέχρι το 5 ανάλογα με την κρίση μου.
Σκοπεύει η hol να αναβαθμήσει καΙ άλλο τις υπηρεσείες της η είναι τόσο σίγουρη οτι θα ακούσει καλά σχόλεια και θέλει να επιβεβαιοθεί?
Εγώ προσωπικά τη βαθμολόγησα καλά,μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος.
Σαν τελευταία ερώτηση μου είπαν εαν έχω να προτείνω κάτι γενικά.Πιστεύω οτι όλοι θα πρέπει να προτείνουμε να αρχίσει επιτέλους κάποιος να πιέζει τον οτε να κάνει γρηγορότερα τη δουλειά του μπας και δούμε καμιά προκοπή και γλιτόσουμε την απέραντη αναμονή.

veli
01-06-06, 13:26
Εμένα δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο ρε γαμώτο... Εγώ θα βαθμολογούσα ώς εξής:

Τεχνική Υποστήριξη : 1 (αν δεν υπάρχει 0 στην κλίμακα)
Ποιότητα E-Voice : 1 (κι ας φταίει ο ΟΤΕ - εγώ πάντως δεν φταίω!)
Εξυπηρέτηση Πελατών : 1 (μισή ώρα αναμονή τουλάχιστον!)
Τιμές αορίστου : 1 (αδικαιολόγητα ακριβές - ειδικά σε σχέση με vivodi)
Εξοπλισμός : 1 (γιατί έχουν το θράσσος να στο νοικιάζουν λες και θα πέφταν έξω αν το χαρίζαν)
Ταχύτητα : 4 (εκεί δεν έχω παράπονο γι αυτό κάθομαι προς το παρον!)

nikosg7
01-06-06, 13:49
Στις τιμές αορίστου και εξοπλισμό έχεις απόλυτο δίκιο και μαλακία μου που δεν το είπα.
Κατα τα άλλα δεν εχω πρόβλημα ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ.
Με την τεχνική υποστίριξη εγω που μηλάω κατα τις 10 το βράδυ δεν περιμένω καθόλου.Εαν μένεις Αθήνα προτίμησε τον αριθμό για το νομό Αττικής.

hedgehog
01-06-06, 13:51
Ελπίζω να μην περιοριστούν στους DSL & voip χρήστες...
Δεν φαντάζεστε πως το περιμένω αυτό το τηλέφωνο :twisted:

veli
01-06-06, 14:04
Στις τιμές αορίστου και εξοπλισμό έχεις απόλυτο δίκιο και μαλακία μου που δεν το είπα.
Κατα τα άλλα δεν εχω πρόβλημα ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ.
Με την τεχνική υποστίριξη εγω που μηλάω κατα τις 10 το βράδυ δεν περιμένω καθόλου.Εαν μένεις Αθήνα προτίμησε τον αριθμό για το νομό Αττικής.

Σοβαρά; Εγώ πρέπει να είμαι άτυχος τότε! Μια μέρα που ήμουν off-line όλη μέρα (ακόμα δεν έμαθα το γιατί) τους είχα πάρει στι 03:35 το πρωί (δούλευα βράδυ!) για να δω κι όλας αν είναι όντως 24ωρη η υπηρεσία! Τους πήρα στο απλό τηλέφωνο (όχι τ 800αρι) και περίμενα 8 λεπτά στην αναμονή! Τώρα είχαν δουλειά εκεινη την ώρα, προσπαθούσαν να ξυπνήσουν τον τεχνικό δεν ξέρω... Πάντως ακόμα και κείνη την ώρα περίμενα πάλι (έστω και λίγο, ευτυχώς). Το πρωί έχω κλείσει 20 λεπτά αναμονή disconnect + άλλα 20 λεπτά και πάλι disconnect + παρακάλεσα τη τηλεφωνήτρια να μου έδινε προτεραιότητα - τίποτα! - και 10 λεπτά αναμονή το έκλεισα μόνος μου και άρχισα να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο! Αποτέλεσμα: ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΗΚΑ + Πέταξα 2 ευρώ στα τηλέφωνα + Έχασα 2 χρόνια ζωής από τα νεύρα μου!

George28K
01-06-06, 23:50
Oι δικές μου εντυπώσεις από hol 512 πριν και 1 mbit τώρα
Τεχνική Υποστήριξη : -(δεν έχει τύχει)
Ποιότητα E-Voice : 5 και σε 512 και σε 1μβιτ (απλά λειτουργεί τέλεια)
Εξυπηρέτηση Πελατών : 0 να μην πω -5 (οι περισσότερες πωλήτριες είναι ΄΄ασχετες και καθόλου εξυπηρετικές!)
Τιμές my bb : 3/5 (η 1μβιτ είναι λίγο ακριβή ακόμα)
Εξοπλισμός : - (έχω αγορασμένο το fritz!box wlan voip πριν βγει σε προσφορά από τους isps)
Ταχύτητα : 5/5 (όλα πάνε καλά και ευχαριστώ το θεό που ο πολυς ο κόσμος έχει πάει στην forthnet και λειτουργούν όλα καλά στην hol παρά το μικρότερο bandwith!)

sosimple
06-06-06, 11:02
Μιας και το καναμε galop τελικα, να πω και εγω τη γνωμη μου. (Ρε να μη με παρουν και εμενα να με ρωτησουνε....)
Εξυπηρέτηση Πελατών? : Το αλλο με τον τοτο το ξερετε?
Εξοπλισμός : Το modem καηκε μια μερα που εβρεχε. Να σας πω την αληθεια χαρηκα, μιας και ουσιαστικα δεν δουλευε σωστα. (αμα κοπει η συνδεση το βραδι , δεν κανει αυτοματη επανασυνδεση, και παει ο χρονος χαμενος μιας και σταματαει το download) Πηρα ενα αλλο και βρηκα την υγεια μου. Παιδευομουν με batching και αλλα. Ακομα δεν τους εχω παρει τηλεφωνο να ρωτησω τη θα γινει, περιμενω να τελειωσει η ετησια συνδρομη που εχω. Σκεφτομαι να τους παρω τηλ , να ρωτησω πως θα τους το στηλω πισω και αν πρεπει να το πληρωσω, αλλα θυμαμαι τι τραβηξα για να συνδεθω και τα απειρα τηλεφωνα για να μηλησω με τεχνικο.
Μαλλον πρεπει να εχω το ρεκορ καθηστερησης στη συνδεση, μιας και τους πηρε πανω απο 1.5 μηνα να με συνδεσουν με παραμυθεια του στηλ Δεν εχει φτασει η αιτηση, και πηγενετε ξανα στα multirama να τους πητε να την ξαναστηλουν. Και 1.5 μηνα μετα μου ειπαν να τους τη στηλω εγω με email .(Οτι τους ειχα πει απο την πρωτη μερα εγω δηλαδη αλλα δεν το δεχονταν..) Περιτο να πω οτι εχω παρει πανω απο 100 τηλ μεσα σε αυτο τον 1.5 μηνες , με μεσω χρονο αναμονης απο 20 λεπτα (εξαιρετικα σπανιο) εως 45 λεπτα, και με τις μισες φορες κατα το μισαωρο αναμονης να πεφτει η γραμη. Γι αυτο εκνευριζομαι αμα διαβαζω για εξυπηρετηση ... Απλα δεν υπαρχει, και σαν εταιρεια ειναι απολυτως βεβαιο οτι θα το πληρωσει. Καλυτερα να ηταν πιο ακριβη παρα αυτο το χαλι.
Εμενα με πηραν μια μερα τηλ , για να μου πουνε οτι επειδη ειμαι πελατης τους θα μου κανουν μια καταπληκτικη προσφορα για τηλεφωνια, δε θυμαμαι με ποσο δορεαν χρονο. Και αφου μου ειπαν το παραμυθι , τους λεω ευχαριστω πολι, δεν ενδιαφερομαι. Δε γινεται μου λενε , αφου εχετε internet θα αποχτησετε αυτοματα και τηλεφωνια απο hol. (Με αυτοματη ,πως λεγεται προεπιλογη φορεα? , ολα τα τηλ θα δρομολογουνται μεσω hol και οχι οτε). Τους λεω δεν θελω. Και μου λεει δεν γινετε, μας εχουν πει οτι ολοι οι πελατες μας θα μπουν αυτοματα . Αμα δεν μηνετε ευχαριστημενος το κοβετε αργοτερα με ενα απλο τηλ. Ναι καλα... να μας βαλουν στο κολπο, και μετα θα περνεις τηλ να το διακοπσεις και δεν θα βγαζεις τεχνικο παλι, θα σου λεει στηλε μου φαχ ταυτοτητα αφμ καντε δηλωση του νομου ταδε κλπ πληρωστε και τοσα τελη .... Δυστηχως η εταιρεια με την αναξιοπιστια της εχει αρχισει να το πληρωνει ηδη. Σε αλη περιπτωση θα δεχομουν την προσφορα. Αλλα εδω δεν εχουμε να κανουμε με σοβαρη επιχειρηση , εχει δειξει διγματα γραφης , και υπαρχει καχυποψια... Και τορα τα ιδια κανει με κουτοπονηρες μεθοδους προσπαθει να εξαναγκασει πελατες να βαλουν και τηλεφωνια. Αφου δεν υπαρχει καρτος και εισαγελεας ... Στο τελος τους ειπα οθα κοφτα. Γνωριζω πολυ καλα οτι δεν εχετε δικαιωμα να κανετε προεληλογη φορεα τη hol χωρις να συμφωνω, και αν κανετε κατι τετοιο θα κινηθω δικαστικως. Και ακομα δεν ξερω.. Οι ανθρωποι ειναι ηλιθιοι. Λετε να μου ερθει κανας λογαριασμος τηλεφωνιας καμια μερα?
Τελος παντον, θα μπορουσα να γραφω για ωρες για τη Hol...
Το μονο θετικο ειναι οτι εβαλε το adsl στα σπιτια μιας και ηταν η πρωτη που εδωσε λογικες τιμες , και επισης δεν εχω να πω τιποτα κακο ουτε για ταχυτητες .

@ ADSLgr.com All rights reserved.