PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι να πει κανεις...διαβαστε κα φριξτε



Untouchable
29-06-10, 19:05
Καιρο ειχα να γραψω, αν και διαβαζω.
Δειτε τι μπορει να συμβει απο την ανευθυνοτητα και την αγνοια του αντικειμενου καποιων που "δουλευουν" στον ΠΟΤΕ..

Ειχα λοιπον που λετε το πακετο on-dsl που αργοτερα μετονομαστικε και εγινε conex.
Μια μερα πριν κανα 6μηνο βαζω για δοκιμη και πακετο talk, (που καλυτερα να ελειπε) αφου πληρωνα πιο πολλα.:hmm:
Οταν ειχα παει να το διακοψω απο υποκαταστημα οτεsshop μου ειπανε οτι πρεπει να περασει 6μηνο, ενω οταν το πηρα μου ειπαν οτι το κοβω οποτε θελω.
Δεν βαριεσε λεω, κοντα ειναι ο καιρος.
Εκλεισε λοιπον που λετε το εξαμηνο και περνω τηλ στο 13888 για να διακοψω.
Πηρα τηλεφωνο απο αλλο νουμερο της δουλειας μου και μου ειπανε να παρω απο τον αριθμο που το εχει και μονο ετσι γινετε διακοπη.

Το απογευμα λοιπον πηρα απο το νουμερο του σπιτιου μου, και αφου με κανανε μερικες βολτες και ακουσα ΜΠΟΛΙΚΗ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ μια κυρια με διαβεβεωσε οτι το πακετο ΤALK πλεον διακοπηκε. Ολα καλα εως εδω.:whistle:

Τρεις μερες μετα βλεπω το ρουτερ να μην ειναι αναμενο το dsl.
Λεω δεν βαριεσε, θα κανουν εργα παλι (τους εχω συνηθησει πια).
Δευτερη μερα, παλι δεν εχει dsl, λεω ας τους παρω τηλεφωνο...και εδω αρχιζουμε::twisted:

Στο 13888 λοιπον μου λενε οτι κατοπιν δικιας μου αιτησης διακοπηκε η συνδεση μου!!!
Λεω, λετε οτι τα τηλεφωνηματα καταγραφονται, ελεγξτε και δειτε οτι ειπα μονο για το TALK να διακοπει!!!!
Μου λενε οτι εχω διαγραφει πληρες απο το συστημα, και οτι θελει να κανω συνδεση απο την αρχη!!!!!! Λεω δικο σας το λαθος επαναφερετε το πισω.
Εκει ειναι που αρχισε η φαση " φυγε κακο απο το κεφαλι μου ":oops:
Κανεις υπευθυνος, και μαλλιασε η γλωσα μου να λεω τα ιδια απο τον ενα στον αλλο υπαλληλο. Ασε που μερικες κοκοτες εκει μεσα ειναι οπως ειδα ΠΑΝΤΕΛΩΣ ασχετες με το αντικειμενο. Αλλα βεβαια...ειναι η φαση " ΨΗΦΙΣΕ ΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ ".
Να φαει το κοριτσι σου λεει ενα κοματι ψωμι.

Ευτυχως υπαρχουν και καποια ατομα εκει μεσα που προσπαθουν πολυ και αξιζουν κατι παραπανω αλλα δεν το παιρνουνε ποτε.
Εδω και 8 μερες (σημερα απεργια) ουδεν νεωτερον.
Η απεργια σας ελειπε.
Κατα τα αλλα....η Ελλαδα ειναι ενα απεραντο Αφρικανικο κρατος με λευκους υπηκοους!!!:respekt:

pan34
29-06-10, 19:14
θα τη βρειs την ακρη με λιγο τρεξιμο βεβαια

Subaru
29-06-10, 19:29
ή λίγο τρέξιμο ή απλά θα πάρεις τηλέφωνο άλλο πάροχο και όλα καλά.....:oneup:

mixlis
29-06-10, 22:27
Ε καλα ακρη θα βρεις σιγουρα ΟΤΕ ειναι.Θυμαμαι την πρωτη φορα που εβαλα dsl (οτε), με ειχαν συνδεσει σε 1 μερα απο την αιτηση :respekt: Ισχυει ακομα αυτο ?

Ingenius
29-06-10, 23:22
Καιρο ειχα να γραψω, αν και διαβαζω.
Δειτε τι μπορει να συμβει απο την ανευθυνοτητα και την αγνοια του αντικειμενου καποιων που "δουλευουν" στον ΠΟΤΕ..

Ειχα λοιπον που λετε το πακετο on-dsl που αργοτερα μετονομαστικε και εγινε conex.
Μια μερα πριν κανα 6μηνο βαζω για δοκιμη και πακετο talk, (που καλυτερα να ελειπε) αφου πληρωνα πιο πολλα.:hmm:
Οταν ειχα παει να το διακοψω απο υποκαταστημα οτεsshop μου ειπανε οτι πρεπει να περασει 6μηνο, ενω οταν το πηρα μου ειπαν οτι το κοβω οποτε θελω.
Δεν βαριεσε λεω, κοντα ειναι ο καιρος.
Εκλεισε λοιπον που λετε το εξαμηνο και περνω τηλ στο 13888 για να διακοψω.
Πηρα τηλεφωνο απο αλλο νουμερο της δουλειας μου και μου ειπανε να παρω απο τον αριθμο που το εχει και μονο ετσι γινετε διακοπη.

Το απογευμα λοιπον πηρα απο το νουμερο του σπιτιου μου, και αφου με κανανε μερικες βολτες και ακουσα ΜΠΟΛΙΚΗ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ μια κυρια με διαβεβεωσε οτι το πακετο ΤALK πλεον διακοπηκε. Ολα καλα εως εδω.:whistle:

Τρεις μερες μετα βλεπω το ρουτερ να μην ειναι αναμενο το dsl.
Λεω δεν βαριεσε, θα κανουν εργα παλι (τους εχω συνηθησει πια).
Δευτερη μερα, παλι δεν εχει dsl, λεω ας τους παρω τηλεφωνο...και εδω αρχιζουμε::twisted:

Στο 13888 λοιπον μου λενε οτι κατοπιν δικιας μου αιτησης διακοπηκε η συνδεση μου!!!
Λεω, λετε οτι τα τηλεφωνηματα καταγραφονται, ελεγξτε και δειτε οτι ειπα μονο για το TALK να διακοπει!!!!
Μου λενε οτι εχω διαγραφει πληρες απο το συστημα, και οτι θελει να κανω συνδεση απο την αρχη!!!!!! Λεω δικο σας το λαθος επαναφερετε το πισω.
Εκει ειναι που αρχισε η φαση " φυγε κακο απο το κεφαλι μου ":oops:
Κανεις υπευθυνος, και μαλλιασε η γλωσα μου να λεω τα ιδια απο τον ενα στον αλλο υπαλληλο. Ασε που μερικες κοκοτες εκει μεσα ειναι οπως ειδα ΠΑΝΤΕΛΩΣ ασχετες με το αντικειμενο. Αλλα βεβαια...ειναι η φαση " ΨΗΦΙΣΕ ΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ ".
Να φαει το κοριτσι σου λεει ενα κοματι ψωμι.

Ευτυχως υπαρχουν και καποια ατομα εκει μεσα που προσπαθουν πολυ και αξιζουν κατι παραπανω αλλα δεν το παιρνουνε ποτε.
Εδω και 8 μερες (σημερα απεργια) ουδεν νεωτερον.
Η απεργια σας ελειπε.
Κατα τα αλλα....η Ελλαδα ειναι ενα απεραντο Αφρικανικο κρατος με λευκους υπηκοους!!!:respekt:

Μπα μην αγχώνεσαι! Θέμα το πολύ 2 εργάσιμων ημερών είναι. Βέβαια αν σου συνέβαινε αυτό σε άλλο πάροχο καλό Αύγουστο γιατί εκεί οι 18 εργάσιμες ισχύουν... :cool:

Untouchable
30-06-10, 21:59
Μπλα μπλα μπλα...στασιμη κατασταση.
Τουλαχιστον οι "801 xxx xxx" ειναι οι πιο εξυπηρετικοι, και οι πιο ευγενικοι εκει μεσα.

Untouchable
01-07-10, 20:50
ΤεΛοΣ...
Αναψε το ρημαδι το φωτακι του dsl, και επεσε η πιεση η δικια μου.
Μετα απο παρα πολλα τηλεφωνα και συγχυσεις επεσα στο καταλληλο ατομο και συνδεθηκα, οπως και ειπε " σε μια ωρα το πολυ ".

konoros
05-07-10, 01:28
Το ελληνικό δημόσιο ζει και βασιλεύει... όλοι κάθονται εκτός από έναν φουκαρά (συνήθως συμβασιούχο) που ξέρει 2 πράγματα και τραβάει όλο το κουπί. Εγώ έχω φύγει εδώ και 2 χρόνια από αυτούς και το ευχαριστιέμαι να μη τους πληρώνω!!! :-)

sex
05-07-10, 18:09
Το ελληνικό δημόσιο ζει και βασιλεύει... όλοι κάθονται εκτός από έναν φουκαρά (συνήθως συμβασιούχο) που ξέρει 2 πράγματα και τραβάει όλο το κουπί. Εγώ έχω φύγει εδώ και 2 χρόνια από αυτούς και το ευχαριστιέμαι να μη τους πληρώνω!!! :-)



Και μετά σου λένε δεν είναι καλές οι ιδιωτικοποιήσεις...

21706
05-07-10, 20:56
Και μετά σου λένε δεν είναι καλές οι ιδιωτικοποιήσεις...
Εννοείς ότι είναι καλές επειδή έχουν έναν φουκαρά να τραβά όλο το κουπί;

sex
06-07-10, 08:56
Εννοείς ότι είναι καλές επειδή έχουν έναν φουκαρά να τραβά όλο το κουπί;


Όχι. Τον τεμπέλαρο από την εκάστοτε επιχείρηση θα τον διώξει ο ιδιώτης, ενώ στο δημόσιο ποιόν έχουν να φοβηθούν...;;)

21706
06-07-10, 09:06
Όχι. Τον τεμπέλαρο από την εκάστοτε επιχείρηση θα τον διώξει ο ιδιώτης, ενώ στο δημόσιο ποιόν έχουν να φοβηθούν...;;)

Ο ΟΤΕ δεν είναι δημόσιο...

sex
06-07-10, 09:10
Μίλησα λίγο γενικά...:)

thanasisge
06-07-10, 19:14
Μπα μην αγχώνεσαι! Θέμα το πολύ 2 εργάσιμων ημερών είναι. Βέβαια αν σου συνέβαινε αυτό σε άλλο πάροχο καλό Αύγουστο γιατί εκεί οι 18 εργάσιμες ισχύουν... :cool:

Μπα δεν παίζει να είναι 2 εργάσιμες. Εμένα για να μου ενεργοποιηθεί το TALK πήγαινε από τις 2 στις 4 κι βάλε... υπομονή!
Δόξα το θεό πλέον έχω, αλλά κάθε φορά περιμένω το λογαριασμό για να δώ αν έιναι ακόμα ενεργοποιημένος ή με χρεώνανε για όλα τα υπεραστικά.

emeliss
06-07-10, 19:32
Μπα δεν παίζει να είναι 2 εργάσιμες.
Αν δεις παραπάνω έχει φτιάξει και μάλιστα σε ακριβώς δύο μέρες όπως είπε ο Ingenius.

thanasisge
07-07-10, 09:30
Έχεις δίκιο!
Διάβασα τα πρώτα ποστ και τρελάθηκα με την κατάσταση και αμέσως ήθελα να μετάφερω την εμπειρία μου για να μην τραβάει τα μαλλιά του ο άνθρωπος.
thx για τη διόρθωση πάντως. Είμαι νέος στο φόρουμ, και διάβαζα ... διάβαζα ένα κάρο ποστ και κάποια στιγμή έφριξα με τα προβλήμματα που έχει ολος ο κόσμος.

alexpeykh
08-07-10, 01:51
Ε καλα ακρη θα βρεις σιγουρα ΟΤΕ ειναι.Θυμαμαι την πρωτη φορα που εβαλα dsl (οτε), με ειχαν συνδεσει σε 1 μερα απο την αιτηση :respekt: Ισχυει ακομα αυτο ?

Κι ομως ισχυει !! Δευτερα πρωι αποστολη αιτησης, τριτη μεσημερι ενεργοποιηση connx απο vivodi shared llu.

@ ADSLgr.com All rights reserved.