PDA

Επιστροφή στο Forum : TP LINK TD-W 8901GTP LINK TD-W 8901G



razorcool
30-06-10, 13:41
αγορασα το παραπανω κοματι αρκετα καλο θα ελεγα.Ο λογος που το αγορασα ειναι οτι μας αναβαθμισαν την γραμη σε 24 οποτε οσο περισοτερο πιο γρηγορα κατεβαζω ακομα καλυτερα το modem ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του με 4 eth port kai wifi πριν σας πω την απορια μου σας παραθετω τα παρακατω στατιστικα


ADSL Firmware Version : FwVer:3.11.2.167_TC3086 HwVer:T14.F7_5.0
Line State : Showtime
Modulation : ADSL2 PLUS
Annex Mode : ANNEX_M

Downstream Upstream

SNR Margin : 8.9 25.6db
Line Attenuation : 7.4 6.2 db
Data Rate : 19134 1022 kbps
Max Rate : 22112 1865 kbps
POWER : 15.1 13.3 dbm


επισης σας παραθετω και 2 jpeg εικονες με το setup του ιντερνετ απο το modem μηπως και εχω κανει κατι λαθος στις ρυθμισεις(σαφως το username το εσβησα προσωρινα :p απο το setup)


το προβλημα ειναι οτι κατεβαζει με 16ΜΒ μετρημενο σε ιστοσελιδα για test και αν βαλω proxy στις ρυθμισεις αντι να μουδοσει το κατι παραπανω πεφτει στα 14 .


καλεσα τους τεχνικους του οτε σπιτι μου(υποψιν ειμαι στα 50-70 μετρα ευθεια γραμμη απο τον οτε ) οι οποιοι εβαλαν ενα μαραφετι στην γραμμη εγραψε ενα 24000 kb/s και μου ειπαν οτι η γραμμη μου λεεει ειναι οκ και μαλιστα τσακωθηκαμε γιατι τους εβαλα να ερθουν να μετρησουν την γραμμη λεγοντας μου οτι ρε μεγαλε δλδ αν ησουν στα 19ΜΒ θα ειχες καποια διαφορα στο ΝΕΤ εε αρπαχτηκαμε και λιγο οταν το ειπαν αυτο οι λογοι κατανοητοι πιστευω:) πληρωνω κυριοι αρα θελω το καλυτερο.
Δεν ειναι δυνατον ο απεναντι μου να κλειδωνει στα 22ΜΒ και εγω να το βλεπω 19ΜΒ στο system setup
Δεν ειναι δυνατον να κατεβαζει ο απεναντι μου με 2,1 ΜΒ και εγω με 16ΜΒ
τι στην ευχη αλλο καφαου εχουμε?????


περιμενω προτασεις κα λυσεις απο οποιονδηποτε που μπορει να βοηθησει


ειναι λογικο και νορμαλ οποτε κακως τσακωνομε? η οχι αυτο θελω να ξερω περισοτερο

mondeo
30-06-10, 14:41
Έχε κατ' αρχήν υπ' όψιν σου ότι από ρούτερ σε ρούτερ ο συγχρονισμός διαφέρει και υπεύθυνο γι' αυτό είναι το τσιπάκι της συσκευής.Εάν βάλεις στη γραμμή μία @@ριά του πΟΤΕ που ονομάζεται Baudtec μπορεί να δεις και 24 όπως και με το Netfaster της HOL.Οι πΟΤΕτζήδες στη γραμμή έβαλαν Analyzer, το οποίο σαφώς και θα κλείδωνε ψηλότερα από ένα ρούτερ.Το μόνο που μπορείς να κάνεις (αφού πρώτα βέβαια δοκιμάσεις με άλλο ρούτερ) είναι να τους ζητήσεις να σου κατεβάσουν το SNR ώστε να ανέβει ο συγχρονισμός.Επίσης το Encapsulation βάλτο σε PPPoE/LLC αν και δεν νομίζω να δεις διαφορά στο συγχρονισμό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.