PDA

Επιστροφή στο Forum : Τρίτη μέρα χωρίς τηλέφωνο & internet και προχωράμε...



alimousios
21-06-10, 10:38
Παρ' ότι τον Φλεβάρη η εναλλαγή από ΟΤΕ σε Forthnet έγινε ομαλά και για τις επόμενες 2 εβδομάδες όλα δούλευαν καλά, δυστυχώς η "τύχη" δεν είχε και συνέχεια.

Είμαι 5 μήνες περίπου στην Forthnet και τους τελευταίους 4 πάντα είχα "ψιλοπροβλήματα", κυρίως αποσυνδέσεις (τις ώρες που δεν δούλευα γι αυτό και δεν έδινα σημασία). Τον προηγούμενο μήνα και πριν δύο εβδομάδες έμεινα μισό Σάββατο εκτός (χωρίς τηλέφωνο & internet) με αποκορύφωμα αυτό το Σαβαβτοκύριακο όπου μέχρι σήμερα ΤΙΠΟΤΑ δεν δουλεύει.

Στην διαδικασία των κλήσεων που έχω κάνει στις βλάβες ανακάλυψα ότι το Σαββατοκύριακο δεν υπάρχει τεχνική υπηρεσία!!! κι ακόμη, όπως με πληροφόρησε το τηλ. κέντρο τους, θέλουν 2-3 εργάσιμες μέρες για να με πάρουν τηλέφωνο ώστε να κανονίσουμε ραντεβού με τον τεχνικό (άστε που δεν νομίζω ο τεχνικός να βρει τίποτε και το πρόβλημα θα είναι με το κέντρο τους).

Δηλαδή πάμε για αρκετές ημέρες χωρίς τηλέφωνο και Internet!!!

Έχει κάποιος ασχοληθεί ή και προχωρήσει την διαδικασία να σπάσει το συμβόλαιο, γιατί θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και ανεπίτρεπτη αυτή την κατάσταση.

Georgevtr
21-06-10, 11:35
Πιθανόν να έχει δοθεί βλάβη στον ΟΤΕ.Οπότε θα σε συμβούλευα να περιμένεις λίγες ώρες-μέρες μέχρι την αποκατάσταση του(???) και φυσικά να αιτηθείς να ΜΗΝ χρεωθείς γι αυτό το διάστημα.

pirobola
21-06-10, 11:46
Όλοι έτσι είναι δεν είναι η μόνη παλιά η ΟΝ με είχε 1 μήνα χωρίς τηλέφωνο και internet αλλά είπαμε οι γραμμές ( δίκτυο ) είναι του ΟΤΕ.
Δίνει μόνο προτεραιότητα στις δικές του βλάβες και μετά όλα τα άλλα εσύ απλά υπομονή.

alimousios
21-06-10, 12:27
Με ενημέρωσαν τηλεφωνικά πριν λίγο ότι αύριο το απόγευμα θα έρθει τεχνικός για τον έλεγχο της γραμμής. Εϊμαι πολύ περίεργος να δω τι θα βρει - ελπίζω να μην την πληρώσει ο άμοιρος γιατί η πίεσή μου είναι ήδη στο κόκκινο...

Τέταρτη μέρα λοιπόν και βλέπουμε....

alimousios
22-06-10, 18:32
Τάδε έφη τεχνικός:

«Είναι πρόβλημα του ΟΤΕ».


Δεν ξέρω πότε αυτός ο βλαμένος ο λαός (με πρώτο εμένα) θα ξυπνήσει και θα στήσει γκιλοτίνες στους δρόμους, άλλη λύση απλά δεν υπάρχει...

alimousios
07-07-10, 15:41
Λόγω του ότι η κατάσταση τείνει να γίνει μόνιμα εβδομαδιαία (κάθε εβδομάδα κόβονται τηλέφωνο και internet για μισή έως μία ημέρα (*)) και λύση δεν μπορεί να δώσει η Forthnet,

ξαναρωτώ,

έχει ψάξει κανένας με δικηγόρο αν λύνεται η ^#@$%#$&*^ σύμβαση λόγω μη ικανής παροχής υπηρεσιών;



(*) έτσι όπως ξαφνικά κόβονται έτσι ξαφνικά επανέρχονται χωρίς η Forthnet να έχει ιδέα του τι συμβαίνει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.