PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ, mini DSLAMS και στην Πατρα



Ntalton
27-06-10, 15:54
Καλησπερα αγαπητοι συμφορουμιτες,
εχω διαβασει αρκετες περιπτωσεις (3?) στο φορουμ, για εγκατασταση mini-dslam σε διαφορες περιοχες στην Αθηνα, που ειχαν μεγαλη αποσταση απο τα κανονικα dslams-κεντρα. Παρατηρησα πως ο ΟΤΕ εβαλε ενα ιδιο dslam στην Πατρα, Ριο στην περιοχη Δημορηγοπουλου, πανω απο την παραλια.
Ειδα την εγκατασταση την ωρα που πηγαινα για μπανιο με το αμαξι. Δυστηχως δεν εχω τραβηξει φωτογραφιες (για την ωρα), διοτι ειμουν με παρεα. Η καμπινα ειναι στο ιδιο μεγεθος οσο ενα μικρο rack (1μετρο ψηλη) και αρκετα λεπτη και ολοκαινουρια. Περιμενουμε διαφορες που ειδαν οι κατοχοι adsl απο τον οτε στην περιοχη εκεινη!:oneup:

Vitruvian78
27-06-10, 16:16
Η αποροία μου είναι η εξής.....θα δούμε κι εμείς διαφορά που είμαστε σε άλλο πάροχο σε περίπτωση που στην περιοχή μας μπεί mini-dslam;;;:worthy:

Ntalton
27-06-10, 16:29
Η αποροία μου είναι η εξής.....θα δούμε κι εμείς διαφορά που είμαστε σε άλλο πάροχο σε περίπτωση που στην περιοχή μας μπεί mini-dslam;;;:worthy:

Σε περιπττωση που ο ενναλακτικος κανει συνεγκατασταση (με την αδεια του οτε), τοτε ισως....:hmm:

ubuntubu
27-06-10, 16:36
Η αποροία μου είναι η εξής.....θα δούμε κι εμείς διαφορά που είμαστε σε άλλο πάροχο σε περίπτωση που στην περιοχή μας μπεί mini-dslam;;;:worthy:
A/K - καφάο ,θα παλεύετε οι εναλλακτικοί μεταξύ σας.
Απο εκεί και πέρα ,δηλαδή καφάο - BOX, αντί για 2άρες CONN-X ,θα αντιμετωπίζετε πλέον 24άρες.

Με λίγα λόγια δεν γνωρίζω αυτή τη στιγμή,να υπάρχει πρόνοια και βούληση των άλλων εταιριών,για πρόσβαση στα απομακρυσμένα DSLAM του ΟΤΕ.

Vitruvian78
27-06-10, 17:00
Άρα μόνο αν είσαι στο δίκτυο του ΟΤΕ μπορείς να δεις διαφορά σε περίπτωση που τοποθετηθεί mini-dslam στην περιοχή σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.