PDA

Επιστροφή στο Forum : Συχνες αποσυνδεσεις



panos1111
25-06-10, 22:54
γεια σας, εχω προβλημα με το ιντερνετ, να τα παρουμε απο την αρχη
31 μαιου επεφτε το ιντερνετ και διαπιστωσα οτι πεφτει οταν σηκωνω το τηλεφωνο , και η ταχυτητα πεφτει σε 4 ,10 mbps οπουνανε δηλαδη καθε φορα που σηκωνα το τηλεφωνο και επισης επεφτε το ιντερνετ και απο μονο του χωρις να σηκωνω το τηλεφωνο. Πηρα δηλωσα βλαβη ηρθαν ποσες φορες τεχνικοι δεν βρηκαν τιποτα, το μονο που καταλαβε ενας ηταν πως οταν μου το μετρησε με το μηχανημα που εχουν, κατευθειαν απο τον τοιχο ειχα 23mbps αλλα στο router εχω 16.Επισης στο τηλεφωνο ακουγετα ενας θορυβος οταν το σηκωνω και πεφτει και το ιντερνετ. Αυτο δεν γινεται καθε φορα δηλαδη οταν σηκωνω το τηλεφωνο να πεφτει το ιντερνετ.Γινοταν καθε φορα αυτο μεχρι που ηρθε ενας τεχνικος και μου αλλαξε port και μερικες φορες οταν σηκωνα το τηλεφωνο δεν επεφτε το internet . Αυτο το πραγμα ειχε σταματησει για καποιο χρονικο διαστημα αλλα σημερα παλι τα ιδια σηκωνα το τηλεφωνο και επεφτε το ιντερνετ για λιγο( δηλαδη δεν αλλαζα ip και δεν αποσυγχρονιζοταν η ταχυτητα). Εχω αλλαξει splitter καλωδια 2 router αλλα τιποτα.Εχω ενα τηλεφωνο και μια μπριζα

status

SNR Margin
8.4 12.8 db

Line Attenuation
5.8 6.1 db

Data Rate
15925 861 kbps
O τεχνικος του οτε μου ειπε οτι να μας αλλαξει ολα τα καλωδια εξω απο το σπιτι αλλα μου ειπε οτι ειμαι πολυ κοντα για να εχω προβλημα και αμα συνεχιστει να φερουμε ηλεκτρολογο.
τα μονα που δεν εχουμε κανει ακομα.
Μπορει να φτεει κατι αλλο?Να δοκιμασω κατι ακομα? μηπως και φτιαξει

εμενα με προβληματιζει οτι αυτο δεν γινετε παντα, δηλαδη σημερα το απογευμα βραδυ συμβαινει καθε φορα, χθες για παραδειγμα δεν συνεβαινε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.