PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσφορά από Wind



anonymos1982
25-06-10, 21:02
Είμαι συνδρομητής την On, αρκέτα ικανοποιημένος εδώ και πάνω από 2 χρόνια παρά τα όποια μικροπροβλήματα παρουσιάστηκαν κατά καιρούς. Έχω ίντερνετ και σταθερή τηλεφωνία χωρίς απεριόριστα με 24 ευρώ το μήνα, έχω συμβόλαιο που έγινε το Φεβρουάριο ετήσιας διάρκειας και με τους 2 πρώτους μήνες δωρεάν.
Με παίρνει σήμερα μια κοπέλλα από τα Κεντρικά της Wind (από κάποια εταιρεία προώθησης μάλλον) και μου λέει ότι μου κάνουν προσφορά το αντίστοιχο στην Wind με τελική τιμή μαζί με το ΦΠΑ 15 και κάτι ψιλά, χωρίς τέλος ενεργοποίησης, με δωρεάν εξοπλισμό και 2 μήνες δωρεάν και ότι το κόστος διακοπής του συμβολαίου το αναλαμβάνουν αυτοί. Επέμενε ότι η ταχύτητα είναι ως τα 24 Mpps.
1) Επειδή ξέρω ότι πολλές φορές από το τηλέφωνο αποκρύπτουν κάποια στοιχεία ή αλλάζουν κάποια έχει πάρει κάποιος αντίστοιχη προσφορά; Κυρίως με προβληματίζει αν πληρώνουν αυτοί το κόστος διακοπής και αν η ταχύτητα είναι ως 24 και όχι μικρότερη και γι'αυτό είναι χαμηλό το κόστος. Συνολικά το όφελος θα είναι τον πρώτο χρόνο 138 ευρώ αρκετά καλά αν όντως ισχύουν τα παραπάνω
2) Η ποιότητα.Οι συνδέσεις στο Παγκράτι είναι ικανοποιητικές; Στην On σπάνια αποσυνδέομαι και οι ταχύτητες είναι κοντά στα 15 mpps. Επιπλέον πάντα απαντούν γρήγορα στο τηλεφωνικό κέντρο τους και είναι εξυπηρετικοί αν υπάρξει πρόβλημα, ισχύει το ίδιο και για την Wind;

alex24
25-06-10, 21:17
Μην εμπιστευεσε τετοιου ειδους πωλητες μιας και κανουν τα παντα για να παρουνε πελατες και το αναλογο μπονους τους.Με 15 ευρο η wind παρεχει μονο σταθερη τηλεφωνια και ιντερνετ με χρονοχρεωση.Καλυτερα εαν θες ν αλλαξεις παροχο παρε απ ευθειας εκει που σε ενδιαφερει και κανε οτι νομιζεις σωστο.Παντως η wind εχει προσφορα εαν κανεις αιτηση on-line με δωρεαν τελος ενεργοποιησης και 3 μηνες δωρεαν.

anonymos1982
25-06-10, 21:34
Μην εμπιστευεσε τετοιου ειδους πωλητες μιας και κανουν τα παντα για να παρουνε πελατες και το αναλογο μπονους τους.Με 15 ευρο η wind παρεχει μονο σταθερη τηλεφωνια και ιντερνετ με χρονοχρεωση.Καλυτερα εαν θες ν αλλαξεις παροχο παρε απ ευθειας εκει που σε ενδιαφερει και κανε οτι νομιζεις σωστο.Παντως η wind εχει προσφορα εαν κανεις αιτηση on-line με δωρεαν τελος ενεργοποιησης και 3 μηνες δωρεαν.

Ναι την ρώτησα αλλά έλεγε ότι είναι απεριόριστο και χωρίς χρονοχρέωση το ίντερνετ καθώς και ότι η προσφορά δεν δίνεται από το σάιτ ή από καταστήματα (το ανάλογο με τις προσφορές σε κινητά για να αλλάξεις πάροχο). Το ότι πληρώνεται με μπόνους φυσικό είναι και καλά κάνουν αν δεν παραπλανούν τον κόσμο,
Θα αναφέρω και μερικά ψεμματά στην προσπάθεια της να συμπληρώσουμε άμεσα την αίτηση::p
-Δεν έχω κάποιο όφελος, εμείς ενημέρωση κάνουμε (χωρίς σχόλια)
-Όταν της ζήτησα να με καλέσει πρωινή ώρα: δεν μπορώ έχω μίτινγκ (είναι απογευματινή βάρδια)
-Η προσφορά ισχύει μέχρι σήμερα (μετά το γύρισε: μπορεί να αλλάξει ανά πάσα στιγμή)
-Κάνε την αίτηση και μπορείς να την σταματήσεις ανά πάσα στιγμή (Να βοηθάω να κάνει την δουλειά της αλλά όχι και να τρέχω μετά για χάρη της)
-Ότι είναι υπεύθυνη του τμήματος (και αυτό χωρίς σχόλιο)
Οπότε είναι δεδομένο ότι ψεύδονται, το ζήτημα είναι αν τα στοιχεία της προσφοράς είναι αληθινά και αν υπάρχει τρόπος να το μάθω, γιατί το να έρθει ο κούριερ ο οποίος θα βιάζεται να υπογράψω και εγώ να ψάχνω σε μια πολυσέλιδη σύμβαση από την οποία για να βγάλεις νόημα θέλεις 2 ώρες για να δω αν πρέπει να υπόγραψω και στο τέλος να του την επιστρέψω δεν είναι το καλύτερο μου...:hmm:

blkik
26-06-10, 00:20
Να πας απο την Οn στην tellas θεωρώ ότι είναι έγκλημα. Υποτίθετι ότι πηγαίνεις απο μια εταιρεία σε μια καλύτερη όχι σε χειρότερη. Εγω εκανα το ανάποδο πήγα απο την Tellas στην On.

Δεν πιστεύω ότι η προσφορά αυτή ισχύει. Αν ισχύει θα πρέπει να γράφει ρητα στο συμβόλαιο ότι πληρώνουν τα τέλη στην on και ότι θα έχεις απεριόριστες 2 μηνες δωρεαν κλπ.

Σίγουρα θα συγχρονίζεις λιγότερο καθώς η tellas έχει προφιλ του στυλ xx999 και δεν αφήνει ελεύθερες της γραμμές για εξοικονόμηση bandwith, Για του λόγου το αληθες δες το poll που έχω ανοίξει και θα δεις ότι όσοι άλλαξαν πάροχο κατά 70% συγχρονίζουν πιο ψηλά.

Η εξυπηρέτηση είναι τελείως ανύπαρκτη με άτομα με έχουν γνώσεις κάτω του μετρίου και δεν ξέρουν ούτε τα βασικά

Και τελευταίο και βασικότερο η Wind κάνει μεγάλες πρόσφορες γιατί έχει μπει μέσα και αργα η γρήγορα θα πάει για λουκέτο΄Ηδη εξυγιαίνεται για 2 φορά μέσα σε 1 χρόνο

chaos38
26-06-10, 21:01
Ελεος με το ''λουκετο'' της WIND . Ηρεμα ρε παιδια με την κινδυνολογια.....

blkik
26-06-10, 21:15
πριν πεις έλεος διαβασε καμιά οικονομική είδηση
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=400687
http://www.tovima.gr/default.asp?pid=46&ct=19&artId=305990&dt=16/06/2010
http://www.axiaplus.gr/Default.aspx?id=200506&nt=108&lang=1
http://www.isotimia.gr/default.asp?pid=24&ct=6&artid=85035

geovision
27-06-10, 18:32
Τι ακούει ο καθένας εδώ μέσα ρε παιδί μου! Έλεος! Αν φίλε η προσφορά ισχύει τότε φυσικά να την κάνεις. Η τσέπη μας μετράει και τα υπόλοιπα είναι ιστορίες για αρκούδες! Όλα καλά με Τελλάς μην ακούς διάφορα.

nnn
27-06-10, 18:35
Please μην αναπαράγετε ό,τι βγάζει η φαντασία των οικονομικών συντακτών, δεν κλείνουν έτσι οι εταιρίες.

blkik
27-06-10, 20:34
1ο) Από ότι βλέπεις το πρώτο link είναι απο το site στο οποίο είσαι admin άρα έχεις συμβάλει στην αναπαραγωγή αυτής της είδησης.
2ο) Δυστυχώς δεν είναι φαντασία η Wind χρωστάει πολλά και το αναφέρουν ένα σωρό έντυπα ελληνικά και ξένα όλοι αυτή γράφουν φαντασίες. Ο ίδιος ο πρόεδρος δήλωσε σε δημοσιογράφους ότι έιναι πιθανή η αναδιαπραγμάτευση του χρέους.
3ο) Προφανώς και δεν κλείνουν έτσι η εταιρείες εχει 1,5 χρόνο η κατάσταση και θα πάρει καιρό η εξυγίανση αλλά στο τέλος όπως δείχνουν τα οικονοικα της που χειροτερεύουν και οι πιστωτές την εγκαταλέιπουν το πιθανότερο έιναι να πουληθεί η να κλείσει

nnn
27-06-10, 20:48
Άλλο πράγμα η αναδιάρθρωση χρέους και άλλο η χρεοκοπία, και το θέμα εκείνο απλά αναπαράγει ένα άρθρο του capital.

μπλες
28-06-10, 07:13
Είμαι συνδρομητής την On, αρκέτα ικανοποιημένος εδώ και πάνω από 2 χρόνια παρά τα όποια μικροπροβλήματα παρουσιάστηκαν κατά καιρούς. Έχω ίντερνετ και σταθερή τηλεφωνία χωρίς απεριόριστα με 24 ευρώ το μήνα, έχω συμβόλαιο που έγινε το Φεβρουάριο ετήσιας διάρκειας και με τους 2 πρώτους μήνες δωρεάν.
Με παίρνει σήμερα μια κοπέλλα από τα Κεντρικά της Wind (από κάποια εταιρεία προώθησης μάλλον) και μου λέει ότι μου κάνουν προσφορά το αντίστοιχο στην Wind με τελική τιμή μαζί με το ΦΠΑ 15 και κάτι ψιλά, χωρίς τέλος ενεργοποίησης, με δωρεάν εξοπλισμό και 2 μήνες δωρεάν και ότι το κόστος διακοπής του συμβολαίου το αναλαμβάνουν αυτοί. Επέμενε ότι η ταχύτητα είναι ως τα 24 Mpps.
1) Επειδή ξέρω ότι πολλές φορές από το τηλέφωνο αποκρύπτουν κάποια στοιχεία ή αλλάζουν κάποια έχει πάρει κάποιος αντίστοιχη προσφορά; Κυρίως με προβληματίζει αν πληρώνουν αυτοί το κόστος διακοπής και αν η ταχύτητα είναι ως 24 και όχι μικρότερη και γι'αυτό είναι χαμηλό το κόστος. Συνολικά το όφελος θα είναι τον πρώτο χρόνο 138 ευρώ αρκετά καλά αν όντως ισχύουν τα παραπάνω
2) Η ποιότητα.Οι συνδέσεις στο Παγκράτι είναι ικανοποιητικές; Στην On σπάνια αποσυνδέομαι και οι ταχύτητες είναι κοντά στα 15 mpps. Επιπλέον πάντα απαντούν γρήγορα στο τηλεφωνικό κέντρο τους και είναι εξυπηρετικοί αν υπάρξει πρόβλημα, ισχύει το ίδιο και για την Wind;

και σε εμενα το ιδιο μου ειπαν και εκτος οτι δεν εχω τηλ. και νετ εδω και ενα μηνα στο λογαριασμο που μοτ εστειλαν το παγιο δεν ειναι 15€ που μου ειπαν αλλα αν θυμαμε καλα 24-25 σε δουλευουν φιλε μου οτι εκαναν και σε μενα ! δες εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=399087 :down::down::down:

nEC
28-06-10, 09:37
Δεν κάνουμε ΠΟΤΕ σύνδεση απο εξωτερικούς resellers! το πιο πιθανό είναι να σας εξαπατήσουν ώστε να πάρουν το bonus της σύνδεσης, αδιαφορώντας για την υπηρεσία του πελάτη και την εικόνα της εταιρίας.

Η wind και η κάθε wind δεν πρόκειται ποτε να δώσει καλύτερη προσφορά σε resellers απότι δίνει στα καταστήματά της. Εαν δεν την βλέπεις την προσφορά στο site ή δεν την ξέρουν στα καταστήματα, απλα δεν υπάρχει!

pzogr
29-06-10, 12:15
Την ίδια προσφορά (15 ευρώ το μήνα) δέχτηκα κι εγώ τηλεφωνικά, με τα 2 πάγια δώρο, τον εξοπλισμό δωρεάν (μου τον έστειλαν ήδη) και είπαν ότι θα πάρω και ένα φορητό ή κινητό τηλέφωνο δώρο. Αναμένω προς το παρόν...
Η εμπειρία μου με τις τηλεφωνικές πωλήσεις (είτε προσωπική είτε άλλη) είναι ότι ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. Υπόσχονται πολλά, είναι αναξιόπιστοι και γενικώς λένε πράγματα που δεν ισχύουν, πχ ότι "θα τα κανονίσουν όλα" αυτοί και μπορεί μετά να τρέχεις και να μην φτάνεις (ξέρω περίπτωση που 3 διαφορετικές εταιρίες τηλεφωνίας έστειλαν λογαριασμό για το ίδιο χρονικό διάστημα σε 1 (ένα) νούμερο, επειδή "τα κανόνισαν όλα"). Μου φαίνεται όμως εξωφρενικό να δώσουν ψεύτικη προσφορά, αφού σε μια τέτοια περίπτωση θα μπορούσαν να μαζευτούν αρκετοί εξαπατημένοι και να βρουν το μπελά τους τόσο σε νομικό όσο και σε επικοινωνιακό επίπεδο.

blkik
29-06-10, 12:34
Από ότι φαίνεται όμως η εμπειρία σου δεν σου έχει βάλει ακόμα μυαλό

@ ADSLgr.com All rights reserved.