PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet Discs!!!



Apostolakiss
15-06-10, 16:00
Γεια σας και απο μενα θα ηθελα τι βοηθεια σας σε 1 θεμα για αφτον τον λογο εκανα account και ελπειζω να με βοηθησετε.Καταρχην συγνωμη για τους τονους και για τα ορθογραφηκα μου λαθη,ιμε χρονια χρηστης Greeklish.Λοιπον παμε στο πσιτο,εδω και εναν μηνα περιπου 22/5/2010 αν θυμαμαι καλλα αρχησαν πολλα disconects καθμερινα.Να ενημεροσω οτι εχω forthnet2play 2 χρονια σχεδον και δεν εχω αντιμετοπιση τετιο προβλημα εως τωρα.Μιλαμε για 5-6 disc κατα την διαρκεια της μερας δεν ξερω ποσα εκανε την νυχτα.Στελνω email αμεσως στην forthnet και τους ενημερωνω και μετα απο 2 ωρες με περνουν τηλεφωνο και με ρωτανε για το προβλημα και μου λενε οτι 8α το διαρθοσουν.Περνανε 3-4 μερες και τα disc εχουν μειω8ει στα 2 την ημερα και χαναστελνω email και με χαναπερνουν τιλεφωνο και μου χαναλενε οτι 8α το διορθοσουν.Εχουμε 15 του μηνος σημερα και ι κατασταση εχει φτιαξει πολλη πλεον περνανε 1-2 μερες χωρις Dc αλλα συνεχιζει και τρωι 1-2 ποτε ποτε.Πηρα τηλεφονο παλι για να μην τροει ποτε dc και μου λενε τωρα οτι 1 disc την ημερα ινε απολητος φυσιολογικο,ενω πριν τις 22 του μηνος δεν ετρογα ποτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Θα ειθελα τα φωτα σας για να βρω το τι φταιει και να το φτιαξουν αν γινεται,παιζω dota και εκει περα Disc=ητα και οταν πεζεις σε υπσηλο επιπεδο και με επαθλα δεν θες να χανεις ετσι αδοχα.Βοηθεια λοιπον συμφορουμητες,αντεξα περισυ 4 μηνες με 20-30klps download αλλα αφτο που παθενω τωρα δεν το αντεχω με τιποτα.Ιμε ασχετος με αφτα τα θεματα οποτε οτι ελενχω πρεπει να κανω και να στηλω φοτογραφιες θα πρεπει να μου πειτε απο που και πως.Το μονο που βρηκα και ισως βοηθηση ινε το διαγραμα απο το OrbMt που σας παραθετω http://www4.pic-upload.de/15.06.10/u7rjd3flgnbt.png

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων για οπιον βοηθησει και να ξερετε οτι εκανα 1 ωρα να γραπσω αφτο το κειμενο,γαμ.. τα Greeklish μου.

Fotis32
15-06-10, 20:10
Βασικά έχεις στάνταρ πρόβλημα με την γραμμή σου, κανονικά θα έπρεπε να πιάνεις γυρο στο 20-22mbps και πιάνεις 15. Καλύτερα θα ήταν να έκανες έναν έλεγχο στο σπιτι σου με την μπρίζες/φιλτράκια/καλόδια (υπάρχουν οδηγοί στο forum) και αν δεν καταφέρεις τίποτα να πάρεις τηλ την Forthnet και να ζητήσεις έλεγχο γραμμής από τεχνικό.

Apostolakiss
15-06-10, 21:58
Εκανα τον ελενχο με τα φιλτράκια και δεν αλαξε κατι.Να αλαξω τα καλοδια και τις μπρίζες δεν μπορω γιατι ινε μπροκομενα με γαντζακια στον τειχο.Ο ελενχος γραμμης από τεχνικό θα μου κοστισει κατι?Και ποσο.

Fotis32
15-06-10, 22:01
Αν το πρόβλημα βρίσκετε από την μεριά σου (από την πόρτα του σπιτιού σου και μέτα) θα πρέπει να πληρώσεις 60euro για την επίσκεψη. Αν είναι εκτός από σένα τίποτα, θα στο φτιάξουν και δωρεάν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.