PDA

Επιστροφή στο Forum : Wind vs On telecoms vs Connx



giagias_toures
25-06-10, 21:19
Εχω connx τωρα στα 2mbps και απεριοριστες κλησεις και δινω 105 ευρο το διμηνο. Δεν εχω κανενα προβλημα με αποσυνδεσεις κ.τ.λ ,ΑΛΛΑ 105 ευρο ειναι πολλα για 2mbps.

Σκεφτομαι για wind οπου το διμηνο κοστιζει 69 ευρο ή on telecoms οπου με την προσφορα που εχει τωρα, το διμηνο κοστιζει 48 ευρο. On Double Play 24 Unlimited

Ποια ειναι η αποψη σας? Αξιζει να παω σε on telecoms ή ειναι τελειως χαλια? Οι απεριοριστες αστικες και υπεραστικες κλησεις ισχυουν και γι'αυτους που εχουν ΟΤΕ παροχο? To λεω αυτο γιατι στο site γραφει ''Oι κλήσεις μεταξύ των συνδρομητών της ΟΝ είναι δωρεάν.''

Lagman
25-06-10, 21:26
Προσωπικά έχω ΟΤΕ η επόμενη επιλογή μου θα ήταν On telecoms.
Στο πακέτο της On Double Play 24 Unlimited οι κλήσεις είναι απεριόριστες προς όλους τους παρόχους .

giagias_toures
25-06-10, 21:38
Προσωπικά έχω ΟΤΕ η επόμενη επιλογή μου θα ήταν On telecoms.
Στο πακέτο της On Double Play 24 Unlimited οι κλήσεις είναι απεριόριστες προς όλους τους παρόχους .

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Οποτε παω προς on telecoms. Ετσι και αλλιως δεν κατεβαζω ταινιες συνεχεια, ουτε πλεον παιζω online games. Οποτε αν κανει τυχον διακοπες δεν θα με ενοχλει. Εμενα η απορια μου ειναι αν οι κλησεις ηταν απεριοριστες προς ολους τους παροχους ,γιατι ολοι οι συγγενεις και φιλοι εχουν ΟΤΕ

Lagman
25-06-10, 21:47
Η on telecoms είναι από τις λίγες εταιρίες που μπορείς μέσα από μια σελίδα my on να κάνεις ρυθμίσεις που αφορούν τη γραμμή σου, πχ μπορείς να επιλέξεις για μεγαλύτερη σταθερότητα. Απεριόριστες είναι οι κλήσεις προς ΟΤΕ, αν δεν ήταν θα είχε πέσει το κράξιμο εδώ στο forum :p

giagias_toures
25-06-10, 21:50
Η on telecoms είναι από τις λίγες εταιρίες που μπορείς μέσα από μια σελίδα my on να κάνεις ρυθμίσεις που αφορούν τη γραμμή σου, πχ μπορείς να επιλέξεις για μεγαλύτερη σταθερότητα. Απεριόριστες είναι οι κλήσεις προς ΟΤΕ, αν δεν ήταν θα είχε πέσει το κράξιμο εδώ στο forum :p

Οκ ωραια. Πανω να κανω αιτηση on line για On Double Play 24 GR που εχει δωρεάν απεριόριστες κλήσεις προς αστικούς και υπεραστικούς προορισμούς ,αλλα δεν εχει απεριοριστες διεθνεις κλησεις(σκασιλα μου). Βγαινει στα 22 ευρο το μηνα. Εξευτελιστικα χαμηλη τιμη!

intech
26-06-10, 20:59
Οκ ωραια. Πανω να κανω αιτηση on line για On Double Play 24 GR που εχει δωρεάν απεριόριστες κλήσεις προς αστικούς και υπεραστικούς προορισμούς ,αλλα δεν εχει απεριοριστες διεθνεις κλησεις(σκασιλα μου). Βγαινει στα 22 ευρο το μηνα. Εξευτελιστικα χαμηλη τιμη!

Με όσα διάβασα, ΟΝ γιατί, είναι πολύ μεγάλη η μείωση του κόστους.
Απλά για το τι πρόγραμμα θα επιλέξεις, στείλε μας κάποια στατιστικά.
Ίσως σε συμφέρει το 8 αντί για το 24.

blkik
29-06-10, 16:23
Με όσα διάβασα, ΟΝ γιατί, είναι πολύ μεγάλη η μείωση του κόστους.
Απλά για το τι πρόγραμμα θα επιλέξεις, στείλε μας κάποια στατιστικά.
Ίσως σε συμφέρει το 8 αντί για το 24.

και γω αυτό θα σου έλεγα.
Αν είσαι κοντά σε κέντρο του ΟΤΕ επέλεξε 24άρι
Αν είσαι μακριά >2 χλμ ας πούμε τότε σε συμφέρει το 8αρι πιο πολύ

Αν και στην Ον μπορείς να αλλάξεις πακέτα χωρίς εξτρά χρέωση

Cacofonix
01-07-10, 01:02
On είναι η καλύτερη σου επιλογή, αν και δεν την έχω σε εκτίμηση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.