PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναμονή για aDSL 512k (over isdn) από τον Νοέμβριο 2003!



nick_fot
30-01-04, 21:07
Εκανα αιτηση για aDSL (over ISDN) 24/11/2003!, και ακόμα περιμένω!!!
Και ειμαι στο κέντρο της Αθήνας (Λένορμαν, κέντρο ΟΤΕ Καρόλου). Το οποίο κέντρο το είχαν αναβαθμίσει τον Οκτώβριο!
Ως πότε πια???

lakis
30-01-04, 21:13
Τι περιμένεις από τον πΟΤΕ; Μήπως έχει διαθεσιμότητα σε pstn και κάνεις και μια αίτηση για pstn; (είναι 10€ επιπλέον τον μήνα)

personal
30-01-04, 22:25
nick_fot, από 7/11/03 περιμένω, σε κερδίζω :)

lakis, τι είναι αυτά τα 10€ επιπλέον τον μήνα;

shaq141a
31-01-04, 00:49
Για μετατροπή από ISDN σε PSTN γραμμή.
Αυτό μπορείς να το κάνεις αν υπάρχει διαθεσιμότητα PSTN και όχι για ISDN.
Εννοείται πως τα 10€ τα πληρώνεις μια φορά και όχι κάθε μήνα!

Kerl
31-01-04, 01:26
Φυσικά με την μετατροπή σε pstn υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να πέσεις σε φερέσυχνο με αποτέλεσμα να μην μπορεί να μπει dsl .

lakis
31-01-04, 19:07
nick_fot, από 7/11/03 περιμένω, σε κερδίζω :)

lakis, τι είναι αυτά τα 10€ επιπλέον τον μήνα;

Ενοούσα να βάλεις μια νέα γραμμή PSTN στο χώρο σου! Αν υπάρχει είδη άλλη γραμμή (που είδη έχεις την ISDN) δεν πληρώνεις κόστος ενεργοποίησης και θα έχεις μόνο το πάγιο που είναι 10€+φπα
:D

nick_fot
01-02-04, 23:36
Οταν πηρα πριν λιγες μερες νε ρωτησω αν ειναι καλυτερα να γινει σε pstn μου ειπε καποιος οτι μπορει λεει να αργησει και περισσοτερο ετσι γιατι λεει μεχρι να γιωει η μετατροπη μπορει να εχουν τελειωσει και οι pstn ports!!!
Αντε να βγαλεις ακρη τωρα...

reddevils
02-02-04, 01:07
Οταν πηρα πριν λιγες μερες νε ρωτησω αν ειναι καλυτερα να γινει σε pstn μου ειπε καποιος οτι μπορει λεει να αργησει και περισσοτερο ετσι γιατι λεει μεχρι να γιωει η μετατροπη μπορει να εχουν τελειωσει και οι pstn ports!!!
Αντε να βγαλεις ακρη τωρα...
Εγω εκανα αυτο που ειπε ο lakis , αφου περιμενω απο τον Νοεμβριο για adsl se isdn , και αφου σιγουρευτικα οτι υπαρχει σε pstn , εκανα αιτηση για ΝΕΑ pstn , δεν πληρωσα τελος εγκαταστασης γραμμης γιατι υπαρχει η αλλη γραμμη εδω.
Ετσι θα εχω επιπλεον 10 ευρω το μηνα παγιο για αυτη τη γραμμη.
Αλλα σκοπευω μολις βρεθει για isdn ειτε να μετατρεψω το adsl εκει αν γινεται ειτε να κανω νεα αιτηση για κεινο

Και ετσι αντι για 10 χ12 = 120 παγια psdn γραμμης θα δωσω μονο τα 35 για την ενεργοποιηση στην isdn ..
και βεβαια εχω το κερδος των ταχυτητων ολους αυτους τους μηνες

lakis
02-02-04, 17:18
nick_fot, το να μπει μια pstn πέρνει το πολύ 2 με 3 ημέρες !!! Οπότε δεν ξέρω γιατί στο είπαν αυτό! :shock:

nick_fot
03-02-04, 01:34
Δεν ξερω γιατι, προφανως ουτε και αυτος που μου το ειπε :!:

io9
05-02-04, 22:42
Χαιρετώ τους γειτόνους μου :)
Τι γίνεται με την αναμονή στις ISDN? Ακόμα? Υπάρχει καμιά πληροφορία για το πότε θα είναι διαθέσιμο?
Είμαι και γώ στο κέντρο Κολωνού (με 210512****) και σκέφτομαι αυτές τις μέρες να πάω να κάνω αίτηση...

@ ADSLgr.com All rights reserved.