PDA

Επιστροφή στο Forum : Δειτε εδω τα παλαβα λαθη του ΟΤΕ που πρεπει να τα πληρωσω εγω.



Σελίδες : [1] 2

Zer0c00L
07-06-06, 23:34
Ολα ξεκινησαν χτες ηρθε η λυπητερη και λεω κατσε να δω τι παιζει και οπως κοιταω τον λογαριασμο πεφτει το ματι μου ΣΥΝΔΕΣΗ ADSL OnDSL Home Dynamic 512/128 κανω ΤΙ??? αφου την αλλαξα.??? πρωτο εγκεφαλικο

Λεω δεν πειραζει θα μιλησω αυριο και θα δουμε.

Παιρνω πρωτα την OTENET λεω το νουμερο και τους ρωταω παιδια τι συνδεση εχω και ποτε ενεργοποιηθηκε (ασχετα αν την ειχα ηδη τυπωσει απο την σελιδα τους) πραγματι μου τα στελνουν τα στοιχεια μεσω ΦΑΞ και βλεπω οπως τα χαρτια που εχω ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ADSL OnDSL Office Static 512/128 - 01/03/2006 απο ΟΤΕ (134).

Παιρνω τον ΟΤΕ στο 134 μιλαω με μια κοπελια και της εξηγω το προβλημα μου λεει θα το δουμε γιατι στο συστημα μας λεει οτι εχετε HOME οχι OFFICE και θα σας καλεσουμε εμεις.

Πραγματι με καλουν και μου λενε ναι οντως εχει γινει λαθος αλλα δυστυχως θα πρεπει να πληρωσετε την διαφορα η οποια ειναι περιπου 26 ευρω απο 01/03/2006 εως σημερα....δευτερο εγκεφαλικο.

Ξαναπαιρνω τον ΟΤΕ στο 134 και ζηταω να μιλησω με τον προισταμενο τους πραγματι μου τον δινουν και μιλαω του εξηγω το τι εγινε και η πρωτη απαντηση κυριε μου τυχερος εισασταν τι θελατε να το κυνηγησετε το θεμα λιγοτερα δινατε ολοι ευχαριστημενοι και δεν υπηρχε κανενα προβλημα.

Του λεω ναι ωραια τα λετε ΑΝ ΟΜΩΣ ΣΤΟΥΣ 10 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΒΡΙΣΚΑΤΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ και μου λεγατε κυριε ΜΑΣ ΟΦΕΙΛΕΤΕ 260 ΕΥΡΩ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕ ΤΟΤΕ.

και υποψιν ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ , ΠΑΝΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΓΑ.

καμια απαντηση μου ειπε μονο οτι τωρα θα πρεπει να πληρωσετε την διαφορα αφου χρησιμοποιουσατε την συνδεση αυτη ασχετα αν το λαθος ειναι υπαλληλου μας ή μπορει να χαθηκε η αιτηση αλλαγης.

Τον ενημερωνω τοτε οτι θα στειλω διαμαρτυρια στα κεντρικα του ΟΤΕ στην ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ και στην Ε.Ε.Τ.Τ. και φυσικα στο νομικο τμημα της υπηρεσιας που δουλευω μιας και ειμαι και εγω Δημοσιος Υπαλληλος και το κλεινω το τηλεφωνο.

για πεστε ρε παιδια τι θα κανατε στην περιπτωση μου γιατι θα το ΠΑΘΩ ΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ Η ΘΑ ΠΑΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΦΟΝΟ.

sdikr
07-06-06, 23:39
Αν δεν κάνω λάθος δεν είσαι ενας απο αυτούς που μέσω "κάποιος μέσων" είχες 2 mbit;

Μάλλον θα πρέεπει να τα πεις με το βίσμα σου

Zer0c00L
07-06-06, 23:47
ελα φιλε μου μιλαμε για το σπιτι μου οχι την εργασια μου εκει που δουλευω στην υπηρεσια εχουμε μισθωμενη αυτο που λεω ειναι το σπιτι μου η δικη μου συνδεση στο μονο που ειμαι "προνομιουχος για αλλους" τυχερος για μενα ειναι οτι ειμαι σε αδειο κεντρο.

αυτο μονο βυσμα στον ΟΤΕ ποτε δεν ειπα οτι ΕΧΩ απλα οτι ειμαι δημοσιος υπαλληλος και λογω δουλειας μιλαω με πολλους απο αυτον.

αλλωστε τα οικονομανε απο την υπηρεσια που δουλευω γιατι εχουμε 4mbit και θα παμε στα 10mbit αλλα αυτο ειναι ασχετο με το θεμα μας εχεις κατι πανω σε αυτο να πεις?

2mbit σπιτι θα βαλω οταν κανουν την αναβαθμιση γραμμων που λενε απο 512 σε 1024 και απο 1024 σε 2mbits και εφοσον συνδρομες και παγια ειναι φτηνα αλλιως καλη ειναι αυτη που εχω.

sdikr
07-06-06, 23:50
Σε παλιότερο νήμα έλεγες οτι γλυτωσες το κλείσιμο στις πόρτες με το να περάσεις σε static

Αυτό το έχει αναφέρει σε ποστ

maik
07-06-06, 23:53
Α καταλαβα καλα δεν σου χρεωσαν κατι παραπανω απο αυτο που εχεις. Απλα βρηκαν το λαθος οτι πληρωνες λιγοτερο και το εφτιαξαν. Τι επρεπε να κανουν;; να το αφησουν να υπαρχει επ'απειρο;

anon
07-06-06, 23:54
Καλά έχω μείνει άναυδος :shock: Τύφλα νάχει ο Sherlock Holmes....

Zer0c00L
07-06-06, 23:56
ΝΑΙ αυτο οπως κοψιμο πακετων και πολλα αλλα καλα που εχει η στατικη αλλα δεν λεω ουτε την μετανοιωνω που την εβαλα αλλα να πληρωνω αυτα που πρεπει οχι να πληρωνω το λαθος υπαλληλου ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ.

εγω ΖΗΤΗΣΑ στις 1/3/2006 αλλαγη και εγινε τωρα αν ο ΟΤΕ δεν το εκανε και με χρεωνε λιγοτερα νομιζω ειναι το λαθος δικο τους (η του υπαλληλου τους) ΟΧΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.


Α καταλαβα καλα δεν σου χρεωσαν κατι παραπανω απο αυτο που εχεις. Απλα βρηκαν το λαθος οτι πληρωνες λιγοτερο και το εφτιαξαν. Τι επρεπε να κανουν;; να το αφησουν να υπαρχει επ'απειρο;

λαθος καταλαβες ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 7/6/2006 που κοιταξα τον λογαριασμο μεχρι σημερα πληρωνα για HOME DYNAMIC οχι OFFICE STATIC αλλα ουδεποτε τον ειχα δει τον λογαριασμο μετα την αλλαγη γιατι δεν περιμενα οτι θα το ειχαν κανει οπως αλλωστε με την αλλαγη απο 384 σε 512 ειχε γινει μετα απο 3 λογαριασμους η αλλαγη.

αλλα δεν ειναι δικο μου λαθος εγω ζητησα αλλαγη την οποια ΕΝΕΚΡΙΝΕ Η ΟΤΕΝΕΤ στις 1/3/2006 και εγινε απο το 134 καταλαβες τωρα.

sdikr
07-06-06, 23:59
ΝΑΙ αυτο οπως κοψιμο πακετων και πολλα αλλα καλα που εχει η στατικη αλλα δεν λεω ουτε την μετανοιωνω που την εβαλα αλλα να πληρωνω αυτα που πρεπει οχι να πληρωνω το λαθος υπαλληλου ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ.

εγω ΖΗΤΗΣΑ στις 1/3/2006 αλλαγη και εγινε τωρα αν ο ΟΤΕ δεν το εκανε και με χρεωνε λιγοτερα νομιζω ειναι το λαθος δικο τους (η του υπαλληλου τους) ΟΧΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.

Εσυ σαν πελάτης "ευρωπαιος" θα έπρεπε να πάρεις τηλέφωνο και να πείς ξέρετε εγώ εχω στατικ όχι δυναμική, φυσικά επέλεξες να το παίξεις έλληνας ;)

JiKL
08-06-06, 00:00
Μπερδευτηκα...:hmm::hmm::hmm:

maik
08-06-06, 00:01
Απο την στιγμη που δεν σε χρεωνει τιποτε παραπανω απο το νομιμο ειναι σωστος.
Ακομα και ιδιωτικες εταιριες το κανουν σε πελατες αν διαπιστωθει λαθος χρεωση.

Zer0c00L
08-06-06, 00:05
ΛΑΘΟΣ ΧΡΕΩΣΗ ομως απο ΛΑΘΟΣ δικο τους ΟΧΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.

εγω ΖΗΤΗΣΑ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΝ ΕΝΕΚΡΙΝΑΝ ΣΤΙΣ 1/3/2006 απο εκει και επειτα ειναι ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΣΦΑΛΜΑ.


Εσυ σαν πελάτης "ευρωπαιος" θα έπρεπε να πάρεις τηλέφωνο και να πείς ξέρετε εγώ εχω στατικ όχι δυναμική, φυσικά επέλεξες να το παίξεις έλληνας ;)

δεν καταλαβαινω τι εννοεις φιλε μου?? να εκανα την παπια λες ??? αν ομως μετα απο 12 μηνες το εβρισκαν μονοι τους (λεω αν που δεν το βλεπω με αυτα που ειδα σημερα) ποιος θα εδινε τα αναδρομικα τοτε που θα ηταν καμια 300 ευρω??.


Μπερδευτηκα...:hmm::hmm::hmm:

τι δεν καταλαβες?

ζητησα αλλαγη συνδρομης στις 1/3/2006 την ενεκριναν και ο ΟΤΕ και η ΟΤΕΝΕΤ ολα καλα εδω εμπαινα κανονικα μετα απο δυο μερες.

χτες βλεπω ομως οτι το λογιστηριο του ΟΤΕ δεν εχει ενημερωθει για την αλλαγη αλλα με χρεωνει με το παλιο κοστολογιο.

τους παιρνω σημερα και τους ενημερωνω οκ και μου λενε οτι ΝΑΙ το λαθος ειναι ΔΙΚΟ ΜΑΣ αλλα αφου απολαμβανατε τις υπηρεσιες πρεπει να πληρωσετε αναδρομικα τελη 26 ευρω περιπου.???????????????????????????????? το λαθος το ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ να το ΠΛΗΡΩΣΩ ΕΓΩ

καταλαβες τωρα τι παιζει.

mrsaccess
08-06-06, 00:37
Ούτε εγώ σε καταλαβαίνω.
1/3/2006 κάνεις αλλαγή σε office static.
7/6/2006 ανακαλύπτεις πως ενώ σου δίνουν την υπηρεσία σε έχουν χρεώσει για μικρότερη.

Ε, τι πιο λογικό από να τα πληρώσεις;
Static δεν ήθελες; Static δεν σου έδωσαν;
Γιατί να μην τα πληρώσεις επειδή ήρθε ένας λογαριασμός λάθος; :what:

Zer0c00L
08-06-06, 00:59
Ούτε εγώ σε καταλαβαίνω.
1/3/2006 κάνεις αλλαγή σε office static.
7/6/2006 ανακαλύπτεις πως ενώ σου δίνουν την υπηρεσία σε έχουν χρεώσει για μικρότερη.

Ε, τι πιο λογικό από να τα πληρώσεις;
Static δεν ήθελες; Static δεν σου έδωσαν;
Γιατί να μην τα πληρώσεις επειδή ήρθε ένας λογαριασμός λάθος; :what:

ΟΧΙ ΕΝΑΣ (1) αλλα ΤΡΕΙΣ (3) απο τον ΜΑΡΤΙΟ εχουμε παει ΙΟΥΝΙΟ

1/3/2006 ζηταω να μου κανουν απο ΗΟΜΕ DYNAMIC σε OFFICE STATIC το ενεκρινε και η ΟΤΕΝΕΤ και ο ΟΤΕ (134)

ερχεται ο 1ος λογαριασμος HOME ερχεται ο 2ος λογαριασμος HOME ερχεται και ο 3ος λογαριασμος παλι HOME (7/6/2006) τους παιρνω και τους λεω ρε παιδια εχω OFFICE STATIC οχι εχετε HOME απο το (134) αυτα και αφου το ειχα σκισει απο την δουλεια τα τηλεφωνα με την ΟΤΕΝΕΤ και τον ΟΤΕ να δω ποιος εχει το λαθος με καλουν απο τον ΟΤΕ ναι κυριε εχετε δικιο θα επρεπε απο τις 1/3/2006 να εχετε OFFICE STATIC αλλα απο λαθος ειχατε HOME DYNAMIC τωρα θα πρεπει να πληρωσετε αναδρομικα.

Το ερωτημα μου ειναι το λαθος το δικο τους ΕΓΩ θα το ΠΛΗΡΩΣΩ να το ΠΛΗΡΩΣΕΙ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ που δεν ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ του.

ελπιζω να καταλαβες

Υ.Σ δεν ειναι το ποσο π.χ τα 26 ευρω αλλα πες δεν το επαιρνα ουτε εγω χαμπαρι και σε 12 μηνες ελεγαν α ξερετε απο λαθος χρεωθηκατε τα μισα μας δινετε αναδρομικα 300 ευρω.

voger
08-06-06, 01:14
Μπερδεύτικα τώρα. Τελίκα αυτούς τους μήνες εσύ την είχες ή δεν την είχες την υπηρεσία;


ερχεται ο 1ος λογαριασμος HOME ερχεται ο 2ος λογαριασμος HOME ερχεται και ο 3ος λογαριασμος παλι HOME (7/6/2006) τους παιρνω και τους λεω ρε παιδια εχω OFFICE STATIC οχι εχετε HOME απο το (134) αυτα και αφου το ειχα σκισει απο την δουλεια τα τηλεφωνα με την ΟΤΕΝΕΤ και τον ΟΤΕ να δω ποιος εχει το λαθος με καλουν απο τον ΟΤΕ ναι κυριε εχετε δικιο θα επρεπε απο τις 1/3/2006 να εχετε OFFICE STATIC αλλα απο λαθος ειχατε HOME DYNAMIC τωρα θα πρεπει να πληρωσετε αναδρομικα.

anon
08-06-06, 01:23
Οχι, φιλτατε zerocool. Οπως θα είχε οποιοσδήποτε πελάτης την απαίτηση επιστροφής χρημάτων για χρεώσεις που δεν έπρεπε να του γίνουν (πχ χρεωνόταν για static ενώ είχε dynamic) το ίδιο ισχύει και απο την πλευρά οποιασδήποτε εταιρίας. Λάθη γίνονται και είναι ανθρώπινα, και εγώ αλλά και εσύ δεν είμαστε ασφαλτοι :lol: αυτό δεν σημαίνει ότι όπου μας συμφέρει θα πρέπει να παίρνουμε πχ επιστροφή χρημάτων και αλλού να την πληρώνουν άλλοι....

Lord_British
08-06-06, 01:36
Με τη λογικη σου φιλε αν κανουν ενα λαθος στο λογαριασμο και σε χρεωσουν παραπανω αν δεν το παρεις χαμπαρι και πληρωσεις το λογαριασμο δε δικαιουσαι να κανεις εγγραφο παραπονο και να πιστωθει το λαθος στον επομενο λογαριασμο σου.

Αυτα που λες ειναι εντελως ΑΚΥΡΑ και χωρις καμια λογικη.


Οσον αφορα τα αναδρομικα,εφοσον ηξερες οτι σε χρεωνουν λιγοτερο,επρεπε καθε μηνα να αποταμιευεις τη διαφορα ωστε να μην εχεις προβλημα αν μετα απο καποιο χρονικο διαστημα σου τη ζητουσαν.Αν δεν εχεις προγραμματισμο δε φταιει ο ΟΤΕ.

sdn
08-06-06, 02:09
Σταματήστε πια, τον σκίσατε τον άνθρωπο. Απλός μια, δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω, και πέσατε να τον φάτε :).


Σκεφτείτε έναν που δεν είχε δει ποτέ internet και αρχίζει με dsl και παραγγέλνει μια 512 και από λάθος του δίνουν μια 1024. Αυτός δεν καταλαβαίνει χριστό και λέει τι ωραία που πάει η σύνδεσή μου!!!!. Αν το καταλάβουν μετά από 1 χρόνο θα πρέπει να δώσει την διαφορά??? Δεν νομίζω. Ο νόμος είναι? Υπέρ του αδύναμου!!!.


Φανταστείτε το ίδιο άτομο στο adslgr να ποστάρει τις μετρήσεις από την 512 γραμμή του :) :) :)

rdaniel
08-06-06, 08:14
Σταματήστε πια, τον σκίσατε τον άνθρωπο. Απλός μια, δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω, και πέσατε να τον φάτε :).


Σκεφτείτε έναν που δεν είχε δει ποτέ internet και αρχίζει με dsl και παραγγέλνει μια 512 και από λάθος του δίνουν μια 1024. Αυτός δεν καταλαβαίνει χριστό και λέει τι ωραία που πάει η σύνδεσή μου!!!!. Αν το καταλάβουν μετά από 1 χρόνο θα πρέπει να δώσει την διαφορά??? Δεν νομίζω. Ο νόμος είναι? Υπέρ του αδύναμου!!!.


Φανταστείτε το ίδιο άτομο στο adslgr να ποστάρει τις μετρήσεις από την 512 γραμμή του :) :) :)
Και λίγα του έχουν πει όσοι έχουν μιλήσει ως τώρα!!! Δεν φτάνει που είχε υπηρεσία για την οποία δεν χρεωνόταν το ανάλογο κόστος, ζητάει και τα ρέστα από πάνω!!!! Αν ήταν αντίστροφα τα πράγματα, θα κατηγορούσε την OTENET για λανθασμένη χρέωση, όμως, έτσι; ...

Φίλε, με συγχωρείς, αλλά πώς να στο πω, προκαλείς ... Κρίττον το σιγάν ... :cool:

Acer
08-06-06, 09:22
Πραγματι με καλουν και μου λενε ναι οντως εχει γινει λαθος αλλα δυστυχως θα πρεπει να πληρωσετε την διαφορα η οποια ειναι περιπου 26 ευρω απο 01/03/2006 εως σημερα...
εγω θα συμφωνησω με τον φιλο Zer0c00L στο οτι δεν ευθυνεται ο ιδιος για το λαθος τους και συνεπως δεν πρεπει να χρεωθει γι αυτο ... ας προσεχαν στον οτε να μην εκαναν το λαθος στο κατω-κατω, αλλα και τωρα που το εκαναν δεν ειναι αργα για να το αναγνωρισουν και απλα στο μελλον να προσεχουν περισσοτερο να μην ξανακανουν παρομοια λαθη... ο πελατης τι στο καλο φταιει μεσα σε ολα αυτα ?...

παιδες, by the way, μηπως ξερει κανεις σας καθε ποσο συχνα περιπου η Vivodi αλλαζει το IP στις dynamic συνδεσεις ?... το δικο μου IP εχει καιρο να αλλαχτει, λετε να με κανανε static και μενα χωρις να με ρωτησουν και να μου ζητανε στο μελλον αναδρομικα απο εκεινη την ημερομηνια και μετα ??!! :hmm:

Zer0c00L
08-06-06, 09:54
Και λίγα του έχουν πει όσοι έχουν μιλήσει ως τώρα!!! Δεν φτάνει που είχε υπηρεσία για την οποία δεν χρεωνόταν το ανάλογο κόστος, ζητάει και τα ρέστα από πάνω!!!! Αν ήταν αντίστροφα τα πράγματα, θα κατηγορούσε την OTENET για λανθασμένη χρέωση, όμως, έτσι; ...

Φίλε, με συγχωρείς, αλλά πώς να στο πω, προκαλείς ... Κρίττον το σιγάν ... :cool:

φιλε μου το λαθος δεν ειναι της ΟΤΕΝΕΤ αυτη σωστα με ειχε εγγεγραμενο στο συστημα με στατικη διευθυνση το λάθος ειναι του ΟΤΕ ο οποιος υπαλληλος που ειχε κανει την αιτηση αλλαγης "ξεχασε να ενημερωσει το λογιστηριο" γιατι αυτο το λαθος να το χρεωθω εγω.

επισης λογαριασμο ποτε δεν κοιταζα γιατι απλα ξερω τι πληρωνω την συγκεκριμενη περιπτωση το κοιταξα γιατι κανονικα επρεπε να εχει την χρεωση του καινουργιου πακετου συνδρομης και οταν ειδα οτι δεν την εχει τους πηρα τηλεφωνο να τους ενημερωσω για το λαθος που ειχαν κανει και αυτοι επεμεναν οτι ειναι σωστη η δικια τους πλευρα και οτι εχω δυναμικη συνδεση και οχι στατικη.

ετσι οπως τα λετε ειναι να μην εκανα τιποτα να ειχα στατικη και να πληρωνω δυναμικη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

δεν τσαντιζομαι για τα 26 ευρω που καλουμε να πληρωσω για τις υπηρεσιες που ουτες η αλλιως εγω απολαμβανα αλλα ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΕΝΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΚΑΛΟΥΜΕ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ.

επισης για να επισημανω κατι που ειπε ο φιλος οταν ειχα ΒΛΑΒΗ φιλε μου καλε στο τηλεφωνο και δεν ειχα για 3 μηνες ουτε τηλεφωνο ουτε ιντερνετ ξερεις ποτε πηρα τις επιστροφες ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ και με ΔΟΣΕΙΣ παρακαλω και ουτε τους πιεσα για επιστροφη χρηματων εγω ηθελα να εχω τηλεφωνο και ιντερνετ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΖΗΤΗΣΑ να μου τα δωσουν.

αρα μην λεμε οτι θελουμε.

ξερω οτι το ΛΑΘΟΣ το οποιο κανει καποιος ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙ οχι ΑΛΛΟΣ.

ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΖΗΤΑΩ ΜΟΝΟ τα 26 ευρω θα τα δωσω ετσι και αλλιως εκτος αν το παω ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΨΩ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ αυτο που ΖΗΤΑΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ.

ακου δηλαδη ενταξει κυριε εχετε δικιο ισως η αιτηση αλλαγης να χαθηκε/να πεταχτηκε κατα λαθος τι να κανουμε τα λαθη ειναι ανθρωπινα.

chat1978
08-06-06, 09:58
Κοίτα για μένα το μόνο λάθος είναι που δεν τον χρεώσαν.
Ζήτησε μια υπηρεσία, του την εγκαταστήσαν αν κατάλαβα σωστά, την χρησιμοποιήσε και πλήρωσε λιγότερο λόγω λάθους.
Δεν του ζητάνε να πληρώσει κάτι παραπάνω αλλά υπάρχει και το μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδεν λάθος αναγνωρίζεται.

Η γνώμη μου είναι ότι αν πάρεις χαμπάρι μετά από χ μήνες ότι σε υπερχρεώναν και θες να έχεις επιστροφή τότε και στο ανάποδο πρέπει να πληρωσεις.
Αν δεν θες να πληρώσεις τότε αν σε κλέψουνε κατά λάθος και το πάρεις αργά χαμπάρι μην περιμένεις να βρεις δίκιο.

Είναι και λίγο ηθικό. Δεν μπορείς πάντως να τα έχεις μονά ζιγά δικά σου, κάτι που αισθάνομαι και από την πλευρά του Zer0c00L .

Προσωπικά αν βγω από ένα μαγαζί και συνηδητοποιήσω αργότερα ότι έκανε λάθος και πλήρωσα λιγότερο θα πάω και θα του τα δώσω έστω και αργότερα.

Zer0c00L
08-06-06, 10:05
Με τη λογικη σου φιλε αν κανουν ενα λαθος στο λογαριασμο και σε χρεωσουν παραπανω αν δεν το παρεις χαμπαρι και πληρωσεις το λογαριασμο δε δικαιουσαι να κανεις εγγραφο παραπονο και να πιστωθει το λαθος στον επομενο λογαριασμο σου.

Αυτα που λες ειναι εντελως ΑΚΥΡΑ και χωρις καμια λογικη.


Οσον αφορα τα αναδρομικα,εφοσον ηξερες οτι σε χρεωνουν λιγοτερο,επρεπε καθε μηνα να αποταμιευεις τη διαφορα ωστε να μην εχεις προβλημα αν μετα απο καποιο χρονικο διαστημα σου τη ζητουσαν.Αν δεν εχεις προγραμματισμο δε φταιει ο ΟΤΕ.

δηλαδη ετσι οπως τα λες για το ΛΑΘΟΣ ΕΝΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΧΡΕΩΣΗ ΕΝΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΦΤΑΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ.

αν αυτο το εκανε στην υπηρεσια που δουλευω καποιος την ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ.

οπως και αν το εκανε στον ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ επισης θα ειχε ΠΑΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ.

εγω το ονομα του συγκεκριμενου υπαλληλου το εχω οπως το ξερουν και οι ιδιοι αν δεν γινει η δικαιωση μου να το παραδεχτουν το λαθος τους εγω θα ζητησω την απολυση οποιου εμπλεκεται στην υποθεση αυτη εγγραφως με καταγγελια στα κεντρικα του ΟΤΕ.

οι συγκεκριμενες πληροφοριες εχουν δωθει και στην ΕΕΤΤ και στην ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ και οι μεχρι τωρα πληροφοριες ειναι οτι κανονικα το λαθος πρεπει να το πληρωσουν αυτοι που το εκαναν οχι εγω βεβαια περιμενω την απαντηση τους επισημως και εγγραφως.

Zer0c00L
08-06-06, 10:12
Κοίτα για μένα το μόνο λάθος είναι που δεν τον χρεώσαν.
Ζήτησε μια υπηρεσία, του την εγκαταστήσαν αν κατάλαβα σωστά, την χρησιμοποιήσε και πλήρωσε λιγότερο λόγω λάθους.
Δεν του ζητάνε να πληρώσει κάτι παραπάνω αλλά υπάρχει και το μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδεν λάθος αναγνωρίζεται.

Η γνώμη μου είναι ότι αν πάρεις χαμπάρι μετά από χ μήνες ότι σε υπερχρεώναν και θες να έχεις επιστροφή τότε και στο ανάποδο πρέπει να πληρωσεις.
Αν δεν θες να πληρώσεις τότε αν σε κλέψουνε κατά λάθος και το πάρεις αργά χαμπάρι μην περιμένεις να βρεις δίκιο.

Είναι και λίγο ηθικό. Δεν μπορείς πάντως να τα έχεις μονά ζιγά δικά σου, κάτι που αισθάνομαι και από την πλευρά του Zer0c00L .

Προσωπικά αν βγω από ένα μαγαζί και συνηδητοποιήσω αργότερα ότι έκανε λάθος και πλήρωσα λιγότερο θα πάω και θα του τα δώσω έστω και αργότερα.

επισης φιλε μου το ιδιο με σενα θα κανω και εγω.

οπως και στην συγκεκριμενη περιπτωση το εκανα ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΝΕΑ ΧΡΕΩΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟΤΕ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ και η απαντηση και υπαλληλου και προισταμενου ελατε κυριε καλο για σας που πληρωνετε λιγοτερα απο αυτα που πρεπει τι θελετε να το σκαλισετε αστε τα οπως ειναι τα πραγματα και βλεπουμε => αυτο το εχω και ΗΧΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ (τα λεφτα τα εχω ηδη για να τους πληρωσω διοτι ειμαι ανθρωπος ο οποιος εχει προγραμματισμο ξερω παντα τι πρεπει να πληρωσω και κανονιζω αναλογα την πορεια μου).

Acer
08-06-06, 10:16
δηλαδη ετσι οπως τα λες για το ΛΑΘΟΣ ΕΝΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΧΡΕΩΣΗ ΕΝΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΦΤΑΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ.
οι συγκεκριμενες πληροφοριες εχουν δωθει και στην ΕΕΤΤ και στην ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ και οι μεχρι τωρα πληροφοριες ειναι οτι κανονικα το λαθος πρεπει να το πληρωσουν αυτοι που το εκαναν οχι εγω βεβαια περιμενω την απαντηση τους επισημως και εγγραφως.
:oneup: ετσι, ετσι, φιλε Zer0c00L ... τους χρειαζεται για να μαθουν να προσεχουν λιγακι και να ειναι περισσοτερο συγκεντρωμενοι σε ωρα δουλειας...:rtfm:
(ρε παιδια αυτο που ρωτησα 2-3 μηνυματα παραπανω για το static/dynamic το ξερει κανεις?)

Zer0c00L
08-06-06, 10:53
:oneup: ετσι, ετσι, φιλε Zer0c00L ... τους χρειαζεται για να μαθουν να προσεχουν λιγακι και να ειναι περισσοτερο συγκεντρωμενοι σε ωρα δουλειας...:rtfm:
(ρε παιδια αυτο που ρωτησα 2-3 μηνυματα παραπανω για το static/dynamic το ξερει κανεις?)

κανονικα πρεπει να αλλαζει απο 3-5 μερες καλυτερα για μενα παρε τους τηλεφωνο να δεις τι παιζει?

chat1978
08-06-06, 11:08
επισης φιλε μου το ιδιο με σενα θα κανω και εγω.

οπως και στην συγκεκριμενη περιπτωση το εκανα ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΝΕΑ ΧΡΕΩΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟΤΕ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ και η απαντηση και υπαλληλου και προισταμενου ελατε κυριε καλο για σας που πληρωνετε λιγοτερα απο αυτα που πρεπει τι θελετε να το σκαλισετε αστε τα οπως ειναι τα πραγματα και βλεπουμε => αυτο το εχω και ΗΧΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ (τα λεφτα τα εχω ηδη για να τους πληρωσω διοτι ειμαι ανθρωπος ο οποιος εχει προγραμματισμο ξερω παντα τι πρεπει να πληρωσω και κανονιζω αναλογα την πορεια μου).
Αρχικά να πω θεός με όλη την ειρωνία που μπορεί να χωρέσει για τον τύπο που σου είπε πρακτικά ΕΛΑ ΜΟΡΕ!
Και μετά να σε ρωτήσω προς τι η φασαρία. Αφού θα τα είχες πληρώσει,τα πλήρωσες, και το επέλεγξες να τους ενημερώσεις παρόλο το ΕΛΑ ΜΟΡΕ. Ποιο είναι το πρόβλημα τότε.

vasper
08-06-06, 11:17
Όταν ζήτησες την αλλαγή στην υπηρεσία ήξερες την διαφορά στο κόστος; ΝΑΙ
Την υπηρεσία την είχες και την χρησιμοποιούσες; ΝΑΙ

Οπότε θα πληρώσεις αυτά που ήξερες από την αρχή ότι πρέπει να πληρώσεις. Ούτε γάτα ούτε ζημιά. Το λάθος μάλιστα είναι πολύ μικρό για να έχεις τέτοιες υπερβολικές απαιτήσεις. Εσύ στην δουλειά σου υποθέτω δεν έκανες ποτέ λάθος, γιατί θα σε πετούσαν έξω με τις κλοτσιές; Πές τους ευχαριστώ, και πλήρωσε.

Zer0c00L
08-06-06, 11:26
Όταν ζήτησες την αλλαγή στην υπηρεσία ήξερες την διαφορά στο κόστος; ΝΑΙ
Την υπηρεσία την είχες και την χρησιμοποιούσες; ΝΑΙ

Οπότε θα πληρώσεις αυτά που ήξερες από την αρχή ότι πρέπει να πληρώσεις. Ούτε γάτα ούτε ζημιά. Το λάθος μάλιστα είναι πολύ μικρό για να έχεις τέτοιες υπερβολικές απαιτήσεις. Εσύ στην δουλειά σου υποθέτω δεν έκανες ποτέ λάθος, γιατί θα σε πετούσαν έξω με τις κλοτσιές; Πές τους ευχαριστώ, και πλήρωσε.

καταρχην φιλε μου επειδη λες οτι ειπαν και αυτοι θα σου απαντησω οπως σε αυτους :

Αληθεια ε το ποσο ειναι μικρο και δεν χρειαζεται να το τραβαμε ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΥΡΙΟΙ γιατι ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ μην λεμε οτι θελουμε με τα ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΟΥ γιατι για τα 26 ευρω φιλε μου αν και δημοσιος υπαλληλος που ειμαι για να τα παρω αυτα τα λεφτα καθομαι στην υπηρεσια μου 12ωρο το οποιο πληρωνομαι για 8ωρο οπως και οι ιδιωτικοι υπαλληλοι και δεν μου περισσευουν αυτα τα λεφτα που λετε ολοι σας σιγα το ποσο και αν τα ειχα δεν θα σκοπευα να τα δωσω στον ΟΤΕ εχω και αλλα σοβαροτερα πραγματα.

Επισης ποτε δεν ειπα οτι ειμαι τελειος και δεν κανω λαθη και εγω ως ανθρωπος κανω λαθη αλλα δεν τα χρεωνω σε αλλους οταν κανω λαθος το παραδεχομαι αλλωστε γνωριζετε και εδω σε αυτην την σελιδα οταν εχω κανει λαθος το παραδεχομαι δεν ριχνω την ευθυνη αλλου.

δευτερον δηλαδη ετσι οπως τα λες φιλε ειναι σαν να κανω ΕΓΩ το λαθος και να χρεωνω ΕΣΕΝΑ για το λαθος το δικο μου αυτο μου λες.

φυσικα παραγγειλα την υπηρεσια και την χρησιμοποιουσα κανονικα γιατι την χρειαζομαι για την δουλεια μου για αυτο και την πηρα.
φυσικα ηξερα τι θα πληρωσω απο την αρχη ενεργοποιησης της στις 01/03/2006.

αλλα δεν περιμενα οτι θα μου χρεωσουν το λαθος το δικο τους να το πληρωσω εγω.

εγω την ζητησα να ενεργοποιηθει στις 01/03/2006 και αυτοι κατοπιν ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ την ενεργοποιησαν πλεον στις 07/06/2006 αρα ποιος ειναι λαθος και ποιος ειναι σωστος για πειτε μου κυριοι?

να τα λεμε οπως εχουν οχι οπως μας συμφερει.

Επισης ΣΙΓΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥΣ απλα θα τους κανω την ΖΩΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ 26 ΕΥΡΩ ΤΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΜΑΣ + οτι θα κανω ρεζιλι τον κ. προισταμενο και υπαλληλο του 134 που τους εχω ηχογραφημενους το τι μου λενε + οτι τον υπαλληλο που εκανε το λαθος τοτε θα φροντισω να τιμωρηθει οπως πρεπει και εφοσον μου ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΓΓΡΑΦΩΣ που θα το κανουν αφου εμπλεκεται και η ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ αλλα και η ΕΕΤΤ
τοτε θα παρουν τα ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ τους αλλιως...

αλλωστε δεν με πειραζει να το χοντρυνω οπως και να εχει το πραγμα αλλωστε ο χαμενος ειμαι εγω δεν θα το αφησω ετσι να περασει + οτι εχω και την υποστηριξη και τις ιδιας τις ΟΤΕΝΕΤ πλεον οτι το λαθος ειναι του ΟΤΕ οχι δικο μου η δικο της.

anon
08-06-06, 11:29
:oneup: ετσι, ετσι, φιλε Zer0c00L ... τους χρειαζεται για να μαθουν να προσεχουν λιγακι και να ειναι περισσοτερο συγκεντρωμενοι σε ωρα δουλειας...:rtfm:


Υποθέτω ότι είσαι άσφαλτος (κατα την αηδό Α.Δ), γιατί διαφορετικά θα πρέπει να είσαι μονίμως στην ανεργία. Εγώ πάλι δυστυχώς κάνω λάθη και σφάλματα, ευτυχώς όμως όχι τραγικά....

Acer
08-06-06, 11:36
Υποθέτω ότι είσαι άσφαλτος (κατα την αηδό Α.Δ)
τι εννοεις ?... sorry αλλα ελειπα πολλα χρονια Αγγλια και το συγκεκριμενο term/expression μου διαφευγει ...

Zer0c00L
08-06-06, 11:44
Αρχικά να πω θεός με όλη την ειρωνία που μπορεί να χωρέσει για τον τύπο που σου είπε πρακτικά ΕΛΑ ΜΟΡΕ!
Και μετά να σε ρωτήσω προς τι η φασαρία. Αφού θα τα είχες πληρώσει,τα πλήρωσες, και το επέλεγξες να τους ενημερώσεις παρόλο το ΕΛΑ ΜΟΡΕ. Ποιο είναι το πρόβλημα τότε.

το προβλημα ειναι οτι με αναγκαζουν να πληρωσω το ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ δεν εκανα εγω το λαθος και θελω να το αποφυγω αυτοι το εκαναν.

το κυριοτερο βεβαια που με ενοχλει ειναι Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ που υπαρχει σε ολο αυτο το ζητημα και οι απαντησεις ειτε απο τον ΟΤΕ ειτε απο εδω ελα μωρε σιγα το ποσο τα 26 ευρω και το κανεις ενα τοσο ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΖΗΤΗΜΑ.

αληθεια κυριοι αν ο ΔΙΚΟΣ ΣΑΣ ΠΑΡΟΧΕΑΣ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΥΠΕΡ ΣΑΣ και μετα απο 3 ΜΗΝΕΣ σας ΚΑΛΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΑ ΧΡΩΣΤΟΥΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ.?

Zer0c00L
08-06-06, 11:48
Υποθέτω ότι είσαι άσφαλτος (κατα την αηδό Α.Δ), γιατί διαφορετικά θα πρέπει να είσαι μονίμως στην ανεργία. Εγώ πάλι δυστυχώς κάνω λάθη και σφάλματα, ευτυχώς όμως όχι τραγικά....

ολοι κανουμε σφαλματα και λαθη κανεις δεν ειναι τελειος αλλα τα δικα μας λαθη δεν τα πληρωνει αλλος.

και στον ιδιωτικο τομεα ειχα κανει σοβαρο λαθος στην δουλεια μου πανω στα δικτυα και το πληρωσα δεν το αφησα ετσι να το πληρωσει αλλος και εγω να κανω την "παπια" ανελαβα την ευθυνη και το πληρωσα και οταν ξαναεκανα παρομοιο λαθος πλεον η εταιρεια επειδη το παραδεχτηκα και παλι δεν με αφησε να το πληρωσω ειπε δεν πειραζει ειναι στην εγγυηση.

και εδω στον δημοσιο τομεα που ειμαι εχω κανει λαθος και το παραδεχτηκα αλλα δεν αποσιωπηθηκα την ευθυνη ουτε την χρεωσα σε αλλον.

οπως και αν το λαθος μου ειναι τοσο σοβαρο και πρεπει να χασω την δουλεια μου ΝΑΙ ΑΣ ΜΕ ΔΙΩΞΟΥΝ εφοσον ΦΤΑΙΩ.

Cafeeine
08-06-06, 12:01
Zer0c00L, Αν κατάλαβα καλά, ζήτησες να σου γίνει αλλαγή στην σύνδεση, και αυτή έγινε? Απλά δεν φάνηκε αυτή σε λογιστικό επίπεδο?

Ε συγνώμη, τι περίμενες να σου πουν? "Ευχαριστούμε που μας ενημερώσατε, και για μπονους την διαφορά θα την φάμε εμείς? Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι, ΔΕΝ ΣΕ ΧΡΕΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ απο αυτά που θα έπρεπε να σε είχε χρεώσει απο την αρχή!

Δεν είναι χαράτσι!
Δεν είναι πρόστιμο!
Δεν είναι πρόσθετη χρέωση!

Είναι αυτά που θα είχες προυπολογίσει να πληρώσεις, αν κρατάς λογαριασμό, και τώρα απλά βρέθηκες με 26 € στην τσέπη που έπρεπε να είχαν πάει στον ΟΤΕ!

Αμα δηλαδή έχαναν τον λογαριασμό σου τα ΕΛΤΑ, θα πηγαινες στον ΟΤΕ να τους πεις. "Εγώ είμαι τυπικά σωστός, βρειτε τα με τα ΕΛΤΑ";

Ή για να πουμε το σωστό, αν η διαφορά ήταν προς τα πάνω, δεν θα απαιτουσες να διωρθωθει εις βάρους τους?

Τα περι υπαλλήλων που πρέπει να προσέχουν, σωστά μεν, άσχετα δε. Το τι θα κάνει ο ΟΤΕ με τους υπαλλήλους του, είναι άσχετο με τον λογαριασμό του μαζί σου.

Zer0c00L
08-06-06, 12:33
Zer0c00L, Αν κατάλαβα καλά, ζήτησες να σου γίνει αλλαγή στην σύνδεση, και αυτή έγινε? Απλά δεν φάνηκε αυτή σε λογιστικό επίπεδο?

Ε συγνώμη, τι περίμενες να σου πουν? "Ευχαριστούμε που μας ενημερώσατε, και για μπονους την διαφορά θα την φάμε εμείς? Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι, ΔΕΝ ΣΕ ΧΡΕΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ απο αυτά που θα έπρεπε να σε είχε χρεώσει απο την αρχή!

Δεν είναι χαράτσι!
Δεν είναι πρόστιμο!
Δεν είναι πρόσθετη χρέωση!

Είναι αυτά που θα είχες προυπολογίσει να πληρώσεις, αν κρατάς λογαριασμό, και τώρα απλά βρέθηκες με 26  στην τσέπη που έπρεπε να είχαν πάει στον ΟΤΕ!

Αμα δηλαδή έχαναν τον λογαριασμό σου τα ΕΛΤΑ, θα πηγαινες στον ΟΤΕ να τους πεις. "Εγώ είμαι τυπικά σωστός, βρειτε τα με τα ΕΛΤΑ";

Ή για να πουμε το σωστό, αν η διαφορά ήταν προς τα πάνω, δεν θα απαιτουσες να διωρθωθει εις βάρους τους?

Τα περι υπαλλήλων που πρέπει να προσέχουν, σωστά μεν, άσχετα δε. Το τι θα κάνει ο ΟΤΕ με τους υπαλλήλους του, είναι άσχετο με τον λογαριασμό του μαζί σου.

για να σου απαντησω φιλε μου σχετικα με αυτο που ειπες αν η διαφορα ηταν προς τα πανω δες το παρακατω που αναφερω.

Καποτε που δεν ειχα τηλεφωνο και ιντερνετ για 3 μηνες η χρηματικη διαφορα μου τα εδωσαν με ΔΟΣΕΙΣ οχι στον επομενο λογαριασμο οπως επρεπε και ας ημουν ΕΓΩ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΑ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΟΥΣΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΩΣΟΥΝ αυτοι με εγγραψαν στα παλια τους τα παππουτσια αρα δεν ισχυει αυτο που λες μιας και εχω προηγουμενη εμπειρια.

Αυτο περι υπαλληλου του ΟΤΕ επειδη ειμαι και εγω δημοσιος υπαλληλος να εισαι σιγουρος οτι και αυτος θα τιμωρηθει οπως πρεπει και ο κ. προισταμενος του 134 με την υπαλληλο (που ειπαν ελα μωρε καλα ειστε τι το θελετε να το σκαλισουμε αφηστε το και αν ποτε το ανακαλυψει το λογιστηριο θα πληρωσετε την διαφορα.) θα φροντισω να τιμωρηθουν και αυτοι ετσι για το γαμωτο της υποθεσης αν και δεν μου αρεσει να γινω η αιτια να χασουν την δουλεια τους αλλα δυστυχως καποιος πρεπει να πληρωσει καποια φαση και ηδη εγω το ξεκινησα αυτο το πραγμα με τα κεντρικα τους γραφεια ΝΑΙ μεν θα τα πληρωσω τα ατιμα τα 26 ευρω που τα εχω στην ακρη (ευτυχως) αν και δεν μου περισσευουν ΑΛΛΑ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΣΩ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ εχω ολα τα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ (χαρτια,ηχογραφημενες συνομιλιες με οτι ειπαν , ονοματα και θεσεις.)

Γιατι καποτε πρεπει σε αυτη την χωρα πρεπει να μαθουμε οτι εκτος απο δικαιωματα εχουμε και υποχρεωσεις οπως και οτι πρεπει να αναλαμβανουμε τις ευθυνες των πραξεων μας οποιες και αν ειναι αυτες.

ΟΧΙ φιλε μου ειναι ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΟΤΕ να το πληρωσουν ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΟΧΙ Ο ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ (ΕΓΩ).

και οπως αναφερα τι θα κανατε εσεις αν σας συνεβαινε αυτο το πραγμα απο τον παροχεα σας να σας χρεωνε δικο του λαθος να το πληρωσετε εσεις.?

chat1978
08-06-06, 13:37
αλλα δεν περιμενα οτι θα μου χρεωσουν το λαθος το δικο τους να το πληρωσω εγω.
Μα έτσι και αλλιώς θα το πλήρωνες. Δεν καταλαβαίνω.

Cafeeine
08-06-06, 13:46
Μαζί σου σε όλα όσα λές στο τελευταίο ποστ εκτος απο :

ΟΧΙ φιλε μου ειναι ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΟΤΕ να το πληρωσουν ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ.


Να το πληρώσουν το λάθος. Εσύ να πληρώσεις απλά αυτά που άθελά σου και χωρίς δική σου υπαιτιότητα χρωστάς.

chat1978
08-06-06, 14:00
26 ευρώ τα κρίνει ο καθένας όπως θέλει και πραγμαικά δεν πέφτει λόγος σε κανέναν.
Αλλά πραγματικά δεν έχω καταλάβει που έχει στραβώσει τόσο.

Αν παλαιότερα σε αντίστοιχη φάση είχες χάσει λεφτά τότε ναι και για ένα ευρώ σκίστους. Αλλά δυστυχώς μην ξεχνάμε ότι ο ΟΤΕ είναι και εταιρεία πέρα από συνοθύλευμα άχρηστων.

Zer0c00L
08-06-06, 14:30
θα δειξει το πως θα εξελιχθει το θεμα μετα απο την κινητοποιηση τις ΓΓΚ και τις ΕΕΤΤ ηδη ενημερωσα και τα κεντρικα του ΟΤΕ και το νομικο τμημα της υπηρεσιας που δουλευω αναμονη των εξελιξεων.

yiapap
08-06-06, 14:47
Ζητάς από τον περιπτερά τσίχλες των 5€ σου τις δίνει και σου χρεώνει 3€
Την άλλη μέρα σου λέει "ρε φιλαράκι, μου χρωστάς 2€". Τον καταγγέλεις που θα πληρώσεις εσύ το λάθος του.
:what:
Πας στο σουπερμάρκετ και η πωλήτρια σου δίνει +10€ ρέστα. Με το που βγαίνεις από το supermarket σε προλαβαίνει αλαφιασμένη και σου λέει για το λάθος. Της απαντάς "Θα σε αναφέρω στον προιστάμενο" και ρίχνεις και μια καταγγελία στο ΙΝΚΑ.
:what:
Ε ρε γμτη μου... Όσο και να προσπαθώ... σε αυτό το νήμα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να κράξω τον ΟΤΕ! :wall:

Και μη μου πεις ότι είναι θέμα των 3 μήνων, γιατί τα ίδια θα έλεγες και τον πρώτο μήνα ή την πρώτη εβδομάδα. ΔΕΝ είναι επιχείρημα ούτε νομικό ούτε καν λογικό το "περάσανε 3 μήνες".
Αλλά μπορεί βέβαια να κάνουν όλοι οι συμμετέχοντες στο νήμα λάθος κι εσύ να είσαι ο σωστός... :worthy:

Zer0c00L
08-06-06, 14:50
Μαζί σου σε όλα όσα λές στο τελευταίο ποστ εκτος απο :


Να το πληρώσουν το λάθος. Εσύ να πληρώσεις απλά αυτά που άθελά σου και χωρίς δική σου υπαιτιότητα χρωστάς.

ΝΑΙ φυσικα θα πληρωσω αυτο που χωρις δικη μου υπαιτιοτητα χρωσταω στον ΟΤΕ αλλα ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΑΙΤΙΟΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥΣ και επειδη το εχω χοντρυνει δεν ετοιμαζεται καμια αιτηση να κανετε στον οτε για προσληψη γιατι απο οτι φαινεται 4 ατομα θα μεινουν χωρις δουλεια απο εκει.

Zer0c00L
08-06-06, 14:55
Ζητάς από τον περιπτερά τσίχλες των 5€ σου τις δίνει και σου χρεώνει 3€
Την άλλη μέρα σου λέει "ρε φιλαράκι, μου χρωστάς 2€". Τον καταγγέλεις που θα πληρώσεις εσύ το λάθος του.
:what:
Πας στο σουπερμάρκετ και η πωλήτρια σου δίνει +10€ ρέστα. Με το που βγαίνεις από το supermarket σε προλαβαίνει αλαφιασμένη και σου λέει για το λάθος. Της απαντάς "Θα σε αναφέρω στον προιστάμενο" και ρίχνεις και μια καταγγελία στο ΙΝΚΑ.
:what:
Ε ρε γμτη μου... Όσο και να προσπαθώ... σε αυτό το νήμα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να κράξω τον ΟΤΕ! :wall:

Και μη μου πεις ότι είναι θέμα των 3 μήνων, γιατί τα ίδια θα έλεγες και τον πρώτο μήνα ή την πρώτη εβδομάδα. ΔΕΝ είναι επιχείρημα ούτε νομικό ούτε καν λογικό το "περάσανε 3 μήνες".
Αλλά μπορεί βέβαια να κάνουν όλοι οι συμμετέχοντες στο νήμα λάθος κι εσύ να είσαι ο σωστός... :worthy:

προς θεου φιλε μου δεν ειπα να μην πληρωσω την διαφορα χρηματων που βγαινει απο αυτο το λαθος δηλαδη τα 26 ευρω γιατι αλλωστε την χρησιμοποιω την υπηρεσια ασχετα αν μου περισσευουν η οχι απλα θελω να πληρωσουν με τον οποιο τροπο και οι υπαιτιοι αυτου του λαθους και στην συγκεκριμενη περιπτωση ηδη μεσω της υπηρεσιας που εργαζομαι ζητω την απομακρυνση τους απο την εργασια και το ποστο που διαθετουν διοτι δεν ειναι δυνατον να τους παιρνω ως πελατης και να τους λεω εχετε κανει κατι λαθος στο λογαριασμο και να μου λενε εμεις ειμαστε σωστοι και τετοιες αηδιες.

Lord_British
08-06-06, 15:02
Σιγα μην κλεισεις και ολη την επιχειρηση....

Εισαι γιουχου....

yiapap
08-06-06, 15:09
Σιγα μην κλεισεις και ολη την επιχειρηση....

Εισαι γιουχου....
Λες;
Zer0c00l for President! :worthy: :worthy: :worthy:
:lol:

Zer0c00L
08-06-06, 16:16
η επιχειρηση δεν κλεινει αλλα τα 4 ατομα που εχουν την ευθυνη φιλε μου θα χασουν την δουλεια τους να εισαι σιγουρος για αυτο μπορει κατα εσενα να ειμαι γιουχου οπως λες αλλα δεν ξερεις ουτε το που δουλευω ουτε το πως το προεξοφλω οτι θα χασουν την δουλεια τους αρα μην προτρεχεις καλυτερα.

οσο για τον φιλο συντονιστη
δεν ειμαι αφεντικο πουθενα ειμαι αφεντικο του εαυτου μου και το κακο για αυτους ειναι οτι ειμαι και εγω δημοσιος υπαλληλος ειμαι βεβαια δεν καθομαι απλα ετσι απαθεστατα να δωσω αυτα τα 26 ευρω και τελειωσε το ζητημα ναι θα πληρωσω αλλα θα κανω οτι περναει απο το χερι μου αυτοι οι 4 στο συνολο να πανε σπιτια τους μια και καλη το πως θα γινει η το πως θα το κανω θα το μαθετε εδω περα οταν γινει επωνυμα παντα με τις αναλογες αποδειξεις.

μπορεις να με λες οσο θελεις γιουχου αλλα να με συγχωρεις φιλε μου εγω κοροιδο δεν γινομαι να πληρωνω τα λαθη αλλων αυτοι θα πληρωσουν με το τιμημα της δουλειας τους το λαθος που καλουμαι εγω να πληρωσω χρηματικα.

εγω 26 ευρω αυτοι σπιτια τους απλα πραγματα

επισης δεν το παιρνω οτι το λες σοβαρα αυτο που εγραψες και δεν σε παρεξηγω συζητηση κανουμε ελπιζω να μην παρεξηγηθεις και εσυ.

JiKL
08-06-06, 16:45
η επιχειρηση δεν κλεινει αλλα τα 4 ατομα που εχουν την ευθυνη φιλε μου θα χασουν την δουλεια τους να εισαι σιγουρος για αυτο μπορει κατα εσενα να ειμαι γιουχου οπως λες αλλα δεν ξερεις ουτε το που δουλευω ουτε το πως το προεξοφλω οτι θα χασουν την δουλεια τους αρα μην προτρεχεις καλυτερα.


Να πω εγω που ξερω????:whistle::whistle::whistle::whistle:

makagel
08-06-06, 16:47
Φιλε zer0c00l η αληθεια ειναι οτι εισαι λιγο υπρβολικος αλλα πρεπει να πω οτι στον ιδιωτικο τομεα σε αντιστοιχη περιπτωση θα σου χαριζαν τα 26 ευρω και θα σε ενημερωναν απλα οτι στους επομενους μηνες θα πληρωνες το κανονικο ποσο .

Zer0c00L
08-06-06, 17:08
Να πω εγω που ξερω????:whistle::whistle::whistle::whistle:

αμα ξερεις πες.

Zer0c00L
08-06-06, 17:13
Φιλε zer0c00l η αληθεια ειναι οτι εισαι λιγο υπρβολικος αλλα πρεπει να πω οτι στον ιδιωτικο τομεα σε αντιστοιχη περιπτωση θα σου χαριζαν τα 26 ευρω και θα σε ενημερωναν απλα οτι στους επομενους μηνες θα πληρωνες το κανονικο ποσο .

ακριβως οπως τα ειπες αλλα επειδη ειναι ΟΤΕ σου λεει θα πληρωσεις ετσι και αλλιως βεβαια θα γελασει και ο καθε πικραμενος οταν αυτοι οι 4 που το παιζουν εξυπνοι στον ΟΤΕ τους ανακοινωθει η απολυση τους απο την επιχειρηση πραγμα το οποιο ειναι σιγουρο απο τα μεχρι στιγμης στοιχεια που εχω και οι 4 θα χασουν την δουλεια τους (βεβαια κριμα γιατι δεν μου αρεσουν αυτα τα πραγματα να χανει το ψωμι του ο αλλος)αλλα ειναι υπευθυνοι των πραξεων τους.

JiKL
08-06-06, 17:16
αμα ξερεις πες.
Διαχειριστής Δικτύου Κ.Ε.Κ - Ι.Ε.Κ.Ε.Π
Kαλα τα λεω? :P :whistle::whistle::whistle:

Zer0c00L
08-06-06, 17:19
Διαχειριστής Δικτύου Κ.Ε.Κ - Ι.Ε.Κ.Ε.Π
Kαλα τα λεω? :P :whistle::whistle::whistle:

σωστος
δημοσιο Κ.Ε.Κ

ασχετα αν δεν εκμεταλευομαι την ιδιοτητα αυτη αλλα ενεργω ως απλος πολιτης μεχρι τωρα αυριο δεν ξερω τι θα κανω παντος το δικιο μου ειμαι αποφασισμενος να το βρω οπως και να εχει ΝΑΙ θα πληρωσω αλλα θα πληρωσουν και αυτοι που φταινε το ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΙΜΗΜΑ του λαθους τους.

ακομα και αν το ποσο ειναι "ευτελες" για αυτους τα 26 ευρω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.