PDA

Επιστροφή στο Forum : Φτάνει πια.Οχι άλλη HOL.



Σελίδες : [1] 2

hall2001
17-06-10, 15:01
Χαιρετώ τούς φίλους του adslgr και ζητώ αν είναι δυνατών την βοήθεια σας.Είμαι συνδρομιτής στήν HOL εδώ και δύο χρόνια,το router μου συγχρονίζε κοντα στα 7mbps με download περίπου στα 650kb όσπου ξαφνικά έπεσα στα 30kb στον ιδιο πάντα συγχρονισμό,όλα αυτά τους τελευταίους δύο μήνες.Εχει ελενχθεί απο τεχνικό δυο φορές και η καλωδίωση και το pc στο σπίτι μου και τελικά το αποτέλεσμα ειναι η hol να παραδεχτεί οτι είναι δικό της πρόβλημα αλλά χωρίς να κάνει τιποτα για αυτό.att εχω 46db και είμαι 2χλμ απο τον ote.Εχω μιλήσει μαζί τους εκατοντάδες φορές αλλά τίποτα κανενα αποτέλεσμα,εχω φτάσει μεχρι και σε καταγγελία στον εεττ αλλά παλι τίποτα.Eχω κουραστεί πλέον και λέω να πάω σε άλλο πάροχο.Mε δουλέυουν και με πάνε απο αυριο στο αυριο.Aυτό που λέω να κάνω τώρα είναι να παω στην ON στο πακέτο 2PLAY 8.Aκούω γνώμες και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Dark-Side
17-06-10, 15:07
Δεν θέλω να δικαιολογήσω την hol αλλά προφανώς έχουν προωθήσει την βλάβη στον OTE.Αν κάναν κάτι τέτοιο σημαίνει πως η βλάβη δεν είναι στα λιμέρια τους και βρίσκεται στον ΟΤΕ ο οποίος με την σειρά του πρέπει να διορθώσει την βλάβη.

hall2001
17-06-10, 18:05
Δεν θέλω να δικαιολογήσω την hol αλλά προφανώς έχουν προωθήσει την βλάβη στον OTE.Αν κάναν κάτι τέτοιο σημαίνει πως η βλάβη δεν είναι στα λιμέρια τους και βρίσκεται στον ΟΤΕ ο οποίος με την σειρά του πρέπει να διορθώσει την βλάβη.Σε ευχαριστὠ για το ενδιαφέρον φίλε μου.Σημερα το απόγευμα μου είπαν οτι
μἐχρι την τρίτη θα έχει αποκατασταθεί η βλάβη η οπία εἰναι στο dslam,επίσης μου είπαν οτι η βλάβη είναι σε level 3 μήπωσς ξέρεις τι σημαἰνει αυτό;

arial
17-06-10, 18:11
Level 3 υποστηριξη :

http://translate.google.gr/translate?hl=el&langpair=en|el&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_support

hall2001
17-06-10, 18:27
Level 3 υποστηριξη :

http://translate.google.gr/translate?hl=el&langpair=en|el&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_supportthanks arial.αντε να δούμε θα γίνει τἰποτα η πἀλι με δουλεὐουν.θα σας πὠ νεα την τρἰτη.ευχαριστὠ πολυ παιδιἀ.

xmperop1
17-06-10, 20:42
Σε ευχαριστὠ για το ενδιαφέρον φίλε μου.Σημερα το απόγευμα μου είπαν οτι
μἐχρι την τρίτη θα έχει αποκατασταθεί η βλάβη η οπία εἰναι στο dslam,επίσης μου είπαν οτι η βλάβη είναι σε level 3 μήπωσς ξέρεις τι σημαἰνει αυτό;

Βρωμάει πορτούλα dslam.

hall2001
17-06-10, 21:01
Βρωμάει πορτούλα dslam.Για κἀτι τἐτοιο το βλἐπω και εγω,αλλα γιατι δεν το φτιἀχνουν το κἐρατο μου μἐσα τοσο καιρὀ και μου ἐχουν σπἀσει τα νεὐρα.Mἐχρι την τρἰτη εχω ακὀμα υπομονἠ μετἀ ἀντε γειἀ hol.

hall2001
18-06-10, 11:43
Tωρα με εχουν κλειδώσει σε τεσσάρι προφίλ 4096 down 880 up δοκιμαστικά με att.. 46db μέχρι να διορθωθεί η βλάβη στο dslam.Μπορώ να πω οτι σε αυτό το προφίλ δουλεύει κανονικά η γραμμή και κατεβάζω εώς 456kb/sec.Το ξέρω οτι με τόσο θόρυβο 46db δεν μπορώ να ζητάω και πολλά αλλά δεν ειναι περίεργο δύο χρόνια να κατεβάζω με 650kb/sec και ξαφνικά το router να παραμένει στα ίδια στατιστικά αλλά να κατεβάζω μάξιμουμ 30kb;

tdc
18-06-10, 12:33
Tωρα με εχουν κλειδώσει σε τεσσάρι προφίλ 4096 down 880 up δοκιμαστικά με att.. 46db μέχρι να διορθωθεί η βλάβη στο dslam.Μπορώ να πω οτι σε αυτό το προφίλ δουλεύει κανονικά η γραμμή και κατεβάζω εώς 456kb/sec.Το ξέρω οτι με τόσο θόρυβο 46db δεν μπορώ να ζητάω και πολλά αλλά δεν ειναι περίεργο δύο χρόνια να κατεβάζω με 650kb/sec και ξαφνικά το router να παραμένει στα ίδια στατιστικά αλλά να κατεβάζω μάξιμουμ 30kb;

Ναι.. Παρ'ολα αυτα, με την αυξηση των συνδεσεων στην περιοχη σου (και με τις αναβαθμισεις του οτε) υπαρχει η περιπτωση να φαινοταν στη γραμμη σου οτι συγχρονιζες στα ιδια, αλλα να ειχες παρα πολυ θορυβο (2 και 3 SNR) και να μην την παλευε καστανο, εξ'ου και η χαλια αποκριση της γραμμης .. Οποτε μην σου κακοφανει αν σου πουν οτι τοσο μπορεις να πιανεις απο εδω και στο εξης.. ;)

hall2001
18-06-10, 13:42
Ναι.. Παρ'ολα αυτα, με την αυξηση των συνδεσεων στην περιοχη σου (και με τις αναβαθμισεις του οτε) υπαρχει η περιπτωση να φαινοταν στη γραμμη σου οτι συγχρονιζες στα ιδια, αλλα να ειχες παρα πολυ θορυβο (2 και 3 SNR) και να μην την παλευε καστανο, εξ'ου και η χαλια αποκριση της γραμμης .. Οποτε μην σου κακοφανει αν σου πουν οτι τοσο μπορεις να πιανεις απο εδω και στο εξης.. ;)Ευχαριστώ για το σχόλιο σου φίλε μου και να συμφωνίσω μ΄αυτο,άρα δηλαδή να υποθέσω οτι και να αλλάξω πάροχο μια από τα ίδια θα είναι.

tdc
18-06-10, 14:02
Ευχαριστώ για το σχόλιο σου φίλε μου και να συμφωνίσω μ΄αυτο,άρα δηλαδή να υποθέσω οτι και να αλλάξω πάροχο μια από τα ίδια θα είναι.

Αν δεν εισαι σε χαλια βροχο και αλλαζοντας πας σε καλυτερο, ναι.. Τα ιδια θα ειναι κατα την αποψη μου..

hall2001
19-06-10, 10:04
Λοιπόν έρχομαι χτές απο την δουλειά και βλέπω το router να συγχρονίζει πάλι κοντά στα 7mbps,λέω κοιτα να δείς άλλαξαν το προφίλ πάω να κατεβάσω άντε πάλι τα ιδια χάλια με 30kb download.Πήγε λέει ο τεχνικός στο dslam και δεν βρήκε τίποτα, τόσο καιρό με δούλευαν δηλαδή που μου ελέγαν οτι εχουν βρεί τι βλάβη και οτι θα τι φτιάξουν.

trd64
19-06-10, 12:24
Είχα ίδιο πρόβλημα
Έκανα ίδιες σκέψεις
Πήρα την απόφαση
Είμαι ON

hall2001
19-06-10, 12:38
Είχα ίδιο πρόβλημα
Έκανα ίδιες σκέψεις
Πήρα την απόφαση
Είμαι ONΤο θέμα ειναι όμως αν ειναι καλύτερα στην ON;Εσένα λύθηκε το πρόβλημα;

trd64
19-06-10, 13:11
Το θέμα ειναι όμως αν ειναι καλύτερα στην ON;Εσένα λύθηκε το πρόβλημα;

Ναι. Συγχρονίζω στα 8 MBps και κατεβάζω με 820 Kbps σταθερά.

Η γραμμή μου δεν είναι καλή και αν επιλέξω fast path χάνω 3 MBps και κερδίζω 20-25 ms στα pings. Το άφησα στο Interleaved και έχω ίδια pings με αυτά που είχα στην hol.

lillian21
19-06-10, 21:04
Μια απο τα ιδια κι εγω. Με 24αρα κατεβαζω με 1.2 MB.Δηλαδη τα μισα.Και ειμαι μονο 1 χλμ απο το dslam.
Δεν την ψαχνω την δουλεια, γιατι αυτοι οι ασχετοι, ισως τα κανουν και χειροτερα.Αυτο ειναι παιδες το
Ελλαδισταν.Ας κανουμε και αλλιως αν μπορουμε. Εδω θα τα λεμε μεταξυ μας, και τιποτα παραπανω, δυστυχως.Το τεστ μου δινει 22 MB !!!!!!.Που τετοια τυχη....

tdc
19-06-10, 21:06
Μια απο τα ιδια κι εγω. Με 24αρα κατεβαζω με 1.2 MB.Δηλαδη τα μισα.Και ειμαι μονο 1 χλμ απο το dslam.
Δεν την ψαχνω την δουλεια, γιατι αυτοι οι ασχετοι, ισως τα κανουν και χειροτερα.Αυτο ειναι παιδες το
Ελλαδισταν.Ας κανουμε και αλλιως αν μπορουμε. Εδω θα τα λεμε μεταξυ μας, και τιποτα παραπανω, δυστυχως.Το τεστ μου δινει 22 MB !!!!!!.Που τετοια τυχη....

Μαζι σου για το Ελλαδισταν, αλλα με το ποστ που εκανες κινδυνευεις να γινεις πυλωνας του..
Αν θες postαρε μας τα στοιχεια της γραμμης απο τη σελιδα του router (τα speedtest δεν ειναι αξιοπιστα..)

valen_gr
19-06-10, 22:10
Μαζι σου για το Ελλαδισταν, αλλα με το ποστ που εκανες κινδυνευεις να γινεις πυλωνας του..


:lol::lol::rofl:
έλιωσα !

NoDsl
20-06-10, 13:12
Μια απο τα ιδια κι εγω. Με 24αρα κατεβαζω με 1.2 MB.Δηλαδη τα μισα.Και ειμαι μονο 1 χλμ απο το dslam.
Δεν την ψαχνω την δουλεια, γιατι αυτοι οι ασχετοι, ισως τα κανουν και χειροτερα.Αυτο ειναι παιδες το
Ελλαδισταν.Ας κανουμε και αλλιως αν μπορουμε. Εδω θα τα λεμε μεταξυ μας, και τιποτα παραπανω, δυστυχως.Το τεστ μου δινει 22 MB !!!!!!.Που τετοια τυχη....


Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις ένα τηλεφωνάκι να τους τρίξεις τα δόντια υποδεικνύοντας στους άσχετους τις σωστές ρυθμίσεις του dslam για την γραμμή σου.

Επίσης να απαιτήσεις να σου αλλάξουν άμεσα το Contention ratio σε 1:1 γιατί δεν κατεβάζεις με 22mb. Προαιρετικά μπορούν να βάλουν νέο dslam για εσένα με μία κάρτα 48 πορτών αλλά χωρίς να μπεί άλλος συνδρομητής. Μην την ακούσει και το μηχάνημα.:oneup:

Thats the spirit. Γιατί και ο άγιος φοβέρα θέλει.

maik
20-06-10, 13:21
Δεν θέλω να δικαιολογήσω την hol αλλά προφανώς έχουν προωθήσει την βλάβη στον OTE.Αν κάναν κάτι τέτοιο σημαίνει πως η βλάβη δεν είναι στα λιμέρια τους και βρίσκεται στον ΟΤΕ ο οποίος με την σειρά του πρέπει να διορθώσει την βλάβη.
Διαβαζε καλυτερα.


και τελικά το αποτέλεσμα ειναι η hol να παραδεχτεί οτι είναι δικό της πρόβλημα αλλά χωρίς να κάνει τιποτα για αυτό..

Dark-Side
20-06-10, 13:52
Αφού αυτός δεν έχει πρόβλημα η hol προφανώς τον ενημέρωσε οτι το πρόβλημα δεν βρίσκετε στην καλωδίωση του σπιτιού του και βρίσκετε εκτός σπιτιού. Σίγα μην καθόταν ο τεχνικός να του εξηγήσει τι φταίει και γιατί. Εγώ δεν είπα ότι ντε και καλά φταίει ο ΟΤΕ... είπα πως προφανώς υπάρχει πρόβλημα με τον ΟΤΕ γιατί δεν θα έκαναν τόσο καιρό να το διορθώσουν

maik
20-06-10, 13:57
. είπα πως προφανώς υπάρχει πρόβλημα με τον ΟΤΕ γιατί δεν θα έκαναν τόσο καιρό να το διορθώσουν
Ανεκδοτο ηταν αυτο;

Dark-Side
20-06-10, 14:15
Πρώτον μίλα στα ίσια και μην κοροιδεύεις. Δεύτερον ότι πρόβλημα είχα με την σύνδεση μου λύθηκε μέσα σε 1 εβδομάδα το πολύ στην hol. Τρίτον αυτά που είπα τα είπα εκ πείρας και όχι επειδή σκέφτηκα και είπα ένα ανέκδοτο για να γελάσουμε. Τέταρτον είχες ποτέ πρόβλημα στην hol και δεν σου το λύσανε;

maik
20-06-10, 14:20
. Τέταρτον είχες ποτέ πρόβλημα στην hol και δεν σου το λύσανε;

http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=24
Ορεξη να εχεις να διαβαζεις

Dark-Side
20-06-10, 14:24
Για να μην βγούμε άλλο off topic διαβάζω καθημερινά το Subforum της hol και παρατηρώ πως στις τελευταίες σελίδες δεν υπάρχουν τόσα προβλήματα όσο σε άλλους παρόχους, για να μην πω ότι τα περισσότερα topics αφορούν νέους συνδρομητές και το bandwidth με το εξωτερικό. Δεν ξέρω τι έκανε παλιά η hol και δεν με ενδιαφέρει... τώρα όποτε πήρα τηλέφωνο για κάποιο πρόβλημα όλα αποκαταστάθηκαν άμεσα μπορώ να πω εκτός από ένα πρόβλημα με το download speed Που πήρε αν θυμάμαι καλά 6 με 7 εργάσιμες

arial
20-06-10, 14:41
:lol::lol::rofl:
έλιωσα !

Eχω την αισθηση οτι οποτε μπαινεις στο φορουμ, στο subforum της hol, σου φτιαχνει την διαθεση, κατι σαν ψυχοθεραπεια χωρις λεφτα :p

tdc
20-06-10, 15:05
Eχω την αισθηση οτι οποτε μπαινεις στο φορουμ, στο subforum της hol, σου φτιαχνει την διαθεση, κατι σαν ψυχοθεραπεια χωρις λεφτα :p

Κανουμε group therapy! :p

arial
20-06-10, 15:10
Κανουμε group therapy! :p

Να μπω και εγω στην ομαδα? :p

tdc
20-06-10, 15:22
Να μπω και εγω στην ομαδα? :p

Δεν εισαι ηδη??? :p:p

arial
20-06-10, 15:27
Δεν εισαι ηδη??? :p:p

Χαχαχα, κρυβε λογια :p

tdc
20-06-10, 17:07
Χαχαχα, κρυβε λογια :p

Αααα.. Ναι.. Το ειχα ξεχασει.. Αφου ιδρυσες το club, μετα το αφησες.. :whistle::whistle::p:p

valen_gr
20-06-10, 17:35
Eχω την αισθηση οτι οποτε μπαινεις στο φορουμ, στο subforum της hol, σου φτιαχνει την διαθεση, κατι σαν ψυχοθεραπεια χωρις λεφτα :p

lol !!:lol: Ειναι μερικές ατάκες εδωπερα πολύ πετυχημένες!!!


..... δεν μας ειπες...
Μετα το μπανακι, μαυρισαμε καθολου??
Εγω ακομα το μαυρισμα του "ταρίφα", στο ενα χερι απο την οδηγηση!! χαχαχ

arial
20-06-10, 17:39
..... δεν μας ειπες...
Μετα το μπανακι, μαυρισαμε καθολου??
Εγω ακομα το μαυρισμα του "ταρίφα", στο ενα χερι απο την οδηγηση!! χαχαχ
[/OFFTOPIC]

Δεν μαυριζω εγω, παω κατευθειαν στο κοκκινησμα και στο καψιμο :p Για αυτο και μου αρεσε ιδιαιτερα προχτες που δεν ειχε δυνατο ηλιο :rofl:

Ευκαιρια το καλοκαιρι να κανεις ηλιοθεραπεια, και να μαυρισει και το αλλο χερι χαχαχα !!

valen_gr
20-06-10, 18:02
....ετσι που παω, θα πρεπει να παρω και ενα δευτερο αμαξι απο Αγγλια, ωστε να εχει την θεση του οδηγου δεξια, μπας και μαυρισει το δεξι χερι λιγακι....χαχαχ!

hall2001
20-06-10, 22:58
Ρε παιδιά τι θα γίνει με μένα κλάψ κλάψ.Καλά πλάκα κάνω υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν νέες συνδέσεις adsl.Aπο χτές ειμαι σε Mode: G.992.1 (G.DMT) αφού σε κανενα άλλο προφίλ δεν δουλέυει σταθερά η γραμμή δειτε εδω


INTERNET
ADSL: CONNECTED
ADSL UPTIME: 0:01:27:00
PPP UPTIME: 0:01:26:57
Mode: G.992.1 (G.DMT)
Upload: 928 Kbps.
Download: 5248 Kbps.
WAN IP: 79χχχχχχχχχχχ
Subnet Mask: 255.255.255.255
Gateway: 62χχχχχχχχχχ
Primary DNS: 194.30.220.117
Secondary DNS: 194.30.220.114


Operation Data Upstream Downstream
Noise Margin 11.0 dB 15.0 dB
Attenuation 24.0 dB 41.3 dB

clyde
20-06-10, 23:01
Εχω το ιδιο προβλημα :(

hall2001
20-06-10, 23:18
Εχω το ιδιο προβλημα :(Φίλε μου clyde παρατηρώ οτι μετά απο λίγο ψάξιμο στα forum θα δείς οτι το πρόβλημα ειναι γενικευμένο στην hol.Εμείς εδω στον Αλιμο έχουμε γινει πάντως πάρα πολλοι.Εσύ έχεις δει κατι ανάλογο στην περιοχή σου;:hmm:

antonis556
21-06-10, 00:41
Ρε παιδιά τι θα γίνει με μένα κλάψ κλάψ.Καλά πλάκα κάνω υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν νέες συνδέσεις adsl.Aπο χτές ειμαι σε Mode: G.992.1 (G.DMT) αφού σε κανενα άλλο προφίλ δεν δουλέυει σταθερά η γραμμή δειτε εδω


INTERNET
ADSL: CONNECTED
ADSL UPTIME: 0:01:27:00
PPP UPTIME: 0:01:26:57
Mode: G.992.1 (G.DMT)
Upload: 928 Kbps.
Download: 5248 Kbps.
WAN IP: 79χχχχχχχχχχχ
Subnet Mask: 255.255.255.255
Gateway: 62χχχχχχχχχχ
Primary DNS: 194.30.220.117
Secondary DNS: 194.30.220.114


Operation Data Upstream Downstream
Noise Margin 11.0 dB 15.0 dB
Attenuation 24.0 dB 41.3 dB

Η αποσταση σου απο το Dslam ειναι μεγαλη . Ισως να μπορουσες να συγχρονισεις μεχρι 6Mbps maximum . Ως εκει , πιστευω ... Τωρα τι να σου πω . Βλεπω οτι εχεις και σχετικα υψηλο SNR που θα κραταει λογικα σταθερη τη γραμμη . Εχεις μιλησει με τη HOL και να της εξηγησεις το προβλημα ?

hall2001
21-06-10, 08:53
Στο πρώτο μου ποστ αναφέρω τι ακριβώς γίνεται.Τεσπα,το ξέρω οτι εχω πολύ θόρυβο άσε που οταν το mode γυριζει σε adsl2+ το att..εκτοξεύεται στα 46.6db αλλά συγχρονίζει κοντά στα 8 μονο που μετα σέρνεται το σύμπαν ουτε να σερφάρω δεν μπορώ,καλά για video δεν το συζητώ απλά δεν βλέπω,τα pings φτάνουν σε κατι 500άρια και 600άρια και το download max ειναι 30kb.:(

hall2001
21-06-10, 14:24
Κούκου που είναι η hol;Μήπως εδώ μήπως εκεί;Πουθενά η hol.Αν δεν παρείς εσύ τηλέφωνο δεν πρόκειται να σε πάρουν ποτέ αυτοί, ειδικά αν η βλάβη ειναι δική τους.Αυτό έχω κατάλαβει τους δύο μήνες που έχω το πρόβλημα.Ακόμα περιμένω να με ενημερώσουν.Επίσεις ο υπάλληλος ο οπίος μου έχει δώσει και το όνομα του και παρακολουθει την βλάβη και αυτός εξαφανίστηκε δεν υπάρχει πια, τον χάσαμε τον άνθρωπο.Πάντως πέρα απο την πλάκα θα εκτιμούσα αν μου έλεγαν,κύριε μου μας συγχωρείτε αλλά αδυνατούμε να φτιάξουμε την βλάβη δεν έχουμε την τεχνογνωσία βρέ αδερφέ δεν μπορούμε δεν θέλουμε και πάπαλα θα το καταλαβαινα και θα πίγενα αλλού.Το τρενάρουν όμως όσο μπορούν για να πέρνουν τα φράγκα κάθε μήνα και αυτο δεν το γούσταρω καθόλου πως να το κάνουμε.

Aias
21-06-10, 22:30
το πιο πιθανον ειναι σε adsl2 ή adsl2+ και σε μεγαλυτερο συγχρονισμο (και μικροτερο snr) να χανει συχνοτητες η γραμμη σου και να εχει πολλα λαθη

hall2001
22-06-10, 10:00
το πιο πιθανον ειναι σε adsl2 ή adsl2+ και σε μεγαλυτερο συγχρονισμο (και μικροτερο snr) να χανει συχνοτητες η γραμμη σου και να εχει πολλα λαθηΑυτό ακριβώς συμβαίνει αλλά αφου τόσο καιρό δούλευε σε adsl2+ στα 7.5-8mbps κλειδωμένο και θόρυβο κοντα στα 47db και κετέβαζα με 850kb/sec,άρα τωρα κατι συμβαίνει και σε αυτό τον συγχρονισμό με τα ίδια στατιστηκά στην γραμμή κατεβάζω με 30kb/sec.θα πρέπει κάτι να γίνεται στο χαλκό του οτε μέχρι το σπίτι και να χάνει data ή στο voltage.Επαναλαμβάνω δεν ειναι το pc ούτε τον router έχω αλλάξει απο 3 στο καθένα,αλλά ουτε στην καλωδίωση του σπιτού,ελεγμένο και απο τεχνικό 2 φορές.

........Auto merged post: hall2001 πρόσθεσε 71 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Εχτές παιδιά αφού είδα κι απόειδα έστειλα στο support της hol το εξείς email

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΠΑΛΛΗΛΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ Τ/Υ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΣΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 1,5 ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΛΑΒΗ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ DOWNLOAD ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΣΑΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΚΟ ΤΖ........ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΟΒΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΡΟΧΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ ΣΤΟΝ ΕΕΤΤ.

Και εγένετο θαύμα,μετά απο λίγο με πείραν τηλέφωνο δυο φορές μάλιστα απο μόνοι τους (οχι δεν έφτιαξαν την βλάβη μη τρελαθούμε κιόλας)απλά για να κάνουμε διάφορα τεστ στα προφίλ για να δούμε πιο δουλεύει καλύτερα,αποτέλεσμα μια απο τα ίδια πάλι σε g dmt mode με έβαλαν.

hall2001
22-06-10, 12:31
Σήμερα πειρα τηλ στην on να ρωτήσω για αίτηση στο double play 8 gr και ο υπάλληλος μου είπε οτι η προσφορά ισχύη και τηλεφωνικά στο chat online όμως μου είπαν αυτά
On Telecoms 2 Joins.
On Telecoms 2 Says:

οOn Telecoms. Πώς μπορώ να σας εξυπηρετήσω;

You Say:

με ενδιαφερη το double play 8 gr,τωρα ειμαι στην hol,ποσο θα κανει να ενεργοποιηθει η υπηρεσια αν αν κανω online την αιτηση σημερα;

On Telecoms 2 Says:

Εάν διαθέτετε ήδη τηλεφωνικό αριθμό, απαιτούνται περίπου 14 εργάσιμες ημέρες από τη στιγμή παραλαβής του υπογεγραμμένου συμβολαίου.

You Say:

εχω τηλεφωνικο αριθμο.επιδη ομως μετα της 22 ιουλιου θα ειμαι διακοπες για 3 εβδομαδες μεχρι τοτε συγουρα θα εχω ενεργοποιηθει;

On Telecoms 2 Says:

Ακριβή ημερομηνία δεν μπορούμε να γνωρίζουμε από τώρα.

Δεν είναι απαραίτητο να είσαστε στην οικία σας για να γίνει η σύνδεση.

Μόλις καταχωρηθεί η αίτησή σας στα πληροφοριακά μας συστήματα θα σας καλέσουν για να κλειστεί ραντεβού να παραλάβετε εξοπλισμό και αιτήσεις και να δώσετε τ'απαραίτητα δικαιολογητικά.

You Say:

η προσφορα ειναι μονο για online αιτησης;η μπορω να το κανω και τηλεφωνικα

On Telecoms 2 Says:

Η προσφορά ισχύει μόνο για online αιτήσεις μέχρι 30/6/2010

You Say:

Σας ευχαριστω πολυ να σται καλα.

τώρα πείτε μου μένεις στην hol η δεν μένεις;
αυτοί πρέπει να είναι χειρότεροι,πονηριά ο μάγκας έτσι;

NoDsl
22-06-10, 13:08
ΟΤΕ λέμε...

hall2001
22-06-10, 13:23
ΟΤΕ λέμε...Mωρέ εντάξει οτε με χίλια αλλά πολλά τα λευτά Αρηηηηηηηη......

NoDsl
22-06-10, 13:36
Εμ το ένα δε μας αρέσει το άλλο μας βρωμάει...

hall2001
22-06-10, 13:54
Εμ το ένα δε μας αρέσει το άλλο μας βρωμάει...Κάτσε ρε φίλε δεν πληρώνω;πληρώνω, ετσι δεν είναι δεν πρέπει να μου παρέχονται υπηρεσίες;πρέπει.να πάω στον οτε δηλαδή να με γδάρουν;ε οχι.

dikal
22-06-10, 14:03
αυτοί πρέπει να είναι χειρότεροι,πονηριά ο μάγκας έτσι;

Ποιά ακριβώς ήταν η πονηριά; :hmm:

hall2001
22-06-10, 14:13
Ποιά ακριβώς ήταν η πονηριά; :hmm:οτι τηλεφωνικά δεν ισχύη η προσφορά και ο υπαλληλος ήθελε την προμήθεια.

hall2001
23-06-10, 09:52
Εκανα αίτηση στο on double play 8 gr και ο θεός βοηθός.το λέω για να μη σας ταλαιπωρώ άλλο με το θέμα στην hol.Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθεια να σται όλοι καλά και καλές διακοπές.

@ ADSLgr.com All rights reserved.