PDA

Επιστροφή στο Forum : Πιστωτικὸς λογαριασμός



Musikwissenschaftler
16-06-10, 17:19
Ἔλαβα σήμερα ἕναν τελευταῖο λογαριασμὸ ἀπὸ τὴν HOL μὲ πιστωτικὸ ὑπόλοιπο (-27,87€). Γιὰ νὰ εἰσπράξω αὐτὰ τὰ χρήματα, πρέπει ὁπωσδήποτε νὰ περάσω ἀπὸ τὰ κεντρικὰ γραφεῖα τῆς ἑταιρείας ἢ μήπως ὑπάρχει καὶ ἄλλος τρόπος; Γνωρίζει κανεὶς νὰ μὲ συμβουλεύσει σχετικά; Εὐχαριστῶ!

arial
16-06-10, 17:29
Δεν ειμαι σιγουρη, αλλα μαλλον θα μπορεις και να τα παραλαβεις και απο καταστημα vodafone, μαζι με τον λογαριασμο και με μια ταυτοτητα του κατοχου της γραμμης.

Musikwissenschaftler
17-06-10, 12:14
Εὐχαριστῶ, arial, γιὰ τὴν ἰδέα ποὺ μοῦ πρότεινες, ἀλλὰ δυστυχῶς δὲν ἰσχύει: πῆγα σὲ ἕνα κατάστημα Vodafone καὶ μὲ παρέπεμψαν ἁπλῶς στὸ τμῆμα ἐξυπηρέτησης πελατῶν τῆς HOL.

Συμπέρασμα (τὸ γράφω γιὰ ὅποιον φίλο ἐνδέχεται νὰ ἐνδιαφέρεται): σὲ περίπτωση τερματισμοῦ τῆς σύμβασής σας μὲ κάποιον πάροχο, μὴν βιαστεῖτε νὰ πληρώσετε τὸν προτελευταῖο λογαριασμό, ἀλλὰ περιμένετε νὰ λάβετε τὸν τελευταῖο, ὅπου λογικὰ θὰ ἔχει γίνει καὶ ὁ τελικὸς συμψηφισμὸς τῶν χρηματικῶν ποσῶν ποὺ χρωστᾶτε καὶ ποὺ ἔχετε ἤδη προπληρώσει (ὡς πάγιο τέλος γιὰ τὸν ἑπόμενο μῆνα).

arial
17-06-10, 12:19
Κριμα, γιατι νομιζα πως θα μπορουσες και απο εκει. Εκει πληρωνω εγω τους λογαριασμους μου απο hol.

@ ADSLgr.com All rights reserved.