PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπορώ να κάνω εκπομπή στο SNR?



aggelospapv
23-06-10, 19:58
Καλησπέρα παιδιά. Να σας κάνω μια ερώτηση. Μπορώ να κάνω εκπομπή στο SNR? Και εαν ναί, τι χρειάζομαι για να κάνω εκπομπή στο SNR?

Σας ευχαριστώ πολύ,

Άγγελος Παπαβασιλείου:)

EvilHawk
23-06-10, 20:37
Θα πρέπει να επικοινωνήσετε με τον Euri ... ;)

aggelospapv
23-06-10, 20:41
A, νόμιζα απο εδώ να επικοινωνήσω με τον Euri...;) Οκ, σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

TheFunkyKingston
26-12-10, 17:59
Kαλησπέρα φίλοι και φίλες του SNR Radio!

Kαταρχάς χρόνια πολλά σε όλο τον κόσμο του ADSLGR!

http://www.youtube.com/user/TheFunkyKingston?feature=mhum

Θα ήθελα να ρωτήσω τους παραγωγούς του SNR αν υπάρχει η δυνατότητα,να με φιλοξενήσετε κι εμένα σε ένα "μαγικό" μισαωράκι του σταθμού σας να βάλω κι εγώ τα "δικά μου¨...

Ασχολούμαι συστηματικά κυρίως με την ξένη δισκογραφία στα κάτωθι είδη: Rock/Pop,Jazz,R&B,Blues,Funk,Soul,Reggae,Ska/Calypso,Dub,Power Pop (άντε και λίγη κλασσική μουσική λόγω ωδείου)

Παραπάνω έχω παραθέσει την playlist μου στο YouTube,για να είμαι πιο κατατοπιστικός!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλές γιορτές σε όλους!

Βασίλης

mob
27-12-10, 08:49
Βασίλη Χρόνια Πολλά,
γράψε ένα πιλότο 5-15 λεπτά, στείλε τον στον euri και θα σε κατατοπίσει για όλα τα επόμενα βήματα.

TheFunkyKingston
27-12-10, 19:22
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και για την υπομονή σας!

Επεξεργάζομαι το Sam Broadcaster και θα ήθελα να μου πείτε πώς "σώζεται" το αρχείου ήχου της ηχογράφησης για να σας το στείλω με ένα e-mail...

Δείξτε κατανόηση και πιστεύω θα σας ανταμείψω με τις επιλογές :)

Για να μην σπαμάρω,όταν το δείτε διαγράψτε το...

mob
27-12-10, 20:33
Φτιάξε έναν encoder MP3 (56kb/s, 44kHz, Stereo) (για να κρατήσεις το μέγεθος σε λογικά επίπεδα),
στην καρτέλα server details - server type διάλεξε Νo server και τέλος δώσε path αποθήκευσης αρχείου στο Stream Archive.

Εάν το μέγεθος είναι σχετικά μεγάλο ανέβασε το σε αρχείο zip στο rapidshare.com και στείλε μας το path και το password του αρχείου ;)

prodromosfan
27-12-10, 21:55
δεν εχει προβλημα
σε mp3 128 η μια ωρα κανει αρχειο 50-60ΜΒ,
οποτε το 15'(15-20ΜΒ) θα ναι ευκολο να ανεβει.
προτεινεται το mediafire γαιτι ειναι απολυτως free και γρηγορο΄.

DaveMurray
28-12-10, 19:02
πάντως,δεν νομίζω πως επιτρέπονται εκπομπές μισαώρου..... Εκτός και αν μου διαφεύγει....κάτι.... :)

TheFunkyKingston
28-12-10, 23:43
Παίδες δεν τα κατάφερα με τα τεχνολογικά μέσα και το παράτησα το εγχείρημα...ραντεβού στον SNR με προσωπικά μηνύματα! Τουλάχιστον αποκτήσατε ένα καινούργιο ακροατή!

Να είστε όλοι/όλες καλά και να ακούτε πολλή μουσική!

Βασίλης

mob
29-12-10, 01:22
Γιατί σου φαίνεται τόσο δύσκολο, είναι σχετικά απλό ;)
Κάνε ερωτήσεις να δίνουμε απαντήσεις.

TheFunkyKingston
29-12-10, 14:38
Γιατί σου φαίνεται τόσο δύσκολο, είναι σχετικά απλό ;)
Κάνε ερωτήσεις να δίνουμε απαντήσεις.

Θα με βοηθήσει ένας φίλος με το audacity,οπότε θα παρατήσω τα ευχέλαια παιδιά γιατί απηύδησα με την ασχετοσύνη μου στα τεχνολογικά!

Οπότε το ανεβάζω στο mediafire και με αξιολογείτε:)

mob
29-12-10, 15:43
Δεν είναι θέμα γενικής αξιολόγησης, να στείλεις το link στο euri, he is the boss

TheFunkyKingston
30-12-10, 01:41
Παίδες το ντέμο εστάλη...:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.