PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με Siemens xpresslink



george1551
31-01-04, 23:21
Γεια σας σε ολους εδω περα γραφτικα εδω για να σας πω τον πονο μου
Εχω ενα Xpresslink modem Siemens ολα καλα θα πειτε, αμ δε το προβλημα μου αρχισε απο την 3 του Ιανουαριου και ποιο ηταν αυτο? Ξεφνικα εκει που κατεβαζα κολουσε η συνδεση και δεν κατεβαζε αλλα ουτε μπορουσε να κανει μονη Reconect απλα επρεπε να κλεισω (ή μαλον να βγαλω το mdem απο την πριζα και να ξανασυνδεθω) το εδωσα βλαβη στον οτε μηλησα και με την οτενετ και μου ειπαν οτι μαλον εχει προβλημα το modem
και ειπαν οτι θα μου το αλαξουν αλλα που, σιγα μην τους ειδα τελικα δεν ξερω τι εγινε αλλα μετα της 13 του μηνα δεν ειχα προβλημα και εμπενα κανονικα χωρις να μου ριχνει την γραμμη ,το προβλημα μου ομως ξαναρχισε απο χτες και δεν ξερω τι μπορει να φτεει μπορει καποιος να με βοηθησει στα υποψην εχω pstn γραμμη με spliter siemens και ειμαι στα χανια της κρητης .

Ευχαρηστω εκ των προτερων

enwsitis21
31-01-04, 23:51
Γεια σας σε ολους εδω περα γραφτικα εδω για να σας πω τον πονο μου
Εχω ενα Xpresslink modem Siemens ολα καλα θα πειτε, αμ δε το προβλημα μου αρχισε απο την 3 του Ιανουαριου και ποιο ηταν αυτο? Ξεφνικα εκει που κατεβαζα κολουσε η συνδεση και δεν κατεβαζε αλλα ουτε μπορουσε να κανει μονη Reconect απλα επρεπε να κλεισω (ή μαλον να βγαλω το mdem απο την πριζα και να ξανασυνδεθω) το εδωσα βλαβη στον οτε μηλησα και με την οτενετ και μου ειπαν οτι μαλον εχει προβλημα το modem
και ειπαν οτι θα μου το αλαξουν αλλα που, σιγα μην τους ειδα τελικα δεν ξερω τι εγινε αλλα μετα της 13 του μηνα δεν ειχα προβλημα και εμπενα κανονικα χωρις να μου ριχνει την γραμμη ,το προβλημα μου ομως ξαναρχισε απο χτες και δεν ξερω τι μπορει να φτεει μπορει καποιος να με βοηθησει στα υποψην εχω pstn γραμμη με spliter siemens και ειμαι στα χανια της κρητης .

Ευχαρηστω εκ των προτερων

Κάποια μ@λ@κία γίνεται από ΟΤΕ ή από το modem.....

george1551
31-01-04, 23:58
Αυτο λεω και εγω αλλα οι .... του πΟτε δεν με ακουνε αλλα την δευτερα θα τα ακουσουν για τα καλα γρρρρρρρρρρρ ακονιζω τα δοντια μου και την φωνη μου αχ τι εχω να τους σουρω αν εχουν κανει κανει καμια παπαρια και με εχουν ριξει σε κανα κοκαλομοντεμ αλλα που θα το μαθω ε πειτε μου

Bla1r
01-02-04, 01:59
εγώ είχα ένα ας πούμε παρόμοιο πρόβλημα. Όταν είχα ISDN(με compulink τότε) και συνδεόμουνα, μετά από κάποιο σημείο η σύνδεση νέκρωνε(ούτε έστελνε ούτε λάμβανε τίποτε). Ε λέω θα φταίει η compulink ή το ΝΕΤΜΟD. Όταν έβαλα όμως DSL είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Οπότε έκανα format και έφτιαξε. Ίσως χρειάζεσαι format. you never know

@ ADSLgr.com All rights reserved.