PDA

Επιστροφή στο Forum : Π. Βουρλούμης: Στο 10% η διείσδυση των ευρυζωνικών τέλος 2008



chrand
07-06-06, 10:27
Τουλάχιστον στο 10% θα φτάσει η διείσδυση των ευρυζωνικών συνδέσεων στον πληθυσμό υποσχέθηκε ο πρόεδρος του ΟΤΕ κ. Π. Βουρλούμης, μιλώντας στην εκδήλωση για την παρουσίαση του «Innovation 2006».

O κ. Βουρλούμης, απαντώντας στον Ειδικό Γραμματέα για την Κοινωνία της Πληροφορίας, κ. Ασημακόπουλο που ανέφερε ότι η Ψηφιακή Στρατηγική 2006-2013 έχει ως στόχο στο τέλος του 2007 η διείσδυση ευρυζωνικών να ανέλθει σε 7%, είπε ότι στόχος μόνον του ΟΤΕ είναι η διείσδυση των ευρυζωνικών στο τέλος του 2008, να έχει φτάσει στο 10%.

Αναφερόμενος στον διαγωνισμό Innovation 2006, ο κ. Βουρλούμης είπε ότι η πρωτοβουλία της ΟΤΕnet «έχει ταυτόχρονα μια καθολική, αλλά και κλαδική προσέγγιση με στόχο την περαιτέρω διάδοση των καινοτόμων ιδεών και τεχνολογιών στην ελληνική κοινωνία. Η υποστήριξή της από την ΕΓ ΚτΠ, υπογραμμίζει αυτό το γεγονός. Επίσης», πρόσθεσε, «η ένθερμη αποδοχή της από όλους τους φορείς και συνεργάτες είναι ιδιαίτερα σημαντική, καθώς δείχνει το ενδιαφέρον της ελληνικής επιχειρηματικής κοινότητας για αυτή την πρωτοβουλία».

http://www.kerdos.gr/default.aspx?id=340533&nt=103

artlovergr
07-06-06, 13:26
Δεν μας λέει ο αξιότιμος όμως Κος Βουρλούμης πως θα το επιτύχει αυτό τινι τροπω;;;
Θα βγάλει ντελλάληδες στην αγορά (Ελα καλε κυρία πάρε πάρε έχω πράμα που σαλέυει και φρέσκια dsl ).
Θα δίνει δωρεάν dsl συνδέσεις promo με τις εφημερίδες όπως δίναν παλιά οι εφημερίδες τα cd;
Η θα μειώσει ίσως και εξαλλείψει εντελώς τα πάγια για την γραμμή και αφήνοντας μόνο το πάγιο για την γραμμη θα έχει κανείς την δυνατότητα για dsl χωρίς επιπλέον επιβάρυνση πλην το κόστος του provider
E; Ε;Ε;

sdikr
07-06-06, 15:11
Δεν μας λέει ο αξιότιμος όμως Κος Βουρλούμης πως θα το επιτύχει αυτό τινι τροπω;;;
Θα βγάλει ντελλάληδες στην αγορά (Ελα καλε κυρία πάρε πάρε έχω πράμα που σαλέυει και φρέσκια dsl ).
Θα δίνει δωρεάν dsl συνδέσεις promo με τις εφημερίδες όπως δίναν παλιά οι εφημερίδες τα cd;
Η θα μειώσει ίσως και εξαλλείψει εντελώς τα πάγια για την γραμμή και αφήνοντας μόνο το πάγιο για την γραμμη θα έχει κανείς την δυνατότητα για dsl χωρίς επιπλέον επιβάρυνση πλην το κόστος του provider
E; Ε;Ε;

Η θα σταματήσει εντελώς την λιανική και πλεόν οι πάροχοι θα πρέπει να δίνουν ενα πακέτο με μια τιμή που θα τα έχει όλα μεσά.

greeklad
07-06-06, 16:51
Δηλαδη ρε παιδια για να καταλαβω τωρα εγω ποση ειναι το ποσοστο των ADSL συνδεσεων;:hmm:

hasu
07-06-06, 22:12
Π. Βουρλούμη : καληνύχτα.

Hout
07-06-06, 22:40
Δηλαδη ρε παιδια για να καταλαβω τωρα εγω ποση ειναι το ποσοστο των ADSL συνδεσεων;:hmm:

2% νομίζω :down:

sdikr
07-06-06, 22:43
2% νομίζω :down:

Και όμως είναι παραπάνω ;)


Και χωρίς να βάλουμε τα εναλακτικά δικτύα (τα ποια) μέσα

Manvol
07-06-06, 22:51
Οι ADSL γραμμές σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες που έχω (Αρχές Μαίου '06) είναι 250,000

http://www.enet.gr/online/online_hprint?q=ADSL&a=&id=51344476

dimos78
08-06-06, 01:43
να μας πει ο κ. βουρλουμης οταν το ελλαδισταν φτασει το 10% ποσο θα εχουν φτασει οι αλλοι?μηπως το 25-30%?

sdikr
08-06-06, 01:46
να μας πει ο κ. βουρλουμης οταν το ελλαδισταν φτασει το 10% ποσο θα εχουν φτασει οι αλλοι?μηπως το 25-30%?

Χωρίς να λέω οτι δεν φταίει ο Οτε οτι το adsl άργησε να έρθει στην Ελλάδα, ρίξε λιγο μια ματιά μέχρι τώρα που ειναι το adsl (απο ΄αποψη κάλυψης ) σε σχέση με άλλες χώρες στην αρχή της παροχής adsl

artlovergr
08-06-06, 09:47
Δεν εξετάζουμε την κάλυψη sdikr εννοείται πως ο οτε θα ειναι αυτος που θα καλυψει και την επαρχια και οχι η vivo - η hol,για την χαμηλή διεισδυση ομως της εν λογω τεχνολογιας στον πληθυσμό φταίει αμιγώς ο οτε με τις μονοπωλιακές του πρακτικές αλλα και το μεταπρατικό μοντέλο που ακολουθούν οι iisp's

mgv
08-06-06, 23:14
Ρε πάρτε το χαμπάρι.Τον Έλληνα δεν το νοιάζει η adsl.Το νοιάζει μόνο το SUV.
Εμείς είμαστε η μειοψηφία.Γιατί οι providers να μειώσουν τις τιμές;Αφού κανείς δεν παίρνει.
Πάρτε παράδειγμα τους γνωστούς σας.Ανάθεμα αν ξέρουν και τι είναι.:cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.