PDA

Επιστροφή στο Forum : Είστε ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες της Forthnet;



Fotis32
30-06-10, 01:29
Άνοιξα αυτό το poll για να δούμε πόσοι περίπου αναλογικά είναι ευχαριστημένοι με τις Υπηρεσίες της Forthnet.

hks300
30-06-10, 01:31
Εγώ μεχρι πριν ένα χρόνο σχεδόν που την είχα παιδιά ήμουν υπερευχαριστημένος

glist
30-06-10, 02:19
Άντε πάλι... Και τι θα καταλάβεις δηλαδή με το poll αυτό; Θα ιδρώσει το αυτί κανενός και θα βελτιωθούν οι υπηρεσίες που παρέχονται;

johnson
30-06-10, 04:35
Καθόλου ευχαριστημένος για αυτό και έφυγα :)

DJDB
30-06-10, 13:57
Θα πρέπει πάντα να κρίνουμε τα πράγματα σε σχέση με το συμβαίνει γύρω μας. Αν συγκρίνω την Forthnet (και όλο το ελληνικό Internet) με την κατάσταση που υπάρχει στην Διαδικτυακή υποδομή των ΗΠΑ και άλλων χωρών, τότε όχι, δεν είμαι ευχαριστημένος. Αν την συγκρίνω με όλες τις υπόλοιπες ελληνικές εταιρείες (και τις εμπειρίες που είχα από αυτές), τότε μπορώ να πώ πως ναι, είμαι ευχαριστημένος. Συγχρονίζω αυτή τη στιγμή κοντά στις 20000 (μετά και την διόρθωση του gap) και δεν έχω καθόλου αποσυνδέσεις. (http://www4.pic-upload.de/30.06.10/erwmnymbf9xm.png).

Fortnet είχα και παλαιότερα, είχα και ΟΤΕ, είχα και HOL, έχω δεί τι γίνεται και με άλλες εταιρείες. Συγκρίνω βάζοντας τα πάντα στην ίδια βάση. Το να γκρινιάξω για να γκρινιάξω δεν θα βγάλει τπτ. Ναι, σε κάποιες περιπτώσεις εκνευρισμού, έχω πεί κι εγώ πως θα γυρίσω στον ΟΤΕ. Όλοι απο τον ΟΤΕ περάσαμε όμως. Προσωπικά δεν ξεχνάω τι πέρασα με τον "μεγάλο" τηλεπικοινωνιακό φορέα της χώρας. Αν αύριο συγχρονίζω με 6000mbps, τρώω αποσυνδέσεις και δώ πως κάποια άλλη εταιρεία τα παει καλύτερα, δεν έχω κανένα πρόβλημα να αρχίσω να γκρινιάζω, να φύγω απο Forthnet και να πάω στην οποιαδήποτε. Η "ζυγαριά" μου όμως αυτή τη στιγμή (30/6 και ώρα 2) μου λέει πως είμαι καλά εδώ που είμαι.

Άρα, σε γενικές γραμμές, είμαι ευχαριστημένος. Αυτό που πρέπει να διορθώσει η Forthnet είναι την τεχνική της υποστήριξη, καθώς πολλοί που δουλεύουν εκεί δεν ξέρουν ούτε τι σημαίνουν τα αρχικά "adsl". Και φυσικά, την υποδομή της, για να έχουμε όλοι μας τις υπηρεσίες που μπορούμε να έχουμε, ανεβάζοντας έτσι και την αξιοπιστία της εταιρείας.

Και φυσικά, φταίει η κάθε εταιρεία για πολλά, αλλά δεν φταίει αν η γραμμή στο σπίτι μας είναι χάλια και επιπρόσθετα βρισκόμαστε και 600 χιλιόμετρα απο το dslam. Να τους κράζουμε για αυτά που πραγματικά φταίνε.

johnson
30-06-10, 19:57
Καλά αυτό με τη ταχύτητα συγχρονισμού είναι παρεξηγημένο.
Και εγώ που κλείδωνα 16mbit με πειραγμένο snr με 4νετ τι κατάλαβα;
Ούτε ένα βίντεο στο youtube δεν έπαιζε.

4...ΝΟΤ.

DJDB
30-06-10, 20:53
Καλά αυτό με τη ταχύτητα συγχρονισμού είναι παρεξηγημένο.
Και εγώ που κλείδωνα 16mbit με πειραγμένο snr με 4νετ τι κατάλαβα;
Ούτε ένα βίντεο στο youtube δεν έπαιζε.

4...ΝΟΤ..

Με το Youtube έχω κι εγώ πρόβλημα. Ποτέ δεν βρήκα τι φταίει. Και με την HOL το ίδιο πρόβλημα είχα. Σε όλα τα άλλα site κανονικά, στο Youtube πρόβλημα. Κάπως καλύτερα είναι χρησιμοποιώντας αυτό (http://www.videoaccelerator.com/). Το είχα αναφέρει και 2-3 φορές στην HOL αλλά η απάντηση ήταν πάντα πως φταίει το Google. Όταν έβαλα Forthnet και το πρόβλημα χειροτέρεψε, κατάλαβα πως κάτι άλλο φταίει (δεν ξέρω τι. Μπορεί να'χαν δίκιο από την HOL).

Αυτή τη στιγμή, Dailymotion και Metacafe παίζουν κανονικά, το Youtube μπορώ να πώ πως ανοίγει με δυσκολία.

Σαφώς και είναι παρεξηγημένο. Δεν μπορεί να συγχρονίζεις με 14mbps και να θές να κατεβάζεις από το Download.com χωρίς accelerator με 2 mb...

Εγώ αυτή τη στιγμή κατεβάζω με 2mb το openoffice και το Youtube σέρνεται (σε αντίθεση με άλλα video sharing sites).

Aligator21
02-07-10, 10:26
Πολύ Ευχαριστημένος, αν και έχω μόνο Internet από Forthnet (Sharred LLU)

ThReSh
03-07-10, 16:44
σχετικά ευχαριστημένος...

tasanas
04-07-10, 20:11
Ναι, ειδικά ο συνδυασμός με την Nova με έχει καλύψει μια χαρά. Αν συνεχίστει το πράγμα όπως πάει , δε με βλέπω να αλλάζω πάροχο σύντομα.

christhenis
05-07-10, 00:39
Δεν θα έλεγα και υπερευχαριστημένος, διότι κόβονται συχνά οι ίνες και πέφτουν οι ταχύτητες και ανεβαίνουν τα pings ακόμα και όταν δεν κάνουν εργασιες στην περιοχή μου ή γενικά παννελαδικά.

Georgevtr
05-07-10, 00:55
το 'ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΒΙΒΑΖΟΜΑΙ' προς το παρών,γιατί απουσιάζει?:hmm:

stef128
05-07-10, 01:08
Ειναι ο αδελφος μου απο την τηλεφωνια , οποτε ψηφιζω ευχαριστημενος για αυτον !!

vasileios13
05-07-10, 11:20
Έτσι και έτσι...!!!

Frontier
24-07-10, 13:43
2 χρόνια τώρα, θα έλεγα ευχαριστημένος.

talidipa
25-07-10, 20:04
Πάρα πολύ ευχαριστημένη. Με βοήθησαν στη μεταβίβαση της γραμμής μουπολύ γρήγορα, ακόμα κι όταν μετακόμισα είχα ιντερνετ μέσα σε μια εβδομάδα. Ας με φτύσω μην αυτοματιαστώ αλλά και από σύνδεση κι από ταχύτητα όλα είναι super!

vaggospat13
25-07-10, 20:46
κλεινω 4 χρονια στη φορθνετ και αυτες ειναι οι εντυπωσεις
καταρχην να τονισω οτι ειμαι αρκετα κοντα στο dslam οποτε και η γραμμη μ ειναι αρκετα καλη
απο το 2006 που ενεργοποιηθηκα μεχρι το τελος του 2008 δεν ειχα κανενα παραπονω ταχυτητες μια χαρα , σταθεροτητα το ιδιο , δεν ειχα καθολου αποσυνδεσεις , γενικα κανενα απολυτος παραπονο
απο την αρχη του 2009 αρχισε η πτωση ξαφνικα εμφανιστηκε το γνωστο gap στη γραμμη μ και εχασα σταδιακα 4+Mb δεν το πολυεψαξα γιατι τοτε δεν ηξερα καν τι εινα το gap ασε π ημουνα και φανταρος και δεν ειχα χρονο.οταν απολυθηκα και ειχα χρονο να καθομαι στον υπ και εδικα στης αρχες του 2010 αρκετα συχνα το ιντερνετ σερνοτανε και η απαντηση της φορθνετ ηταν κοπικε η ταδε οπτικη θυμαμαι οτι καποια στιγμη μεσα σε μια βδομαδα ειχαν κοπει 2 φορες οπτικες ινες , αυτες τις μερες ηταν τοσο χαλια η κατασταση που ειχα συνδεσει το κιν μου στον υπολογιστη και επερνα απο κει νετ...
μετα εμαθα για το gap (να ναι καλα το φορουμ που με βοηθησε) παιρνω τηλ στην φορθνετ με 2 ατομα που μιλησα δεν ειχαν καν ιδεα γιατι μιλουσα εγω τους ελεγα για gap στις συχνοτητες 1800-2000 και αυτοι μ λεγανε να κανω ρεσετ.
Οταν αποφασισα και εστειλα μειλ στην φορθνετ το διαγραμμα το θεμα λυθηκε μεσα σε 2 ωρες , οπο κει και περα 1-2 φορες π ειχα προβλημα μειλ στην τεχνικη υποστηριξη και το προβλημα λυνοταν αμεσα και με επερναν και τηλ να με ενημερωσουν οτι λυθηκα (αν περιμενα απο το τηλ ακομα ρεσετ στο ρουτερ θα εκανα)
μετα ηρθε το καλοκαιρι του 2010 τις περισοτερες μερες σερνοτανε αυτος ο level3 περισοτερες φορες κατω ηταν παρα πανω.Εδω και ενα μηνα περιπου ολα πανε μια χαρα παντως δεν εχω δει το νετ να σερνεται (φτου μη το ματιασω)

Untouchable
26-07-10, 17:00
Λοιπον....
Τους ειχα και παλιοτερα, και ειπα να τους ξαναπαρω σαν εναλακτικη αφου με τον μεγα χορηγο ΟΤΕ τα κανανε μουσκεμα!!!
Οσον αφορα την ενεργοποιηση ηταν μεσα στα χρονικα περιθωρια.
Τωρα οσον αφορα τις ταχυτητες καλυτερα ας μην το συζητησουμε γιατι θα γραφτουν πολλα, και απο εμενα και σιγουρα και απο αλλα παιδια εδω.
Εν ολιγης... αν και συγχρονιζω στα 21.000 και κατι, παει σαν 384 στην καλυτερη περιπτωση.
Τους πηρα τηλεφωνο, εστειλα και την Online φορμα, αλλα ακομα δεν ειδα φως.
Ευγενεστατοι και πληρη συνεργασιμοι, μου ειπαν θα το δουνε στο πολυ προσεχες μελλον!!!
Ευχομαι αυτο το "πολυ προσεχες" να ειναι καπου κοντα στην πραγματικοτητα, γιατι βλεπω μεταγραφη παλι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.